Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha a gyerek nem lakik otthon, és főtt ételt kell neki egy hétre előre készíteni fórum

Ha a gyerek nem lakik otthon, és főtt ételt kell neki egy hétre előre készíteni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. 5e0c262058 (válaszként erre: 93. - Rinike)
2013. okt. 27. 19:53
Azért szép szál gyerek :) Gratulálok! Én is hatvan valamennyivel születtem, de megálltam 157 cm-nél :D Hála az égnek lány lettem...
93. rinike (válaszként erre: 92. - 5e0c262058)
2013. okt. 26. 22:01
190 cm magas a gyerek, 182 cm az apja. Szerintem a sok fehérje fogyasztás és a sport miatt nőtt ilyen magasra, bár 61 cm-rel is született. Tulajdonképpen azért annyira nem magas, kosarasnak alacsony, és a saját sportjához is lehetne akár néhány centivel magasabb.
92. 5e0c262058 (válaszként erre: 91. - Rinike)
2013. okt. 26. 15:20

Lophatsz menü-ötletet valamelyik ételfutár honlapjáról is, névleg jók az összeállítások (teletál, pl, vagy food expressz)


Egek, szép nagy fiad van! Hogy nőtt ilyen nagyra? :) Apukája ilyen magas?

Anyagilag sem lehet egy gyalog galopp...

91. rinike (válaszként erre: 90. - 5e0c262058)
2013. okt. 26. 15:10
Köszönöm a hozzászólást! Merítek belőle ötleteket, a grízes tésztát már csinálom is. Sportot nem kell kitalálni, éppen az a "baj", hogy a fiam élsportoló, ezért nem lehet, hogy ne egyen rendesen, és sokat is eszik.
90. 5e0c262058 (válaszként erre: 88. - Rinike)
2013. okt. 26. 14:28

Nem tudom, korábban miket javasoltam...


Változatosan érdemes étkezni, és úgy, hogy kellő rostot egyen, elég fehérjét és szénhidrátot.

Reggelihez egyen paprikát, paradicsomot, vacsorához is. Napközben almát, szilvát, szőlőt, ami kapható. Lelkére kötni, hogy igyon meg napi 2 liter folyadékot.

Tél előtt érdemes egy-két hónapig probiotikumot ennie, hogy az immunrendszere kész legyen a télre, esetleg D-vitamint, ha Te is jónak látod, ezektől erős lesz és ellenálló, valamint B-komplexet, hogy fel is szívódjanak a tápanyagok, és az idegei kiegyensúlyozottak legyenek, jól teljesítsen az iskolában.


A hús-féléket vegyesen adnám, sertést, marhát szárnyast felváltva, mert mindegyikben más aminosavak találhatóak, és kiegészíteném mindenképp hallal, az omega3 zsírsavak miatt, és mert kezeli, megelőzi a rák kialakulását.


Rántott hús, Pörkölt, fokhagymás szelet, halászlé, rántott hal, (halmáj), töltött hús(tojással, egészben tepsiben sütve, majd hidegen szeletelve), darált húsos tészta (marhából sertésből pulykából vegyesen), paradicsomos húsgombóc, sűrű gulyásleves marhahúsból... stb


Úgy osztám el, hogy minden héten kapjon főzeléket, rizst, krumplit köretnek, változatosan. Kaphat majonézes krumplisalátát, akár a töltött hússal, 1-2 napig eláll, melegíteni sem kell. Lehet krumplifőzelék, zöldbabfőzelék, babfőzelék... stb


Lehet egyszerűbb nap is, amikor egytálételt, vagy tésztát kap. Káposztás tészta, grízes tészta, túrós tészta, mákos/diós tészta, fel lehet szerelni egy csomag darált mákkal és egy zacskó tésztával, ha hajlandó mérni az időt amíg megfő, leszűrni, és rátenni a diós porcukrot :) Ha kedvenc, talán megfőzi :)


Plusz mellé tehetsz neki házi lekvárt, mézet, anyu pogácsáját, kelt kalácsát, túrós pitéjét. Vagy ha sietsz, csak egy tálca muffint.


Csomagolnék még neki diákcsemegét(mandula, mazsola, dió stb keverék, piacon kimérve megkapod), sok benne az egyedi ásvány, vitamin.


Levesek közül, hogy ne legyen nehéz szállítani, műanyag jól záró edényben vihet gulyáslevest, húslevest, gyümölcslevest.


Ha szereti, és van mélyhűtője, 2-3 kocka gesztenyepürét betárazhat, egy doboz tejszínhab a hűtőbe.. reggel kiveszi, este a TV előtt már be is tolhatja, csak le kell reszelnie, és a gesztenyében rengeteg a hasznos anyag, ráadásul rendkívül rostos, az emésztést karban tartja.


...és ha már itt tartok, a banánt próbáld meg beletuszkolni.


Ha a B vitamin ellenére sem lenne étvágya, bár ha így főzöl neki, biztos van, lehet még valamilyen sportot kitalálni neki, hogy ne meghízzon, hanem erősödjön..


Jó főzőcskét, kitartást!

89. rinike (válaszként erre: 88. - Rinike)
2013. okt. 25. 20:57
Jaj! Nem naponta egyszer-kétszer hajlandó főzni, hanem hetente!
88. rinike (válaszként erre: 1. - Rinike)
2013. okt. 25. 20:56
Kedves eddigi hozzászólók, vagy újonnan érkezők! Immár 2 és fél éve főzök előre 5 napra a fiamnak, nem pedig 3 hónapja, mint a fórum kiírásakor. A fiam azóta lassan 21 éves lesz, végre van villanytűzhely a lakásban, ahol lakik, és naponta egyszer-kétszer főzni is hajlandó. Nekem időközben született egy kislányom, 1 éves lesz novemberben. Az elmúlt két évben minden itt kapott ötletet felhasználtam, de a férjemmel is egyeztetve még másfél évig főzünk a fiamra. Végig olvastam most újra az egész fórumot, mert megint odajutottam, hogy minden ételről az jut az eszembe, hogy nem rég készítettünk neki éppen azt, de nem kaptam ihletet. Nem tanult valaki mostanában valami olyan ételt, amit megosztana velem, és ihletet adna? Nagyon megköszönném!
87. Dócy (válaszként erre: 84. - Rinike)
2011. okt. 16. 07:50

Én muffint, gyümölcskenyeret, reszelt túróst, sült kókuszos csigát szoktam csinálni a sütik közül, mert ezek sokáig elállnak.Csak az a baj, hogy ha sokszor eszik valamit, hamar ráun, mint pl. az általad említett almás lepényre is.Ezért nyitottam volna a fórumot, de én nem akarok egy hétre főzni, csak pótolni szeretném a menzai kaját, mert az nagyon rossz minőségű, /vagy csak az én gyerekem válogatós?/ Csak ebédet kért a többit magának kell előállítani.

Egyébként elismerésem, ha 8-12-ig elkészíted az egy hétre való kaját.Hát én sajnos nem vagyok ilyen gyors.

86. rinike (válaszként erre: 82. - Bb739fc4ac)
2011. okt. 15. 11:39

Jaj! Bocsánat, most látom, hogy összevonásra került a két fórum.


Egyébként és sok új ötlettel gazdagodtam, és azóta is folyamatosan gyűjtöm őket.

85. rinike (válaszként erre: 84. - Rinike)
2011. okt. 15. 11:38
Mármint a válaszom második fele Dóczynak szólt. :-)
84. rinike (válaszként erre: 82. - Bb739fc4ac)
2011. okt. 15. 11:37

Ez nem a saját fórumunk, azaz ugyanez a fórum?

Én nem találtam ugyanis másikat.


Szóval én sütik közül almás sütit szoktam neki csinálni, nagyon finom. Szerintem ez az almás süti az általános recept szerint készül, de ha kellene a receptje szólj, és megírom.

83. Dócy
2011. okt. 15. 07:59
Köszi, megtaláltam.
2011. okt. 15. 07:48

Már van egy ilyen fórum:)

[link]

81. Dócy
2011. okt. 15. 07:39
Kollégista gyerekeiteknek milyen kaját, és sütit szoktatok készíteni?
80. Lysiantus (válaszként erre: 79. - Rinike)
2011. szept. 19. 20:10
Szívesen! :)
79. rinike (válaszként erre: 78. - Lysiantus)
2011. szept. 19. 19:58
Privátban megírnád nekem, hogy mi a márkája a jó minőségű műanyag edényeidnek? Köszönöm!
2011. szept. 19. 17:51

Sziasztok!

Ismerős témára találtam itt. 13 éve főzök így, egy hétre előre és dobozolok. Igaz, hogy a lányom már rég befejezte a főiskolát, egyetemet, de nem egy városban élünk és még a mai napig visz itthonról kaját. Vasárnap többfélét, többet főzök, így magunknak sem kell hét közben ezzel foglalatoskodnom. Ha nem jut idő itthon a köret elkészítésére, nem mindig készítenek maguknak, vesznek a kínaiban.

Beszereztem jóminőségű műanyag edényeket, melyeket légmentesen le lehet zárni, biztonságosan lehet szállítani. Mivel légmentesen záródnak, nincs szükség a fagyasztásra sem, mert hosszú ideig megőrzi az étel a frissességét. (Csak azt fagyasztja le, ami nem fog elfogyni néhány napon belül.) Bármit vihet és tárolhat benne, a levest, főzeléket, köretet, süteményt. Még tejberizst is ezekbe szoktam kiadagolni, de a nagyobb adag kenyérlángost is így viszik el és itthon is így tárolom.

77. df2a740c00 (válaszként erre: 75. - Rinike)
2011. szept. 19. 17:06
Egészségetekre, örülök, hogy ízlett!:)
76. mmacus
2011. szept. 17. 07:04

Rinike, én is előre főztem és "dobozoltam" 5 évig.

Általában a hét első 3 napjára vitt itthonról a fiam, csütörtökre vagy pizzát rendeltek, vagy virslit főztek, valahogy megoldották, pénteken pedig nem volt órája az egyetemen, akkor jött haza.

Sokszor vitt húsos palacsintát, töltött paprikát, fasírtot, bolognai spagettit, csilis babot, toros káposztát, krumplis tésztát, kb ezek jutnak eszembe. Hétfőre tettem neki a vasárnapi főétel maradékából, másik két napra főztem valamit. Csak az volt a rossz, hogy "együttérzésből" mi is napokig azt ettük:), 1-2 adagot nem nagyon tudok főzni semmiből. Nem mondom, hogy nem lélegeztem fel, mikor lediplomázott és vége lett.

75. rinike
2011. szept. 17. 06:54
Ja! Megcsináltam a 42-es hozzászólásban írt csirkemelles- füstölt sajtos receptet (anakitti köszönöm!) ízlett mindenkinek.
74. rinike (válaszként erre: 71. - Martin3)
2011. szept. 17. 06:50

Nem lesz olimpiai bajnok, mert nem tart ott a magyar labdarúgás (sajnos), talán inkább vizilabdáznia kellett volna menni... :-)


Egyébként nem várja el, hanem én akarom, hogy főzzek neki. Nagyon ügyes vagyok ám :D reggel 8 és dél között mindennel végezni szoktam. Gondolom nem lenne ennyi időm rá, ha nekem is több gyerekem lenne, de nekem sajnos csak ez az egy van. Azért rajta vagyok hogy legyen még egy kisbabám, ha sikerül, biztosan kevesebb energiám jut majd a főzésre is...

73. rinike (válaszként erre: 72. - B235ac96d5)
2011. szept. 17. 06:46
Állok elébe, hogy ilyeneketr kérdezgessen telefonon. Azért is egyre jobb ötletnek tartom, hogy heti egyszer valamit csináljon ő magának, mert ha külföldre szerződik - és esély van rá - oda nem tudok neki csomagolni, azaz tényleg egyedül kell mindent megoldania.
72. b235ac96d5 (válaszként erre: 57. - Rinike)
2011. szept. 16. 23:46
Ezt az érzést már csak az múlja felül, amikor már maga próbál meg főzőcskézni és hazatelózik, hogy mit tegyen még bele, mert nem olyan az íze mint a tiednek, mert az olyan finom volt:)
71. martin3 (válaszként erre: 63. - Rinike)
2011. szept. 16. 23:44

csak nem egy leendő olimpiai bajnokot láthatunk benne? :)

viszont, ha nem, megéri ennyi áldozatot hozni? mit sportol? én is imádom és ha nagyok lesznek is imádni fogom a gyerekeimet(4 is van), de ez már túlzás szerintem, ő sem várhatja el tőled, hogy ennyit főzzél rá, mert ő 2x akar meleget enni...

70. rinike (válaszként erre: 69. - 91d4989ab9)
2011. szept. 16. 17:35
18 éves.
69. 91d4989ab9 (válaszként erre: 63. - Rinike)
2011. szept. 16. 17:07
hány éves?
2011. szept. 16. 16:56
Ha esetleg már minden receptből kifogytál, akkor keress fel a neten (nem tudom mennyire szeretsz olvasgatni) receptoldalakat. Én mindig a Nosalty-n nézek szét, mert nagyon széles körben lehet rákeresni a dolgokra. Pl: mi van a hűtődben, alapanyagok, fajta szerint, egyszerűség, időigényesség szerinti felosztásban.... Sok kísérletező háziasszony van ott, aki igyekszik olcsóbban finomat készíteni és saját praktikákat megosztani.
67. rinike (válaszként erre: 63. - Rinike)
2011. szept. 16. 16:52

a "nem tartsa magába" helyett gondolom, "ne tartsa magában"-t akartam írni. :D


Gondoskodó anyuka lettem, örömmel csinálom. A "közönségnek" (férjem és fiam) is tetszik főztöm, pedig más esetekben (hétköznapokon) nálunk a férjem főz, nem pedig én. Aztán vasárnap beindulok... :D Keddig mi is azt esszük, ami a gyereknek készült.

66. 5e0c262058 (válaszként erre: 63. - Rinike)
2011. szept. 16. 16:45

Őrület ám, hogy mennyire gondoskodsz a gyermek étkezéséről :)


Én otthonról jártam egyetemre, de nagyjából letojták mikor/hol/mit eszem. Nem is volt otthon mindig főtt étel. Pénz sem volt nálam egy csomószor. Ha belegondolok, nem véletlenül voltam 41 kg. Plusz a stressz a vizsgák és tanulás miatt...


Nah, de anyának születni kell :D

2011. szept. 16. 12:38
Szerintem többe kerül egy hétre előre megfőzni,plusz a macera pepecselés,mint menüt enni valami olcsóbb kifőzdében,vagy a suliban.Mi ezt csináljuk,meg bevásárolunk gyors kajákból,amiket percek alatt meg lehet sütni vagy főzni.Vacsira jó néha,meg eszik hideget.Amikor itthon van akkor meg felpakol a hétvégi menüből.Így majd minden nap 2x eszik főtt ételt,mert ritka ha vacsira hideget kell ennie.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook