Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hideg-melegfront vagy kettősfront ? fórum

Hideg-melegfront vagy kettősfront ? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
106. livepower (válaszként erre: 104. - Bözsi néni)
2018. nov. 25. 14:29
Nem szeretnék okoskodni. Meleg időben a szivnek kisebb megterhelést okoz a vér keringetése,mert az erek kitágulnak.. Így a v.nyomás csökken. Hidegfrontnál az erek összehúzodnak,ezáltal a szívnek nagyobb munkát jelent a vérkeringés biztositása. Emiatt jelentkezhet a v.nyomás emelkedés.. Mindenesetre érdekes,hogy nálad fordítva jelentkeznek ezen tünetek. De valahogy te is megszenveded a vérnyomás ingadozást,és az ehhez társuló kellemetlen tüneteket !
105. Amaunet
2018. nov. 25. 14:04
Felőlem jöhetnek, mehetnek a frontok. Viszont a telet át tudnám aludni, mint a macik. Csak én március végén bújnék ki az ágyból.:)
104. Bözsi néni (válaszként erre: 98. - Livepower)
2018. nov. 25. 14:03

Szia!


Érdekes, nálam éppen ellenkezőleg működik. Melegfront, meleg - vérnyomásom felmegy, magas lesz, ezért pocsékul érzem magam.


Hideg,nhidegfront - vérnyomásom lemegy (120 alá), jól érzem magam, energikus vagyok.


Szóval fordítvavagyok bekötve:-)

103. livepower (válaszként erre: 102. - Lolita2112)
2018. nov. 25. 13:49
Elárulod a kombutcha receptjét ? Kiváncsi lennék hogy mennyire macerás a készitése..
102. lolita2112 (válaszként erre: 100. - Dd9dec5381)
2018. nov. 25. 09:31
meg tudod mi is jo sok egeszsegugyi problema megelozesere?a kombutcha tea,ize finom,olcso is csinalni es sok nyavajara jo.en 11 evig ittam aztan elkoltoztem au-bol del amerikaban s ott eltem es ott nem volt elerheto,nagyon imadtam az izet .lenyege ennek roviden,hogy felerositi az immune system-et.
2018. nov. 25. 09:27

Egy időben - mig otthon éltem - és volt barométer, figyelgettem a légnyomás - változást, attól persze jött a migrén, nem is értem... :D

Majdnem egy évtizedig iszonyú migrénnel reagáltam a frontokra illetve szerintem mindenre (stressz, tömeg stb.) aztán komolyabb változásokat eszközöltem és évente ha egyszer jön, akkor is egy fájdalomcsill-vel kordában tartható.

A frontérzékenység maradt, csak áttevődött mentális szintre, így lehet halálvággyal és pánikosan dolgozni járni sötétített szobában fetrengés helyett, juhhú :D

100. dd9dec5381 (válaszként erre: 87. - Lolita2112)
2018. nov. 25. 09:18
Jól hangzik :) köszi
99. semleges (válaszként erre: 98. - Livepower)
2018. nov. 25. 08:30
Ez így van nálam is.
98. livepower (válaszként erre: 85. - Guruljka)
2018. nov. 25. 08:22
Az esozes melegfrontot jelez. Ilyenkor a vernyomas is alacsonyabb,kisse bagyattabb az ember. Hihegfrontnal a vernyomas emelkedett erteku lehet.. A kettosfront viseli meg legjobban a szervezetet..
97. semleges (válaszként erre: 29. - Livepower)
2018. nov. 25. 07:43
Mármint a fronthatás kettős:)
96. lolita2112 (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2018. nov. 25. 07:38
ez igy igaz.nekunk is 4 szomszedunk van escsak egyet ismerunk kozuluk.jomagam imadom a nagyvarosi kavaladot.barmerre is sodort a sorsom mindig a fovarosban,nagy varosokban eltem.persze tudom nem vagyunk egyformak es ez igy van rendjen!
95. Guruljka (válaszként erre: 94. - Lolita2112)
2018. nov. 25. 02:11

Bizony... óriási területek lakatlanok.

Én mindenütt jobban szeretem a kisebb városokat. Valahogy áttekinthetőbbek, aztán személyesen az ember amúgy is csak

keveseket ismer mindenütt.

94. lolita2112 (válaszként erre: 91. - Guruljka)
2018. nov. 25. 01:49
alice spring-nos varos igen,de nem jelentos,darwin is itt van nalunk,de az is kicsi.erdekes ittha barki is varosokrol beszel mindigcsak a nagyokat/a surun lakottakat/emliti,mint Brisbane,adelaide,melbourne,sydney/.a lakosok 90 %-a ezekben a varosokban el.hihetetlen mekkora lakatlan teruletek vannak itt!
93. lolita2112 (válaszként erre: 91. - Guruljka)
2018. nov. 25. 01:47
en is nagyon elveztem az allando egyforma idojarast,foleg,hogy telen sem ment le sose minusz ala,nyaron meg sosem volt 32 c-nel melegebb.eletem legszebb evei voltak mig ott eltem/del amerika/,s maradhattam volna ott veglegesen is,de gyerekeim itt elnek au0ban s idokozben apjuk meghalt igy hazahuzott az anyai szivem.
92. lolita2112 (válaszként erre: 89. - Guruljka)
2018. nov. 25. 01:45
nagyon fincsi!en sem csipem a tejet/amugy kulon sosem iszok,de vizzel kiprobaltam,mandula tejjel,de igy szornyu ize volt .szoval megmaradtam a hagyomanyosnal.en hetente 2-3szor iszom ezt,tobbi napokon meg citromlet/hazi keszitesut/se cukor,se vizzel/
91. Guruljka (válaszként erre: 86. - Lolita2112)
2018. nov. 25. 01:07

Én lehet, élveztem volna az állandó időjárást. Persze biztosan nem tudhatom.

Azért vannak beljebb is városok au-ban! A kedvenc könyveim egyike, tudod, az A town like Alice. Alice Springs-re utal.

2018. nov. 25. 01:04
A finom lehet két szó, bocs!
89. Guruljka (válaszként erre: 87. - Lolita2112)
2018. nov. 25. 01:04
Ez finomlehet! Én nem vagyok nagy kedvelője a tejnek, de ezt kipróbálom.
2018. nov. 25. 00:45
kar,hogy nem tudok fent lenni itt :egyenesben: amikor ti itt vagytok es beszelgettek,mert ahogy mindenkit vegigolvastam es reagaltam is a hozzaszolasaitokhoz nagyon erdekes beszelgetes zajlott koztetek itt tegnap.
87. lolita2112 (válaszként erre: 65. - Dd9dec5381)
2018. nov. 25. 00:43

nekem egy bizonyos gyogyszer vette el fontos vitamin a szervezetembol es amikor stress alatt vagyok Neha/ki nem?/ tudod mit iszok ami segit?!banana turmixot-

2 banan

2 evokanal mez

2 evokanal daralt mandala vagy dio

2-3 dl tej,s osszeturmixolok es mindent helyretesz ez,ujra topon vagyok,mint anya/2 gyerekem van/idonkent perszehogy van idegeskednivalom.

86. lolita2112 (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2018. nov. 25. 00:39
azt mar nem mondhatom,hogy annyira tudnam,vagy ereznem az idojaras viszontagsagait otthon,mertcsak 2 hetig voltunk otthon nyaron.paratartalom,na 1 pelda ra itt helybol,sydneybol.sokszor olyan az ido,a levegoparatartalma,hogy ulsz a pc elott/szoval semi fizikai munkat nem csinalsz/es folyik rolad a viz,es betegse vagy.ez normalis sok helyen.nalunk sokszor nagyon paras a levego,de van amikor meg szaraz.na mint tudod au vizzel van korbeveve es minden varos/canberrat leszamitva/a viz partjara epult,szoval erzunk mi itt boven mindent,sokszor orkanereju szelet is!mondok 1 peldat.ellenpelda/mikor x nevu del amerikai orszagban eltem evekig soha,de soha/pedig nem is tul regen eltem ott/nem ereztem,szel sosem fujt/nagy hegyek miatt ami tokre korbevette a varost es az idojaras annyira egyenletes volt,hogy au utan szinte hihetetlen is volt,van ilyen Orszag is,even at egyforma 100 5-osan ereztem magma/meg akkoris ha nagy ritkan vmi stress ert/,de helybol most au-bol tudom,hogy sajnos nem minden Orszag ilyen.
85. Guruljka (válaszként erre: 70. - Nyamitörp)
2018. nov. 25. 00:39
Én esőzéskor vagyok talán álmosabb, de az esőzés hol hideg, hol melegfront, amennyire én értek ehhez. A légnyomás esik állítólag esőzéskor. Nem tudom fronthoz kötni.
84. lolita2112 (válaszként erre: 63. - Nyamitörp)
2018. nov. 25. 00:32
ha vki cask egyszeris a cipodben lenne soha tobbe nem bantana,kritizalna,az emberek nagyon konnyen palcat tornek a masik feje felett.szerencsere itt masok az emberek,s sokkal megertobbek!hiszha ma mondjuk vki jol van az meg nem jelenti azt,hogy holnap is jol less,lehet holnap o is ugy erez,mint te,es akkormar rogton megfog erteni teged
83. Guruljka (válaszként erre: 79. - Lolita2112)
2018. nov. 25. 00:30

Úgy látszik, mégsem mindenki, aki elkezd öregedni, mert én sem vagyok már mai eresztés, mégsem tudom, időjárási front van-e, hacsak meg nem említi valaki. Én nem is tudom ezeket komolyan venni.

A páratartalom erőteljes változását sem tudom elképzelni, csak az agyammal megérteni, mert nem jártam még Európán kívül, a tengerek közelétől meg erőteljesen távol maradok, hogy finoman fejezzem ki magam.

Hogy itt a kis Kárpát-medencében olyan istentelen légnyomásváltozások és klimatikus meglepetések történjenek, hogy tömegek egészségét veszélyeztetni képesek legyenek, szintén nehezen tudom elképzelni.

A pszichés-mentális eredetű betegségek sajnos léteznek és ezek is gyakoribbak, ahogy a civilizáció megzavarja az egyensúlyt, és lehet, hogy ezeket külső körülmények esetleg súlyosbítják, azt sajnos nem lehet nem elhinni, de még ez sem a klíma hibája.

82. lolita2112 (válaszként erre: 50. - Nyamitörp)
2018. nov. 25. 00:27
erdekes,de en sem mindig erzem meg egyforman,van amikor semmitse erzekelek az idovaltozasbol,de van amikor meg semmihez nincs kedvem,almos vagyok es carul erzem magamat.pedig kavet cask napi 1-et iszom,alkohol feher hollo is cask picit akkoris,gyumolcslet is cask frisset es nem boltit iszom es megis Neha megis ugy megvisel az ido.ja es nekem is neheze4n megy a koncentralas barmire ilyenkor.
81. lolita2112 (válaszként erre: 48. - Dd9dec5381)
2018. nov. 25. 00:24
en tokre megertlek hisz nalunk reszese vagyok a frontvaltozasoknak nagyon gyakran.:megszoktam" ,mert nem volt mas valasztasom,de idonkent bizony Nehez elviselni!
80. lolita2112 (válaszként erre: 76. - Guruljka)
2018. nov. 25. 00:21
egy biztos a body-nk 70 %-a viz ezertis annyira fontos azt napi szinten potolni.
79. lolita2112 (válaszként erre: 77. - Guruljka)
2018. nov. 25. 00:20
egy dolog teny,hogy nem vagyunk egyformak,de ez a fronterzekenyseg egyre jobban fenall vilagszerte,mert az idojaras nagyon valtozoban van,en leirtam 1 napot a mai korabbi hozzaszolasomban s ember legyen a talpan aki ennyire nagy valtozast ne erezzen meg egyentalan.persze mig vki fiatal erosebb az immunerendszere is es termeszetesen kevesbe reagal minden rosszra,de ahogy vki el kezd oregedni mar mas a teszta.
78. lolita2112 (válaszként erre: 45. - Nyamitörp)
2018. nov. 25. 00:17
kedves nyamitorp!minden egyes soroddal egyetertek!
77. Guruljka (válaszként erre: 73. - Lolita2112)
2018. nov. 24. 23:54

Nem voltak ilyeneknek kitéve, de 40 évesen általában mégis öregnek számítottak. Más volt az életük.

Viszont nem is értek rá azzal vesződni, ha szeles időben esetleg fájt valakinek a feje.

Ami azért szintén keringési problémára vezethető vissza, és kevés kivétellel a mai mozgásszegény életmódra.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook