Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam le 16 hónapos fiamat a ciciről? fórum

Hogy szoktassam le 16 hónapos fiamat a ciciről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
129. irgum-burgum (válaszként erre: 124. - Bea0124)
2012. júl. 2. 11:57

:-)

Mindent eszik már azt és akkor eszik amit mi.

Nagyon jó az étvágya,sokszor egy szelet kenyeret benyom,napi 5-ször eszik szilárd ételt,a kedvence pedig a túró-rudi,de abból nem ehet sokat.De abból is megeszik simán kettőt.

128. 2a4f521b34 (válaszként erre: 126. - Newlife101)
2012. júl. 1. 08:41

Köszi!

bár az én hozzászólásom csak egy kis vita volt, hogy miről szólt a tv-műsor, semmi más :)

2012. jún. 30. 18:08

Az Amerikai Gyermekorvosok Szövetsége azt mondja: „A gyermekorvosoknak és szülőknek tudatában kéne lenniük, hogy a kizárólagos szoptatás biztosítja kb. 6 hónapos korig a gyermekek optimális növekedését és fejlődését és folyamatos védelmet nyújt a hányásos és légzőszervi fertőzések ellen. A szoptatás folytatódjon legalább a gyermek első életévéig vagy ezen túl, mindaddig, amíg ez a gyermek és az édesanya számára is kívánatos. Nincs felső határa a szoptatás időtartamának, és semmiféle bizonyíték nincsen arra nézve, hogy a 3 éves korig vagy az azon túl tartó szoptatás bármilyen pszichés vagy fejlődési sérülést okozna.” (AAP 2005)


Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlása szerint „a csecsemőknek kizárólagos szoptatásra van szükségük életük első 6 hónapjában ahhoz, hogy az optimális növekedést, fejlődést és egészséget elérjék. Ezután, ahhoz, hogy táplálkozási szükségleteik ki legyenek elégítve, a csecsemőknek megfelelő és biztonságos kiegészítő táplálékot kell kapniuk, miközben a szoptatás folytatódjon két éves korukig vagy azon is túl.”

126. newlife101 (válaszként erre: 125. - 2a4f521b34)
2012. jún. 30. 18:08

A Háziorvosok Amerikai Szövetsége a szoptatás folytatását ajánlja az első életévben és hozzáteszi, hogy „az egy éven túli szoptatásnak figyelemreméltó haszna van az anya és a baba számára is, és emiatt mindaddig folytatódjon, amíg az mindkettejüknek kívánatos.” Azt is megjegyzik, hogy „amennyiben a gyermek két évnél fiatalabb az elválasztáskor, akkor fokozottabb kockázatnak van kitéve a különböző megbetegedések szempontjából.” (AAFP 2001)


Dr. Dettwyler (antropológus professzor) Szoptatás: Biokultúrális Áttekintés című könyvében van egy fejezet a következő címmel: Az elválasztódás ideje: Az elválasztódás természetes ideje a modern emberi populációban az emberszabásúakra érvényes törvényszerűségek szerint.


Dettwyler összehasonlítja a különböző főemlősöket, köztük az embert is, egymással, hogy megtalálja, vajon mi lenne a biológiai norma az ember számára az elválasztódásra. Azt találta, hogy a testméretet, fejlettséget és az átlagéletkort figyelembe véve a modern ember számára a természetes kor az elválasztódásra 2,5 és 7 éves kor között van. Az, hogy egy gyermek 4 évesen még szopik, teljesen normális és természetes.

125. 2a4f521b34 (válaszként erre: 121. - Dyus)
2012. jún. 30. 14:02

nos, a kedvedért rákerestem és neked is ezt ajánlom, az Aktív oldalán meg tudod nézni. Mert ott még mindig ugyanazt mondják: A WHO ajánlása szerint 1 éves korig a 2/3 részben anyatej legyen a táplálék, 2 éves korig immunológiailag fontos az anyatej. A szoptatási tanácsadó pedig azt mondja hogy egy ilyen komplex dolgot, mint aszoptatás nagyon nehéz behatárolni, hogy hány éves korig "egészséges".

Ezzel nem a vitát akarom ám szítani itt aszoptatás körül, ezt most csak neked, a félreértésed miatt írom le megint.

124. Bea0124
2012. jún. 30. 11:16

Szia.Én először megkérdezném a gyermeked étrendjét,mert nekem furcsa az hogy még ilyen sokat szopik nem lehet hogy kevésbé laktató dolgot kap?-ha kicsit a kedvébe járnál?-cici helyett mást adnál neki amit nagyon szeret?

Hála égnek a kisfiam magától leszokott 8hósan és nem kell vele küzdenem.

Amúgy szerintem sem rossz ez a bekenős dolog.

Minden esetre kitartás!-esetleg egy szoptatási tanácsadót is megkérdezhetnél.



Bálint Antónia!

8hós volt a lánya amikor abba hagyta a szopit.Majd jött egy ismerősük és a kislány végig nézte ahogy anyuka megszoptatja a babáját és ő is akarta így utánozta a babát.

Anyuka engedte neki.

Most a lánya 5éves és szopja az anyuka mellét.-hozzá teszem üres


Ez szerintem nagyon durva!

2012. jún. 30. 10:25
Most már pár éjjel úgy is visszaalszik egyszer-egyszer,hogy nem veszem ki az ágyából és nem rakom cicire,hanem megsimizem a hátát és alszik tovább.Persze nem működik minden ébredésnél,de már haladás!!!
122. irgum-burgum (válaszként erre: 121. - Dyus)
2012. jún. 29. 20:46
Teljesen egyetértek veled, de már hozzászoktam.A hogyan szoktassam le a gyerekem a ciciröl téma lassan többet foglalkozik a milyen a szexuális életem szoptatás alattal.
121. Dyus (válaszként erre: 108. - 2a4f521b34)
2012. jún. 29. 14:10
Akkor keress rá és nézd meg mégegyszer, mert 2-szer is ugyanazt hallottam.És nem a pletyka miatt írtam ki, hanem hogy eszembe jutott az itt elidult vita...Egyébként nem is értem hogy minek írogatnak azok ide, akik nem szoptattak, az anyukának tanácsra volt szüksége, hogyan választhaná el gyermekét, én adtam neki egy nekem bevált módszert, ő kipróbálta, ennyi nem tom mit kell itt piszkálni egymást azzal ki hogy szoptat, meg tápszerezik. Itt az a lényeg hogy a gyerek ne sérüljön, legalábbis nekem ez volt a mérvadó.Az hogy kinek milyen problémái vannak a párjával szülés után megint nem ide tartozik szerintem.
120. irgum-burgum (válaszként erre: 105. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 14:06
Köszi.Nagyon remélem stressz mentesen sikerül leszokni.
119. B.Marcell (válaszként erre: 110. - Newlife101)
2012. jún. 29. 12:59
az utolso szoig igazad van!!!
118. newlife101 (válaszként erre: 114. - Mazsinka)
2012. jún. 29. 12:59

Nem hát, de ezeken túl lehet lendülni...semmi sem tart örökké....

Az én bilim is borul sokszor, el kell fogadni, hogy semmi sem tökéletes, nem lesz az....

117. csgybzs (válaszként erre: 112. - Timycat)
2012. jún. 29. 12:57
Sajnos sokan csak utólag okosak, az meg ugye könnyű... Hát igen, nem egyszerű az egész.
116. csgybzs (válaszként erre: 113. - Newlife101)
2012. jún. 29. 12:56
Én értem... ismétlem csak kíváncsiskodtam.... :)
115. B.Marcell (válaszként erre: 107. - Newlife101)
2012. jún. 29. 12:56
oke,tenyleg nem baromsag!ezt hirtelen irtam,es valoban az adott csalad dolga ki meddig veli helyesnek a gyermeke szoptatasat!!!En is szoptatas parti vagyok,es voltam mindig is,es maardok is!!! sok sok,csakis ++++++
114. Mazsinka (válaszként erre: 110. - Newlife101)
2012. jún. 29. 12:55
Nem szeretnék beszólni, de vannak, akik úgy érzik, felkészültek, aztán kiderül, hogy mégse és borul a bili. A környezetemben több kisgyerekes anyuka van, szinte mindnek van valami gondja: szülés utáni depresszió, kialvatlanság, frusztráltság, ami gyakran idegbetegségbe csap át és társai. Rendetlenség van, idegeskedés van, nem érik utol magukat szinte semmiben. Úgyhogy erre a szituációra nem lehet teljes mértékben felkészülni.
113. newlife101 (válaszként erre: 111. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 12:55

Irónikus válasz következik:

Az ne szüljön

adja le nagymaminak

keressen szeretőt

112. timycat (válaszként erre: 109. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 12:55
Ezt meg lehet oldani, át kell gondolni. Pl nálunk sosem aludta a gyerek az ágyunkban, az a miénk. Mikor "nagy" ágyat kapott a gyerek akkor az szempont volt, hogy olyan legyen ahol én is elférek mellette, ha épp valami "vészhelyzet" van és "anya kell" az éjszaka kellős közepén
111. csgybzs (válaszként erre: 110. - Newlife101)
2012. jún. 29. 12:51
Egyszer olvastam az első sort valahol... amire valaki egy másik oldalon így reagált: és mi van, ha egyszer nem a fürdőben elbújva, síri csendben, levegővétel nélkül akarok szexelni? :D :D :D
110. newlife101 (válaszként erre: 105. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 12:50

Intim szférát meg lehet oldani, csak leleményesnek kell lenni, egy baba nem szopik a nap 24 órájában.


El kéne fogadni, hogy egy gyerek születésével nem ugyanolyan lesz az élet, mint előtte, ez így normális.


Akitől ez még messze áll, az ne szüljön.

109. csgybzs (válaszként erre: 104. - Newlife101)
2012. jún. 29. 12:50
Én inkább a mellőzöttségre, pszichés dolgokra gondoltam... És nem a szopás miatt megy tönkre a kapcsolat, hanem azért, mert pl. már három éve nem tudtak a saját ágyukban összebújni, a nő kimerült az éjszakai kelésektől.. nincs normális házasélet, stb.....
108. 2a4f521b34 (válaszként erre: 48. - Dyus)
2012. jún. 29. 12:49

az a szakember azt mondta, hogy 2 éves koráig az immunanyagok miatt hasznos az anyatej!!! Na, ilyn félrehallásokból keletkeznek a pletykák!!!

CSak az nem stimmelt, hogy B.Antónia már nem szoptat, a gyerek csak simizi a cicit elalvás előtt. Hát, furcsa... én már nem engedném, olyan nagy már.

107. newlife101 (válaszként erre: 101. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 12:48

Szerintem meg semmi nem baromság, magánügy a család dolga.

Semmilyen tény, bizonyíték nincs arra, hogy káros lenne, csakis az ellenkezője, hogy jó.

106. timycat (válaszként erre: 102. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 12:47
Engem anyu nem szoptatott, egy percig sem, tápszeres kölök voltam, mégsem voltam sosem beteges; én is csak 3 hónapos korig szoptattam, majd féléves korig kínlódtam, pótolgattam... 1 éves korig szerettem volna, hát nem ment :S de szerencsére az én gyerekem sem beteges, ez szerintem inkább genetika is, meg környezet-függő. Én fél évesen már a bölcsiben pislogtam, tehát hamar közösségbe kerültem, én pedig a lányzót már 2-3 hónapos korától vittem magammal mindenhova, így edződött az immunrendszere
105. csgybzs (válaszként erre: 103. - Timycat)
2012. jún. 29. 12:47

Igen, erre gondoltam. Tágabb családban van ez a "szoptatom ezért mellettem van egy kisebb ágyon, így csak rárakom a cicire és mindenki boldog"... Oké, de 2-3 évig? És az intim szféra a férjjel? Nyilvánvaló, hogy az anyatej a legjobb táplálék, de szerintem mikor egy gyerek már eszik mindent, jön-megy-beszél, akkor semmi keresnivalója nincs egy mellen. Na de nem kotkodálok itt tovább.. elvégre én a "nem tudhatom" kategória vagyok..


Irgum-burgum én azt is olvastam itt sok anyukától, hogy a drasztikus elválasztás nem viseli meg annyira a gyereket, pár nap (!) után túlteszik magukat rajta és élik tovább az életüket. Ha mondjuk "megromlott a tej", akkor nem is kell nekik.... sok sikert!

104. newlife101 (válaszként erre: 97. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 12:46

Értem.

Ahogy nő a baba, úgy rövidül le az idő is, már pár perc alatt kiszívja a mennyiséget, bár igaz, hogy olykor kell neki egy kis nyugi is, de ez természetes.

Én a szoptatástól pl. pillanatok alatt lefogytam, és még most is tart, kiszív mindenemet.

Ha téged ez a része érdekel, akkor egy jóhír: akik szoptatnak, könnyebben visszanyerik az alakjukat.

Lehet nem mindenki, de a nagyobb százaléka igen.


Akik pedig értetlenkednek, hogy sokáig szopik a baba:

2 év után ismét nagy mennyiségben jutnak át immunanyagok a tejből, szóval továbbra is értékes, sőt!

Aki nem hiszi, járjon utána, nemcsak a hoxa.hu-t lehet olvasgatni meg beleszólni, hanem utánajárni mindennek...


Mindennek meg lehet találni a módját, ha egy kapcsolat azért megy tönkre, mert sokáig szopik a baba, azoknak úgy kell!


A sokáig szoptatásról még egy érdekesség:

A tejfogakat azért hívják tejfogaknak, mert elviekben a természet úgy rendezte, hogy a női mell és a gyermek a fogváltásig képes a szopásra, ill. a mell is a termelésre.

(mint ahogy az ember elvileg 120 évig is élhetne, csak ugye....)


Ezzel természetesen nem azt mondom, hogy eddig kell, vagy hogy én így teszek ez csupán érdekesség, tények.

103. timycat (válaszként erre: 97. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 12:42

Abszolút igazad van, apák sokszor furán érzik magukat, hisz addig ők voltak a minden, aztán anya figyelme, ideje, ereje sok helyen CSAK a babára irányul :S ők meg csak statiszták maximum... ebben is meg kell találni az arany középutat, ami baromi nehéz.

És valóban a szoptatás nem egy szexi dolog, meg mikor a hűtő/fagyasztó dugig van anyatejjel, ami szintén elég "érdekes" látvány, de hát ez ezzel jár. Segíteni kell a férfit szokni a helyzetet, mert ők erre előre nem készülnek fel, nem is nagyon fogják fel az első gyerekig, hogy kb ez mivel is jár. Nagyon jó példa erre barátnőm, aki kórházból hazajövetel előtt felhívta a párját, hogy vigyen be neki ruhát, a pasi meg bevitte neki azokat a ruhákat -jóarc akart lenni így több verziót- amit terhesség előtt hordott :D ő úgy vette, hogy ha valaki megszül akkor pont ugyanolyan lesz, mint előtte :D közben ugye tudjuk hogy nem, nagyon nem

102. B.Marcell (válaszként erre: 100. - Svc.moni)
2012. jún. 29. 12:42
bizony,bizony,regen eleg hosszu ideig szoptattak az Edesanyak,manapsag ez felere ,soot meg kevesebb idore rovidult meg.szemely szerint en nagyon sajnalom!!!!Az en szuleim,es mi sem betegeskedtunk ennyit ,mijt a mai gyerkocok,ez teny!!!!sajnos:-(
101. B.Marcell (válaszként erre: 98. - Mazsinka)
2012. jún. 29. 12:39
erre irtam,h igen nem helyenvalo,ez igaz,de ne hasznaljunk mar gusztustalant.az irasod Nekem si bizarr,de max 3 eves korig annyira nem bun ha szopik egy gyerek,utana mar tenyleg baromsag,foleg iskolas korban.de ez is felfogas,es nezopont kerdese.Kinek a Papp kinek a Pappne:-)
2012. jún. 29. 12:38
engem edesanyam 3 eves koromig szoptatott ... addig nem is voltam beteg ... de felnott fejjel ebbe belegondolva, huh /
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook