Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell a broméliát szaporítani sarjhajtásról? fórum

Hogyan kell a broméliát szaporítani sarjhajtásról? (tudásbázis kérdés)


2014. ápr. 22. 12:24
A másik szivemcsücske , mindenfélét szaporítgatni , főleg azokat a saját növényeimet , amik a kedvenceim . A legtöbbjük szaporítása nem is nagy dolog ! Most éppen a kecskerágót , meg a nyíllevelet kopasztottam meg egy kicsit . A lányomnak egyik évbe gyökereztettem kecskerágót , aztán , mikor útba volt neki a kertbe , levagdosott róla sok ágat és berakta a wc ablakába , láttam , h rendesen kigyökerezett , ő viszont nem vette észre és kidobta , pedig ez egy olyan növény , ami hatalmas sikerélmény az embernek , mert nagyon könnyen gyökereztethető és látványosan szép növény . Megél árnyékba is , akkor elkúszik-mászik a talajon , de napra ültetve igazi csodálatos bokor nevelhető belőle . Volt kolleganőm lánya közvetlenül a faltövéba ültetve , a falra kúsztatja fel , direkt úgy metszi , mintha egy kúszónövény lenne . A temetőbe is minden sírunkra azt ültettem , ilyenkor , mikor tele van új hajtásokkal , szinte az egész napsárgán virít !
2014. ápr. 22. 12:13
Nagyon sok dolgot innen lestem el a netről , mert ha néhány szóba rákeresek , szinte mindenre találok választ , pedig direkt beszereztem a témával kapcsolatos könyveket , de mióta megtanított a kolleganőm a szgépet kezelni , azóta pillanatok alatt rátudok keresni . Nagyon szeretem az ilyen okos dolgokat .
3. Hmv. (válaszként erre: 2. - Forrest2010)
2014. ápr. 22. 07:29
Én is köszönöm a válaszod, van két hajtása a növénykémnek!
2014. ápr. 21. 18:27
A sarjakat akkor kell leválasztani , amikor feleakkorák , mint az anyanövény . Itt olvastam a neten .
2014. ápr. 21. 17:57
Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell broméliát szaporítani sarjhajtásról? Előtte kell gyökereztetni, és csak utána kell ledugni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook