Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hideg-melegfront vagy kettősfront ? fórum

Hideg-melegfront vagy kettősfront ? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
136. lolita2112 (válaszként erre: 127. - Livepower)
2018. nov. 27. 02:56
ezzel cask egyeterteni tudok!en is lecsereltem a dokit mar 3szor,ok nemelyik meg vernyomast sem tud rendesen merni/nem is akar/.orvos van a csaladban/kar,hogy nem itt/szoval innen tudom hogyan is kell megmerni a vernyomast rendesen.nemelyik ember inkabb szenved,minthogy orvost csereljen,pl.baratnom beteg mar 2 honapja,de el nem ment volna masikhoz aki torodik is vele,nemelyik millioszor visszarendeli az embert csakhogy tobb lovehoz jusson!
135. lolita2112 (válaszként erre: 118. - Guruljka)
2018. nov. 27. 02:49

bocsanat,hogy mindig kozbeszolok a beszelgetesetekhez,de egyszeruen nem birom megallni szo nelkul!ez nem muveltseg kerdese/bar mindenki diplomas a csaladomban/,hogy hiszel e vmiben vagy nem,

ha vki vmilyen termeszetes szert fogyaszt/pl mondjuk a kombutcha tea,vagy ez a himalaja so...ha ugy allsz hozza,hogy nem jo,ugysem fog hasznalni akkor nem is fog,ja es meg tudjatok mi a jo?az almaecet vizben elkeverve es inni naponta,ha jo minosegu mezet1-2 evokanallal belekeversz az meg hab a tortan!

134. lolita2112 (válaszként erre: 117. - Guruljka)
2018. nov. 27. 02:46
nalunk mindharom fele so van itthon,a hagyomanyos,a tengeri so/legalabbis itt igy hivjak/otthon nem tudom/ es a 3,so meg a himalaja so.en cask annyit tudok meselni Errol a sorol/a himalajarol/,hogy sokkal jobban erzem magma/magasvernyomasom van/,mint amikor elotte a hagyomanyos sot hasznaltam,szoval vmi jo cask van benne nemde?
133. lolita2112 (válaszként erre: 115. - Livepower)
2018. nov. 27. 02:43
en is hiszem,hogy sobol van,gondolom faragjak.es a szine is detto,mint az igazi himalaja sonak amit fozeshez hasznalok!
2018. nov. 27. 02:42
vagyunk bocsanat a helytelen gepelesert!
131. lolita2112 (válaszként erre: 114. - Livepower)
2018. nov. 27. 02:41
nagyon szivesen!en most ujabban cask azert nem iszom,mert nem mindig vayunk itthon.
130. livepower (válaszként erre: 128. - Bözsi néni)
2018. nov. 26. 20:34
Bözsi némi ! Amiket leirtál,szóról szóra egyezik az én gondolataimmal -:)) Hiába,a tényeket komolyan kell kezelni. Az orvosmeteorológia nem véletlenül került az utóbbi időben,az érdeklődés vonzáskörébe ! Orvosilag igazolt tünetek,melyek ellen nem sokat tehetünk. Túl kell élni,nincs más.,
129. Bözsi néni (válaszként erre: 106. - Livepower)
2018. nov. 26. 20:07

Igen, általában ez van. De nekem pl. télen, hidegben semmi gond a vérnyomásommal, nyáron minél melegebb van, annál nehezebb még gyógyszerrel is 140 alá vinni.


Apám pl. nyáron kapott agyvérzést magas vérnyomás miatt, mikor elméletileg alacsonyabbnak kéne lennie...

128. Bözsi néni (válaszként erre: 124. - Guruljka)
2018. nov. 26. 20:00

Attól, hogy nem változott aznap az időjárás, még lehetett a légkörben front, ami aztán pár nap múlva hozott jelentős változást. Sokszor az ország nyugati felére már lecsap, míg aökeleti megyékhez két nap múlva érkezik a vihar is például.

És a klímaváltozással ezek a hirtelen időjárásváltozások (10-15-20 fok hőmérsékletváltozás egyik napról a másikra pl.) kiszámíthatatlanul megszaporodtak. És a hőség is, a 36-38-40 fok meleg is jön nyáron.


Mindez bizony megviseli a szervezetet, még ha nem egyformán mindenkinél is. Fűgg a kortól, erek állapotától, ált. egészségi állapottól, egyéni érzékenységtől is.


Ha téged nem érint, örülj neki, de ne bagatellizáld le.


Amire meg hivatkozol, hogy régen se vót, meg nem érezték, meg ilyesmi, hát nem is voltak ilyen drasztikus, hirtelen váltások, meg 38 fokos hőség, stb.


Régen internet se vót, akkor most sincs?

127. livepower (válaszként erre: 125. - Guruljka)
2018. nov. 26. 19:13
Le kell cserélni a háziorvost,miután szabad orvos választás van ! Ha jól el van találva a gyógyszerezés (bogyók),az sokat számít !!
126. livepower (válaszként erre: 123. - Magdolna1969)
2018. nov. 26. 19:09
Nem elijesztésként,de majd komolyan fogja venni,ha megtapasztalja a negatív testi tüneteket.. Minden emberre hat,még a gyerekekre is !!
125. Guruljka (válaszként erre: 124. - Guruljka)
2018. nov. 26. 16:44
Az adott gyógyszert szedtem az előírt adagban... illetve a második rosszullét után már nem sokáig.
124. Guruljka (válaszként erre: 123. - Magdolna1969)
2018. nov. 26. 16:42
Igazad van, csak tippelem, mert azokban a napokban az időjárás egyik esetben sem változott.
123. Magdolna1969 (válaszként erre: 122. - Guruljka)
2018. nov. 26. 16:39
Honnan tudod, hogy frontmentes volt az idő? Előző oldalon ezt írtad: "én sem vagyok már mai eresztés, mégsem tudom, időjárási front van-e, hacsak meg nem említi valaki. Én nem is tudom ezeket komolyan venni."
122. Guruljka (válaszként erre: 121. - Guruljka)
2018. nov. 26. 15:48
Csak mellékesen teszem hozzá, mindkét rosszullétem frontmentes, egyenletesen és kellemesen meleg időben történt.
121. Guruljka (válaszként erre: 119. - Icuska538)
2018. nov. 26. 13:21

Örülök is, tudom becsülni, hogy nem ugrál!

A doktor által felírt bogyó okozott problémákat, na akkor voltam is rosszul. Egyszer nagyon magas volt, de pont a rendelőnél voltam, segített a másik háziorvos, ő volt éppen még bent.

A másik alkalommal nagyon alacsony volt, akkor szépen hazasétáltam a boltból.

Amióta nem szedem a bogyót, azóta nincs problémám, néha ellenőrizgetem, ha eszembe jut.

120. Icuska538 (válaszként erre: 45. - Nyamitörp)
2018. nov. 26. 13:18
Nem is irok hozzászólást mert számból vetted ki az alábbiakat.
119. Icuska538 (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2018. nov. 26. 13:15
Örülj neki....
118. Guruljka (válaszként erre: 115. - Livepower)
2018. nov. 26. 13:05

Tudod, Livepower, én sose vettem készpénznek, amit mondtak. Anyám is inkább ellenzéki "értelmiségi" volt annak idején, mint csendesen bólogató. Az idézőjel oka, hogy anyai ágon ő volt az első diplomás a családban.

Én meg természettudományos érdeklődésű vagyok eredetileg, ott is fontos az okok és a miértek keresése.

117. Guruljka (válaszként erre: 113. - Lolita2112)
2018. nov. 26. 13:02

Itt leginkább a 2 kilósat látom mindenütt, és mindnek ugyanaz a formája.

Mi a sót váltogatjuk, hol ilyet, hol olyat veszünk, de egyszer rákerestem a himalája sóra, és úgy döntöttem, nem szaladgálok utána.

116. Guruljka (válaszként erre: 115. - Livepower)
2018. nov. 26. 13:00

Inkább vagyok óvatos, mint balek... Ha veszek valamit, azt akarom kapni a pénzemért, amiért fizettem.


Érdekes, amit írsz, mert sok helyen kapni sólámpát, mind egy helyen készítik?

(Nem néztem még nagyon utána eddig.)

115. livepower (válaszként erre: 111. - Guruljka)
2018. nov. 26. 12:54
Szerintem nem kellene mindenben kételkedni !! 😮 Egész véletlenül tudom hogy hol készitik a lámpákat,és azt is hogy “sóból”.. A gyanakvás és kételkedő hozzállás,nem minden esetben vet jó fényt az egyénre !
114. livepower (válaszként erre: 108. - Lolita2112)
2018. nov. 26. 12:47
Köszönöm szépen,nagyon kedves tőled hogy leírtad a receptet.. Mindenképen nekilátok az elkészitéséhez,mihelyt több szabadidőm lesz..
113. lolita2112 (válaszként erre: 111. - Guruljka)
2018. nov. 26. 04:26
en hiszem,hogy abbol van,enyem 6 kilos.tudsz venni kevesebb sullyal is persze es tobbfele alakzatban,formaban is,en fozeshez is himalaja sot hasznalok.jobb a vernyomasra,mint a hagyomanyos/tapasztalat/.
112. lolita2112 (válaszként erre: 110. - Guruljka)
2018. nov. 26. 04:24
a kombutcha tea valoban nagyon finom!en imadtam!11 evig ittam is.vilagszerte isszak es mar nagyon regota.persze nem minden orszagban ismerik,de a legtobben igen.
111. Guruljka (válaszként erre: 109. - Lolita2112)
2018. nov. 25. 23:30

Nálam olyan a ház fekvése, hogy nyáron is csak délután süt be a Nap a szobába. Viszont most még csak világos sincs, ez az esős idő merő szürkeség!

Itt is lehet sólámpát kapni, de én nem hiszem el, hogy ennyi teljesen egyforma sódarabba építenek bele lámpát. Magyarul, nem hiszem el, hogy sóból van.

110. Guruljka (válaszként erre: 108. - Lolita2112)
2018. nov. 25. 23:23

Anyám nevelgetett kombuchát, és én eleinte csak mosolyogtam rajta, de aztán láttam a hatását.

A kutyám régóta tartó makacs bőrbetegsége (ami állatorvosi kezelés ellenére sem javult) úgy gyógyult meg nagyon hamar, hogy magából a gombaszövetből vágott le Anyu naponta egy-egy darabot, és azt beadtuk a kutyának, lenyomtuk a torkán. Nagyon utálta szegény az ecetes ízét, de igyekeztem gyorsan csinálni, ő meg fegyelmezett volt és okos, nem tiltakozott.

Nem kellett sokat adni neki, hamar és látványosan gyógyult.

Anyu iszogatta a levét, kedvelte.

109. lolita2112 (válaszként erre: 107. - Guruljka)
2018. nov. 25. 23:14
a tel,a rossz ido szinte mindenkit megvisel,nekem van :napom" bent is.van egy solampam es bekapcsolom egesz nap,olyan fenye van,mintha nap sutne.nagyon szeretem.
108. lolita2112 (válaszként erre: 103. - Livepower)
2018. nov. 25. 23:11

persze nagyon szivesen.

kell hozza

zold tea/Madura/nem tudom ez van e otthon

fekete tea

cukor

es a gomba/annak hivjak,de valoban nem az/

4 liter vizhez 30dkg cukor kell,ezt a vizbe bele kell onteni,majd felforralni.


mikor a viz felforrott lezarjuk alatta a gazt es belelogatjuk a tea zacskokat/5 zoldet es 3 db fekeyey es a vizben hagyjuk 5 percig.utana kivesszuk a teas zakocskakat.


ezt a folyadekot beleontjuk egy uvegbe es beletesszuk ezt a kombutcha culture-t/gombat/.lefedjuk olyan anyaggal amin keresztul tud levegozni/itt cheese rug a neve,de otthon nem tudom ne haragudj/.


sotet helyen kell tarolni az uveget mig elkeszul/figyelem!abban a helyisegben senkise dohanyozzon!ez tonkreteszi az italt.


hagyd allni 7-10 napig attol fuggoen,hogy mennyire savanyuan szereted a kombutchat.en 10 napig szoktam hagyni.


ize olyan mintha almalevet innal/edes es savanyu egyszerre/.


en imadtam inni,mint azert,mert nagyon egeszseges/vilagszerte isszak regota ezt es rengeteg orszagban/pluszban imadtam az izet is!


mikor kesz le kell szurni es uvegekbe tenni/gomba nelkul/ es sotet helyen/pl szekreny,vagy eleskamra vagy huto tarolni/.


a gombat ,hogy ujra es ujra feltudjad hasznalni kell hagyni neki a teabol kb fel litert,


tudom bonyolultnak tunik igy elso elolvasasra,de hidd el nem olyan nagy ordongosseg!

107. Guruljka (válaszként erre: 105. - Amaunet)
2018. nov. 25. 14:51

Én most rosszkedvű vagyok. Nincs egészségi panaszom, de a napok óta egyre csepergő eső és a szürke égbolt, hogy minden csúszik, az már bosszant.

Ilyenkor több tüzelő is fogy (a nyirkosság miatt), és egész nap égetni kell a villanyt is.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook