Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hideg-melegfront vagy kettősfront ? fórum

Hideg-melegfront vagy kettősfront ? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
46. livepower (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2018. nov. 24. 19:22
ön egy öntelt és cinikus valaki.. Ezek után számomra”persona non grata”,kérem hogy ezt vegye tudomásul !
45. Nyamitörp (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2018. nov. 24. 19:00

Szerintem létező jelenség a frontérzékenység. A legtöbb ember először csak időről-időre észleli a tüneteket, csak utána jön rá, hogy ez fronthatás miatt lehet.

Legalábbis én ezt tapasztaltam a környezetemben és nem azt, hogy nézi a tv-t, ahol bemondják, hogy front lesz és másnap már minden baja van. Amikor valaki rájön, hogy frontérzékeny és megviseli őt, akkor persze már figyeli, hogy fel tudjon készülni.


Az allergiáról se gondolom, hogy pszichoszomatikus. Nekem több mint 30 évig nem volt semmilyen allergiám. Nem is foglalkoztam a témával. Most mégis megszenvedem.


A vérnyomás problémával sokan elmennek orvoshoz még akár kardiológiára is, de a frontérzékenység pont arról szól, hogy kivizsgálnak és nem találnak semmi olyat, ami a problémát okozhatná. És ha ez mellé a beteg úgy veszi észre, hogy a frontok és a tünetek megjelenése egybevág, akkor kész a diagnózis.

44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Livepower)
2018. nov. 24. 18:23
Cseppet sem, ön téved. Jóindulatúan szólok most is, ne mérgelődjön, ha amúgy is néha magas vérnyomása. Még megüti a végin a guta.
43. livepower (válaszként erre: 42. - Livepower)
2018. nov. 24. 18:19
ön egy rosszindulatú és összférhetetlen személy.. Szemernyi jóindulat nem szorult önbe,sajnos..
42. livepower (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2018. nov. 24. 18:16
Mihelyt mód lesz rá,azonnal kitiltatom ebből a topikból..
2018. nov. 24. 17:57

Már megint magáz, pedig annyira nem utálhat, ha szerencse-jeleket küldöz.

Pedig meg sem említettem a helyesírási hibáit.

Mi lenne, ha személyeskedtem és/vagy bántót is írtam volna?

40. livepower (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2018. nov. 24. 17:49
1.) Nem szoktam sóhajtozva nézni a meteorológiai jelentést ! 2.) Teljes m. Időben dolgozom. 3.) Az építő jellegű kritikát el tudom fogadni. 3.) Ellenben a kritikán aluli hozzászólásaitól,a jövőben kérem hogy kíméljen meg !!
2018. nov. 24. 16:34
Ha meg annyira fontos tényező lenne a humánmeteorológia, akkor nekem is ugrálna a vérnyomásom, de sosem teszi...
38. Guruljka (válaszként erre: 37. - Livepower)
2018. nov. 24. 16:33

Igen, de ez régen is létezett, csak ritkábban, és akkor azt mondták, ijedős. Rosszabb esetben rámondták, hogy hisztérikus.

Néha olyan is produkálja a tüneteket, aki tényleg inkább csak figyelmet szeretne.

Az allergia is már inkább pszichoszomatikus betegség.

De ha nekem ugrálna a vérnyomásom, a háziorvosnál verném az asztalt kardiológiai beutalóért, és nem sóhajtozva nézném a meteorológiai jelentést.

37. livepower (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2018. nov. 24. 16:28
Igen ez egy érdekes dolog.. Az orvostudomány is sokáig találgatott olyan tüneteknél,v. Nyomás emelkedés,igen szapora szívverés,mellkasi nyomás,izzadás,nyugtalanság,szédülés,stb.. Számos alapos vizsgálati módszer nem mutatott kórós eltérést a szervezetben. Mígnem a pszichiátria megoldotta rejtéjt. Rájött hogy fenti pszichoszomatikus tünetek együttese a “Pánikbetegség”. És ez van és létezik !
2018. nov. 24. 15:21
se = de
2018. nov. 24. 15:21
Hogy valami tudományág vagy nem, az teljesen esetleges. Vannak olyan tudományok, amiket kutatni lehet ugyan, se semmi gyakorlati értéke nincs. A fordítástudomány is ilyen, mondom ezt fordítóként!
34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Livepower)
2018. nov. 24. 15:18

Rendben.

Én református vagyok, de mindenki abban hisz, amiben csak akar.

33. livepower (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2018. nov. 24. 15:16
Kedves Gurujka ! Időjárási frontok mindig is léteztek,csak amióta az üvegházhatás ilyen méreteket öltött.. Tudományosan igazolt tény,hogy a légnyomásváltozás mennyi negatív testi tünetet produkálhat,az arra érzékeny egyéneknél.. Ez a tudomány,a Humánmeteorológia !
2018. nov. 24. 14:00

Szerintem, ha valakinek ingadozik a vérnyomása, inkább nézesse meg, és ne fogja rá a frontokra, a manókra, a mumusra vagy más hasonlóan láthatatlan dologra.


Szó szerint öreganyám se hallott a frontokról, nagyanyám idejében még nem volt divat a fronthatás. Nem is volt rosszul!

31. livepower (válaszként erre: 30. - Mami57unoka)
2018. nov. 24. 13:47
Állitólag ma nincs fronthatás..
2018. nov. 24. 13:00
kettős van
29. livepower (válaszként erre: 28. - Semleges)
2018. nov. 24. 12:54
??
2018. nov. 24. 12:12
kettős
27. livepower (válaszként erre: 26. - Lolita2112)
2018. nov. 24. 11:59
A hűvösebb évszakban(télen)gyakran teázom.. Folyadékpótlásnak az is jó..
26. lolita2112 (válaszként erre: 25. - Livepower)
2018. nov. 24. 09:28
en atlag masfel litert iszom,de egesz even at.,nyaron talan kicsit tobbet hisz hoseg van itt.
25. livepower (válaszként erre: 24. - Lolita2112)
2018. nov. 24. 08:28
Én is napközben elég sokat mozgok.. Viszont folyadékot nem sokat iszom.. Húst túlnyomórészt csak csirkemellet eszünk. Mennyi folyadékot kell ilyenkor fogyasztani ?
24. lolita2112 (válaszként erre: 23. - Livepower)
2018. nov. 24. 07:47
encsak vernyomasra szedek gyogyszert/ez is eleg persze/.rengeteg gyumolcsot,zoldseget eszek,sok vizet iszok,hust 1 max 2szer hetente,es sokat mozgok.
23. livepower (válaszként erre: 22. - Lolita2112)
2018. nov. 24. 06:58
Akkor egy szerencsés alkat vagy,ha a vérzsir értékeid jók -:) Nekem sajnos familiárisan,genetikailag magasabb,ha nem szedek rá gyógyszert. A vérnyomásomra is kell szednem..
22. lolita2112 (válaszként erre: 21. - Livepower)
2018. nov. 23. 23:33
koszi szepen a tanacsodat!foghagymat eszek napi szinten 6-8 db-ot.tobbnyire olasz eteleket fozok es azokban szinte mindig kell foghagyma.igen mind a foghagyma,mint az eros paprika jo,tudod mi jo meg?most jutott eszembe,ujabban citromlevet iszok/sajatot nem bolti cukrosat/es az is jo,de se erosparikat,se citromlevet nem napi szinten fogyasztok,koleszterinem mindig jo volt,szoval azzal nincs gondom,igaz rengeteg gyumolcsot,zoldseget eszek.
21. livepower (válaszként erre: 20. - Lolita2112)
2018. nov. 23. 12:18
Megfogadom a tanácsodat,igyekszem gyakrabban erős paprikát fogyasztani.. Én tudok javasolni valamit. 2000mg fokhagyma tabletta (szagtalan)minden reggel 1tabletta. Bizonyítottan hatásos a magas vérnyomás megszúntetésére,és az esetleges emelkedett koleszterin szint csökkentésére !
2018. nov. 23. 01:50

valoban igy van,hogy a szervezetet nagyon megviseli az idojaras valtozas,nalunk ez annyira surun van,hogy nekem szinte mar fel sem tunik.


vernyomasmerom volt,de a kukaba landolt rovid hasznalat utan,meg elemcsere utan sem mutatott helyes eerteket,nem vettem sose tobbet,erzem amikor megugrik a vernyomasom.erospaprika rengeteget segit,na nem eszem en napi szinten cask ugy 2szer hetente atlagban etelben .

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Livepower)
2018. nov. 22. 21:15

Az Omron a leginkább kapható típus. Nekem is olyan van, felkaros.

Még nem hasonlítottam össze csuklóssal, de én is hallottam, hogy pontatlan. Ezelőtt 20 évvel!

Azóta láttam már intenzíves orvost, aki ügyeletben kiérkezve, simán használta a csuklóst.

18. livepower (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2018. nov. 22. 12:53
Sajnos nekem van otthon egy Omron R7 csuklós vérnyomásmérő. Ez a típus,kategóriájában talán a legjobb ! A probléma annyi csupán,hogy nem igazán hiteles., A háziorvos is a felkaros mérőt javasolja. Otthon van olyan is,ami valóban hiteles !
17. Amaunet (válaszként erre: 15. - Livepower)
2018. nov. 21. 21:34

Munkahelyemen minden osztályon van legalább egy ember, akit kioktatnak elsősegélyre, és van vérnyomásmérő is a fiókjukban.

Ha valaki nem jól érzi magát odamegy és megkéri mérje meg.


Ha valaki ennyire érzékeny érdemes a Guruljka javasolta csuklómérőt beszerezni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook