Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Háztartás vs család? avagy fizetnél-e a ruhamosásért-vasalásért? fórum

Háztartás vs család? avagy fizetnél-e a ruhamosásért-vasalásért? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
159. zakajeo (válaszként erre: 103. - Mézgapaula)
2012. szept. 14. 08:40
jaaaa.lehet csel a fórum és valaki majd jól kinyomozza ki alkalmaz feketén bejárónőt:)
158. b8103f009a (válaszként erre: 149. - F758a7200f)
2012. szept. 14. 08:40
Ezt ismerem, a férjem is hazahordja a munkát. Az íróasztala közelébe sem engedne rajtam kívül senkit. De itthon nem is kell, hogy dugdossa a céges dolgokat, mert nem jár illetéktelen a közelükbe.
157. zakajeo (válaszként erre: 95. - Mézgapaula)
2012. szept. 14. 08:39
én pl képes vagyok hetente ablakot puculni függönyt mosni vasalni vagy még sűrűbben is akár...a többi meló zavar sokszor de azt szeretem:)
156. zakajeo (válaszként erre: 86. - Homern)
2012. szept. 14. 08:37

Engem annyiban zavar a gyerek által generált rendetlenség hogy...gyerekből van három....míg eggyel elmegyek kisautózni a másik keresztülgázol a müzlin és széthordja az egész lakásban a harmadik pedig nekiül megenni a maradékot,mármint amivel nem rajzolt a falra pl:)))


én otthonülőanyuka vagyok,bár ebből nem sokat veszek észre mármint az ülésből:)

gyenge pontom a...nem is takarítás inkább felhalmozás lomtalanitás stb...ha abban valaki segitene aztán könnyebb lenne a napi dolgokat már rendbentartani szintentartásban már egész jó vagyok,méllyebb szántó dolgokra nincs energiám...

mosásra vasalásra nem hivnék segitséget azt hiszem...ép nekikezdtem bevasalni a dolgokat a szekrénybe ami több napos munkának igérkezik:) de egyébként csak be szoktam hajtani és felvétel előtt vasalok minden reggel minden szükséges dolgot megszoktam,így számolom a készülődéshez az időt,nekem könnyebb mint minden mosás után kivasalni mert kb állandóan mosok:)


ezekhez nem hiszem hogy hivnék segitséget...ha megtehetném az ételt hétköznap hozatnám,van nagyon finoman főző jó árú kifőzde aki házhozszállit,és hivnék legalább heti egy napra takaritásos segitséget.

155. b8103f009a (válaszként erre: 152. - Fbf357da85)
2012. szept. 14. 08:34
Nah, hát akkor nagyjából egyről beszélünk. Had kegyen már mindenkinek joga ahhoz, hogy úgy éljen ahogy neki megfelel, a családjának jó, és kényelmes. Nehogy már hasra kelljen esnem bárki előtt, mert milyen szép karriert futott be, és a házimunkát mással végezteti, mert megteheti, és neki úgy jó! Én attól még magam végzem, mert nekem és a családomnak erre van igényünk. Nálunk nem divat lenézni a házimunkát, sem egymást, nem érzi többnek, vagy felsőbb rangúnak magát a férjem, mert neki karrierje van, Ő hoz haza több fizetést. Nem mellesleg ehhez kellek én is, hogy ezt megtehesse, és szerencsére ezzel Ő nagyon is tisztába van. Neki is megvan a feladata a családban, és nekem is. Mindenki teszi a dolgát, amit vállalt. Ezért vagyunk család, mert kiegészítjük egymást.
2012. szept. 14. 07:39

A takarítás időt vesz el a családtól? Heti 2 órát...

Valóban ez számít? És nem az amit a net előtt töltünk?


Idő beosztás kérdése az egész.

Nekem pl. a szombat a házimunkáé azaz egy bizonyos része.

Délelőtt főzök és ebéd után 2 óra alatt kitakarítok. 65 nm lakás. Igaz, a fiam kitakarítja a saját szobáját, a férjem bevásárol és ha úgy érzem, akkor kiadok néhány feladatot még.

Szombaton amíg főzök, kimos a gép egy pár adagot, valamint felporszívózok a szobákban, letörölgetek, feltörlök, úgy 1 körül elmosogatok, majd kipakolom a fürdőt, kisikálom a kádat, mosdót, wc-t, portalanítok, és felmosok, ezután a konyhába is felmosok, az előszobába letörlgetek és feltörlök. És ennyi. 2 óránál nem több.

És persze hét közben figyelünk a rendre. Esténként vagy regelente mosogatok, a szennyes a szennyes tartóba, stb. Mindig vasárnap este vasalok és közben filmet nézek.

Erre igazán felesleges kiadni pénzt még akkor is, ha megtehetem.

Én minidg így osztottam be az időmet és soha nem voltam időzavarban, soha nem töltöttem kevés időt a családommal és mindig minden hobbimra is van időm. Az olvasástól kezdve, a kreatívkodás, sport, barátnőzésig.

És hozzátartozik, hogy mindig dolgozok. Minden nap 4:45 kor kelek és legkésőbb 7-kor elmegyek dolgozni és dolgozok egész nap.

Most az új beosztásom szerint hetente egyszer délutános leszek, ami azt jelenti, hogy ezen a napon fogok takarítani, így hétvégén nem kell majd:)

153. fbf357da85 (válaszként erre: 151. - Trapiti)
2012. szept. 14. 00:51
szép is lenne, ha pont egy jogász ne tudná annak a következményeit, hogy elöl hagy valamit. bizonyos esetekben ez akár kamarai kizárást is eredményezhet. ennyi eszük nyilván van.
2012. szept. 14. 00:49

És egyébként az, hogy van, akinek kikapcsolódás meg meg se kottyan a takarítás mint fizikai munka (el tudom képzelni, hogy van, akinek olyan, mint másnak mondjuk a fitneszterem meló után - kikapcsol),


attól ÉN még melónak élem meg, ha este hétkor, mikor hazaesek, még hajladoznom meg tapicskálnom kell. NEKEM másodállás, és jogom van ahhoz, hogy úgy érezzek, ahogy, még akkor is, ha nemtom milyen ügyvédcsalád van példaképül elém állítva. Hadd legyen már jogom a saját érzéseimhez, anélkül, hogy valaki más életstílusát vagy személyiségét kéne istenítenem. köszi.

151. trapiti (válaszként erre: 149. - F758a7200f)
2012. szept. 14. 00:49
Az a saját döntésük, ha minden szombatot takarítással akarnak tölteni... de szerintem náluk nagyon sok sokkal fontosabb ember van, aki nem maga takarít, szerintem aki akarja, megoldja, hogy az iratai ne legyenek szem előtt.
150. fbf357da85 (válaszként erre: 149. - F758a7200f)
2012. szept. 14. 00:46

ez valójában szigorúan szabályozott dolog. én informatikus vagyok, és igen szigorúan elzárok egy csomó mindent, amikor itt van a takarítónő (bankos belépőkártyák, usb-kulcsok, dokumentumok, és az összes elektronikai eszköz, aminek köze van az ügyfelekhez).


ez nem "nem szeretném" kérdés, ez munkaköri kötelesség. nem azért csinálom, mert nem bízom a csajban (nagyon is bízom benne), hanem mert előírás.

149. f758a7200f (válaszként erre: 145. - B8103f009a)
2012. szept. 14. 00:28
En ismerek olyan ugyved-biro hazaspart akiknek penz is lenne ra, sot 2 gyerekuk van es a feleseg tovabbra is ugyved (gyerekek kicsik is), szoval nem adta fel a karriert, gyakran mennek ide-oda a gyerekekkel, nincs bebiszitter es takaritono sem. Egyszeruen munkajukbol adodoan nem biznak meg senkiben es hazahordjak a munkat ezert nem szeretnek ok sem ha veletlenul valaki hozzaferne (akar veletlenul ottfelejtett papirokhoz stb), es ok pl egyutt takaritanak 2 szintes haz, szombat reggel egyutt takaritas, hetkozben meg mindenki szepen elpakol maga utan es nem gyart kulonosebb kupit/koszt, napi szinten kis fozes, mosogatas, furdo, mosas stb es elvannak:) es nincs kosz egyaltalan es nincs is belefaradva a feleseg, es nem tolt orakat vele, nem masodallasban takaritono.
148. 9931fd3d1a (válaszként erre: 147. - Bcicus)
2012. szept. 14. 00:27

Mert megteheted.

Ha nem lenne enned, akkor nem fizetnél.

147. Bcicus
2012. szept. 14. 00:21
Fizetek érte, meg egyebekért is.
2012. szept. 14. 00:17

Tobbszor is elhangzott hogy akkor ezek szerint akinek nincs takaritonoje az nem neveli a gyereket rendesen vagy valami ilyesmi. Miert van az hogy mindenbol ki kell hozni mindig hogy ki a jo anya/no stb?


Meg hogy most aki nem fizetne az is fizetne csak "nem vallja be"???


Nekem sincs mindig kedvem takaritani de igyekszunk elpakolni mindig magunk utan es igy konnyebb a takaritas is, a vasalast olyankor intezem mikor a gyerek pl alszik delutan, de volt mar ra pelda hogy elvittem mosodaba vasaltatni (ritkan de volt). Nem erzem ugy, hogy ha megtanitom oket rendet tartani es kevesebbet koszolni, sot ezt azt besegiteni, akkor ettol rabszolgasorsa lenne a gyerekeimnek. Es az sem zavar ha kicsit latnak takaritani, lenyeg hogy ne idegbeteg-orditozos anyukat lassanak hanem inkabb ilyen teszek-veszek pakolgatok, ettol nem lesz olyan erzesuk hogy fuj hazimunka, meg olyat sem szeretnek atadni nekik hogy egy haz rendbentartasa, takaritasa feltetlenul baromi sok orat elvesz mert nem igy van, szervezes kerdese

145. b8103f009a (válaszként erre: 135. - Trapiti)
2012. szept. 14. 00:06
Miért lenne baj, hogy számodra más a fontos, mint számomra? Neked fontos a munkád, a karriered, az elismerés. Nekem csak addig, amíg nem teher a családom számára. Én a férjemnek biztosítom ehhez a hátteret, mert ha neki többet kellene belefektetni a család körüli munkába, azt nem tudná a munkájával összeegyeztetni. Ő olyan területen tudott karriert építeni, ami jó megélhetést biztosít a családnak. Viszont sok idejét veszi el, örül, ha a szabadidejében velünk lehet. Nekem meg az öröm, hogy nem kell több műszakos munkát összeegyeztetnem a családi élettel. Amíg itthon voltam, addig képzésekre jártam miután már a gyerekek mellett tudtam, hogy a munkahelyemen is megfeleljek, legyenek lehetőségeim, ha esetleg rákényszerülök, hogy olyan munkám legyen, ahol az számít mennyit hozok haza. De szerencsére egyenlőre nem ez a fontos. Most, hogy a legkisebb gyerkőc is ovis már, tudok dolgozni is (mert azért némi igényem csak van rá, szeretem a munkám, de nem a legfontosabb az életembe), úgy, hogy kiegyensúlyozott maradjon a családi életünk is, mindenkinek az igényei legyenek kielégítve.
144. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 143. - B8103f009a)
2012. szept. 13. 23:57
Na akkor te a tieddel, ő meg az övével.
143. b8103f009a (válaszként erre: 134. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 13. 23:55
Nem célzok, neki is válaszoltam. Szerintem az a lényeg, hogy mindenki a saját életével legyen elégedett, sikerüljön megtalálni az egyensúlyt.
142. michelle.r (válaszként erre: 139. - Globus)
2012. szept. 13. 23:53
Az jó, mert kevesebbet kell takarítani, ha nem köpködsz :)
2012. szept. 13. 23:53
gondoltam is, kéne egy reload-klub... :D
140. fbf357da85 (válaszként erre: 139. - Globus)
2012. szept. 13. 23:52
valacki csak tud :)
139. globus (válaszként erre: 138. - Fbf357da85)
2012. szept. 13. 23:51
Hát én pölö se köpni, se nyelni nem tudok:)
2012. szept. 13. 23:49

szétoffoljuk a topikot


dehát egyes számú szabály: a szétoffolt topik a legjobb topik! :D

137. fbf357da85 (válaszként erre: 136. - Michelle.r)
2012. szept. 13. 23:49
veri nájsz tu bí bekk!
136. michelle.r (válaszként erre: 133. - Fbf357da85)
2012. szept. 13. 23:47
Yessssssssssssss. Welkám bekk :o)).
135. trapiti
2012. szept. 13. 23:47
"Számára az érték, számomra nem." - hát ez itt a baj, látod... Elég érdekes világ jönne azokra akik szerint nem fontos az otthon végzett munkán kívül semmi, ha csak a férfiak dolgoznának ezentúl... érdekes, amikor a gyerekét altatom, egy anyuka sem gondolja úgy, hogy nem fontos... ;)
134. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 126. - B8103f009a)
2012. szept. 13. 23:46
Ha Trapitire célzol, azt hiszem, Ő tökéletesen összeegyezteti a családot a karrierrel. Orvos, felelősségteljes munkája van, nyilván nem teheti meg, hogy inkább otthon súrol-sikál, míg a betegeknek szükségük van rá. A gyermekét pedig maximálisan ellátja, bár mindenki úgy látná el a sajátját... Régóta fórumozunk, és ez a kép alakult ki róla bennem.
133. fbf357da85 (válaszként erre: 132. - Michelle.r)
2012. szept. 13. 23:46

a negyedik betű a ZÖRGŐLADBA


na? :D

132. michelle.r (válaszként erre: 131. - Fbf357da85)
2012. szept. 13. 23:46

Két pohár - kizárólag gyógyászati céllal elfogyasztott - bor után?


Baszki, elbukom a vizsgán :DDDD

131. fbf357da85 (válaszként erre: 127. - Michelle.r)
2012. szept. 13. 23:44

ANHZK


:o)

130. b8103f009a (válaszként erre: 121. - Trapiti)
2012. szept. 13. 23:43

Gyáááááááááá! :-)))))))))))))

Ugye csak csinálod, és nem vagy ennyire értetlen? :D

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook