Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hidegtál készítése fórum

Hidegtál készítése (beszélgetős fórum)


2014. márc. 27. 12:17

Első lépés:berakjuk a tálat a fagyasztóba.

(és lám kész is)

29. 5c0313b0fc (válaszként erre: 26. - Katinkaboszi)
2014. febr. 6. 17:16
Szóval lehet bízni hozzánk! :))))
28. selena78 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. febr. 6. 17:07

Én gyakran készítek hidegtálat, mert utálok a konyhában rohangászni, ha vendégeim vannak.


A kajákat elkészítem egy nappal hamarabb, és néhány órával a vendégek elött készítem el a tálakat.


Mit rakok rá?

Stefánia, egybensült karaj, esetleg kolbásszal töltve, vékonyan felszeletelve, füstölt nyelv, szeletelt száraz kolbász, kemény tojás, sajt, apró fasírt, töltött sonkatekercs, töltött tojás, halpasztával töltött paradicsom, körözött, franciasaláta, tojáskrém, hideg sült csirkemáj szeletelve, majonézes hal, majonézes burgonya, majonézes kukoricasaláta, tejfölös burgonya, füstölt halsaláta, (füstölt sprotniból, citrommal, keménytojással, olivabogyóval), túróval (sajttal) töltött gomba, sörtésztában sült halfalatkák....


Persze, ezt nem egyetlen vendégvárásra készítem, de nagyjából ezeket szoktam.


Zöldségekkel díszítem. Ehető zöldségekkel. Salátalevél, paradicsom, paprika, uborka, retek.

27. Szilke* (válaszként erre: 16. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 6. 15:56
Wow :)
26. Katinkaboszi (válaszként erre: 18. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 6. 12:45

Ezek mellé, vagy akár a sült, rántott zöldségek mellé egy kis kimagozott datolya, vagy aszalt szilva, netán ha valaki szereti, füge, bár abból az apróbb, kevés fahéjjal, szegfűszeggel és annyi vörös borral meglocsolva, ami ellepi és kicsit főzni kell rajta.

Másnapig benne kell hagyni, és mikor kiszedjük, semmi nem lesz alatta, felszívják a gyümölcsök.

Bármi mellé, apró villával, még simán sajttálhoz is, ragyogó köret-féle.

25. 40f26c89e8 (válaszként erre: 24. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 6. 11:42
értelek
24. 5c0313b0fc (válaszként erre: 23. - 40f26c89e8)
2014. febr. 6. 11:32
Oké, de előző nap kisütve, a tálra felszelve hidegen is oda tudja rakni ugyanúgy mint a felszeletelt stefániát, akármit. Szóval nem úgy gondoltam, hogy akkor ezt frissen-melegen tálalva!
23. 40f26c89e8 (válaszként erre: 18. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 6. 11:30
ha rántott,töltött húst rak a hidegtál mellé ahhoz már asztal kell hogy tudjanak enni és neki éppen ez a problémája hogy nincs elég hely asztalhoz ültetni a vendégeket.Inkább falatkák kellenek salátákkal meg ilyenekkel,amihez nem kell kés-villa
22. Puncska (válaszként erre: 21. - Puncska)
2014. febr. 6. 10:56
Esetleg sültzöldségkként, az is isteni.
21. Puncska (válaszként erre: 20. - 66429b468f)
2014. febr. 6. 10:55
Én inkább grillezve, vagy főzve tenném rá. Nem egészséges semmi, ha kirántod, hiába zöldség.
2014. febr. 6. 10:23
Azonkívül mindenféle rántott zöldségféle, amit lehet most télidôben kapni a karfioltól kezdve a hagymán át a zellerig; bármelyiket.
2014. febr. 6. 10:21
Kolbásszal töltött karaj szeletelve, fasírtgolyócskák, sajttal, aszalt szilvával, aszalt sárgabarckkal töltött pulykamell.
2014. febr. 6. 09:55

Hidegtálra rakhatod még a rántott májat, a bőre alá töltött sült csirke-combot, stefániát, esetleg:


- csirkemájat rakd tésztaszűrőbe, és lobogó sós vízbe mártsd bele annyi időre, hogy a májból a véres lé kiforrjon, majd tett félre

- a rántani való húst klopfold ki (sertés-karaj, comb, pulyke-melle akármi), majd az egyik oldalát vastagon kendd meg mustárral, az egyik végébe rakj egy db. csirkemájat, a másik végét hajtsd rá.

Bepanírozod mint a rántott husit, felszelvágva tudod a hidegtálra rakni

17. gkreka (válaszként erre: 15. - Szilke*)
2014. febr. 6. 09:44
A baconbe tekert datolya is finom (bár nem gondoltam, de remekül harmonizál a datolya édessége a bacon sósságával).
16. 5c0313b0fc (válaszként erre: 14. - Szilke*)
2014. febr. 6. 09:34

Ezt egyszer valahol úgy csinálta a háziasszony, hogy az álló tojásnak a felső harmadát vágta le, a töltelékhez egy kis hagymás zsíron átforgatott, fűszerezett csirkemájat is kavart = ezáltal valamivel több lett a tölkeléke és púpozottan tudta visszakölteni a tojásokba.

A púpok tetejére visszatette "kalapként" az eredetileg levágott végét, amit viszont kidíszített: szeme-orra-szája = szemes bors (zöld borsó) répa-szelet = orra, szája, másiknál petrezselyemlevélből stb. stb.


Aranyos volt, ha van idő ilyesmivel pepecselni!

15. Szilke* (válaszként erre: 11. - Puncska)
2014. febr. 6. 09:18
Fu, meg a baconbe tekert aszaltszilva!!!
2014. febr. 6. 09:18
Kaszinótojás Hozzávalók: 10 tojás 2 evőkanál majonéz 1,5 dl tejföl 1 evőkanál mustár fél csokor petrezselyem só bors Elkészítés ideje: 25 perc. Elkészítés menete: Forralj vizet, és a tojásokat főzd keményre. Vedd le a héjukat, majd vágd őket keresztbe, hogy ki tudd venni a sárgájukat. A majonézt, a mustárt és a tejfölt keverd össze alaposan. Egy villa segítségével nyomkodd össze a tojássárgákat, majd a felaprított petrezselyem társaságában keverd hozzá a tejfölös masszához. Ízlésed szerint fűszerezd sóval, borssal, végül a fél tojásokba töltsd bele a krémet, és már kínálhatod is. Kicsit lehűtve még finomabb, ráadásul az ízek is jobban összeérnek.
2014. febr. 6. 09:16

Tormás sonkatekercs Hozzávalók 4 személyre: ˇ 16 szelet gépsonka ˇ A töltelékhez: ˇ 10 dkg vaj ˇ 20 dkg natúr sajtkrém ˇ 2 evőkanál majonéz ˇ 2 teáskanál mustár ˇ 2 teáskanál ecetes torma ˇ só ˇ bors


A töltelék hozzávalóit habosra keverjük, a sonkaszeletekbe göngyöljük. Franciasalátára téve, de anélkül, friss kenyérrel is finom! Pl. vendégvárónak kitűnő, mert hamar készen van, bár jó, ha legalább fél napig hideg helyen áll, hogy az ízek összeérjenek.

12. 40f26c89e8 (válaszként erre: 9. - Hpkati)
2014. febr. 6. 09:16
meg kell hozzá olvasztani a sajtot?én még soha nem csináltam sajttekercset de érdekelne hogyan kell
11. Puncska (válaszként erre: 10. - Szilke*)
2014. febr. 6. 09:15
A baconbe teker máj nagyon finom. Avokádó krémet is tudom még ajánlani. Pirítós darabkával nagyon jó kis mártogatós.
10. Szilke* (válaszként erre: 8. - Puncska)
2014. febr. 6. 09:14

Eskuvonkon itthon csak hidegtal volt, meg nasi, csinaltam franciasalatat ra kaszinotojast, masik talcan jegsalata levelekre toltott sonkatekercset, egy kulon talba majonezes krumplit. Eloszor csinaltam, es nagyon bejott, adok linkeket :)

Tudsz meg hozza pl baconba csomagolt majat, vagy esetleg leveles tesztaba tekert virslit sutni :)

2014. febr. 6. 09:12

A sajttekercshez a sajtot hogy olvasztjátok fel?

Én régen kristálycukros zacsiban forró vízbe tettem, de most már ezek a zacsik sem a régiek.

Ez az kávéscsészés sajt is remek ötlet!!! Köszönöm:)

8. Puncska (válaszként erre: 7. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 6. 09:09
Meg gondolom, ha még frissen pakolod, akkor a sajt viszonylag a "rugalmasabb" "gumisabb" állapotában van, így strapabíróbb lehet. Értem. Ki fogom próbálni. :)
7. 5c0313b0fc (válaszként erre: 5. - Puncska)
2014. febr. 6. 09:07
Mondjuk ha csak módjával és "nem hízlalde ez" jelszóval pakolod meg, esetleg már eleve kistányéron esetleg kis "muffin-papírban" tálalod, akkor elvileg nem lehet belőle gond. Én fehér-asztalos teríték mellett ülőknek adtam, és már kistányérra rakva vittem be.
6. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. febr. 6. 09:05

Csak hidegtálat akarsz feladni, mást nem, vagy ez lenne az előétel?


Mert ha csak ennyi lesz az ennivaló, akkor előtte való napon megsütött egybe húst (karajt) is fel lehet szeletelni, vékonyan rá, apró fasírozottakat mellé, és a hogy a többiek mondták a sajt és sonkatekercs, töltött dolgok, mint paprika hidegen töltve, tojás, paradicsom.


Ha viszont csak előételnek szánod, inkább ajánlanám akkor a salátákat, mindenféle egyveleét, nem egyben, hanem kis tálakban és mindenki azt szed, olyan önetet és annyit használ, amennyi neki jól esik.


Nagyon jól elő tudja készíteni a gyomrot és az utána történő ebéd, netán vacsora, már sokkal könnyebben emészthető, nem olyan nehéz.

5. Puncska (válaszként erre: 4. - 5c0313b0fc)
2014. febr. 6. 09:03
Hú, ez nagyon jó! Még nem hallottam erről. Nem törik el a sajt, ha megpakolod?
2014. febr. 6. 09:02

Előételként esetleg:

Kávéscsésze kistányérjára reszelt sajtot szépen elterítel, majd sütőben-mikróban felmelegíted = összeolvasztod.

Amíg meleg, ráteszed a kávéscsészét és az összeolvadt sajtot felhajtogatod az oldalára, a legszélét egy kicsit visszahajtod: = hagyod hogy úgy dermedjen meg, mint a cilinder (kalap) olyan formája lesz, amikorra megdermed és a csészét kiveszed belőle.

Ebbe rakhatod és tálalhatod a kész francia-salátát. Jó étvágyat!

3. kisj
2014. febr. 6. 08:59

A hidegtál nagyon időigényes és szerintem kell hozzá gyakorlat is.

Én biztos, hogy inkább rendelnék.

2. Puncska (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. febr. 6. 08:56
Szerintem a tekercsek azok, amiket nagyon egyszerű elkészíteni, mutatósak, és finomak is. Gondolok itt a sonka vagy sajttekercsekre, kis tormával töltve. Ezeket frissen készítsd, de pl. nem árt neki egy órácska állás fogyasztás előtt. Egyszerű dolgokat is, mint pl. a paradicsom egy kis ügyeskedéssel szépre ki tudsz faragni, mutatós szintén, ahogy az uborkát is fel lehet láncszerűen csavarni. Majonézek krumplisaláta is finom, nagy kedvencem, ahogy a tojássaláta. Kenőcsös salátákkal is bátran megtöltheted a hidegtáladat, mehet a közepére is edénykékbe, kökré pedig nyers zöldség-gyömülcs.
2014. febr. 6. 08:39

Sziasztok!


Szombaton 10 fős családi összejövetel lesz nálunk. Mivel a konyhánkban 3-an, szorosan 4-en férnénk csak el, arra gondoltam, hidegtálat csinálok, és a nappaliban ebédelünk, mert ott kényelmesen elférünk.


Mit rakjak a hidegtálra? Milyen bevált, tuti receptjeitek vannak? Mikor célszerű elkészíteni az ételeket, feldíszíteni a tálat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook