Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan deríthetném ki, hogy reális-e a fizetésem? fórum

Hogyan deríthetném ki, hogy reális-e a fizetésem? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2017. jan. 29. 09:38
Akkor a konkrétum: 155 eFt a nettóm. Januári emelés után.....
51. Channa* (válaszként erre: 50. - Timycat)
2017. jan. 29. 06:56

Én pályakezdőről tudok itt Pesten.

Főiskola után egy viszonylag nagy cégnél 250 eFt bruttóért helyezkedett el.


Szerintem a 4-5 száz bruttó sok manapság, és már nagyon nem jellemző a 13. 14 havi fizetés sem. Még banki szférában sem, pedig ott jók voltak a fizetések...


40 felett már annyira nem kapkodnak az emberért, a legjobb kor, ahogy észrevettem 30-40 közötti.


Persze nőknél. Férfiaknál úgy veszem észre, hogy lényegesen könnyebb az elhelyezkedés. A férjem 60 éves és 1-2 hét alatt talál új állást jellemzően, illetve a fiatalabb férfi ismerőseim is bármilyen szférában. A 30 alatti férfiaknak viszont, szinte lehetetlen egy jó állást kapniuk.

50. timycat (válaszként erre: 47. - M0ncsa)
2017. jan. 28. 23:49

Hát ez nem tudom mikori adat. Mikor még több cégnek dolgoztam széleskörűen ráláttam.

Vidéken viszonylag kis cégek is többet adnak ennél egy könyvelőnek.

Egy közepes vállalatnál egy könyvelő aki annyi mindent elvégez mint amit lentebb írt a fórumindító 400-500ezret nettót (!) simán megadnak és nem ritka év végén a 13.akár 14. Havi fizu is. Főleg 15 év tapasztalattal.

Egy pályakezdő max. adatrögzítő tanfolyamos könyvelő kap cca 280 bruttót.

2017. jan. 28. 20:36
Jó volt megismerni a véleményeteket, segít a továbbgondolkodásban.... Persze még visszanézek, érdekelnek a további hozzászólások is..
48. móniszil (válaszként erre: 47. - M0ncsa)
2017. jan. 28. 20:34

1) Bérszámfejtésen kívül minden adó,- számviteli, bevallási ügyét intézem az általam könyvelt cégeknek. (kisebbeknek termékdíjat is). Plusz elvárják, hogy a cégek ügyvezetőinak - időnként alkalmazottainak - magánban felmerült (nem könyvelési) ügyeinek is utánajárjak, bármilyen kérdés felmerül segítsünk már, válaszoljuk meg, stb, erre egy csomó idő elmegy... És legtöbb, amit kapok érte egy köszönöm. Persze tudom munkaidőben csinálom, de akkor is, nem vagyok tudakozó...

2. Fizetésen kívül: utazási költségtérítés, és talán lesz valamennyi pénzjuttatás (ez az új évi max 100 eFt)... Erre nem kaptam biztos választ...

Kicsit higgadtabban átgondolva valószínűleg nem fogok felugrani a székből, de jobban nyitva tartom a fülemet, és várom a kedvező alkalmat.. :)

47. M0ncsa (válaszként erre: 40. - Móniszil)
2017. jan. 28. 19:39

45, nem hiszem.

[link] - pont ezt neztem amugy, mert nekem is szakmba vag :) Mondjuk nagyon nem mindegy, hogy

1) csak konyvelsz, vagy penzugyi szaktanacsadassal is foglalkozol-e

2) a fizetesen kivul milyen egyeb juttatasokat, kedvezmenyeket kapsz


A tablazatban ezt irja: Főiskolai diplomával: Videk: btto 176.200 - 280.000.


Ha engem kerdezel, ez ugy altalaban nagyon tre. De ha egyreszt mashol sem kapnal tobbet, masreszt a ceg nem tud megengedni maganak egy (joval) magasabb fizetest, akkor szerintem nincs nagyon min gondolkodnod...

46. Channa* (válaszként erre: 42. - Móniszil)
2017. jan. 28. 19:33

:DDD

Én 49 éves vagyok.

Mostanság nem próbáltam új állást találni, bár 4 évvel ezelőtt ha jól emlékszem, megpályáztam egy állást. Behívtak tesztre. Hát...nem sikerült fényesen:DD

Kevés volt az időm és csupa olyan programban voltak feladatok, amiket mostanában nem használok, így először megtanultam kezelni a programot és csak utána csináltam a feladatokat.

Na, a lényeg: akkor visszajeleztek, hogy nem engem választottak, majd 2 év múlva felhívtak, hogy menjek be egy személyes interjúra. Nagyon szimpatikus voltam az ott lévő 4 embernek, bár nem tudtak megfizetni. Felhívtak újra, hogy abban a munkakörben nem, de egy másikba meg tudják adni az általam kért fizetést, ha érdekel. Na, ekkor azt mondták nekem, hogy legjobban ezt a korosztályt szeretik alkalmazni, mert amellett, hogy megfelelő végzettséggel, tapasztalattal rendelkeznek még megbízhatóak is. Lehet ránk számítani, nem ugrunk fel az első alkalommal, hogy úgy látjuk, hogy gond van. Bennünk még meg van az, ami a fiatalabb generációban már nincs, ráadásul már nem is szülünk.


Nem váltottam....

45. moonlight13 (válaszként erre: 42. - Móniszil)
2017. jan. 28. 19:14
És másodjára hogy látod? :)
44. moonlight13 (válaszként erre: 40. - Móniszil)
2017. jan. 28. 19:12

Ez a "bizonyos kor" felett van. :)

Egyébként szerintem a könyvelők a fővárosban keresettek, bár azt nem tudom, hogy ott mennyire számít a kor.

43. moonlight13 (válaszként erre: 34. - Szintópia)
2017. jan. 28. 19:10
Nem kötelesek emelni. Most nőtt a minimálbér, előtte egy ideig tudtommal nem.
42. móniszil (válaszként erre: 15. - Lonna4)
2017. jan. 28. 18:40
Ez nagyon érdekes. Elsőre úgy látom, hogy itt a többség az ifjú titán kategóriába tartozik. De nagyon tanulságos olvasni, köszi a javaslatot.
41. móniszil (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 28. 18:21
Ebben nagyon egyetértünk. Volt "szerencsém" ordibálós, kioktató főnökkel dolgozni, akitől rettegtek az alkalmazottak. Onnan (pénzintézet) másfél év után kevesebb fizetésért jöttem el.
40. móniszil (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2017. jan. 28. 18:17
Kis cégnél dolgozom, van főiskolai végzettségem, de az egy vargabetű volt részemről, mert nem azon a területen helyezkedtem el. Mérlegképes könyvelőként dolgozom 15 éve, és ahogy nézegettem az álláshirdetéseket a fővárosban nem lenne gond a váltás. Viszont én egy vidéki nagyvárosban élek, ahol lehet olyat is hallani, hogy csak a garantált bérminimumot adják, meg olyat is jó a fizetés, de szombat-vasárnap is dolgozni kell... És a korom: 45 múltam. Ez már a bizonyos kor felett van ?
39. globus (válaszként erre: 38. - Channa*)
2017. jan. 28. 17:39

Nyilván szakmánként változó, nem tudtuk meg, hogy fórumindító konkrétan miről kérdez. Az én hivatásomban pl.csúcsnak számít, de ami leginkább lényeges, a munka öröme, amiért jó csinálni. Szar fizetésre bármikor lehet váltani. Ha az ember nem akar, annak nyomós oka van - munkakörülmények.

Nálunk nem az én fizumból élünk :)

38. Channa* (válaszként erre: 35. - Globus)
2017. jan. 28. 17:20

Hát, hogy őszinte legyek. A szakmámba én sem kelek fel ennél kevesebbért, sőt! Nekem nem ez az alsó határ...


És annak idején is volt ilyen alsó határom, azaz tízen és húszon évesen is.

2017. jan. 28. 17:18
Ja, nem minimálbéresek vagyunk.
36. Channa* (válaszként erre: 34. - Szintópia)
2017. jan. 28. 17:18

Azért ez nem így van.

Adhatnak béremelés, de nem kötelező.

Nálunk pl. már 4 éve nem volt.

35. globus (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2017. jan. 28. 17:07

Itt a régen kifejezést is sokféleképpen értendő, én pl. élénken emlékszem az 80-90-es évek fizetésére, és bizony nagy összegnek számított 300 Ft.

Ma egy huszonéves nettó 200-nál kevesebbért fel sem akar kelni. Pár hónapja készült ilyen felmérés.

34. szintópia (válaszként erre: 1. - Móniszil)
2017. jan. 28. 17:07
Év elején kötelesek emelni a bért, mivel általában nő a minimálbér is! ahhoz igazítják..
33. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Timycat)
2017. jan. 28. 17:02
Vannak helyek, ahol viszont ugyanazért a munkáért nagyon eltérőek a bérek, ezért van sok helyet a titkolózás.
32. timycat (válaszként erre: 29. - Moonlight13)
2017. jan. 28. 15:19

De nálunk egyáltalán nincs bértábla. Sőt van több műszakos munkakör, vannak kötetlenek, vannak a fix+teljesítmény béresek és vannak a klasszikus irodisták meg ugye ezeken belül a hierarchia.

De az egyes kategóriákban, szinteken nagyságrendileg ugyanaz a bér van. Az indok a titkolózásra a feszültség elkerülése. Én pont úgy látom, hogy ez generálja a feszkót.

Az egyes kategóriákban dolgozók fújnak a másikra, mert az biztos x-szer annyit keres amit ő, pedig mennyivel többet dolgozik ő, nem beszélve az azonos körben és szinten lévők közti feszkóról.

Én szerintem ha le lenne játszva hogy melyik körben, milyen felelősség mellett, mennyi munkával, mennyit keres valaki akkor belátható lenne, hogy senki sincs se alul, se túl fizetve.


A bértábla más, ott nincs titok, nincs mit titokban tartani.

31. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Móniszil)
2017. jan. 28. 13:31
Te meg vagy elégedve a fizetéseddel? Váltanál csak azért, mert 1-2 kollégádnak pár ezerrel több?:)))
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Globus)
2017. jan. 28. 12:44
Nem bizony, rosszindulatú főnökkel, kollégákkal dolgozni több pénzért sem éri meg. Előre meg nem lehet tudni, milyenek is valójában.
29. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Timycat)
2017. jan. 28. 12:41
Az más. Ahol pl. a bértábla szerint van a besorolás, ott nagy különbségek gondolom, hogy nincsenek.
28. globus (válaszként erre: 21. - Channa*)
2017. jan. 28. 12:38

Teljesen igazad van.

A pénz nem minden...

2017. jan. 28. 12:27
a mai világban minden titkos senkinek nem célja hogy tudj bármiről is,és ha tudnád is csak feszültségből lenne több
26. timycat (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2017. jan. 28. 12:20

De egy olyan helyen ahol tényleg csak annyiban különbözik a bér, hogy ki milyen adókedvezményre jogosult van értelme titkolózni?

Csak feszültséget szítanak vele.

25. timycat (válaszként erre: 1. - Móniszil)
2017. jan. 28. 12:16

Óvatosan körbe lehet szimatolni.


Jól is kijöhetsz a dologból meg rosszul is. Nem tudom mit dolgozol, de pl vannak olyan munkakörök és olyan piaci szegmensek ahol hamar kiderül ha valaki felemelte a fejét és körbenézett a munkaerő-piacon.

Ez elsülhet jól is meg rosszul is. Tudok példát olyanra, akiért egy ilyen hír után a volt és a leendő munkáltatók között bérlicit alakult ki és jelentősen magasabb bért ért el a régi helyén ezzel, de van olyan példa is ahol két szék közül pad alá esés lett; a régi munkáltató megsértődött az újnak meg aztán mégsem kellett. Az első példában szereplő munkavállaló kiváló a szakmájában, a másik meg csak középszerű.

24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Timycat)
2017. jan. 28. 12:12
Nálunk is volt a régi helyemen olyan, hogy mindenki azt gondolta, hogy én sokkal többet keresek, mint ők, mivel többet dolgoztam. Emiatt irigykedtek, én viszont direkt nem mondtam meg, hogy szinte egyformán keresünk. Én olyan helyen voltam, hogy tudtam, ki mennyit keres.
23. timycat (válaszként erre: 17. - Johannia)
2017. jan. 28. 12:09
Nálunk is titok ki mennyit keres, és ez frusztrálja őket, mert mindegyik azt hiszi hogy a másik sokkal de sokkal többet keres nála. Aztán nem. Nálunk hasonló munkakörökben abszolút egyszinten vannak a bérek, nem is értem miért kell titkolni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook