Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan érjem el, hogy 18 év után is tetsszem a páromnak, ha a terhességek miatt elhíztam? fórum

Hogyan érjem el, hogy 18 év után is tetsszem a páromnak, ha a terhességek miatt elhíztam? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
71. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Juhászzsófi)
2013. júl. 13. 20:40

Meg kell nézetned a pajzsmirigy hormonokat, ahogy már írta valaki!


Illetve sok séta, naponta, kevesebb kaja, hogy lefogyj, aztán már menni fog.

2013. júl. 13. 20:40
Bocs ezt nem ide akartam
2013. júl. 13. 20:39
Otthon csak te látod.majd alvós rucinak jó lesz.egyébként én is nagyon el tudok ilyesmin szomorodni. 1-2 ruha is ruha...:(
2013. júl. 13. 20:38
Napi ötszöri étkezés mellett döntöttem,a kenyeret elhagyom a cukrot meg már régóta felcseréltem édesítőre.Szóval van akaratom .Alapból nem eszem zsíros ételeket,csirke,pulykahús amikből főzni szoktam,de azokból sem tudok sokat sajnos.A gyerekek az elsők,ami marad az van nekem meg a férjemnek.Szó nem lehet semmi drága diétáról,ezért kértem a segítséget.Túró rudi?Hát azt egy évben egy-két alkalommal tudok venni akkor is a gyerekeknek.Egy keresetből nem lehet ám világot megváltani!Ez nem egy újabb kifogás,mentegetőzés.Csak azért írom le nektek,nehogy olyan képet fessek le magamról,amilyen nem vagyok.Nem fogtam senkire a kudarcomat,ahogy a kedves hozzászóló írta,az nem is én lennék.Kifogás nincs eleve szűküsen élünk,a napi egy kiló kenyér amit meg tudok venni mellé egy liter tej minden harmadik napon az nem egy dőzsölés.A gyerekeknek mindent amit lehet egy bizonyos anyagi kereten belül,de mi a férjemmel bizony van,hogy csak úgy teszünk és megyünk aludni,mintha lett volna vacsora.Szóval ne ítélkezzen felettem senki,én nem egy otthonülő unatkozó kismama vagyok,hanem egy dolgozó felelősségteljes családanya,hiszen pontosan ezért kértem tanácsot.Azt,hogy a páromnak szeretnék még 18 év után is tetszeni,ne vesse senki a szememre.Tetszem én szegénykémnek,de kimondatlanul is látom a szemén,hogy félt,és szeret.Miatta a férjem és a gyerekeim és mostmár magam miatt is vállalom az életmódváltást.Köszönöm mindenkinek aki úgy érzi most,hogy tudott segíteni.
2013. júl. 13. 20:36

En 2 gyerek utan vagyok. Ugyan csak 15 kilom volt pluszbna, de tudom mirol van szo. Neked nagy a sulyod ahhoz, hogy szaladj. Lehet nincs lehetoseged, de a legjobb lenne uszodaba jarni eleinte kulonben nagyon tonkrevagod magad. Ha nincs lehetoseged uszni, mindenkepp talajtornat ajanlok, minden mas megerolteto csiponek terdnek. 85 kilotol nekikezdhetsz labon tornazni, szaladni, fekvotamasz,stb. Nem kell napi 5szor etkezni, mert ez nem mindenkinek jon be. De 3szor mindenkepp. Kezd azzal a napot, hogy eszel, es megiszol egy zoldteat langyosan citrommal. Figyeld, hogy 2 liter vizet igyal egy nap: szensavmentes, cukormentes vizet, max citrommal limeal. Ha kell tegy ki egy kancsoba vizet es az fogyjon el. Mindenkepp reggelizz es vacsorara keveset egyel keruld a szenhidratot: kenyer, burgonya, rizs, gyumolcs. Tedd tiltolistara a felvagottakat, cukros dolgokat, tulsozott dolgokat, olajbansult eteleket, feher kenyeret.

Teljes eletmodvaltas kell kulonben nem fog menni.

Mondok en valamit: minden ferfi ugy csinal, hogy aaa en igy szeretlek ahogy vagy, de.... mikor valtoztatsz maskepp ragyog a szemuk. Mondta az en ferjem is, hogy jol nezek ki szeret, blabla, de mikor lefogytam ugy nezett ram mint almai nojere, nem csak ugy elviselt! Nem mindegy!

Ne legy megalkuvo! Csinald meg! Reggelizz tudatosan. Nezd meg a hazipatika.hu oldalon a fogyesteszt segitsegevel, hogy mi a baj meg az etrendeddel es valtoztass.

66. Krisz42 (válaszként erre: 49. - 8c40921157)
2013. júl. 13. 20:32
Azért ez nem teljesen igaz így.Igenis sok mindennek köze lehet ahhoz,h elhízott.Én gyerekkorom óta sportoltam,soha nem volt túlsúlyom,2terhességem után 2hónap alatt leolvadtak rólam a kilók.37évesen is karcsú voltam,25-nek néztek.Akkor lettem terhes harmadszorra.Úgyanúgy ettem,éltem,mint addig,most mégsem sikerült visszafogynom.Jó,nem ennyire sok felesleg lett rajtam,csak 10kg,de az mind főleg combon,fenéken.2éve elmentem konditerembe,hiába.Felül túl széles lettem-rögbis apáca-,alul izmosodtam,de a zsír alatt.Ja edző foglalkozott velem.Aztán abbahagytam és elkezdtem a neten szétnézni.Persze kellet egy év is,mire kiderült,h mi használ,hogy tudok mindent beilleszteni,de végül sikerült.Először én is nagyon tanácstalan voltam,néha most is elbizonytalanodom,mert havi 1kg-t fogyok és az lassabban látszik,de már 5kg-tól megszabadultam.Tehát tényleg nem könnyű,de igen,valahol el kell kezdeni és ami jó tanács volt nekem,h apró dolgokban fokozatosan kell változtatni.
2013. júl. 13. 20:32
a p és az f közül ki kell venni a szóközt. akkor látni fogjátok
64. ranna (válaszként erre: 59. - 17aadc1082)
2013. júl. 13. 20:32

Oké, megvan.

Gratulálok! :)

63. 17aadc1082 (válaszként erre: 58. - Ranna)
2013. júl. 13. 20:32
mindenhol van ebédidő, meg ki lehet menni pisilni, és utána elrágni 3 perc alatt egy gyümit, vagy akármit.
62. 8c40921157 (válaszként erre: 55. - Ranna)
2013. júl. 13. 20:31
Található, csak a hsz-ére indíts választ, és onnan másold be.
61. 4b6a2525df (válaszként erre: 52. - Vacsa)
2013. júl. 13. 20:30
sajnos én sem látom:(
60. 17aadc1082 (válaszként erre: 52. - Vacsa)
2013. júl. 13. 20:30
Gratula! Jó lett! :) valahol nekem is van ilyen képem :D
59. 17aadc1082 (válaszként erre: 55. - Ranna)
2013. júl. 13. 20:30
de ott van az. ki kell venni a szóközt.
58. ranna (válaszként erre: 56. - 17aadc1082)
2013. júl. 13. 20:29
Lehet nem igazak a neten keringő dolgok, de lehet van. (nagyáruház)
57. 8c40921157 (válaszként erre: 52. - Vacsa)
2013. júl. 13. 20:29

Gratulálok!

Ez hány kiló különbség, mennyi idő alatt?

56. 17aadc1082 (válaszként erre: 54. - Ranna)
2013. júl. 13. 20:28
Van olyan melóhely, ahol nem lehet ebédelni, vagy uzsira benyomni egy almát??? Nehezen hiszem.
55. ranna (válaszként erre: 52. - Vacsa)
2013. júl. 13. 20:28

A kép nem található.

Pedig biztosan motiváló lenne.

54. ranna (válaszként erre: 21. - 17aadc1082)
2013. júl. 13. 20:26
Lehet, hogy olyan helyen dolgozik, ahol tényleg nem fog menni. Úgy tünik nem az akarattal van a gond.
53. 4b6a2525df (válaszként erre: 7. - Juhászzsófi)
2013. júl. 13. 20:26

hát én ajánlanám a paleo étrendet, kicsit macerás, mert főzni kell, de sokat lehet fogyni vele.

Gondolom a 4 gyekőc után eleget futkosol, de lehet, hogy ez a mozgás kevés. Én nemrég előbányásztam a Norbi duci tréning 1-et és napi 2x 20 percben az eltornázom:)


Az borzasztóan rossz, hogy nem eszel napközben. A fogyásod első állomása az legyen, hogy napi 5x eszel, mintahogy mindenki irja is.


Ahogy olvasom, reggelire csak kávét iszol. Ez a lehető legrosszabb, mert alattomban savat csinál, amitől meg ugye éhes leszel. Szóval muszáj a kávé előtt reggelizni,Ebédet nem kivánsz. Hát erre azt tudom mondani, nem azért kell enni, mert éhes vagy, hanem azért, hogy ne legyél éhes.

És hát ha módodban áll, akkor a vacsorának mondott evést, hozd előre ugy 4 óra fél 5 környékére, mert utánna még mozogsz eleget, mire lefekteted a gyerekeket,

Azután is ehetsz még, de szénhidrátot már nem.


Egyenlőre ezzel próbálkozz.


Nekem is nehéz volt megszokni. Tettem egy papirt a hűtőszekrényre, ráirtam az időpontokat, mikor kell ennem, és mindennap kipipáltam, hogy az adott időben ettem.


Azután persze már megválogattam mikor mit eszem, de az tény, hogy csak teljeskiörlésű tönkölybúza kenyeret ettem, napi 2 szeletet, és hetente 1x ettem tésztát (káposztástészta imádó voltam).


Most májusban csináltam egy 10 napos rizskúrát (ezt neked most nem ajánlom, mert a gyerekek miatt lehetetlen, ugyanis napi 600 kalória volt)


Miután megállapítottuk a szénhidrátfüggőségemet, akkor ajánlották ezt a paleolit étkezést.


Hát még mindig szenvedek, mert borzasztóan rossz az összes féle-fajta kenyerük, de lassan megtanulok kenyér nélkül étkezni. (ezt értsd úgy, hogy semmiféle puffasztott búza,rizs meg ilyesmi sem!) De ez lassan alakul, viszont megéri, mert az 1,5 hónap alatt 7 kg ment le rólam)

Annyit még azért hozzátennék, hogy 58 éves vagyok (tehát eleve lényegesen nehezebben fogyok, mert lassabb az anyagcserém) 172 magasságomhoz 100,3 kg voltam.


Szóval nem könnyű ez az út, de megéri:), főleg neked:)

52. vacsa
2013. júl. 13. 20:25

Nem szoktam mutogatni, de most kivételt teszek, hátha segít eldönteni hogy igenis változtatni akarsz. Ilyen voltam és lettem...


TE IS MEG TUDNÁD CSINÁLNI.


[link]

2013. júl. 13. 20:22

Szia! Szerintem kezdj el naplót vezetni elős lépésként, hogy tudatosabb tudj lenni és te is jobban nyomon tudd követni a fogyásodat és a mindennapjaidat!

Több mint 120 kiló az rengeteg, itt már tényleg az életedről és az egészségedről van szó!

50. vacsa (válaszként erre: 46. - Juhászzsófi)
2013. júl. 13. 20:21

Nem veszekszünk, messze van ez attól :)


Nem futamodtál meg? Akkor most mi lesz, kérdezem ismét. Hogyan tovább?

49. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - Juhászzsófi)
2013. júl. 13. 20:18

Már ne is haragudj, de azt, hogy elengedted magad, vagyis elhagytad magad, nem a terhességekre kell fogni.

Amúgy meg, nem fogyókúrázni kell, hanem életmódot változtatni.


Az, hogy nem reggelizel, nem ebédelsz, és este bezabálsz csak akkor járható, ha harcosok étrendjét követed. Itt többen adnak tanácsot, hogy ezt hogy kell csinálni. De bűnözni egyszer sem szabad.

Vagy értelmeseket eszel naponta háromszor, és csökkentett mennyiségben.


De először is, a fejedben döntsd el, hogy ezt valóban akarod, és végig is csinálod. És ne próbáld senkire ráfogni a kudarcodat, mert az nem korrekt!

48. adb76203b8 (válaszként erre: 13. - Juhászzsófi)
2013. júl. 13. 20:17

Most akkor a férjednek mégis tetszel és saját magad miatt akarsz lefogyni? Mert ez nagyon jó ám, ha ő így is szépnek lát! Szeret! :)


Fogyás. Nézd, két lehetőség van. Sőt, a kettő együtt is fennállhat.


Az egyik, hogy van valamilyen anyagcsere- vagy hormonzavarod. Ehhez endokrinológushoz kellene menni, mégpedig jóhoz, akár magánalapon. Ő vizsgál egy csomó mindent, és ha van anyagcsere oka az elhízásnak, akkor kimutatja és ad gyógyszert. (Pajzsmirigy, inzulin,....)


A másik, hogy sokat eszel. Számold össze, kb. hány kalóriát eszel meg egy nap. (Igen, a főzés közbeni egy kanál kóstoló, meg a szinte észrevétlenül bekapott szem cseresznye vagy gerezd csokika is beleszámít!) Sok túlsúlyos ember nem is sejti, mennyire sokat eszik.


Na, ha ez megvan, ezt kell csökkenteni.


Ha nem teszik, hogy napi ötször egyél, akkor ne ötször egyél, bár tényleg könnyebb, ha többször eszel keveset. Ha nagyon kell az édesség, egyél napi két gerezd csokit vagy egy Túró Rudit. (Felteszem, most többet eszel.) Vagy edd azt, amit eddig, de a hizlalós dolgoknak csak a felét edd, és ha nagyon éhes vagy, pótold a maradékot, fehér húsival, salátával, alacsony kalória tartalmú gyümölccsel. Nos, ezek csak tippek, lehet nyilván másképpen is.


A lényeg, hogy csökkentsd a napi kalória bevitelt, első körben mondjuk 2000 kcal-ra (felteszem, most jóval többet viszel be 120 kg mellett), ehhez találd meg a saját módszered, amit Te tudsz hosszú távon tartani. És sétálj naponta mondjuk fél órát.

47. evamaria0803 (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2013. júl. 13. 20:15
Ebben igazad van! Senki nem tudja más helyett megcsinálni. És bizony az is igaz, hogy fejben dől el a dolog. Évek óta próbálkozom, de sajnos még nem dőlt el, hogy tényleg meg akarom csinálni. Ez a legnehezebb dolog. Fiatal koromban jobban ment a döntés is. Ma már nehéz, pedig nagyon kellene. Ezért is írtam, hogy leírni bizony könnyű!!!
2013. júl. 13. 20:12

Kérlek benneteket ne veszekedjetek sem miattam sem más miatt.Tanácsot kértem,segítséget kaptam.

Mindenkitől,még azoktól is akik most azt hiszik,megfutamodtam.Köszönöm

45. Krisz42 (válaszként erre: 25. - Juhászzsófi)
2013. júl. 13. 20:11
Egyébként nem biztos,h neked az jó,amit írnak-napi 5x enni-de megtalálhatod azt,amit tudsz követni.Én pl.reggel nem nagyon eszem,ma12-kor málnát,csak 2körül ettem először.Próbálok hasonlóan enni,mint A harcosok étrendjében,de magamhoz igazítom.Jól is érzem magam,fogyok is-nekem is 3.terhesség miatt lett egy kis felesleg,bár nekem kevesebb,mint neked.Van,akinek a pale jó,de egy ténleg fontos lenne:a mozgás.Ha este fáradt vagy,akkor reggel.Én fegyencezek,van,aki azt a munkahelyén csinálja.Mivel először csak pár perc az egész és a lábaidat se terheli le,azzal is kezdhetsz.Én is szétnéztem a neten,h milyen lehetősgek vannak.
44. juhászzsófi (válaszként erre: 39. - 025a84d4eb)
2013. júl. 13. 20:10
Nagyon köszönöm neked is a segítséget.Megnézem azt az oldalt,amit írtál.
43. vacsa (válaszként erre: 40. - Juhászzsófi)
2013. júl. 13. 20:10
S akkor most mi lesz?
42. vacsa (válaszként erre: 39. - 025a84d4eb)
2013. júl. 13. 20:09
Pont hogy segítettünk. Volna. Ha hagyja.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook