Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Háztartás vs család? avagy fizetnél-e a ruhamosásért-vasalásért? fórum

Háztartás vs család? avagy fizetnél-e a ruhamosásért-vasalásért? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
189. b8103f009a (válaszként erre: 178. - F758a7200f)
2012. szept. 14. 10:21
Én is bevonom a gyerekeket a teendőkbe. Még az oviban is leszűrik, hogy kiktől várják el otthon, hogy rendbe tartsák a dolgaikat, és kiktől nem, kik rendetlenek. Én nem tartom helyesnek, ha anyuka, vagy más pakol a gyerek után. Szerintem fontos, hogy kialakuljon benne igény a rendre, tisztaságra. A saját szobáikban Ők pakolnak, sőt már port törölgetni, porszívózni is segítenek. Nincsenek hozzászoktatva, hogy csataeret lehet csinálni az egész lakásból, igényük sincs rá. Ez is csak szokás kérdése. Ha a gyereknek természetes, hogy amivel nem játszik már, azt a helyére tegye, és csak az legyen elő ami éppen kell neki, akkor nincs rendetlenség. Enni csak az asztalnál eszünk, iszunk, nem maszatoltak sosem a lakásban mindenfelé, mint ahogy sok kisgyerekes családban látom. Evés után szépen együtt leszedjük az asztalt, és nem okoz nekik problémát, hogy segítenek. Sőt, szívesen teszik, mert ez is közös tevékenység. Az óvodában is elvárás a rendrakás. Így nem is pakolással, suvickolással telik az egész napom.
188. f758a7200f (válaszként erre: 185. - Fbf357da85)
2012. szept. 14. 10:15

Nem ment egyik naprol a masikra de rajottem es ok is hogy mennyivel jobb, ha mindent megtalalunk keresgeles nelkul, vagy ugy egyaltalan, ha nincs korulottunk vegyes dolgok halmaza, segit lazitasban, koncentralasban. Ok is tudjak hogy ha a helyere teszik a jatekokat akkor legkozelebb megtalaljak azt amelyikkal jatszani szeretnenek, kulonosebb siras es keresgeles nelkul. Hogy ha a dzseki/kopeny, cipo a helyen van akkor reggel keses nelkul indulunk ugy, hogy befer egy nyugis reggeli, kis beszelgetes is, nevetgeles:)


Kutya sem tudja megragni azt ami nincs elo.


Szex is jobb, ha valakinek a tekintete nem teved a sarokba dobott szinezore, tuzoltokamionra (ezert haloszoba tilos zona, tetszik vagy nem, jateknak nincs helye de foldre dobalt ruhaknak sem)

187. f758a7200f (válaszként erre: 183. - Fbf357da85)
2012. szept. 14. 10:08
Igen olvastam:) nalunk is kb ez volt, de annyi kulonbseggel hogy raadasul mi buntetesbol kellett, hogy takaritsunk gyerekkent (tesommal). Ezt egy masik oriasi marhasagnak tartottam anyam reszerol, hogy miert buntetes??
186. csgybzs (válaszként erre: 88. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 14. 10:07

Nem az, én is magam szeretem csinálni, de ha nem is mániásan, de akkor és úgy, ahogy NEKEM megfelel.

Ketten vagyunk, nekem belefér a dolog akár munka után is, nem koszolunk.

Meg a másik fontos, hogy mi férjemmel nem szeretünk idegeneket engedni a lakásba, annál intimebb hely számunkra.

A ruhákat a gép mossa, az ingeket a férjem vasalja, ha kell.

Szóval gyanús, hogy ilyen szolgáltatásért nem fogok soha fizetni.

Mindamellett úgy gondolom, hogy a takarítónői állás egy nagyon komoly bizalmi állás nagy felelősséggel, tisztelem, becsülöm őket.

185. fbf357da85 (válaszként erre: 184. - F758a7200f)
2012. szept. 14. 10:04

hát basszus te tiszta nevelőintézet vagy :D


én jártam olyan gyerekes lakásban, hogy eskü nem tudtam, melyik a gyerek szobája, mert az egész egy nagy játszótérnek nézett ki :)))

184. f758a7200f (válaszként erre: 172. - Fbf357da85)
2012. szept. 14. 10:02

A pekbe:DDD


nekem 3 gyerek es tudom mirol beszelsz, hat nalunk a nappali, konyha, hitvesi szoba off limit barmilyen jateknak es kupinak. A nappaliban kulonosebben csak kozos jatek van (playstation, tarsasozas), ezeket pikk pakk elpakoljak este (ok). A sajat szobajukban elosztottam minden hetkoznapra egy kis feladatot es amugy reggel es este egy kus rutint.


Nem kell felmosniuk vagy hasonlok de pl hetfon agynemuhuzas (segitseggel) es hetkozben beagyaznak maguknak a maguk modjan (a 4 eves is). Kedden a padlorol mindent ossze kell szedni es az iroasztalon osszepakolni. Szerdan lehozni a szennyesuket es szin szerint berakni a szennyestartoba (ezt imadjak), csutortokon megint jatekelpakolas es penteken letorolgetik itt ott a port (ezt a 4 eves kezdte mert latott engem ezert beraktam a feladatai koze a nagynak is, hogy ne maradjon ki a jobol:DDDD)


Furdoben, ha a turit hasznaljak, kontist stb, visszateszik a helyere ugy mint az oviban is. A mosogatogepbe beteszik az evoeszkozt, tanyert amibol ettek, szalvetajukat elteszik stb. Tudom ez ugy nezhet ki mint a katonasagnal de mukodik es nem halnak bele ga nem a foldre dobjak a dzsekit, cipot hanem a helyere teszik. Meg turelem is kellett reszemrol hogy ne eroltetett menetben tanitsam meg oket mert attol elmegy a kedvuk

183. fbf357da85 (válaszként erre: 178. - F758a7200f)
2012. szept. 14. 10:00

ez érdekes, mert én is unom a házimunkát (pontosabban utálom is), de az én anyám aztán egy szalmaszálat nem tett keresztbe, ezt írtam korábban is. meg dr.no is így járt, ha visszanézed a tegnap estét.


szóval számomra nem egyértelmű az összefüggés. aztán ki tudja.

182. fbf357da85 (válaszként erre: 180. - B8103f009a)
2012. szept. 14. 09:58

ha sikerülne a "válasz erre"-t elolvasnod, amennyiben felsőbbrendűséged nem homályosítaná el szemeid :D, akkor láthatnád, hogy nem a tiedre reagáltam, de egyébként valóban ez volt az utolsó eset. és nem szabom meg, nyugi, csak csendben ignoréra tettelek. további jó kioktatást meg "de ÉN így csinálom", ÉN ÉN ÉN fennhéjazást.


:)

181. 093a17e5d8 (válaszként erre: 178. - F758a7200f)
2012. szept. 14. 09:54
Hú, nagyon belenyúltál. Anyám pont így csinálta, igazad van.
180. b8103f009a (válaszként erre: 177. - Fbf357da85)
2012. szept. 14. 09:53
Akkor mégis minek reagálsz rá egyfolytában? Hagyd figyelmen kívül. Nekem sem szimpatikusabbak a te megnyilvánulásaid, mert azok meg nekem szinten aluliak. És, akkor ezt most írjam le minden oldalon 3x ? :) Ez van, mindenki nem szerethet mindenkit. De ebben igazad van, át kell ugrani ami nem tetszik, nem kell vele foglalkozni. Itt senki nem szabhatja meg senkinek, hogy milyen nyilvános fórumba szólhat hozzá. Amúgy sem hiszem, hogy túlzottan fontos lenne bárki véleménye, legalábbis számomra nem az. Én még mindig úgy gondolom, mindenkinek joga van ahhoz, hogy a saját belátása szerint ékje az életét, és ne hagyja rákényszeríteni magára mások szemléleteit.
2012. szept. 14. 09:50
Martirkeppel
178. f758a7200f (válaszként erre: 171. - 093a17e5d8)
2012. szept. 14. 09:49

En nem erzem idopocsekolasnak de szeretek kidolgozni strategiakat hogy minel kevesebb idobol hogyan lehet minel szebbe varazsolni az otthont. Es amibe lehet, bevonom a gyerekeket is, nem koteleztem oket soha de elkezdtem kis feladatokkal bevonni oket. Csak a maguk kornyezetet kell rendbentartaniuk (ezt igen, ez kotelezo de segitek benne, megmutatom stb) es aztan sokszor spontan is beszallnak:)


Szerintdm hasznos lesz majd ha egyedul fognak lakni egyszer. Aztan az is lehet, hogy ok inkabb a "nyakamon" maradnak sokaig, amit nem sajnalok mert korulottem lennenek, de ha megis onallosodni akarnak, nem lesz az, hogy azt sem tudjak, hol kezdjenek hozza.


Plane, a fiam. Ot azert is tanitgatom erre arra (beagyazas, ruhait osszehajtogatni, szennyesbe tenni a koszosat stb), hogy ha egyszer baratnoje, felesege lesz, ne haruljon minden arra es a fiam se erezze, hogy csak mert tiszta, rendszereto ferfi, ettol papucs vagy ugy egyaltalan, ne legyen mar kinszenvedes!


Nagyon sokszor az ilyen:" unom a hazimunkat, idopocsekolas... " gondolatok onnan erednek, hogy valaki ugy nott fel, hogy anyuka mindig martirkeplen takaritott es allandoan, es allandoan a csaladot hibaztatta a kupi miatt, meg hogy neki kell oket kivakarni a koszbol.


Ez csak olyan negativ hozzaallast taplal a gyerekbe, hogy felnottkent o is gyulolni fogja a hazimunkat mert az jut eszebe rola hogy orak kellenek mindenhez, idopocsekolas es faraszto meg minden

177. fbf357da85 (válaszként erre: 174. - B8103f009a)
2012. szept. 14. 09:44

"Olvasd el még egyszer amit leírtam ha nem érted!"


Na ez az a stílus, amitől fogva én egyszerűen átugrottam a hozzászólásaid, és a jövőben is így fogok tenni. Szerintem egy értelmes, udvarias ember így NEM kommunikál - ilyen köntösben empatikus, normális mondanivaló nem kezdődhet és nem érhet véget. Mondani szokás, hogy a stílus az ember - nekem bizonyítottál, ennyi. Szerintem pont ez az a "szemlélet", ami megpróbálja agyonverni (a te esetedben lehülyézni) azt, aki nem ért egyet. Egyébként félre ne érts, azt irkálsz itt, amit akarsz, engem egyszerűen személy szerint nem érdekel. De biztos lesz, aki harap erre a nagyon lenéző meg "nem érted, te hülye" stílusra, nekem egyszerűen szinten aluli.


bocs.

176. b8103f009a (válaszként erre: 165. - Trapiti)
2012. szept. 14. 09:44
Azért ott, ahol egy nő évtizedekig csal htb, ott gondok lehetnek a kapcsolattal, vagy csak simán nem talál munkát valamilyen oknál fogva. Ezeknél a családoknál, nem hiszem, hogy azért van ez így, mert kielégíti ez a feleséget. Vagy ha igen, annak komoly okai vannak.
175. f758a7200f (válaszként erre: 163. - A14deb9047)
2012. szept. 14. 09:39

De meg ha el sem tunik semmi, akkor is elofordul hogy ha 100x is mondod hogy a porszivot ne tamassza a falhoz mert ott marad a nyoma...


Vagy egy masik pelda: karcos lesz a padlo, vagy a lakkozott konyhaszekreny, esetleg dorzsiszivaccsal ramegy a kromozott csapra, persze mindezt lehet hogy jo szandekkal mert nagyon nagyon jol akarta csinalni. De akkor is. Szerintem mindenki ugy van vele, hogy valahogy jobban faj, ha mas karcolja ossze a padlot mintha sajat maga tette volna veletlenul (mert megis csak az ove). Akkor is, ha tenyleg elgogultsag nelkul nezzuk, aki dolgozik, hibazhat. De engem jobban zavarna, ha egy bejarono torne ossze egy poharat

174. b8103f009a (válaszként erre: 170. - Fbf357da85)
2012. szept. 14. 09:39
Azért, mert nem tudja senki rám erőltetni a saját szemléleteit, hogy csakis az jó és elfogadható? Ha így nézed, akkor talán igazad van :D
173. b8103f009a (válaszként erre: 168. - Trapiti)
2012. szept. 14. 09:37

Hát, akkor elbeszélünk egymás mellett.....

Én meg tudom érteni, hogy van akinek fontos a karrierje, a munkájában az elismerés, a siker, és ehhez igazítja a családi életét. Neki ez is ad plusz örömöt, teljességet. De azt is meg kellene érteni, hogy másoknak meg nem ez a fontos. Nem vagyunk egyformák, a lehetőségeink sem azok.

Mindenki a saját családjához, lehetőségeihez, igényeihez alkalmazkodik, abból hozza ki a lehető legjobbat. Ettől még emberileg nem vagyunk kevesebbek, vagy többek másoknál, akik nem úgy gondolkodnak, éreznek ahogy mi.

172. fbf357da85 (válaszként erre: 162. - F758a7200f)
2012. szept. 14. 09:35

általában egyébként 3 órát jön, mert vasal is. (azt is utálom.) az tény, hogy nagyjából elpakolok, mert utálom a rendetlenséget, de olyan nagyon nem takarítok én semmit hétközben, talán a slozit kivéve :D


az elzárás alatt konkrétan széfet értettem. nálunk egyébként is tilos hazahordani bizonyos dolgokat, de egy széfet tényleg nem egyszerű kinyitni, azt a profi betörőnek is órákig kell fűrészelnie. :)


a kosz-rendetlenséget nem hinném egyébként, hogy magyarázni kell. én soha nem kértem számon senkin, főleg ha én vagyok a vendég. alapvetően szerintem ahol gyerek van, ott szinte minden bocsánatos - a gyerek az tényleg képes a legcsudább palotából is valami kupifészket varázsolni, a gyerek az egy ilyen műfaj, anyuka meg fáradt, miért is kéne alvás/evés/mozi helyett este 10-kor még puceválnia? én tök megértem, ha otthagyja a koszt a pékbe. D

2012. szept. 14. 09:29
Én egyenesen időpocsékolásnak érzem a házimunkát. Millió értelmesebb dologgal szívesebben töltöm az időm, a takarítás a legutolsó helyen áll. Aki megteheti, nyugodtan fogadjon takarítónőt, a világon semmi rossz nincs ebben. Az egyik félnek munka a másik pedig igénybe vesz egy szolgáltatást.
170. fbf357da85 (válaszként erre: 160. - Zakajeo)
2012. szept. 14. 09:28
nekem csak eszméletlen tudálékos és kioktató a stílusa. ennyi.
169. f758a7200f (válaszként erre: 151. - Trapiti)
2012. szept. 14. 09:27
Persze, igazad van, van aki megoldja, van aki nem, vagy nem akarja stb. De nem hiszem, hogy ettol most ok kevesbe nevelnek a gyerekeiket, en nem takaroznek ilyesmivel, mint ahogy nem szoktam mondani azt sem, hogy aki csaszarral szult az nem jo anya, hat ugyanilyen hulyesegnek tartom ha valaki ugy adja elo, hogy ha nincs takaritonod de dolgozol is, akkor nem lesz eleg idod a gyerekeidre. Lesz. Es nem kell orakig idegbetegen felforgatni a hazat szombaton, eleg egy szintentartas is, es nem kell belefulladni sem a koszba ha valaki igy csinalja, pl ez az ugyved baratnom nagyon gyakorlatias, neki a ruhainak a 99%a mikroszalas, vagy mas olyan, amit nem kell vasalni (peldat is vettem rola:D), vagy pl. ok nem notorius gyujtogetok, keves cuccuk van, keves cuccot nagyon konnyu rendben tartani, szoval elhiheted, hogy szombat reggeli 1 oras takaritas az tenyleg 1 ora es patent rend van, es meg delelotti setara is jut idejuk.
168. trapiti (válaszként erre: 167. - B8103f009a)
2012. szept. 14. 09:21

Mindenki ostoba aki nem karrierista??? Hol olvastál ilyet? - nem kellene olyasmit gondolni a sorok közé ami nincs ott...


Egyébként meg van aki kénytelen karrieristának lenni... mi pl. kb egyformán keresünk a férjemmel, ha nem dolgoznék a megélhetésünk is nehéz lenne, ha dolgozom akkor sok mindenre futja. Más családban ahol a férj többszörösét keresi a nőnél, talán jobb megoldás, ha a nő viszi a háztartást a férj meg hozza a pénzt. Nálunk nem érné meg. Ennyi. A másik: eddig közalkalmazott orvosként, mindenféle vezetői pozíció nélkül eddig senki nem titulált karrieristának, úgyhogy ez tetszik ;)

167. b8103f009a (válaszként erre: 160. - Zakajeo)
2012. szept. 14. 09:13
Én azt látom itt problémának, hogy vannak, akik nem képesek elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák, nem élünk egyformán. Mások az igényeink, az életstílusunk, az anyagi lehetőségek, a gondolkodásmód. Akinek a karrierje nagyon fontos, sikeres benne, nem érti, más miért nem vágyik erre. Hát mondjuk én pont azért, mert nem szeretnék mindennap 12-16 órát munkával tölteni, nem akarok munkahelyi felelősséget a nyakamba, mert a családi életünk koordinálása az enyém, nekem ez adja az örömöt, hogy megelégszek a "házicseléd" státusszal. (Már aki annak tekinti, mert én nem.) Ezen kívül szívesen dolgozok, mert a munkám is szeretem. De nem szeretnék magasabb pozícióban lenni, mint amibe vagyok. És ez nem azt jelenti, hogy megállt a szellemi fejlődés, mert itt úgy tűnik, egyesek szerint mindenki ostoba aki nem karrierista, aki megelégszik a munkáját illetően kevesebbel, viszont a családjában Ő akar teljesíteni. Szívesen veszek részt bármiben ami a foglalkozásommal kapcsolatos, de első a családom, a gyerekeim, az otthonom. Férjemmel szoktunk poénkodni, ha szóba kerül bárhol, hogy a munkahelyén Ő az igazgató, itthon meg én :D
166. zakajeo
2012. szept. 14. 09:10
szerintem nem jól lett fogalmazva és félreértitek egymást:(
165. trapiti (válaszként erre: 155. - B8103f009a)
2012. szept. 14. 09:09

Komolyan, hol olvastál ilyeneket? Természetesen élj úgy ahogyan neked és a családodnak jó. Lenézés? Meg leborulás? Hol olvastál ilyeneket??? Egyszerűen csak annyit írtam, hogy "sok nő" esik bele abba a hibába, hogy évtizedeken át úgy érzi hogy elég ha vezeti a háztartást, meg neveli a gyereket, aztán amikor magára marad, nézhet nagyot. Nem azt írtam, hogy TE, hanem hogy SOKAN... nem kellett volna magadra venned, ha nálatok minden rendben :)

A takarítást nem nézem le, sőt nagyon is tisztelem azt aki ahelyett hogy rína mert nincs munkája elmegy takarítani. És valahol örülök is neki, hogy munkát adhatok valakinek aki ebből él. Nekem jó mert tisztaság van, neki jó mert munkája van.

164. trapiti (válaszként erre: 154. - A0c1361e44)
2012. szept. 14. 09:01

Mindenkinek más a fontos, és arra költ amire igénye van.

Bizonyára nem vagyok olyan jó háziasszony mint Te, és olyan ügyes-gyors sem, de nekem nem heti 2 órát vesz el, igaz kicsi gyerek van, 87nm a lakás és a gyerek nem takarít ki egyedül.

Havonta két szombaton 24 órában ügyelek (nem a karrierépítés céljából, hanem mert a betegeket valakinek el kell látni), ezt követően vasárnap délelőtt megyek a gyerekért anyósomhoz, utána nekem már a hátam közepére nem hiányzik hogy takarítsak. A szabad hétvégéken inkább járunk színházba, kirándulni, nagyszülőkhöz, unokatesókhoz, minthogy házimunkával teljen ha megtehetem hogy amíg én a kórházban vagyok valaki megcsinálja helyettem.

Reggel 5-kor kelünk, reggeli, készülődés 6-kor indulunk, gyerek oviba, én munkába. Hét közben 5 napból 2 délután mozgásterápia, 1 néptánc, 1 úszás a gyereknek, ezen kívül egy éjszaka munka nekem.

Net: nemcsak szórakozás, munka is, leggyakrabban ügyeletben két műtét között és késő este amikor már nem lehet takarítani. Mosogatás, mosás, teregetés ilyenkorra marad, ill. ami a hétvégébe belefér.

Lehet hogy másnak más a fontossági sorrend, nekem ez. De elismerem, vannak tökéletes háziasszonyok, akik ugyanezt nálam sokkal klasszabbul csinálják, én ilyen tökéletlen vagyok. Nekem a havi kozmetikus-fodrász-műköröm-smink stb. árából simán kijön a takarítás - és szívesebben költök az utóbbira.

2012. szept. 14. 08:59
Egy családhoz járni bizalmi viszony! Rám bízzák az otthonukat, bizonyos értelemben az értékeiket, az intimitásaikat. Aki kíváncsi, netalán ragadós kezű, elcsábul, annak nem való. És ha csak egyszer is kiderül, hogy valami elvész, vagy kibeszéli őket, az biztos, máshol nem fogják alkalmazni. Mert ez a rendszer így működik akarva-akaratlan.
162. f758a7200f (válaszként erre: 150. - Fbf357da85)
2012. szept. 14. 08:54

De ha jol emlekszem, nalad csak heti 1x jon 2 orat, azert ebbol nekem ugy tunik hogy ha egyedul is vagy, te elpakolsz magad utan es tisztantartod a hetkoznapokban is mert ugy onmagaban 2 ora hetente nem lenne eleg ha egyaltalan nem csinalnal semmit. De lehet hogy ezt eszre sem veszed mert igy szoktad meg:)es gratulalok! Hozzajuk meg mar tortek be ugyhogy nem eleg csak ugy elzarni szerintuk


Azert vannak olyanok akik inkabb azzal magyarazzak a koszt/rendetlenseget hogy: persze, mert nem telik bejaronore. Nem egeszen, mert ha telik is, de valakinrk nincs igenye ra, akkor tud kupit csinalni akkor is ha mindennap jonne valaki, ergo lakasba nem mer beengedni senkit (vendeget)... Mondjuk ez nagyon szelsoseges pelda de letezik ilyen is

161. zakajeo
2012. szept. 14. 08:53

anyukám ha ép tud az eü problémái miatt,akkor takarít egy háznál....három gyerekes értelmiségi család a gyerekekkel,főleg a legkisebbel mert a nagyok már nagyok...maximálisan van foglalkozva...nem csak különórák külön programok hanem a hosszú hajú egyetemista gitárostesó is leül vele társasozni ha azt szeretné a kislány...főzni általában a nagyi szokott amíg anya takarít,de volt hogy anyukámat kérték meg rá...ki volt azért anya itt is próbálva és máshol is ahol régebben dolgozott hasonlóképpen szóval itt volt volt pénz "véletlenül" leejtve és iratok is....de már régen anyát hívják fel azért is hogy ilyen olyan irat számla csekk stb hol van ha nem találják....

és a kibeszélés dolog sem negativ értelemben működik mert bár bevallom tény hogy esetleg emlitésszinten volt már arról szó hogy mi minden volt szanaszét de azzal együtt anya maximálisan elismeri azt az időt amit és főleg ahogyan a gyerekekkel töltenek és ahogyan a férj is áll a családhoz a vállalkozása mellett...emellett pedig anyukám munkáját is tisztelik mert ők értenek máshoz és abban jók,de elismerik azt amit ők nem tudnak vagy nem akarnak megcsinálni.

160. zakajeo (válaszként erre: 117. - Fbf357da85)
2012. szept. 14. 08:42
én értem mit akart mondani wercsike és nem érzem úgy hogy bárkit meg szeretett volna bántani....
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook