Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Háztartás vs család? avagy fizetnél-e a ruhamosásért-vasalásért? fórum

Háztartás vs család? avagy fizetnél-e a ruhamosásért-vasalásért? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
39. globus (válaszként erre: 38. - Ditta67)
2012. szept. 13. 22:13
De ha nem vagytok otthon, igazából nincs is, aki állandóan kupit csináljon :))
38. Ditta67 (válaszként erre: 37. - Globus)
2012. szept. 13. 22:09

Az én férjem szintén sokat dolgozik,sokszor későn jön haza.Házi munkában nem számíthatok rá,de nem is szereti csinálni.Azt mondja,inkább kifizeti,hogy megcsinálják.Van egy bácsi,aki a kertet gondozza,így ha hazaér nyáron kiülünk beszélgetni.

Régen én is szerettem a házi munkát,de ma már örülök,ha nem nekem kell csinálni.

37. globus (válaszként erre: 35. - Ditta67)
2012. szept. 13. 22:04

Én szerencsés vagyok, mert sok munkába be tudom vonni férjemet is. Ma délután együtt hámoztuk a gyümölcsöt befőzéshez. Ha ő délutános, akkor elmosogat, nagyjából el is rakodik. Mondjuk porszívózni nem szeret, de szerintem amit nem csipál, azt jobb is, ha nem csinálja :) Viszonylag kevés olyan munka van, ami kizárólag rám hárul, vagy csak nem tűnik soknak, mert ezeket éppen szeretem?

Gyerek nincs.

36. mmacus
2012. szept. 13. 21:57
Mosásért, vasalásért soha, az nem gond, főzni, sütni szeretek, ellenben takarításra hajlandó lennék áldozni. Igen, nagyon szeretnék x óra után tiszta, rendes friss lakásba hazaérni.
35. Ditta67 (válaszként erre: 26. - B8103f009a)
2012. szept. 13. 21:57

Új környezetbe költöztünk,-építkeztünk-és a gyerekeim iskolájában takarított.

Én beengedem,csak segítsen.Eleinte én is így gondolkodtam,hogy csak úgy jó,ahogy én megcsinálom.Aztán a férjem felnyitotta a szemem,hogy Ő nem a bejáró nőt vette el és ha én nem érek rá vele leülni,beszélgetni,ő lesz...ja,hogy van-e por.

Aztán rájöttem,hogy én nem a házért vagyok.El lehet viselni,hogy ha nem tökéletes,csak megközelíti azt.Jó érzés akkor is bejönni a tiszta lakásba,ha nem én gályáztam rajta!

Sokat dolgozok.Amikor itthon vagyok így van időm leülni olvasni,beszélgetni stb.

A családomat meg nem érdekli,hogy ki csinál rendet.

A főzéssel én speciális kapcsolatban vagyok.Hét közben gyakran étteremben eszünk a férjemmel.A gyerekek kollégisták.Hétvégén viszont sokat sütök-főzök,mert csomagolnom is kell!

2012. szept. 13. 21:56
Nem,én mondhatni szeretem a házimunkát egykét dolog kivételével.
33. andi6020 (válaszként erre: 32. - Globus)
2012. szept. 13. 21:55
Nem kell otthon lenni. :)
32. globus (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2012. szept. 13. 21:50
Páros lábbal rúgnám ki, ha valaki itt hozzá merne nyúlni a dolgaimhoz :)
31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Michelle.r)
2012. szept. 13. 21:47
Én is zavarba voltam. Beálltam segíteni. Első nap kettesben takarítottunk. Pedig nem is volt idegen. :)
30. michelle.r (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2012. szept. 13. 21:44

Először én is nagyon bénának éreztem a helyzet. 5 percenként járkáltam utána, hogy hozhatok-e neki valamit enni, inni, amíg rám nem rivallt, hogy hagyjam már békén, mert nem tud tőlem dolgozni :))

Röhejesen zavarban voltam :)

29. andi6020 (válaszként erre: 28. - B8103f009a)
2012. szept. 13. 21:38
Anyámnak én se :)
28. b8103f009a (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2012. szept. 13. 21:35
Én még az anyámnak sem engedném, h nálam takarítson. :D
27. andi6020 (válaszként erre: 26. - B8103f009a)
2012. szept. 13. 21:30
Először én is így gondoltam. És tényleg furcsa volt. De a jóhoz könnyű hozzászokni :)
26. b8103f009a (válaszként erre: 22. - Ditta67)
2012. szept. 13. 21:25
Nekem pont ezzel van bajom, hogy nem engednék be senkit a lakásomba tenni-venni. A vendég üljön le a nappaliba, de az én szennyesembe, szekrényembe, dolgaim közt ne turkáljon senki. Ezt csak annak az 1-2 barátnőmnek engedném, akik nagyon közel állnak hozzám, bizalmas viszonyban vagyunk. Még a szüléseim után sem igényeltem segítséget, pedig a 2-3-ik császárosok voltak. Meg aztán én is annyira háklis vagyok ezen a téren,(is) hogy úgysem tudná úgy ellátni a feladatot senki, hogy nekem az tetsszen. Neked ismerős ajánlotta a bejárónőt, vagy teljesen idegen volt, vagy magad ismerted?
25. jujus
2012. szept. 13. 21:20
Vasalasert igen.fizetek is.szuper :)
24. 06718ca650 (válaszként erre: 23. - Bea0124)
2012. szept. 13. 20:59
annyi de annyi árnyalata van ennek is.
2012. szept. 13. 20:55

végül is mindenki azt és úgy kínál amit akar,ahogy akar.


teljesen más az ha az anyuka is egész nap dolgozik vagy pedig otthon van utóbbi csak lustaság kényelem kérdése!

2012. szept. 13. 20:46

Hozzám minden héten jár segítség.

Ha az elvárásokat megmondod,ellenőrzöd és ha valami nem tetszik udvariasan,de megmondod,jó kapcsolat alakulhat ki.

Nálam évek óta ugyanaz takarít.Van olyan,hogy csak beengedem és elmegyek bevásárolni.Soha semmi el nem tűnt,de az,hogy főz magának egy kávét,ha nem vagyok otthon,természetes.

Vasalni is szokott,de mosni nem.Ha ablakot-függönyt mosunk,jön az unokatestvére segíteni.

21. 06718ca650 (válaszként erre: 20. - Bea0124)
2012. szept. 13. 20:45
miért kellene vitázni. te így gondolod, más másképp. mi sosem fogunk palotában lakni, de ha megengedhetném magamnak, a takarítással töltött sok-sok időt mással tölteném. még egy kis házbna is. nem tudom másnak hogyan kevés idő és nem nehéz feladat, én már unom nagyon. :)
2012. szept. 13. 20:42

hát ez nagyon érdekes téma nagy vita is kerekedhet belőle



Én nem fizetnék érte,ilyenért tuti nem!Ez nem egy nehéz feladat!

Akkor fizetnék,bejárónőt ha milliomos lennék és egy hatalmas házban,kastélyban laknánk! XD

19. 06718ca650 (válaszként erre: 18. - 06718ca650)
2012. szept. 13. 20:34
mondjuk pont a mosás-vasalásért nem, ritkán vasalok, a gép meg kimos. de az ablakpucolást, törlgetést, stb. átengedném egy olyannak, aki ugyanúgy megcsinálja mint én. :)
2012. szept. 13. 20:33
hogy a frászba ne, csak lenne rá valóm. :)
17. trapiti (válaszként erre: 15. - Vaczila)
2012. szept. 13. 20:31

Szerintem mindenki maga tudja, mi a fontossági sorrend. Ha valakinek van rá pénze hogy segítsége legyen, és ezáltal több ideje jut a családjára, akkor jól teszi ha keres valakit.

Amikor felvetettem a férjemnek hogy szeretnék keresni valakit, azt mondta, örül neki, mert a munkám nem lesz attól kevesebb ha a házimunkát is egyedül végzem, viszont egy éjszaka alatt megkeresem az egész havi takarítás árát... logikus hogy inkább azt a munkát választom amihez értek és jól keresek vele, a szabadidőmet pedig a családommal töltöm...

Lehet hogy más nem ezt tenné, hanem ahelyett hogy pl. játszik a gyerekével, inkább nagytakarít, de szerintem nem sok értelme van...

Nyilván amíg nem volt rá pénz, én is magam csináltam, de mindig sajnáltam rá az időt, annyi jobb dologra fordíthattam volna...

16. globus (válaszként erre: 15. - Vaczila)
2012. szept. 13. 20:00

Igazad van :)

Egyelőre még meg tudom csinálni, és mint ismert, saját magunknál szebben, jobban nem dolgozik senki. Ha úgy alakul, és rákényszerülök, erre főleg eü. állapot kapcsán gondolok, akkor először a családban néznék körbe, s csak aztán idegenek között.

2012. szept. 13. 19:56
Nem fizetnék ilyesmiért. Egyrészt nincs ré pénzem, másrészt senki sem csinálná meg úgy, ahogy én szoktam és háklis lennék ha nem úgy lennének a dolgaim ahogy én szeretem, harmadrészt halálra unnám magam ha még a házimunkát sem végezném el. Mondom ezt annak ellenére, hogy nem egyszer mondom azt hogy már megint? Még mennyit? Fáradt vagyok, stb... De valójában azt hiszem az utóbbi évek alatt igencsak elkényelmesedtek az emberek. Szüleink, nagyszüleink sokkal többet dogoztak, munkahelyen, otthon, kertben, szőlőben és mindenféle földeken. Nem ültek órákig a tv vagy a számítógép előtt, mégsem panaszkodtak annyit mint mi.
2012. szept. 13. 17:30

Évek óta jár hozzánk egy igazi kincs, úgy takarít, hogy magam sem csinálnám szebben, az ágynevűt mindig cseréli, bedobja a mosógépbe, vasalást sajnos nem vállal. Azt én csinálom, esténként amikor a csimoták már alszanak, filmnézés közben.


A fakanalat csak ritkán és nagyon indokolt esetben adom ki a kezemből :)

2012. szept. 13. 17:23

A mosás veszi el nálunk a legkevesebb időt, de a takarításért, vasalásért épp mostantól fizetek, mert zavar hogy egyre kevésbé tudok megfelelni neki, de nem akarom a családtól, gyerektől elvenni az időt, és végülis ki tudom fizetni.

A főzést eddig sem én csináltam, bejáratott helyről rendelünk ha úgy alakul, hogy főtt étel kell, pl. a karácsonyi menüt is onnét rendeltem, nagyon jó volt :) Az időt pedig a férjemmel és a gyerekkel töltöttem a konyha helyett (persze kedvtelésből sütünk-főzünk de csak ha kedvünk van hozzá). Szerintem ha valaki elő tudja rá teremteni a pénzt, akkor miért ne tegye?

12. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Vitality)
2012. szept. 13. 17:19
Nem, a mi ruháinkat nem mossa más, és a lakásunkba sem engednék be senkit takarítani. Amiért fizetnék, az max a kaja ha nem érek rá főzni, de azt megkapom menüs helyeken, kínaiba, vagy máshol.
11. f758a7200f (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. szept. 13. 16:58

Az a baj, hogy ez messzirol tunik csak igy, ha mar benne vagy, rajossz, hogy egyik takaritono sem pakol el egy ido utan vagy ahol rendetlen resz van, ott nem takarit, vagy csak egyszeruen szokasbol is mindig csak ugyanazokon a helyeken csinal egy melot, mast meg hanyagol, ezek utan mar mindjart ugy nez ki, hogy nem is eri meg annyira vagyis belegondolsz, hogy ha minden alkalom elott, mielott jon, mar elore rendet kell tenni ha tisztasagot akarsz, akkor mar ennyi erovel (hogy raadasul fizetsz), csinalhatnad egyedul is es a penz megmarad.


Egyik idos csaladtagunk ugymond ra van kenyszerulve mert ok oregek es a haz nagy es hetvenevesen mar nem tud felmaszni az ablakba megpucolni, hat kb az volt, hogy sokaig nem talalt eleg megbizhato embert, masreszt minden takaritononek megvannak a maga szokasai, szoval soha senki nem fogja igazan ugy csinalni ahogy szeretned.


Mondjuk vasalas mas tema, de takaritas az ilyen

10. egypt
2012. szept. 13. 16:10
Simán fizetnék, ha megtehetném. Mosásért nem, mivel azt a gép csinálja, de vasalásért, takarításért igen.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook