Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan deríthetném ki egyik hozzátartozó halálának idejét és körülményeit, valamint hogy hova lett eltemetve? fórum

Hogyan deríthetném ki egyik hozzátartozó halálának idejét és körülményeit, valamint hogy hova lett eltemetve? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Molyka
2009. nov. 3. 11:45
Köszi bubó bubó! Biztos nem hagyott közjegyző előtt semmit, finoman szólva szart ő mindenre. CSak gyanús, nagyon gyanús...
2009. nov. 3. 00:56
ja, amúgy a Vöröskereszt is szokott ilyesmit vállalni, hogy megkeres régen nemlátott rokonokat, vagy elhalálozásoknak, stb. Én legalábbis így tudom. De, ha hozzájuk fordultok, akkor sztem a hagyatéki dolgot ne említsétek! :) Elég az, hogy úgy tudjátok meghalt, és nem tudjátok, hol, mikor, és hova temették.
2009. nov. 3. 00:51
hagyatéki tárgyalásra, hacsak lemondó nyilatkozatot nem tettek anyudék a másik két testvér javára, mindenképpen kellett volna kapnotok idézést a bíróságról! Apámnak pár éve halt meg a nagynénje, akit én soha életemben nem is láttam, a férje még azelőtt 1-2 évvel. Mivel nem volt gyerekük, így apámék lettek a legközelebbi hozzátartozók a törvény szemében, és mindhároman örökölték a nagynéni, és bácsi hagyatékát, egyenlő arányban, de a lényeg, hogy mindhároman! Pedig az egyik nagybátyám, az még keresztfiuk is volt, de ő is csak az 1/3 részt örökölte. Nem tudom, mikor halt meg a nagyapád, de anyud kell, hogy kapjon idézést!Persze a nagypapa is tehetett egy közjegyző előtti nyilatkozatot, hogy anyudékat kizárja az örökségből...
2009. nov. 3. 00:04

Cinkotai Temető


Budapesti Temetkezési Intézet Zrt.

Cím: 1164 Budapest, Simongát u. 2.

Telefon: 06-1-401-5050,

06-1-401-5051,

06-1-401-5052

33. Molyka
2009. nov. 2. 23:36
Köszönök minden hozzászólsát. Közben belemélyedtünk a dolgokba és a legutóbbi információ alapján Anyu apja és annak a felesége nevén volt a lakás. Akkor viszont kellett tenni Anyuméknak lemondó nyilatkozatot, hogy nem tartanak igényt a jussukra. Hiszen, ha van ingatlan vagyon, akkor az apai részt az utódok öröklik, ezesetben négyen. Most már hajlik Anyum is afelé, hogy járjunk utána. Undorító. Ha van még ötlet arra, hogy ennek mi az útja-módja, akkor megköszönöm!
32. Sylvia81 (válaszként erre: 31. - Ejmi)
2009. nov. 2. 23:10
Hát vagy legalábbis egy könyvelt küldeményt, hogy "nem kapsz semmit, he!"
31. ejmi
2009. nov. 2. 22:58
Ha van végrendelet, akkor is a köteles részt a gyerekeknek meg kell kapni, szerintem!
30. ejmi (válaszként erre: 29. - Sylvia81)
2009. nov. 2. 22:58
Így van!
29. Sylvia81 (válaszként erre: 27. - Ejmi)
2009. nov. 2. 22:57
Persze, a születési anyakönyvin mind2 szülő szerepel, amennyiben a férfi elismeri sajátjának. Ha meg nem, akkor meg nem is örökölhetnek, ha nincs végrendelet.
28. Sylvia81 (válaszként erre: 23. - Molyka)
2009. nov. 2. 22:56

Erre nem tudok pontos választ adni, nagyon kicsi voltam még, mikor anyukámé volt...

Amire viszont emlékszem, az a nagypapámé. Nem is tudtam róla, de volt kötve ápolási szerződés, miszerint a nagynéném ápolta a nagypapát és fogja ápolni a nagymamát, és ezért "cserébe" az én anyukámat, illetve az ő örököseit (öcsémet és engem) kizárnak az örökségből, az egészet nagynéném lányai kapják. (Azért nem a nagynénémre írták a szerződést, mert neki mocsok nagy tartozása van a kb 15 év kamatozás miatt, és azonnal vitték volna a házat, ha a nevére kerül - és ezt ő pontosan tudta...)

De mikor a nagyapám meghalt, küldtek róla levelet, hogy van ez a szerződés. Fellebbezhettünk volna 15 napon belül, de ugyan minek? Öcsém még kiskorú volt ekkor, most is fiatalkorú és mindketten 500 km-re lakunk a nagyszülőktől.

De amúgy asszem megtámadhatatlan ez a szerződés, mert felelőssége teljes tudatában írták alá mindketten.

De levelet akkor is kaptunk!

27. ejmi (válaszként erre: 26. - Ejmi)
2009. nov. 2. 22:55
Bár szerintem, hogy ki kinek a gyereke az is nyilván van tartva.
26. ejmi (válaszként erre: 25. - Molyka)
2009. nov. 2. 22:54
Bármi lehet. Ennyire részletesen nem ismerem az eljárást.
25. Molyka (válaszként erre: 24. - Ejmi)
2009. nov. 2. 22:52
akkor elképzelhető, hogy erről a másik két gyerek nem is tudott?
24. ejmi (válaszként erre: 23. - Molyka)
2009. nov. 2. 22:50
Csak ha maradt utána valami akkor van tárgyalás, de az eljárást mindenképpen el kell indítani, feltérképezik, hogy van e hagyaték, kik az örökösök.
23. Molyka (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2009. nov. 2. 22:46
Hagyatéki minden esetben van? És kiket "hívnak" meg? Vagy hogy működik ez?
2009. nov. 2. 22:45
Ez szerintem nem is a cigányokdásról szól, hanem a törvényességről! Azt hitték, megúszhatják? Hát nehogy már!!! Aki csal és lop (mert ez az!), az bűnhődjön!!!
21. ejmi (válaszként erre: 19. - Molyka)
2009. nov. 2. 22:45
Az Önkormányzatnál biztos minden infót meg kapsz, hogy merre indulj el. Nem ez lesz az első ilyen esetük.
20. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Molyka)
2009. nov. 2. 22:44
Például a halál időpontját és helyét, tudtommal. Az alapján temetik el az embert, tehát szerintem akár a helyi temetkezési vállalatoknál akkor már lehet érdeklődni, hol van eltemetve? És azalapján akár azt is be lehet saccolni, mikor volt a hagyatéki. Vagy a bíróságon megkérdezni. Úgyis nyilván kell tartaniuk, meg el kell rakniuk az összes iratot róla, és tök sokáig meg kell őrizniük.
19. Molyka (válaszként erre: 18. - Ejmi)
2009. nov. 2. 22:44
Igen, az unoka. :)
18. ejmi (válaszként erre: 17. - Molyka)
2009. nov. 2. 22:42
Te is rokon vagy nem??? Te vagy az unoka!!!!! Tehát hajrá. Járj utána. Mindenképpen az önkormányzatnál kezdj.
17. Molyka
2009. nov. 2. 22:40
Az anyakönyvi mit tartalmaz? És vajon meddig lehet elmenni? Anyum nem akar "cigánykodni" azt mondja letojja. De én nem. Nem viselem a hazugságot.
16. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Ejmi)
2009. nov. 2. 22:38
Tényleg, milyen igazad van! A halotti anyakönyviből nagyon sok minden kiderülne. És a fórumindító (bocs, nem megy fejből a név) anyukája simán kikérheti!!! Indoklás nélkül is szerintem...
15. ejmi (válaszként erre: 12. - Molyka)
2009. nov. 2. 22:34
Anyukád a lánya volt, tehát ő mindenképpen utána járhat. De megbízhattok ügyvédet is. Azért egy ilyen ügyet nem lehet elmismásolni. Az önkormányzat adja ki a halotti anyakönyvet, tehát ott azért tudnak felvilágosítást adni.
14. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Molyka)
2009. nov. 2. 22:33
Szerintem ezügyben anyukád indíthat eljárást. De lehet, hogy jobb lesz, ha keresel valami szakértőt ezügyben. Itt is van valaki, aki ilyen témában ügyvéd asszem, de meg nem tudnám mondani, ki az...
13. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Molyka)
2009. nov. 2. 22:31
Igazságügyi írásszakértő, vagy hogy hívják, ilyenkor megvizsgálja az aláírást... És ha tényleg aláírták, akkor bebizonyosodik, és akkor még közokirat-hamisítás is lesz a számlájukon, a többiek megkapják a részüket, meg még asszem ti klön is beperelhetitek őket.
12. Molyka (válaszként erre: 10. - Ejmi)
2009. nov. 2. 22:30

És anélkül kiadnak információt, hogy a közeli hozzátartozók beleegyeznének? Mármint a felesége meg a lánya? Nagyon érdekelne a dolog. De tényleg nem a pénz miatt...

Mellesleg nem lenne hátrány azt se tudni, hogy mikor halt meg és hova van eltemetve. Azt mondták levitették Kecskemétre és ott szórták el. Annak már utána néztem, hogy Kecskeméten nincs szórásos temetés... Sántít a dolog.

11. 00346cf747 (válaszként erre: 8. - Ejmi)
2009. nov. 2. 22:30
Hiszen éppen ez az... az ingatlanok egy részét rejtélyes módon birtokolja az önkormányzat, egy részét az érintett személy (aki nevében kérdezek most), a harmadik rész az elhalt nevén szerepel. Az az elhalt, aki elvileg 20 éve temetőben van...
10. ejmi (válaszként erre: 9. - Molyka)
2009. nov. 2. 22:28
Ha tudod az utolsó lakhelyét, akkor ott kell érdeklődni az önkormányzatnál.
9. Molyka (válaszként erre: 8. - Ejmi)
2009. nov. 2. 22:27
Amikor Nagyim meghalt, akkor egy nyomtatvány volt, amit aláírt nagybátyám, hogy nincs követelése anyum felé. Egy aláírás! Ők is megtehették ezt...
8. ejmi
2009. nov. 2. 22:26
Szerintem ezt nem lehet eltitkolni, kell lenni hagyatéki tárgyalásnak, ahol az ügyvéd felkutatja a hozzátartozókat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook