Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeptembertől bölcsi, addig hogy szoktassam le a ciciről? fórum

Szeptembertől bölcsi, addig hogy szoktassam le a ciciről? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 11. 07:00
sziasztok! az én fiam az óvodát kezdte 3hete, és úgy indítottunk, hogy 1.nap 3/4 10-ig maradtunk, addig bírta, utána behisztizett. 2.nap délig ott voltam vele, 3.nap 10perc után eljöttem, mert olyan jól érezte magát és délben érte mentem. ez így ment múlt hét péntekig, akkor elkezdte a reggeli sírást az oviban. (szeparációs szorongás az óvónő szerint, igaza van) szerda reggelig tartott ez a sírós korszak, azóta megint könnyen mennek a reggelek.. ez az elválásos félelem minden kicsinél kijön előbb-utóbb és egyén függő, hogy kinél mennyi ideig tart
15. TSydy (válaszként erre: 14. - Mókus1986)
2010. szept. 10. 21:28
Hogy ment?????? A fiam október 4-én kezdi. Voltunk bent bevinni egy papírt, a kölök szabályos hiszti rohamot kapott, hogy haza kellett jönni. De hogy aludni hogyan fog ott?
2010. szept. 9. 08:50
Mostmár bölcsibe járunk és ott is alszik! És simán elalszik cici nélkül.:)
13. TSydy (válaszként erre: 12. - Mókus1986)
2010. jún. 28. 22:21
Dettó :))) Különben is annyira jóóóóóó összebújni vele, erre mondják, hogy a föld és az ég összeér....:)))
2010. jún. 28. 12:30

Akkor egyelőre marad a cicis elalvás napközben is.:)

Engem nem zavar hogy cicizék még, sőt.. örülök hogy ilyen sokáig van tejem.

2010. jún. 24. 20:06
A bölcsi annyira más szituáció mint otthon. Néha annyira lefáradtak délelőtt, hogy szinte már ebéd közben elaludtak. Nekem is járt bölcsibe a szopizó fiam. Ott fel se merült a cici, de amikor hazajött és este aludni ment kikövetelte magának.
10. Bonti74 (válaszként erre: 9. - TSydy)
2010. jún. 24. 08:18

Jaj ez nagyon ismerős!!! Ez tényleg így van hogy több év távlatából mindent szebbnek és jobbnak lát az ember.

A beleszólásokat meg el kell engedni az ember füle mellett, tudom sokszor nehéz, de meg kell próbálni. A szopizáshoz meg gratula!

9. TSydy (válaszként erre: 8. - Bonti74)
2010. jún. 23. 22:32
KÖSZI!!!! :))) Jajj, mindenért aggódik és imád mindenbe beleszólni....Ha nincs akkora pofám, akkor a fiam most tápszeres baba lenne. Tipikus, szerinte mindenki hülye, csak ő nem. Ja és az ő gyerekei mintagyerekek voltak. Csak tudnám hogy emlékszik így vissza negyven év távlatába. Ja, az idő megszépít mindent.
8. Bonti74 (válaszként erre: 7. - TSydy)
2010. jún. 23. 08:09

Nekem is szoptak még a gyerekeim amikor oviba kerültek és valahogy az ottani délutáni alvással nem volt gond. Szerintem mert nem voltam ott...

Ne aggódj előre, az a lényeg majd megoldja az élet. Aggódjon az anyós.:)

2010. jún. 22. 23:49

Sziasztok! Mivel én is ebben a cipőben járok, megértem Mókust, de szerintem Neki az a baja tulajdonképpen, hogy a délutáni alvás hogyan lesz.

Én is azon agyalok hetek óta, hogy a gyerek hogy fog aludni a bölcsibe úgy, hogy azért a reggeli ébredős és az esti elalvós cici megmaradjon. Anyósom naponta esszel cseszeget már nem tudom mit mondjak neki úgy, hogy ráadásul én sem tudom mit csináljak. Fiam nagy szopibajnok, az aki fejen állva hátszélben is képes cicizni. Az enyém is szeptemberben kezdi.

2010. jún. 22. 14:25
Ebben Bontinak van igaza! Ha le akarod szoktatni, akkor még a bölcsi kezdete előtt, hogy ne kösse össze a két dolgot, hiszen akkor eleve negatív élményei lesznek a bölcsödével kapcsolatban!
5. Bonti74 (válaszként erre: 1. - Mókus1986)
2010. jún. 22. 14:22

Szia!

Szerintem nem kell emiatt leszoktatnod.

Az első lányom 3, a második majd 4 éves koráig szopizott. A harmadik lányom most 2 hós, remélem ő is sokáig fog szopizni. Szinte soha nem betegek!

De ha mégis úgy döntesz, hogy leszoktatod és nem sikerül akkor nem erőltetném a bölcsikezdéskor, mert az úgyis nagy változás lesz számára, a szopizás pedig megnyugvást nyújt majd neki...

2010. jún. 22. 14:01
szerintem nem lesz gond. csak ezért nem kell leszokjon a ciciről
2010. jún. 22. 12:52
Nekem könnyű dolgom volt, mert akkor már nem szopott. AZ esti elalvással nem lesz gondod, hiszen ott leszel vele. A délutáni miatt meg ne idegeskedj előre, majd meglátod hogy lesz. Lehet, hogy minden gond nélkül elalszik egy játékkal vagy ronggyal, hiszen ez már csak komfort szopi, igazi tápláló jelentőssége nincs!
2. Ekka
2010. jún. 22. 12:52

Szia:) Ha csak a bölcsi miatt szeretnéd elválasztani, akkor szerintem nem kell, ha magad miatt is, akkor "elválaszthatod":)

Ennyi idős korban már értelmesek, lehet beszélgetni velük a dologról. (mondom én, akinek a lánya több mint 2,5éves koráig cicizett:D)

2010. jún. 22. 12:42

Kislányom augusztus 30-án kezdi a bölcsit, akkor lesz 21 hónapos, de elalváshoz még a mai napig cicizik. Délután és este is.

Le kell erről szoktatnom? Azért kérdezem,mert Olvastam olyat is hogy valamelyik gyerek a bölcsibe simán elalszik és csak otthon "követeli" a cicit.

Igazság szerint már próbálkoztam napközben cici nélkül altatni, 2,5órát sírt, néha elaludt 5-10 percekre a kezembe, másnap már inkább nem próbáltam..

Nekem kéne határozottabbnak lennem? Vagy hogy csináljam? Ti hogy csináltátok/csinálnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook