Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam le 16 hónapos fiamat a ciciről? fórum

Hogy szoktassam le 16 hónapos fiamat a ciciről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
99. B.Marcell (válaszként erre: 97. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 12:33
eleg nagy problema illetve az a problema,ha ez egy nonek,illetve Ferfinek problemat jelent:(en 28 honapig szoptattam,jo picit sok volt,mar idovel belattam,annak idejen,de soha nem ment ez a Parkapcsolatunk rovasara,mi egy sarokba is jol tudjuk magunkat erezni,es tudtuk is mig 2-3 oran keersztul a szoptatas tette ki az eletunk nagy reszet,es soha egy csunya szo,nem hagyta ela paromat,h csunya lennek szules utan,vagy keveset foglalkozom vele,vagy latja,h a mellemen van az O gyereke,a nap legnagyobb reszeben.Orommel fekudt mellem,es csodalta a Picit,mennyire szorgosan eszik,es aranyos cicizes kozbe is.Aztan ahogy vegzett,foglalkoztunk egymassal,amikor nem voltam hulla,amikor meg az voltam azt turelmesen torelalta.kesz ,letudtuk,minden megy tovabb,bepotoltuka lemaradast,es senki nem fogta fel ugy,h elhidegult a a masiktol.talan en ebbol szerencses vagyok,a szulesen is bent volt velem a Parom,vizsgalatokra hordott,mindenen ott volt,szinte egyutt csinalta velema vegig a dolgokat.
98. Mazsinka (válaszként erre: 94. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 12:25

Számomra az, hiszen látok egy nagy gyereket, amint az anyja mellén lóg. Vannak lányok, akik már harmadikban menstruálnak, akkor hogy lenne helyénvaló, hogy két éve még szoptak? Ez nem bizarr egy kicsit senkinek sem? Teljesen normális, ha vannak fogai, mindent eszik és beszél is, és még mindig szopik? Akkor két leckeírás közt anya megszoptatja uzsi gyanánt?


Másik: miért lenne önfeláldozás a szoptatás? Erre még nem jöttem rá. Ugyanis te úgy gondolod, hogy én azért ellenzem ezt, mert nem akarom feláldozni magam e jó ügy oltárán. Erről szó sincs, a mellem gyerek nélkül is önálló életet él, ettől rosszabb már nem nagyon lehet...szóval hiúság kilőve, egyszerűen csak úgy érzem, bizonyos kor felett ez már meghaladja a táplálás fogalmát.

97. csgybzs (válaszként erre: 96. - Newlife101)
2012. jún. 29. 12:24
Olyan kérdéseket tettem fel, ami miatt sok nő telesírja a Hoxát.. pl: "a férjem nem kíván a szülés óta", "megcsalt a férjem amíg terhes voltam/szoptattam", "nem kíván", "nem jut időnk egymásra, nincs privát szféránk, elhidegültünk egymástól". Azért kérdeztem meg, mert szerintem sok nő abba a hibába esik, hogy szülés után a gyerek mindenekfelett (ez az elhúzott szoptatásban is megmutatkozik) és ez egy párkapcsolatnak sem tesz jót. Ezek nem komolytalan kérdések, csak kényes téma, amivel kapcsolatban mindenki úgy csinál, mintha nemlétező probléma lenne....
96. newlife101 (válaszként erre: 33. - Csgybzs)
2012. jún. 29. 12:17

A tej beáll egy idő után.

Egy csepp sem folyik ki belőle már nekem jó ideje, pedig még csak 4 hónapos.

Házastársakkal mi lenne? Apukák, akik szintén a legjobbat akarják a babának hiszen ők is akartak családot.


Komolytalan, és éretlen kérdéseket tettél fel, de nem baj, majd változol.

95. newlife101 (válaszként erre: 83. - Irgum-burgum)
2012. jún. 29. 12:12

Üdv.

Szerintem ne csináld durván, hogy bekened neki rossz ízzel...nem szép dolog :P

94. B.Marcell (válaszként erre: 92. - Mazsinka)
2012. jún. 29. 12:06
nem gyomorforgato,max nem helyen valo.igen egyen azokat amit felsoroltal,persze ez igy van rendjen,de akkor sem undorral beszelunk a szoptatasrol,az feltetel nelkuli odaadas,onffelaldozas a gyerekunk fele,.mindegy,nem kell egyet ertenunk,igy van ez rendjen,mi elnen ah mindenki egyforman gondolkodna,uncsi lenen az elet:-)
2012. jún. 29. 12:04
Ja es meg annyi,h miert nem maardtal veluk orokre?Miert nem szentelted nekik az egesz eleted?Itt a valasz,mert semmi kozod hozzajuk,csak vigyaztal rajuk,es Te a munkadat vegezted,penzert vagy egyeb szolgaltatasert.Erted ez teljesen mas,amig nem a sajatodrol beszelsz,addig a bebiszitteri munka nem kapcsolodik ossze az anyasaggal,az a budos eletbe nem fog hasonlitani ahhoz,mint ha a magadet nevelgetned.Kotelek az idegenehez,nem sok lo...,max az szulok penze izlik,egyenlo:00 ketszer athuzva:-)
92. Mazsinka (válaszként erre: 90. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 12:03
Ne forgasd ki a szavaimat, ha kérhetném. Azt írtam, hogy gyomorforgató, ha egy iskolás gyerek szopik. És igen, az. Egyen gyümölcsöt, húst, zöldséget, mint a többi gyerek. És kár bizonygatni, nem a gyerek miatt tart olyan sokáig a szopizás, hanem azért, mert anyuka így láncolja magához a gyereket, ő nem tud leválni a gyerekről, és nem fordítva.
91. B.Marcell (válaszként erre: 58. - Tavasz007)
2012. jún. 29. 11:58
Te Edesanya is vagy,vagy csak orizted mas gyereket,mint babyszitter?Tedd a szivedre a kezed,es kerlek valaszolj Nekem??Mekkora erzelmi kotodes fuzott ezekhez a gyerekekhez,vagy milyen erzelmi szal fuzott hozzajuk,akikre vigyaztal,mint babyszitter?Hanyat szultel meg ezekbol a gyerekbol,a szuloagyon,hmmm????:-)Mit erzel,mikor sirnak,az anyjuk utan,es milyen erzesek emnnek vegig rajtad mikor ezek a agyerekek rohantak atolelni az anyukajukat,mikor hazert???valaszolj lecci,kossszii elore is..:-)
90. B.Marcell (válaszként erre: 85. - Mazsinka)
2012. jún. 29. 11:54
gyomorforgato Neked a szoptatas?ugye nem mondod komolyan?
89. B.Marcell (válaszként erre: 86. - 130454e42d)
2012. jún. 29. 11:50
igen,ezzel teljesen egyet ertek veled!!!
88. B.Marcell (válaszként erre: 85. - Mazsinka)
2012. jún. 29. 11:48
az enyem sem fog iskolas koraban szopni,28 honapig szopott,es eddig egyet,de utba a kovetkezo,ot is 2eves koraig szeretnem szoptatni,ha persze a jo isten megsegit,es lesz bosegesen tejem,az elsovel volt,tele mega fagyasztom is,szomszed csajnaka Kislanya is az en tejemet itta
87. B.Marcell (válaszként erre: 83. - Irgum-burgum)
2012. jún. 29. 11:45
Szia!nalunk is fokozatossaggal kezdodott as dolog,h oszinte legyek .De azzal sokra nem mentunk,gyis a Kis Ur,nem foglalkozott az en mit akarasommal,ugyanugy eroltetett,piszkalt,nyulkalt napjaba tobbszor.Aztan gondoltuk, 3eves lesz lassan,most mar eleg volt Neki ,az egeszsegenek,immunrendszerenek a szoptatas,igy fogtam kemenyen elvettem es kesz,par het cirkusz volt meg ,talan honap is,de igy vette tudomasul,h nincs tovabb,befejeztuk.De a kovetkezo babamnal,mar hamarabb kezdenem el az elvalasztast,az O erdekeben legfokent,mivel tenyleg volt,h borzaszto keserves cirkuszok voltak a cici hianya miatt,max 2 eves ameddigre mar en sem hagynam ,h szopizzon tovabb,mert utana csak keserves szegenynek,es Nekem is,latni ot kepesztetni,h nincs cici.Cumit se kapott,mi mar negy honaposan ,vagyis Parom ugy gondolta nem kell az nekunk,szebba baba ha nem a cumi latszik a gyerekbol,hanem kapott egy rongyit,vagy pluss fulet,ragokat,ami neki kedvere valo aztan azt had nyamnyogja,azt szokja meg
86. 130454e42d (válaszként erre: 82. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 11:43
Nekem 10 héttel jött előbb, sürgősségi császárral HELLP szindróma miatt. 1,2 kiló volt, lefogyott 1 kilóra, tüdőgyulladás, PTX... Nekem leállt a vesém, majdnem elvéreztem. A mellettem fekvő anyuka ekkor kezdett baszogatni, hogy fejjek, mert az a legfontosabb. Nekem akkor az volt a legfontosabb, hogy túléljük és ne legyen a babának maradandó károsodása.
85. Mazsinka (válaszként erre: 39. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 11:41
De igen, gyomorforgató, pont ahogy írtam. Az meg, hogy mit visznek uzsonnára, nem az én gondom. Az én gyerekem majd azt visz, amit csomagolok neki, és ne félj, nem lesz benne sertés bőrkés szalámi! De nem is fog cicizni iskolás korában,abban is biztos lehetsz. Te hány gyereket szoptattál, hogy így tudod? :D
84. irgum-burgum (válaszként erre: 70. - Dyus)
2012. jún. 29. 11:38
Köszi Dyus,majg írok.2 gyerekem már,de minden gyerek más és más,az elsőnél nem voltak elválasztási gondjaim,egyszerűen 15 hónaposan elhagyta magától.
2012. jún. 29. 11:36
Na jól elkanyarodtunk a témában,őszintén nem lettem okosabb,hogy szoktassam le a gyerekemet a ciciről,na de mindegy.Ehhez már hozzászoktam itt,majd szelektálok.Na szóval most ott vagyunk,hogy próbálom a cicit és az elalvást elválasztani egymástól,elég jól megy,most már egyre többet alszik el cici nélkül.Előszőr megpróbálom a napközbeni a ciciket elhagyni,és csak a reggeli és az estit meghagyni.Remélem mire megy a bölcsibe szeptemberben,addigra ez beáll neki még talán addigra teljesen elhagyjuk.Nem szeretném brutálisan elválasztani,vagyis hogy egyszer csak nincs,aztán lehet ha fokozatosság alapján nem megy,akkor bekeményítek.
82. B.Marcell (válaszként erre: 79. - 130454e42d)
2012. jún. 29. 11:35
mienk is kicsit hamarabb jott a vartnal,mondhatjuk O is korai baba volt(de lehet nekem elszamoltak)Dokim szerint ,elszamolta 2-3 hettel.mivel a szulesem rendesen,siman magatol indult meg,termeszetesen,4 ora alatt letudtuk,igy gondolta a dokim,nem is 35 hetes lehetett amikor szuletett,hanem 37-38 is megvolt.ugyan nem volt 3kilo,de kozel annyival szuletett 2880gr,sajnos az elso 2 napba nem volt tejem,mit sirtam miatta,lelkiismeret furim volt,h cumibol etetik,de 3.napra ugy megindult,h kozel 2.5 evig naprol napra fagyasztottama tejet,es azzal csinaltam nekia foetkezeseket nagyon sokaig,:-) hizott is minden honapba egy eves koraig a havi 1kili,1300grot,olyan volt mint egy kis vasgyuro,husgomboc,combjaiin 3,4 hurka:-)az en gyerekem volt a rendelobe tanacsadaskor a legvastagabb,mindenki kerdezte mit eszik ez a gyerek,h ilyen szep eros,nagy ,vastag mindene
81. 130454e42d (válaszként erre: 80. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 11:32
A mell megereszkedése felesleges para a szoptatással kapcsolatban szerintem, többet számít a genetika. Seggbe is rúgnám az a pasit aki azt akarja, hogy ne szoptassak, mert árt a mellemnek :D
80. B.Marcell (válaszként erre: 77. - 130454e42d)
2012. jún. 29. 11:29
igen valoban faraszto ,hazudik aki nem ismeri el,en is elismerem,de nekem mas dolgom nem volt es nincs mint csakis a babara oszpontositsak,ugyse tart orokke,de amig Ot megilleti,es az egeszsege azt szolgalja,a fejlodese,az immunrendszere megerosodese ,azt diktalja,en szoptatas hive vagyok,es legyen 2,3 gyerekem is ,de bar akar mennyire faraszto,vagy faja derekam ,vagy akarmi,vallalom,a gyerek barmit meger,nalunk legalabb is,meg azt,h idovel megereszkedjen az ember melle,utana mar ezek nem fontos dolgok,es a Parunknak sem szabad,h fontos legyen,v szot emlitsen,hiszena gyerekert mindent.....barmi aron:-)
79. 130454e42d (válaszként erre: 78. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 11:28
Várj: a kicsi nem tanult meg szopni a koraszülöttsége miatt, de fontosnak tartottam az anyatejet ezért 3 óránként fejtem fél éven keresztül. Nehezen jött, egy-egy fejés majd 1 óra volt, mire összejött a szükséges mennyiség. Hazudnék, ha azt mondanám rá, nem volt fárasztó. Az volt, de csináltam, mert fontosnak tartottam.
78. B.Marcell (válaszként erre: 75. - 130454e42d)
2012. jún. 29. 11:26
nekem a fejes sem okozott nehezseget,max fajt a mellem mikor feszitett,gyorsan lefejtem magamat,v a parom segitett,en ezeket nem tudtam nehezsegnek megelni,soha nem jutott eszembe ilyenrol negativ erzes,szoptatassal jar,ennyi.lazan mindent,mashogy nem lehet,ugy neheznek elnenk meg mindent,ami a szules utan kovetkezik,es var rank.
77. 130454e42d (válaszként erre: 76. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 11:25
Nekem se volt gond kelni, csak fárasztó. Ha úgy gondolnám nem érte meg nem csináltam volna.
2012. jún. 29. 11:23
a sajat gyerekem barmennyi energiat meger,mint sem elvegyem tole a kotodes erzetet,es a szoptatas velejaroit.semmi miatt nem tapszereznek,ha nem muszaj,inakbb kelek 2-3 orankent ejszaka is,nekem ez soha nem volt gond,es nem is lesz a kovetkezonel sem
75. 130454e42d (válaszként erre: 74. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 11:22
Úgy látszik, ez mindenkinél más. Amúgy szerintem a legnehezebb az volt mikor fejnem kellett, a másik kettő ehhez képest keleti kényelem :)
74. B.Marcell (válaszként erre: 73. - 130454e42d)
2012. jún. 29. 11:20
persze,h nincs nehezseg,de az szivbol jon,szeretbol,oda adassal.a por keszites meg nem teljesen,tok mas a ketto nekem legalabb is.nem is azt mondtam,h nehez szoptatni,hanem tobb energiat vesz igenybe mint burogatni vizet porral,ennyi :-)
73. 130454e42d (válaszként erre: 72. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 11:18
Szerintem a szoptatásban semmi nehézség nincs.
72. B.Marcell (válaszként erre: 67. - 130454e42d)
2012. jún. 29. 11:15
annak nehez,aki inkabb a kotyvasztast valasztja:-)nekem nem volt nehez soha sem,es soha nem is fogom nehezsegnek erezni,pedig nagyobb benne joval az odaadas, faradtsag,mint az osszekutyult porocskakban.en nem fel evig szoptattam,hanem 28.5 honapig,port is kevernek, vegszugseg eseten de csak hozzataplalas celjaol ha nincsen elegendo tejem,de ott hagynam ki ahol csak lehet
71. 130454e42d (válaszként erre: 69. - B.Marcell)
2012. jún. 29. 11:15

Nem megerőltető, de mellre tenni egyszerűbb.

Amúgy mondom: szoptattam fél évig, fejtem naponta 5ször szintén fél évig, és tápszert is adtam utána. Mind közül a szoptatás volt a legkényelmesebb. Mit lehet ezen félreérteni?

70. Dyus
2012. jún. 29. 11:12
Na jó én itt befejeztem. Mindenkinek szép napot kívánok.irgum-burgum-nak üzi, ha bármilyen tanácsra van szükséged pm-ben szívesen megosztom veled a további tapasztalataimat.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook