Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy neveznétek ezt a fajta érzelmet? fórum

Hogy neveznétek ezt a fajta érzelmet? (beszélgetős fórum)

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Mirrorimage)
nov. 29. 11:04
Nagyon köszönöm a tanácsokat, tényleg hasznosak. Eddig is próbáltam eszerint élni, talán az se tudatos és valóban úgy van, ahogy írtad.:)
nov. 28. 22:18

Ez igazán kedves. Cserébe leírom a véleményem, hátha számít.

Szerintem a legtöbb kapcsolat úgy indul, hogy hetekig, hónapokig kölcsönösen erősek az érzelmek. Az egészségtelen kapcsolatban már az elejétől egyoldalú, az egyik fél nyilvánvalóan kihasználja a másikat. De maradjunk a normális kapcsolatoknál. Egy idő után kialakul az a helyzet, amikor az egyik fél jobban oda van a másikért. Ez szinte mindenhol így van. Akkor működik jól, ha ez hullámzik, váltakozik, vagyis egy idő után a másik fél kezdi úgy érezni, hogy már nem kap annyi figyelmet, ezért ezt lereagálja és kicsit jobban teper, hirtelen fontosabbá válik ismét a másik. De ehhez félre kell tudni rakni az egót, a féltékenységet, meg a hasonló a kapcsolatra káros viselkedéseket. Ez sokszor nem sikerül és ilyenkor teljesen kibillen az egyik irányba. A másikat kicsit visszataszítja az, ha nagyon el kezdenek teperni neki. És ez egy ördögi kör lesz, ha ezt az épp nagyon szerelmes, féltékenységgel vagy túlságos nyomulással próbálja kompenzálni.


Az én fejemben ilyen egy kapcsolat működése és elég sok helyen lehet hibázni, amik szakításhoz is vezethetnek. Persze azt még megelőzi egy hosszabb-rövidebb játszmás időszak. Ami idegileg mindkét felet tönkre teszi.


Elég nyersre sikerült. :) De most jön a lényeg.


A te kapcsolatod abból a pár mondatból amit tudok, szerintem most jutott el arra a pontra, hogy a nagy lángolás épp kialszik és átalakulnak az érzések. Nálad úgy tűnik most erősebb, míg a párodon te is azt érzed, hogy köszöni ő jól van így.


Konklúzió: Semmiképp ne próbáld ráerőltetni magad. Hagyj neki teret, jöjjön rá ő is, hogy jobb volt amikor érezte, hogy mennyire oda vagy érte. Ezzel kicsit megfordulhat pár hét alatt a szituáció. Ilyenkor a legnehezebb, azt elfogadni, hogy mi van, ha rá ez mégsem lesz hatással és úgy érzed, hogy ha te nem tartod egyben a kapcsolatot, akkor elveszíted. Igen ez mindig ott van a pakliban, de az egész mondandómnak a lényege, hogy egy minimális taktika minden kapcsolatban kell. Nem csak az érzések irányíthatnak, úgy simán szétesik az egész.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Mirrorimage)
nov. 28. 17:29
Lehet, hogy van benne valami...de nem tudatos volt ez nálam. Okos vagy, és ezt nem cinizmusból írom! Elképzelhető, hogy kicsit többre vágyom.
nov. 28. 08:02

Nem lehet, hogy a kérdéseddel inkább arra vagy kíváncsi, hogy mit gondolunk a párod érzéséről? Nekem úgy tűnik a te oldaladról minden megvan ami kell, sőt szerintem ennél kevesebbel élnek együtt évtizedeket párok.

Olyan érzésem van, hogy benned most az fogalmazódott meg, hogy a párodnak miért elég ez, miért nem akar teljesen elköteleződni.

Könnyen lehet, hogy tévedek, én csak magamból indulok ki, hogy egy ilyen kérdést miért dobnék be.

nov. 28. 02:10
en szeretetnek hivnam ezt az erzest!
10. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 26. 08:51
Ez természetes. Miért lenne emiatt kevesebb ez az érzés?
nov. 25. 19:40
Az én értelmezésemben, amit körülírtál, az nemes egyszerűséggel: a szeretet.
nov. 25. 13:50
Nem, úgy érzem, nem a "kis Ő". Szeretem, nagyon szeretem, csak hagyok neki magánszférát, nem csimpaszkodok rá a nap 24 órájában. Mindemellett maximálisan megbízom benne.
nov. 25. 12:15
Ő a kis "ő"! 🙂
6. Bichi (válaszként erre: 3. - Gigi>)
nov. 25. 10:34
A nagy ő-nél azért van a mindent elsöprő érzés...
nov. 25. 08:55
Szerencsének. :)
4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 25. 08:44
Egymásra találás.
3. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 25. 08:39

Ő a másik feled, a nagy ő.

Örülj neki hogy 50+_an ilyen érzéseitek vannak egymás felé.

nov. 25. 08:19

Kötődés, vonzalom, ragaszkodás, szeretet, szerelem.

50+an szerintem ez igy van jól. Nem is kell a mindent elsöprő, lángoló. Azon általában már túl van ebben a korban az ember.

nov. 25. 08:11
Nem vagyunk már tinik, az 50-es éveinkben járunk. 4 éve vagyunk párkapcsolatban. Nem élünk együtt, bár tervben van, hagyunk egymásnak szabad teret, az egészséges határokon belül. Barátok is vagyunk egyben, szerelmet is érzünk, de ez nem az a "mindent elsöprő, lángoló". Mégsem tudnánk egymás nélkül elképzelni az életet, alig várjuk, hogy találkozzunk. Ki, hogy nevezné ezeket az érzelmeket? Még annyit, hogy nagyon jó a szex, de nem ez az elsődleges.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook