Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valaki folyamatosan megcsörget szám nélkül, különböző időpontokban. Hogyan deríthetném ki, ki az és mit tehetek ellene? fórum

Valaki folyamatosan megcsörget szám nélkül, különböző időpontokban. Hogyan deríthetném ki, ki az és mit tehetek ellene? (tudásbázis kérdés)

2012. febr. 2. 18:00
majd a rendőrség kideríti ki a zaklató
2012. febr. 2. 17:59

Zaklatás423


176/A. §424 (1)425 Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2)426 Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be,


vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3)427 Aki a zaklatást


a)428 házastársa, volt házastársa, bejegyzett élettársa, volt bejegyzett élettársa, élettársa, vagy volt élettársa,


b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy


sérelmére követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


rendőrségen feljelentés zaklatás ismeretlen tettes ellen

20. e92992077a (válaszként erre: 1. - 7d6d76a2fa)
2012. febr. 2. 17:07
Vagy cserélj számot.
2009. máj. 16. 12:40
Velem is csinálta valaki. Ordított be a telefonba, olyan dolgokat, amiből rájöttem, hogy nem is nekem szól, de nem hagyta, hogy elmondjam, csak üvöltött. Egyszer-kétszer felvettem,de miután nem tudtam semmit mondani, nem voltam hajlandó hallgatni. Beállítottam úgy a telefonomat, hogy csak az telefonkönyvben lévő számokkor csengjen, a többinél maradjon néma. Így egy idő múlva felvette az üzenetrögzítő, abból valószínűleg rájött, hogy mit csinált, egy-két nap múlva abbahagyta.
18. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 15. - Barby_barby)
2009. jan. 24. 13:25

Szia!


Próbáltam, sőt, a telefon bármely gomb megnyomása általi fogadásra volt állítva, és mégis nem fogadott hívást írt ki.

De 3 napja nem volt hívás szerencsére. Átirányítottam egy vodás üzenetrögzítős számra, ahol egyből a hangposta jelentkezik. Én meg kaptam sms-t ha valaki számmal keresett, így ismerőst vissza tudtam hívni.

Vagy ez volt, ami elvette a kedvét, vagy a másik, hogy akire gyanakodtam, abban a társaságban közöltem, hogy holnap megyek a rendőrségre.


Az ügyfélszolgálat azt mondta, mivel csak csörget, az nem zaklatás, a rendőrség sem törődne vele.

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek

2009. jan. 21. 04:11
Én felvenném,hadd kerüljön pénzébe, hogy hívogat a szemét.Egyszer volt ilyen sztorim, az ott rontotta el, hogy a számot is lehetett látni. Fogalmam sem volt (a mai napig sincs) ki lehetett. Egyszer a férjem szólt bele, egyszer én mikor hívott. Aztán abbahagyta. Én szemét módon egyszer-kétszer szám kikapcsolás után a hajnali órákban megcsörgettem, hogy nehogy már jól aludjon. Biztos örült neki. Azóta nem hívott.
16. Zsuzsa88 (válaszként erre: 11. - Hettikem)
2009. jan. 20. 20:36
Ez nagyon jóóó!!! XD
2009. jan. 20. 16:51

Próbáld meg a kezedben tartani a telefont,hátha épp akkor csenget rád,és gyorsan fel tudod venni :-)

Én is jártam így és nekem bevált ez a módszer.

Igaz,unalmas folyton a telefont fogni,de egy próbát megérhet :D

2009. jan. 20. 16:47
Válassz olyan csengőhangot, ami először csak rezeg hármat és utána csörög! Akkor is látod, hogy szórakozott veled, de legalább nem ébreszt fel!!! És ha nem tudja meg, akkor tenni sem tud ellene, ugyanúgy rádcsörrent mint eddig, csak te nem is hallod... ;-)
2009. jan. 20. 16:41
* a telefon jelet ad a hálózatnak.
12. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 10. - Zsuzsa88)
2009. jan. 20. 16:41
Tv, rádió is megteszi. De cseles lehet, mert sokszor hallani a hangot olyankor is amikor a gép jelent a hálózatnak. Tehát nem hív senki, mégis hangot hallani. Én is odarohangáltam a telefonhoz hang hallatán, de ált. vaklárma volt. Persze van amikor sms jön.
2009. jan. 20. 16:25

Sziasztok!

Engem valószínüleg az ex-férjem zaklatott egy darabig,úgy 2,5 hónapig,de a legtöbbször hétköznap éjjel....

Nem tudom biztosan,mert titkos szám,nem szólt bele,...Le se tette,úgyhogy mivel nem féltem,mert valahogy az volt az érzésem hogy ismerős,aki nem bántana,meg humoromnál voltam elkezdtem lényegtelen dolgokról hosszan beszélni neki.Kb.a 12. alkalom után rájöhetett,hogy sokba kerülök.

A csörgetéssel viszont a szolgáltató vagy a rendőrség kezdhet csak valamit,ha nem cserélsz számot.

10. Zsuzsa88 (válaszként erre: 6. - 7d6d76a2fa)
2009. jan. 20. 15:51
Kapcsolj be egy hangszórót. Mindegy, hogy a házimozi-rendszert, vagy a számitogép hangszóróját. Még mielőtt BÁRMI is megjelenne a kijelzőn, a hangszóró bereagál. hallasz egy tiritipp-tiritipp-tiritipp hangot a hangszóróból, már akkor tudhatod, hogy pár másodpercen belül csörgetni fog. Próbáld ki, hogy a hangszóróhoz teszed a mobilodat, és vezetékesről felhivod a saját számod. Még mielőtt csörögne a telefonod, a hangszóró bereagál. És igy elég gyors lehetsz, hogy felvedd. Még ha le is teszi. Ha neki megéri, hogy folyton leveszel x összeget az egyenlegéről (vagy dagasztod a számláját), akkor csak csinálja, de sztem egy idő után meg fogja unni. Egy osztálytársnőm, akivel nem voltunk valami jóban, vett új számot. Lyukasóránk volt, folyton csörgetett. Bekapcsoltam a discman-em (akkor még ilyen ketyerém volt), a fülembe dugtam a bogyót, és mielőtt becsörgött volnt, megnyomtam a fogadó gombot. Ezt egy párszor eljátszottuk, és a nagy b*ssza meg! Uff, rohadék! B*szd már meggg! - kiáltozásokra néztem hátra, majd a körülötte ülők röhögtek egyet. Megkérdeztem tőle, hogy elmenthetem az új számodat, Csilla? Jól bevörösödött a feje. :)
9. Zsuzsa88 (válaszként erre: 5. - 7d6d76a2fa)
2009. jan. 20. 15:44

Ha kedves ismerős, barát, rokon lenne, nem zaklatna éjek éjjelén is. De ez nem hagy élni. Szerintem jelentsd fel. Majd elmegy a kedve a hülyéskedéstől. Úgy tudom, hogy csak a beperelés kerül sokba, a feljelentés ingyenes :)


Ha jól emléxem a storyra, az ismerősünknék az volt, hogy elment a szólgáltatóhoz, hogy zaklatják, ott kideritették, ki volt, és az illető a szolgáltatótól kapott egy olyan SMS-t, hogy ha tovább zaklatja a (telefonszám) tulajdonosát, kisütik a kártyáját úgy, hogy a telefonja is le fog blokkolni. Utána abbamaradt a zaklatás.


Nekem is volt egy szám, aki zaklatott, azzal, hogy ő megjelenitett számmal csörgetgetett, szintén össze-vissza, egyszer reggel 6-kor, egyszer délután, egyszer késő este, hajnalban... A párom már ideges volt, azt hitte, megcsalom. És hogy biztos azért nem mentem el a számot, hogy ő ne fogjon gyanút. És mivel rengetegszer csörgetett, nagyon soxor voltunk épp akkor együtt. Már engem is kiboritott. Mikor hivtam, nem vette fel, vagy csak kinyomott. Mikor ő hivott, felvettem, de letette. Aztán vezetékes telefonról hivtam. Felvette, beleszólt, hogy halló, onnan tudtam meg, hogy egy fiúról van szó. Szóltam apámnak, hogy valaki napok óta cseszeget, akkor mesélte el, hogy mit csinált az ismerősünk. És irtam a srácnak, hogy ha nem hagyod abba, úgy kisüttetem a kártyádat, hogy még a telefonod is füstölni fog! Pár nappal később, mikor egy barátnőmmel sétáltunk, összefutottunk egy sráccal. Az ő ismerőse, én csak látásból ismerem, 2 évvel fiatalabb nálam. Félrevonultak egy kicsit beszélgetni. Láttam, hogy előveszi a mobilját. Csörgött a telefonom. Majd abbamaradt, és eltette a telefonját. Mikor megnéztem, ki csörgetett, le voltam sokkolva, gondoltam, hogy most vagy én vagyok teljesen hülye, és ez csak egy nagyon gyanús egybeesés, vagy ő az, aki zaklat. Szépen odamentem hozzá, és megkérdeztem, hogy bocsi, irhatok egy üzenetet? Szó nélkül ideadta a telefonját. Persze nem üzenetet akartam irni... Belementem a tárcsázott hivásokba, és hogy hogyse, volt mit látnom, az első helyen az én számom volt. Én úgy leorditottam a kiscsávót, azt se tudta, mit csináljon, majd összeszarta magát! Mondtam neki, hogy mostmár tudom, ki vagy, és még egyszer meg ne merj csörgetni, mert esküszöm, kinyomozom, hol lax, és úgy rá fogsz cseszni, hogy megbánod azt is, hogy megszülettél! A srác mentegetőzött, hogy de ő nem tudta, kié a szám, csak valaki megadta neki a számom, és megkérte, hogy csörgessen meg, amikor csak eszébe jut, mert ki akar üldözni a világból. Hát, majdnem sikerült... Én úgy orditoztam vele, megállás nélkül, a telefonját se akartam visszaadni, a barátnőm meg csodálkozott azon, hogy miért vagyok igy kikelve magamból. Hazafelé meséltem el neki, mi történt. Ő meg jót röhögött...

8. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 6. - 7d6d76a2fa)
2009. jan. 19. 21:20
Még azt is megteheted, hogy bemondod: a hangfelvételt biztonsági okokból rögzíted! ;D
7. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 5. - 7d6d76a2fa)
2009. jan. 19. 21:17
Jelentsd is fel! Ha ezzel szórakozik akkor megérdemli! Többet sem veled, sem mással nem tesz ilyet!
6. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 4. - 52d3e0b8a8)
2009. jan. 19. 21:15
Próbálta. Itt van a jobb kezem mellett a telefon, bármely gombra fogadja a hívást, és mégis nem fogadottat ír ki
2009. jan. 19. 21:14

Zsuzsa!

A szolgáltató szerint jelentsem fel, de azt mégsem akarom, hátha ismerős....

A számomat most kaptam, nem sokan ismerik, viszont több hivatalos helyen van megadva :(

4. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 1. - 7d6d76a2fa)
2009. jan. 19. 21:11

Egyszer ha felkészülsz rá, beleszólsz, hogy pszichiátria, vagy rendőrség, vagy ilyesmi...:)

Velem is csinálták egy darabig, aztán kiderült, hogy valami ügynök volt.

2009. jan. 19. 21:09
Ha már nagyon idegesít, számot cserélnék és értesíteném azokat, akik a telefon könyvemben szerepelnek.
2009. jan. 19. 21:09
Szerintem menj el a szolgáltatóhoz. Ott jelentsd be, hogy valaki magánszámról zaklat. Ők biztosan segiteni fognak. Egy ismerősömnek is volt egy hasonló ügye, és igy oldotta meg.
2009. jan. 19. 21:07

Van egy idióta vadbarom, aki folyamatosan megcsörget szám nélkül, a leglehetetlenebb időpontokban. Hol éjjel, hol hajnalban, vagy délután. De épp csak egy csörgés, fel sem tudom venni. MAgánszámal hív természetesen.


Adjatok ötletet, hogy deríthetném ki, hogy ki is hívogat, vagy hogy szereljem le?

Ki nem kapcsolhatom, ert többen keresnek....


Várok minden használható ötletet :)

Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook