Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell a csodahajnalkát szaporitani? fórum

Hogyan kell a csodahajnalkát szaporitani? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 28. 20:36

Köszönöm

:)

2012. jún. 28. 19:54

A magokat február vége és április eleje között vessük el cserépbe vagy ládába. A vetéshez levegős, megfelelő vízelvezetésű talajt használjunk. A legjobban tőzeg-homok keverékében fejlődnek. Az edény aljában drénréteg kialakítása ajánlatos. Májusban tegyük a cserepeket vagy ládákat napos meleg helyre, és öntözzük mindaddig a növénykéket, amíg elég nagyok lesznek ahhoz, hogy kiültethessük a kertbe. Természetesen nagyobb méretű edénybe is ültethetjük. Mindig fal, vagy támaszték mellé tegyük mert a növény hajtásai rendkívül gyorsan nőnek és azokat fel kell kötöznünk. Egész nyáron rendszeres öntözést igényel, és tápoldatot is adjunk neki. A szabadban nevelt növényeket kint hagyhatjuk, ilyenkor az első fagyok hatására a tövek elpusztulnak.


Virágai rendkívül szokatlan megjelenésűek. A virágban az öt sziromlevél kis csővé forrt össze. A virágok különösen napos időben édes illatot árasztanak. A védett napos helyet kedveli. A szabadban nevelés erősebbé ellenállóbbá teszi a növényt. A rendszeres öntözés elengedhetetlen. Cserépben nevelés esetén naponta öntözzük, a szabadban hetente egyszer bőségesen. Heti egy alkalommal keverjünk az öntözővízhez tápoldatot is. Bár "palántaként" is lehet vásárolni a magról nevelés célszerű. Egyéves növényként tartják, de megfelelően teleltetve több évig élhet.


Ennyit találtam, én a kikelésig lefedném legalább egy levágott vizes flakonnal, vagy ha balkonláda, akkor üveglappal, ha nincs megtesz egy átlátszó genotherm (irattartó) is.

2012. jún. 28. 19:47

Sziasztok

Kaptam pár szem magot a csodahajnalka (MIna Lobata) nevű növénykéből. Gyönyörű szépek a képek róla a neten. Van is róla info elég sok, csak azt nem találom hogy általános virágföldbe tenni jó-e, és hogy letekarja üveggel vagy sem?

Minden másra kaptam választ itt neten.

Tudom hogy eléggé el vagyok késve az ültetéssel, de állitólag lehet teleltetni, és majd jövőre gyönyörű növényem lesz. De remélem még az idén is megcsodálhatom.

Köszönöm a válaszokat előre.

Szép napot Mindenkinek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook