Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Heti egy léböjt fórum

Heti egy léböjt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2013. márc. 19. 08:17
1 liter narancslé, 1,5 liter zöld tea és két pohár víz (3dl-es a pohár).Fél kiló ment le 95,9 kg-ot mértem reggel. Ma reggelre egy rozsos zsömit ettem sajtkrémmel és paprikával. Ebéd mexikói tonhalsaláta lesz és hoztam még 2 narancsot lehet azt is eszek 1-et vagy mind a 2-t. Ma is szeretnék tornázni Norbi dvd-re. Ügyik voltunk :) Ikebana akkor neked lesz a héten még egy lénapod? 4 naponta vagy mikorra esik a következő?
2013. márc. 18. 22:15

Hősiesen kitartottam, csak lé volt, kb 2 l tea, 1,5 l rostos, meg ásványvíz.

De ez a bolond idő miatt a fejem is megfájdult, nálunk szakad az eső, szinte egész nap.

A legutóbbi lénapom utáni súlyomat tudtam tartani, mert ma reggel is ugynannyi voltam. Holnap megint mérés!:)

Mindenkinek kellemes pihenést!:)

199. 408020f45e (válaszként erre: 198. - Electra88)
2013. márc. 18. 22:03

Az a legröszabb, ha lelkiismeret furdaláod van, ne legyen!:)

A batyu meg tényleg finom volt!:)

Motanáig csinálta a lányom a gépem, remélem minden ok lesz ezután!:)

Mindenkinek jó pihenést:)

2013. márc. 18. 20:05
Jó hogy mondod nekem is meg kellene az adóbevallásomat csinálni. Egész nap nagyon éhes voltam, de melóba nem volt amihez hozzá tudtam volna nyúlni kaja (szerencsére), hazaértem és azon vaciláltam, hogy most vagy kajálni fogok vagy tornázni (ami el szokta az éhségemet nyomni). Így végigtornáztam egy órát a Norbi dvd-re, pedig ma nem akartam, de így örülök most neki és éhes se vagyok már. Remélem nektek is sikerült tartani a napot. Viszont, hogy mit fogok holnap kajálni jó kérdés, mert párom amíg tornáztam sütött ki begyurt fokhagymás fasirtot, na azt tuti nem eszek holnap. Lehet veszek megint valami tasakos krémlevest meg vetettem este 2 narancsot párommal azt is megeszem holnap. Jól néz ki a túrós batyu amit sütöttél! Én se akarom kizárni teljesen a sütiket, sőt nem is lenne gond egy-egy szelet megevésével meghatározott napokon, bár nekem utána lelkiismeretfurdalásom van, mint múltkor annál a 3 db. toffifinél is amit megettem hétvégén, pedig azért néha néha beleférne.
2013. márc. 18. 16:21

Sziasztok!

Na, mára is kijutott a mérgelődésből, de remélem estére rendbe jön minden!:) (A nyomtatóm nem akar csatasorba állni, pedig a háborút úgyis én nyerem!:D)

Hát lányok, nem sokára vége a napnak!:) Nálam 2 l csalántea és 1 l rostos őszibaracklé fogyott, meg persze a délelőtti kávé. Tegnap nagyon nehezen aludtam el, mert az adó visszatérítésem ügye nagyon felzaklatott. Aztán ma folytatódott, de már úton a felmentő sereg!:)))

Köszönöm kérdésetek, a túrós batyu finom volt, el is fogyott, nem maradt kísértésnek egy sem:)

Elektra, én a 90 naposat csinálom és abban lehet süti, minden 4. napon:) Ha teljesen ki kellene zárnom, akkor azt nem bírnám!:) Annak idején ezért is választottam ezt a diétát!:)

Frida, hogy válaszoljak a kérdésedre, én melegen és hidegen, langyosan meg pláne ettem!:)))))

Na, ma aztán "iszom a levét":))))))

2013. márc. 18. 16:01
Hajrá mindenkinek! Nem ittam gyümölcslevet reggel,maradt a víz, és a gyógytea. Electra, lesz az még kevesebb is :)!
2013. márc. 18. 09:04
Jah, elfelejtettem írni, hogy ma 96,4 kg-ot mértem reggel, jó lenne holnap 95,valamennyit mérni. Közbe olvasgatom a kedvenc naplóimat és mindig találkozom olyannal ahol fent van valami megsütött süti, vagy kaja és mindig éhes leszek :) Pláne ma hogy nem ehetek semmi szilárdat :)
2013. márc. 18. 08:05

Sziasztok!

Mostanság nem voltam vagyis gyorsan megírtam a naplóm olvasgattam kicsit és már mentem is. Gyorsan eltelt ez a 3 nap, takarítás, egyik nap szüleimnél is voltam Cegléden. Ma meg léböjt :) Mait biztos nehezen fogom viselni, hisz már reggel úgy kelltem, hogy éhes vagyok. Most nem vettem répalevet, hanem C*ppy narancslevet, bár azt néztem, hogy ha megiszom az majdnem 500 kcal. Ezen kívül megint sok zöld tea és kamilla tea. Csak bírjam ki, remélem nem leszek éhesebb délutánra :S Ti mit fogtok ma inni?

2013. márc. 17. 22:36

Akkor Te ügyesebb vagy mint én. Mindig a tesóm csinálja az adóbevallásomat, ő könyvelő, jobban ért a számokhoz mint én. :)

Holnap méregtelenítünk ezerrel, remélem a többiek is befutnak, mindenki jól van, nem betegek, mert betegen nem lehet csinálni. Milyen volt a túrós batyu? Melegen etted, vagy megvártad míg kihült. Remélem mihamarabb megcsinálom én is. Jó éjt mindenkinek!

2013. márc. 17. 22:08

Ügyes vagy!:)

Én meg agyonmérgelődtem magam az adóbevallásommal, mire kiderült, hogy a papírom nem jó, amiről meg kellene csinálnom! Egész délután ezzel őröltem az idegeimet! Közben persze veszekedtem a családommal is mert nem értették a dühömet! Holnap rendeznem kell a MÁK-nál a dolgokat. Nem vagyok elkésve, van még időm bőven, csak le akartam tudni, de nem sikerült. Na, holnap lesz mit méregteleníteni!:))))

191. Fridalino (válaszként erre: 190. - 408020f45e)
2013. márc. 17. 20:05
Szia! Persze! Épp most nyomtam le 46 percet a gépen. Jól esett, a holnapit kihagyom. Szép estét mindenkinek!!
2013. márc. 17. 19:40

Sziasztok!

Akkor holnap reggel kezdünk?:)

Mindenkinek jó pihenést!:)

2013. márc. 17. 09:55

Köszönöm!:)

92,4 kg voltam, most 72 vagyok.:)

Hát, ami tőlem telik, mindent elkövetek én is, hogy megtartsam vagy még lefaragjam még ezt is!:)))

Most megyek a túros batyut készíteni!:)

További szép napot!:)

188. Fridalino (válaszként erre: 187. - 408020f45e)
2013. márc. 17. 09:30

Gratulálok, látszik milyen erős az akaraterőd! Mennyiről is indultál annak idején? Én 98 voltam legerősebb koromban, de remélem sohasohasohasoha nem leszek újra annyi.

Szép napot mindenkinek!

2013. márc. 16. 20:46
Szóval: több, mint 2 éve...:)))
186. 408020f45e (válaszként erre: 185. - Fridalino)
2013. márc. 16. 20:45

Több, mint éve csinálom. Délelőtt csak gyümölcs, aztán az ebéd és a vacsora naponta változóan fehérje, keményítő, szénhidrát. Csak arra kell figyelni, hogy a gyomorban egyféle dolog legyen jellemzően vagy fehérje vagy keményítő vagy szénhidrát. Na most lehet kötözködni, hogy keményítő is szénhidrát. Igen az! De más jellegű.

leegyszerűsítve, állati eredetű, növényi eredetű és lisztes dolgok. A közbe eső napokon jó, ha kerüli az ember a kenyeret és társait. Bár, napi 1 szelet kenyér megengedett. A 4. nap pedig gyümölcs nap, amikor korlátlanul lehet enni CSAK gyümölcsöt. De hát a gyümölcs is 95%-ban szénhidrát, de ugye teljesen más fajtából.:)

Na én a gyümölcs napokat mostanában nagyon nem tudtam tartani. A súlyom is stagnált és már nem tudtam mit csináljak. Így csatlakoztam hozzátok és a gyümölcsnapom helyett én léböjt napokat tartok!:)

2013. márc. 16. 20:19
Teljesen felesleges sopánkodni az országban történő sz@rságokért, úgysem tudunk változtatni rajta. Amúgy mióta csinálod ezt a szétválasztós diétát? Holnap én palacsintát gondoltam a családnak.
184. 408020f45e (válaszként erre: 182. - Fridalino)
2013. márc. 16. 20:14
Az úttal kapcsolatban szerintem igazad lehet. Ma már mindenen spórolnak. Azon meg pláne, amit az anyatermészet is meg tud csinálni helyettük!:)
183. 408020f45e (válaszként erre: 182. - Fridalino)
2013. márc. 16. 20:12

Tudod az én diétám szerint csak minden negyedik napon ehetek ilyesmit, ezért aztán ezeket a napokat jól megtervezem (+az előző napok ábrándozásai:D)

Szóval holnap amolyan "halúdhátlegyenkövér" felkiáltással finom leveske meg túrós batyu lesz.))))Úgy tervezem, hogy minden el is fog fogyni, ne maradjon kísértés!:)

Aztán hétfőn egy közös léböjt nap lesz:)


Hmmm! Már érzem az illatát a batyunk:DDDD

182. Fridalino (válaszként erre: 181. - 408020f45e)
2013. márc. 16. 19:54

Reggel 6kor indultunk, az 51-es út elég szar volt. Szakaszosan voltak benne még hóátfúvások, de délután kettőkor mikor jöttünk haza, már olvadt, de latyakos volt. Olyan mintha direkt nem ment volna a hótoló, hogy hagyják a napsütésre hogy olvadjon úgy a hó az útról, mert az nekik nem kerül pénzükbe. Ilyen szinten IS levagyunk maradva a nyugati országoktól. Ott többet költenek az utakra, meg minden másra....

Irigyellek a holnapi batyuért:)

2013. márc. 16. 19:44

Nagyon szívesen!:)

Holnap én is megsütöm, már a hozzávalók is megvannak, úgy hogy délelőtt neki is látok!:)

A szénhidrát napokat azért szeretem, mert ilyenkor tudok sütni úgy, hogy én is ehetek belőle. Ha nem ehetnék, az csak kínlódás lenne.

Frida milyenek voltak az útviszonyok? Ma már olvadt, gondolom nem volt olyan vészes:) De most már fagy, látom vannak jókora jégcsapok is!

Mindenkinek további szép estét!:)

180. Fridalino (válaszként erre: 179. - 408020f45e)
2013. márc. 16. 15:44

Szia! Köszönöm szépen a receptet, megfogom sütni!!! Ma még lesz a kókusz kockából, de mielőbb megsütöm, mert nagyon rákivántam.

Nektek további szép napot!

2013. márc. 15. 21:29

Kelt túrós batyu


Hozzávalók:

A tésztához:

50 dkg liszt (fele rétes, fele sima)

2,5 dl langyos tej

1 tojás

1 bő evőkanál cukor

1 csipet só

1 csomag instant élesztő (7 g-os)

8 dkg olvasztott vaj, vagy Rama

A töltelékhez:

25 dkg félzsíros tehéntúró

1 evőkanál tejföl

1 evőkanál búzadara

kb. 2 evőkanál cukor ízlés szerint

1 csomag vaníliás cukor

reszelt citromhéj

5 dkg mazsola

1 felvert tojás

Elkészítés:

A töltelékhez a túrót összetöröm, hozzákeverek tejfölt, darát, cukrot, citromhéjat, vaníliás cukrot, mazsolát, majd a felvert tojást is.


A tésztához valókból keverőtálban tésztát dagasztok, langyos helyen kb. 45 perc alatt duplájára kelesztem, lisztezett deszkán kb. félujjnyi vastagra kinyújtom, és kb. 8x8 cm-es kockákra vágom. A tésztát megtöltöm a túróval, átlósan a tészta csücskeit összefogom, egyet csavarok rajta, és sütőpapírral bélelt tepsibe nem szorosan egymás mellé helyezem.


A tésztát addig pihentetem, ameddig a sütő 190 fokra bemelegszik, közben 1 tojás sárgájába kevés tejet keverek, és megkenem a batyukat, majd a sütőbe tolom, kb. 25-30 perc alatt megsütöm.


Tálalásnál porcukorral megszitálom.

178. 408020f45e (válaszként erre: 177. - Fridalino)
2013. márc. 15. 21:25
OK! mindjárt küldöm!:)
2013. márc. 15. 21:04
Hú de rég volt sajtos pogi nálunk. Én szoktam bele reszelni füstöt sajtos is. A túrós batyu receptje engem is érdekelne. Ha nem nagy fáradtság belinkeled, vagy leírod a receptjét? Én még nem ettem lencsét a műtét óta. De a lencselevest jobb szeretem, mint a főzeléket. Persze sajtos pogival. :)
176. 408020f45e (válaszként erre: 175. - Fridalino)
2013. márc. 15. 20:49

Itthoni "málenjíjrobot" lesz!:)))) nekem hétfőn.

Rendes a férjed!:)

Lehet, hogy igazad van a savval kapcsolatban, de azt gondoltam a sok lé miatt volt több savam.

Én majd vasárnap sütök, mert akkor lesz szénhidrát napom. Holnap keményítő napom lesz, lencsefőzeléket terveztem. Valamikor újév táján volt utoljára, szerintem finom lesz.:)

A múltkor akadtam egy nagyon jó túrós batyu receptre és a tésztája nagyon jó fonott kalácsnak és kicsi briósnak is. Valószínűleg az fogok sütni. De ha a fiúk leszavazzák, akkor finom sajtos pogi lesz.:)

2013. márc. 15. 20:38

Férjem rendes, mert mondta hogy inkább elvisz. Ott vár rám 6 órát.

Szerintem a fekete tea inkább savat csinál, ha éhgyomorra iszod. A rostos lé jó, mert eltelít. A csalán vízhajtó, én is szoktam inni. Ma is sütögettem egy kicsit, csináltam kókusz kockát. De csak 3 pici szeletet ettem belőle. Vasárnap délutántól visszafogom magam, a vacsorám tiszta fehérje lesz, no szénhidrát, mert a múltkor nem tudtam csinálni a böjtöt tőle. Ti dolgoztok aznap?

2013. márc. 15. 20:24

Hát Frida, nem egyszerű ez!:) Mert amikor jobb az idő, még elmegy, de ilyenkor?! Nagyon vigyázz magadra! Ígérd meg!:)

A férjem is sokszor van úton,mesél dolgokat. Még száraz időben is sok h.lye jár az utakon, meg olyanok, akik nyilván az Ecserin vették a jogsijukat. Nekem is van, de utálok vezetni. Ha valamilyen nagy á.lat a frászt hozza rám valamivel, hát még másnap is remegek. Szóval én inkább a nyugalmat választom, gyalogolok, ha lehet. Csak vészhelyzetben vezetek, amikor nincs más megoldás!:)

Egyébként szombaton tényleg sokan vannak Lottózóban, mi is akkor szoktunk menni.:))))Nem tudom miért, de ezt szoktuk meg:)


Lányok, akkor hárman böjtölünk hétfőn! Szuper!:)

Én biztos, hogy rostos levet fogok venni, mert az legutóbb is bejött!:) Viszont rájöttem, hogy fekete teát nem szabad, mert legalább is én éreztem, hogy nem tudtam időben elaludni tőle.

Csalántea biztosan lesz, mert az jó vízhajtó!:)

2013. márc. 15. 19:26

Még itt vagyok, holnap reggel indulok, hátha javul a helyzet az utakon. Lottózóban dolgozom, és ha egy lottózóban szabira megy vki, főleg szombaton, akkor küldenek egy másik lottózóbol vki mást, hogy mindkét gép üzemeljen,mert szombatonként nagyon sokan vannak. Én 84 km-ről megyek, az én helyemre meg egy másik csaj megy, ő 30 km-ről fog jönni. Ki van ez találva, mi?

Én sem döntöttem el miket fogok inni, de remélem finomakat, olyanokat, amitől nem leszek éhes!

172. Electra88 (válaszként erre: 171. - 408020f45e)
2013. márc. 15. 18:28
Ügyes vagy!!! Jól sikerült a léböjt napod! Én is tartom veletek hétfőn, még kitalálom mit fogok inni :)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook