Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan előzzük meg, hogy pattanásunk legyen? fórum

Hogyan előzzük meg, hogy pattanásunk legyen? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 4. 18:37

Sziasztok!


Szerintetek mi az oka, hogy egész nyáron nincs 1 nap, hogy ne lenne 1-2 új pattanás az arcomon?

egyet nagy nehezen lekezelek, már jön a másik...

Mit lehet tenni a MEGELŐZÉS érdekében és miért nyáron???

Így is olyan undorító vagyok...:(((

2008. ápr. 10. 19:03
Zsófi vagyok, 18 éves. A bőröm nagyon problémás volt, az arcom folyamatosan tele volt pattanásokkal, ezek sokszor be is gyulladtak. Tanulói kedvezményemből kipróbáltam a mágneságy kezelést. Hihetetlen, de a mai napon már szinte teljesen helyreállt a bőröm, a pattanások megszűntek. Ezt egyetlen másik kezeléssel sem tudtam eddig elérni. :)
27. 4ab67f870d (válaszként erre: 26. - 7b1d3d7b1f)
2008. ápr. 6. 17:38
Timcsi, ha zsíros a bőröd, nem valószínű, hogy jó a Dove szappan:-) Nekem nagyon bevált a Garnier Pure arctisztító zseléje - egyáltalán, a Garnier termékcsalád. Szerencsére nem is túl drága. Viszont szerintem ki kellene kísérletezned, neked mi válik be, hiszen szerintem itt mindenki úgy talált rá a saját maga által használtra.
2008. ápr. 6. 16:31
Sziasztok! nekem is oldalt pattanásosodik az arcom,de ez a kisebb probléma,a nagyobb az,hogy ujabban nyoma is marad :( most Loreal Pure Zone-t használok rá ez ilyen tonik féle.És dove szappannal szoktam még arcot mosni.Az tény,hogy zsíros bőr típusom van,de ennyire?Nem eszek fűszereset se mert attól főleg elő jönnek na meg a csokitól is és a stressz sem utolsó! akinek hasonló gondja van az irjon!
25. ab4b6bc17d (válaszként erre: 4. - Borii)
2008. ápr. 4. 14:52
Én fogkrémmel szoktam leszárítani őket (a gennyeseket, mert néha olyanok is kiütnek:(
24. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - Veronitas)
2008. ápr. 4. 14:51
Háát... én eddig úgy tudtam, hogy a tökmag is rettentően befolyásolja negatív értelemben az arcbőrt, magyarán kiüt.
2008. márc. 31. 21:26
Szerintem megelőzni teljesen nem lehet. Alkati dolog ez is, mint annyi más...bőrtípus kérdése. Más kérdés, hogy mit tegyünk,hogy legalább ne súlyosbítsuk a helyzetet!
22. lamoni
2007. ápr. 6. 22:17

Nekem a clean &clear egyáltalán nem jött be. Egy pár napig jó volt utánna semmi. Nekem idáig két termék vált be, Vichy normaderm és Oriflame Optimals Balance. Utóbbi fele annnyiba kerül. Az is nagyon fontos szerintem, hogy egy termékcsaládot használj, ne többfajta márkájút.

Emellett nagyon fontos az egészséges táplálkozás, de a túlzott stressz és a hormonok hatására még így is elő jöhet egy-két pati.

21. age11
2007. ápr. 1. 10:24

Egészséges életmód, méregtelenítés, higénia. Talán ez az alapja. Mert mit sem ér egy drága krém, ha mellette stresszelsz, dohányzol és mondjuk zöldséggel,gyümölccsel egy hétig nem is találkozol.

Mióta leszoktatam a dohányzásról, és rászoktam az ásványvízre azóta javult az arcbőröm. Persze kellenek a megfelelő lemosók...

Fúú most találtam egy tök jót: a clean&clear mitesszer eltávolító bőrradírját. Nemcsak radíroz, hanem krémez is, nem szárít annyira mint a többi.Persze kinek mi :)

2007. márc. 31. 20:54
Arctisztító szereket használok,mert elmúltam már pár éves.....,de nekem is nagyon vigyáznom kell hogy, előne jöjjönek.
2007. márc. 27. 20:14
Okozhatja hormonális probléma is.
2007. márc. 27. 11:55
Mindenképpen zsírtalanítsd a bőröd. Olajos magvakat csak keveset egyél pl nekem a napraforgó, mogyoró hozza ki.
2007. márc. 27. 11:45

Fontos, hogy mit is eszel...szerintem ez a folyamat belülről indul el..

Ja és ne idegekedj...nekem attól is kijönnek azok a frányák..

2007. márc. 27. 11:31
egy nap 3szor is tisztitsuk le arcunka alkoholos tonikkal és ne használjunk zsiros krémeket
15. vikyke
2007. jan. 5. 12:14
A bör mindennapos törődést igyényel! Fontos, hogy mivel tisztítod a bőröd nem szabad nagyon kiszárítani sem zsírosítani, de ha már elkezded kezelni mindennap megkell csinálni mert a bőröd utána "kérni" fogja a kezeléseket!
2006. okt. 22. 16:43

Bõrünkön minden viszontagság meglátszik ami belülröl jon -stressz,zsiros vér,(tele koleszterinnel)fûszeres étkezes stb.Az egeszséges táplálkozás sokat jelent,ha össze vissza eszünk ,idegeskedünk stb ,azt hiába kenjük mindenféle csodaszerrel a bõr belülrõl reagál.

Minden este le kell tisztitani a bort a szennyezettsegtol ami a nap folyaman ratapad(ezektol eldugulnak a porusok es begyullad a bor ,igy keletkezik a legtobb merges pattanas) ,erre egyszeru es olcso a minõséges babaszappan.Erre senki sem allergias es viszketegseget sem okoz,utana kenjuk be a borunknek megfelelo ejjeli kremmel,ilyen egyszeru:)))A sminket mar aki hasznal termeszetesen minden este szepen eltavolitani a borrol.

13. 67796372eb (válaszként erre: 6. - Courage)
2006. okt. 11. 08:43
Szia! Tényleg van összefüggés a patti helye és bizonyos belső problémák közt? Most a Béres szépségvitaminját ami különben tök jó, de vannak olyan fehér gümecsek az arcomon pár helyen, az is számít, hogy merre van? Így általában az orcákon van de gondolom ezeket csak kozmetikus tudja eltávolítani...
12. 991217
2006. szept. 30. 09:42
Sziasztok én jelenleg Clean&clear-t használok arclemosásra, majd egy semlegs tonikot, mely nem mar, szárít, alkohol mentest, és végül egy kis gyengéd mézes nappali arckrémet. Bevált!!! Tudjátok tistítás, tonizálás, hidratálás!Most szép az arcom, és is drága krémeket használok mint eddig. a rendszeresség a lényeg, és egy jó arclemosó, a többi lehet olcsóbb minőségű is szerintem!(ja és a miteszereim is kevesebben vannak)
2006. szept. 29. 10:53
Én már rengeteg dolgot kipróbáltam, de igazán egyik se használt. Jelenleg a Neutrogena új termékeit használom, renélem ez majd eredményes lesz, mert már nagyon sok pénézembe kerül és még se úgy nézek ki ahogy akarok, ha ez sem fog segíteni akkor irány a bőrgyógyász!
2006. szept. 27. 08:34
Én egy Golden Yacca nevű készítményt szettem, és azóta nagyon ritkán van pattanásom. Anyukámnak is bevéált, és nekem is. Persze a napi arctisztítás nem elhanyagolandó. Előtte én is használtam teafa szappantól, arcradírig, pakolásig, maszkig mindent.
2006. ápr. 30. 13:44

Elnézést a kérdést feltevő emberkétől, de ez kicsit hülyén megfogalmazott kérdés, csak azért mert sok féle bőrtípus van, ezért mindegyiknél más a módszer.


Nekem pl. vegyes a bőröm, T alakban csírosodik az arcom.

Én amit csinálok, nem több és kevesebb mint:

1. reggel jéghideg víz, ha van időm jegelés, jéggel, jégkockákkal.

2. arctisztító tonik és utána feldobok egy vizes alapozó krémet egész napra, ennyi, csak nagyon fontos események idején használok alapozót! Púder az más, de az alapozó nagyon tömít, én folyékonyat használok és nem a rosszabb márkából, bár mostanában nem is igazán...szóval csak tényleg akkor ha kell és minőségfüggő ez is. U.is van olyan minőségű alapozó amit egész nap fent hagyhatsz, de annak az ára is olyan 10 ezertől felfelé...

3. Heti egyszer felteszek egy mélytisztító pakolást, ez agyagpakolás avokádó és zabliszt kivonattal. Ugyanezt teszem fel dekoltázsra és nyakra is.


4. a zsíros bőrre hatékony a szolárium, heti 1-szer. esetleg heti kétszer, de nem többször mert öregíti a bőrt baromira.


5. sminket le kell szedni éjszakára és jó ha van éjszakai krémed.


Kb.

Amúgy a szauna is nagyon jó a bőrnek.

8. Courage (válaszként erre: 7. - Rea)
2006. ápr. 24. 20:41
Engem érdekel:) Én mondjuk azt hallottam, hogy sós vízben fürödni eltünteti a narancsbőrt.
7. rea
2006. ápr. 24. 13:55

Sziasztok!

Nekünk egy holt -tengeri termékcsalád jött be pattanások ellen igaz nem csak erre javasolták sokmindenre jó, ha valakit estleg érdekel szivesen írok róluk, és hogy én hogy jutottam hozzá.

2006. ápr. 23. 14:39

Azt elfeljtettem megkérdezni, hogy hol jönnek ki a pattijaid? Mert ha állad alatt akkor az ilyen emésztési probléma.

A csaj a bioboltba ajánlotta a korpatablettát meg állítólag a sörélesztő is jó.

5. Courage (válaszként erre: 4. - Borii)
2006. ápr. 23. 14:37

Én is szappannal mosakszom! Egyszerűen nekem az ad tisztaságérzetet, de mondjuk ez kifejezetten arcra van. Nem tudom elmondhatom-e, de azt hiszem igen, hogy ez a Lush egyik terméke. Fresh farmacy a neve, ilyen kis rózsaszín. 1300 ftbe kerül, de szerintem ez nem veszélyes, mert sokáig elég.

Van egy maszkjuk is, azt még nem próbáltam, de állítólag nagyon szupi! És hátra is használható.

Jó tesz egyébként a gőzölés is. Én minden héten szoktam kamillateával meg egy kávéskanál tengeri sót teszek bele. Olajok közül meg a citrom nagyon jó, de vigyázni kell! Bázisolajba 2-3 csepp max, de majd megnézem Neked a speckós receptet a könyvemben.

2006. ápr. 19. 17:38

Na hát én egy elég pattanásos lány vagyok, és zavar is. Mostanában egyre több van rajtam, az arcom jobb oldala szinte tiszta "ragya". Én szappannal mosok arcot, lehet hogy ez a baj...

Na meg úgy általában is szappannal szoktam mosakodni, és egyre több pattanás van a hátamon is...

Na most micsináljak? :(

2006. márc. 19. 19:07
Én például leszoktam a kakaóról és kevesebb pattanásom van. De nekem még a csokitól is kijön és az édességektől.
2006. márc. 19. 17:01

Tapasztalatom: igyunk sok folyadékot, lehetőleg ásványvizet, együnk sokszor csirkehúst (ne féljünk a madárinfluenzától!), sokszor vagy rendszeresen együnk tökmagot és/vagy napraforgómagot, kerüljük a finomított szénhidrátokat, de legfőképpen a fehér kenyeret!!!


Külsőleg pedig legalább naponta kétszer tisztítsuk meg az arcbőrt lehetőleg szappanmentes lemosóval (sokfélét kapni manapság), könnyű hidratálót használjunk, és hetente minimum egyszer radírozzuk le a bőrt.

Végül pedig: legyünk sokat a szabad levegőn, és soha ne aludjunk sminkben!

2006. márc. 19. 14:44
Hogyan előzzük meg, hogy pattanásunk legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook