Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tényleg van olyan hogy hízékony fajta vagy csak rossz időben, sokat, nem megfelelő ételt esznek? fórum

Tényleg van olyan hogy hízékony fajta vagy csak rossz időben, sokat, nem megfelelő ételt esznek? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. 4c1a787e8f (válaszként erre: 47. - 96e4cb8ca7)
2014. nov. 20. 11:03

Há eztetet mondom én is e.


Önmagán belül persze mindenki tehet arról, hogy magához képest elhízik, nem hízik. De ez nem mindig mérhető kilókban, de sokszor még centikben, meg trendi alakban sem.

2014. nov. 19. 16:36
Egyébként a kilók száma nem mérvadó. A férjem 96 kg, de senki meg nem mondaná róla. A dokinak is leesett az álla, hogy "az nem lehet" és beírt 10 kilóval kevesebbet az adatlapjára :D A férjem erős csontozatú ahogy az egész családja. Az erős csontozat, az pl tud öröklődni.
46. 4c1a787e8f (válaszként erre: 44. - 96e4cb8ca7)
2014. nov. 19. 15:13

Éppen elég ez ahhoz, hogy ne legyenek egyenlők az esélyek...


Itt olvasgatom én, hogy milyen diétákkal sanyargatják magukat mások. Hát kivagyok, mert én a 100x-osát zabálom + édesség, és mégis 57 kg vagyok. Akkor hogyan van ez?? És megszültem 4 gyereket is.

45. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 26. - 7a3a05277b)
2014. nov. 19. 14:23
Teljesen igazad van csak sokaknak fáj az igazság
2014. nov. 19. 14:22
Olyan nincs, hogy hízékony fajta, csak olyan, hogy lassabb az anyagcseréje.
43. 3d787b167a (válaszként erre: 42. - Finom23)
2014. nov. 19. 11:03

Igyál 0,5 liter vizet!


Hány éves vagy?

2014. nov. 19. 09:17

Mit csináltok olyankor amikor rátok tőr egy falási roham, mit esztek meg gyorsan ami nem hízlal és kielégül a falási roham.

Sajnos van nekem néhány ilyen alkaom ilyenkor mit ehetek, pl két fő étkezés közötti nasi helyett?

És mi van ha már délután tör rám az éhség érzet de tudom hogy eleget ettem de délután már se szénhidrátot sem gyümölcsöt nem lehet enni akkor mit egyek?

41. 903ca20cba (válaszként erre: 40. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 12. 10:17
szívemből szóltál :-)
40. 4c1a787e8f (válaszként erre: 39. - Eandi78)
2014. nov. 12. 10:10

Szerintem meg ez az egész egészségmánia ponthogy egy marha nagy kereskedelmi fogás, és azért van, hogy ezzel foglalkozzanak az emberek, és még talán eszükbe is jutna írni... Istenem..

És aki éppen két grammal több, az már rohan a boltba a háromszor annyiba kerülő, de nagyonegészséges cuccért.

Jól ki van ez találva.


Egyébként a gyerekeimnél majdnem lehet követni grammra pontosan a dolgokat, mert az intézményben nem kapnak plusz nassit, otthon meg ugyanazt eszik, kontrol alatt vannak. És mégis hatalmas eltérés van az alkatukban, meg eleve a kajához való viszonyukban, a méreteikben.


És igen, pont lehet, hogy a sovány, a girhes a beteges, és esetleg egy kis - hangsúlyozom KIS - túlsúllyal is lehet valaki tök egészséges. És bizony, mert olyan fajta..


Mint ahogy apósom csontváza is kétszer annyit nyomott a szomszédjánál. Amikor apósom fiatalabb volt, az erős csontváza ellenére is vékony volt. De az a vékonyság soha nem volt olyan vékonyság, mint a férjemé, aki viszont anyósom madárcsontjait és fajtáját örökölte. És bizony könnyebben meghízott apósom. A férjem meg szerintem ugyanolyan girhes fog maradni, mint anyósom.


Sőt, még azt is ki merem jelenteni, hogy a kaja kívánása, meg eleve az egész dologhoz való hozzáállás is öröklött tényező IS. Ez is egy összetevő, úgy, mint ahogy összetevője a tanult rész, és az önfegyelem IS.

39. eandi78 (válaszként erre: 38. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 10. 14:20

Attól függ mi az egészséges életmód. Attól, hogy valaki gyalog jár munkába és néha sportol/mozog, nem eszik cukrot és teljes kiörlésű pékárut fogyaszt elvileg egészséges. De ha ezt úgy teszi, hogy a tízóri 3 ilyen zsemle, majd ebédre ugyanennyi és még otthon megeszi az "ebédjét" este 6kor, ami 2 hatalmas szelet párolt hús rizzsel, némi zöldséggel az mennyiségben sok és hízni fog.

Az akármit ehetek és nem hízok kategória lehet eszik cukros vackokat, de mindenből keveset és persze, hogy nem hízik. Aztán lehet, hogy sovány, de mindig beteg:)

Persze mindenkinek mást jelent a kevés és sok. Illetve életviteltől is függ, hogy mennyi a kevés. Egy irodában ülőnek a napi 6 zsemle akkor is sok, ha mellette mozog egy kicsit.

Ezt úgy lehetne megítélni ha tényleg a szélsőségesnek mondott esetek grammra pontosan írnák, hogy mit ettek és mit mozogtak.

38. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - Finom23)
2014. nov. 10. 10:40

Ez teljesen igaz.


Senki sem azt mondta, hogy a figyelés, a mozgás ne hozna valamiféle eredményt.


Sőt, azt se, hogy az örökölt alkat mentség lenne a lustaságra. (Bár azért ebben is nagyon eltérőek a lehetőségek.)


De, azért nem kétséges, hogy vannak olyanok, akik ehetnek bármit bármikor, és sohase lesznek még kicsit se kövérek, mások meg ugyanannyitól azok lesznek. Pl. anyósom.


Ennél a versenynél nem egyenlőek az esélyek. Ezt a "nem tudok meghízni", meg a "párom szeretne rajtam mit fogni" című fórumok is bizonyítják. A legtöbb vékony ember körülöttem nem a fránya egészséges életmódtól vékony. Sőt.


Ami nekem nagyon bejött mozgás címén, hogy gyalog járok. Nincs autóm. Spórolok is, és éves viszonylatban tuti, hogy ez az egyik oka, hogy nem hítam eddig el.

2014. nov. 9. 14:42
Lustaságra jó az ideológia
2014. nov. 9. 14:36

Én gyerekkoromban mindig vékony voltam, de csak azért mert az iskolában csak ebédeltem amikor hazamentem csak vacsoráztam, és napi 7 km tekertem le minden nap.

Mire elmentem dolgozni,saját kereset, az étkezések száma megnőtt, gyerekek után meghíztam a mozgás hiány és a rendszeres evészet miatt.

A nassolás, a sok édesség főétkezések helyett.

Rám röpülnek a kilók napok alatt , és nem mindegy hogy mit, mikor eszek és mennyit mozgok ezekszerint.

Apám 75 kilónál több sosem volt a 162 cm -jéhez .

Anyám 90-100 kiló körül mozgott álltalában a 160 cm-jéhez.

A leány testvérem 72 kiló volt maximum a 166 cm-jéhez.

A fiú testvérem a 170 cm-jéhez képest most 90 kiló . Én a 160 cm em-ez vagyok kb 63 kiló.

De pontosabban kiderül jövőhéti mérésemben.

Szerintem nem mindegy hogy kinek mennyi a kevés evészet.

szerintem sok múlik a mozgáson és hogy mit mikor eszik az ember.

35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Finom23)
2014. nov. 7. 18:56

Apósom szegény rákban halt meg egy hospice házban. Ő is, meg a szobatársa is kb. egy magasak voltak. A szobatárs is csontra fogyott szegény, meg apósom is. A szobatársat 32 kg-osan temették, apósom még akkor is 62 volt...


A gyerekeim közül, akiket alapvetően ugyanúgy táplálok, ugyanazt látják, sőt még intézményben is ugyanoda járnak, az egyik most 7,5 évesen 20 kg, míg a másik 4 évesen annyi. És egyik sem kövér, de olyannyira más alkatok, másként hízékonyak, hogy nehéz lenne tagadni az örökölt fajtát, alkatot..


Az más kérdés, hogy aztán ki mennyire hagyja elmenni a lovat.


De az biztos, hogy ugyanazért az alakért van aki egész életében szinte semmit sem tesz, másnak meg napi szinten óriási küzdelembe telik.


Ezért nagy bunkóság szerintem magunkat - ha éppen vékonyabbak, vagy fogyókúrában sikeresebbek vagyunk - másokkal összehasonlítani, vagy lelustázni a másikat..


És igen, nagyon fontos a lelki tényező, az élethelyzet, a motiváció. Viszont ha itt az idő, érdekes módon szinte magától tud a súlykérdés megváltozni.


Nálam pl. ducibb kamaszkor után a gyerekek születésével álltam vissza tök átlagos alkatúvá.

34. grizus
2014. nov. 6. 20:50
Ajánlom, ismerkedjetek meg az ennegrammal. Ez egy tipológiai rendszer. Magyarországon az emberek többsége 6-os, és az ilyen, ha jól érzi magát, meghízik és átmegy 9-esbe, ami pedig egy jó húsban lévő, nyugis fajta. Én is jól meghíztam és én is 6-os vagyok. Azt akarom ezzel mondani, hogy akár még az is előfordulhat, hogy egész egyszerűen el kell fogadnunk a hízásunkat. Én is szívesen lefogynék, mert szeretnék kapcsolatot és szexuálisan gátolna ez a nagy test. Legalábbis így gondolom most. Oké, persze lehet jönni a hiúságon túl az egészséggel meg a többivel, de én már egyre kevésbé hiszek a túlzott egészségmániában. Van, aki húsosan van a formájában. És a tartós fogyásra a legjobb módszer továbbra is a belsőben található meg: pl. a szerelem erősen fogyaszt, bár van, amikor hízlal. Életünk eseményei változtatnak meg igazán, nem a kőkemény elhatározás. Persze van, akinél az működik, de ahhoz is kell valami lelki ok. Tesóm pl. azután fogyott le, hogy összejött egy csajjal, ez hozta ki belőle. Én is fogytam már rengeteget szerelmi szenvedéstől. Kell valami motíváció, van, akinek elég a hiúság vagy az egészség-szöveg, nekem már nem. Nézzetek utána az enneagrammnak, érdekes tan!
2014. nov. 6. 19:48
Az emberek kulonboznek, kulonbozo testalkat, kulonbozo alapanyagcsere, kulonbozo napi teendok...stb.. Ezaltal hiaba eszik ugyanazt mindenki szervezetere maskepp fog hatni. Szoval van hizekony ember, az, aki nem ismeri meg a testet, nem figyel oda mire hogyan reagal a szervezete.
32. petka (válaszként erre: 26. - 7a3a05277b)
2014. okt. 26. 20:36

Én, mint kövér ember, egyetértek a véleményeddel. Azok közé tartozom, akit szépen túletettek a szeretet jegyében. De uralom a helyzetet, okos evéssel és mozgással. Magamban meg szoktam köszönni a felmenőimnek az egészségtelen gyerekkoromat.

Tény, hogy nem egyszerű, de lehet változtatni, csak jobban kell figyelni, tudatosnak kell lenni.

2014. okt. 26. 20:26
Most mégis elolvastam... Nem értem a helyenként kialakuló vitát. Itt egyszerűen az volt a kérdés, hogy van-e hízékony fajta ember vagy nincs. Nem az, hogy ez szolgálhat-e valakinek alibiként arra, hogy üljön a babérjain. Az már egy következő kérdés. Szerintem van olyan, hogy hízékony ember, de ez nem azt jelenti, hogy beletörődjön, hanem hogy ennek tudatában jobban odafigyeljen magára. Az igazságot tudnunk kell ahhoz, hogy tehessünk valamit, aztán hogy valaki csak alibinek használja, az már az ő egyéni hibája.
2014. okt. 26. 20:18

Nem olvastam végig a hozzászólásokat: van egy ismerősöm, aki egyidős velem, sokkal alacsonyabb és vékonyabb. Ugyanannyit eszünk (egy időben egy helyre jártunk ebédelni, úgyhogy még ugyanazt is ettük), és ő abszolút vékony maradt tőle, én meg elhíztam, most próbálom leadni a túlsúlyt. Ráadásul kettőnk közül én vagyok a sokkal mozgékonyabb. És mivel ő sokkal alacsonyabb, relatíve még sokkal többet is evett, mint én. Ennyit arról, hogy nincs hízékony meg nem hízékony ember.

Az megint más, hogy én is vigyázhattam volna, de mindegys most már, lényeg, hogy szépen alakulok, és remélem, utoljára fogyózom...

2014. okt. 26. 19:36
Van aki hízékony,a gond csak akkor van amikor betegség miatt nem tud mozogni akkor elszabadul a pokol. Van olyan aki a vasszöget is megeszi óránként éhes de annyira gyors az anyagcseréje, hogy ha akar sem tud hízni.
2014. okt. 26. 18:31

biztosan van, ahol duci az egész család, de életmódtól is függ.

Aki több mint 10 órát ül egy irodában + még háziasszony is este, az tuti nem fog több órát sportolni naponta, egyszerűen nem fér bele a napba.

2014. okt. 26. 17:12
Aki meg "hízásra hajlamos", az nem nem kell, hogy kövér legyen. Egy hajlam uralható, egyszerűen nem kell magad túlenni és sportolni kell rendszeresen. Ennyi.
2014. okt. 26. 17:11

NINCS ILYEN.

Kivéve azt a kb 2%-ot, aki valóban beteg. A többi csak annyit eszik, hogy hájas lesz és lusta, nem sportol.

-Ha az egész család ilyen, az nem genetika, hanem mindenki hízókúrásat eszik.

-Ha más nem a családban és ugyanazt eszik, akkor sem azonos mennyiséget vagy azonos aktivitás mellett.

-Sokan azért kövérek, mert túlzabáltatták a szüleik gyerekkorukban és kialakult a rengeteg zsírsejtjük, melyek mennyisége állandó marad az élet folyamán, max. megdagadnak: ekkor kövér és lelappadnak, ekkor meg sovány lesz az illető=lehet anyunak megköszönni, hogy szoktatott rendszeres sportra és naponta 3-4- alkalommal lisztet etetett a gyerekkel, "szeretet" címszóval.

Estébé, estébé, estébé.


Ha valaki egészséges, akkor csak túleszi magát és lusta, azért hájas. Amire elég nagy az esély, mert csak 9% sportol az országban. Ellenben csak 2% kövér betegség miatt.

A többi csak zabál. Igen, ha kövér vagy és egészséges, akkor zabálsz, mert a kövérséged ennek a tünete.

Nem, olyan nincs, hogy "alig eszik" meg a "levegőtől is hízik". Ez az önmagad átverése, ami hazugság, ha kövér vagy. Akkor magadnak is hazudsz.

25. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Finom23)
2014. okt. 26. 14:57
szerintem a hízékony fajtának is megvannak a konkrét okai, hogy miért hízékony :) nemcsak a rossz táplálkozás miatt lehet, biztos számít a lassú anyagcsere és más működésbeli eltérések is, amiket szintén lehetne befolyásolni életmódbeli változtatásokkal. az a ritkább, amikor valaki egy adott betegség miatt kövér, hízik el, általában szimplán csak többet eszik, mint amennyire az ő szervezetének szüksége van. attól még lehet, hogy ugyanaz az adag másnak pont ideális
24. Roza78 (válaszként erre: 15. - Vacsa)
2014. okt. 26. 14:43
Szerintem teljesen félreértetted a hozzászólásomat, én is a fórumindító kérdésére reagáltam. Nem kifogásokat kerestem senkinek semmi köze hozzá, hogy én mit teszek és mit nem. Fel lett téve egy kérdés és arra reagáltam. Nem mindenki azért sovány, mert napi 2 órát edzőteremben izzad és salátákon él. Tehát igenis van hízékony fajta akinek nagzon oda kell figyelni, hogy mit eszik és nem hízékony fajta aki bármit megehet mégsem fog elhízni .
23. globus
2014. okt. 26. 14:10

Eleve nem vagyunk azonos alkatúak sem.

Egy 175 cm-es, erősebb csontozatú személy lefogyhat 46 kilóra, akkor sem lesz törékeny madárka, legfeljebb azt mondják rá, hogy csontos ló. Ezzel szemben 60 kg is lehet sok, ha ahhoz 143 cm-es magasság társul. Nem a kilókat kell számolgatni, fontosabb az összbenyomás.

22. unom (válaszként erre: 21. - Vacsa)
2014. okt. 26. 14:10

Ha rád gondolok, megmondom, ismerhetsz annyira :)

Azokra gondoltam, ekik a neten és a való életben is jobban tudják, mit kéne csinálnia a másiknak, hogy kellene élnie, stb. Gondolom, te is találkoztál ilyenekkel.

21. vacsa (válaszként erre: 19. - Unom)
2014. okt. 26. 14:05
Nagyon remélem hogy nem rám gondolsz. Elég régóta ismersz. Ha mégis, akkor nincs miről beszélnünk.
20. Asinel 75 (válaszként erre: 12. - Vacsa)
2014. okt. 26. 14:01
Itt a titok nyitja! :-)))
19. unom (válaszként erre: 18. - Vacsa)
2014. okt. 26. 14:00
Szerintem meg csak szeretik megmondani a tutit, belebeszélni a másik ember életébe. Jó, ha segítenek annak, aki igényli, de aki nem, azt békén kellene hagyni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook