Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Háztartás vs család? avagy fizetnél-e a ruhamosásért-vasalásért? fórum

Háztartás vs család? avagy fizetnél-e a ruhamosásért-vasalásért? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
69. Ditta67 (válaszként erre: 64. - Globus)
2012. szept. 13. 23:03

A férjem nyakkendős inget hord.

Jól viselem,ha kivasalják!

Mosni én(vagyis a mosógép) mos!

68. michelle.r (válaszként erre: 56. - Mézgapaula)
2012. szept. 13. 23:01
A kötekedés minden szándéka nélkül: és azt el tudod viselni, hogy a kajádban "turkál" egy idegen?
67. fbf357da85 (válaszként erre: 65. - Globus)
2012. szept. 13. 23:01
mondani nem mondott senki, de hagyjuk szerintem...
66. fbf357da85 (válaszként erre: 59. - Trapiti)
2012. szept. 13. 23:01
ááá úgy látom, valaki értelmesen és egyszerűen is meg tudta fogalmazni. amit nekem nem sikerült. :)
65. globus (válaszként erre: 63. - Fbf357da85)
2012. szept. 13. 23:01
Könyörgöm, ki mondott ilyesmit?
64. globus (válaszként erre: 59. - Trapiti)
2012. szept. 13. 23:00
Mások is elkanyarodtak a témától, konkrétan már egy ideje a takarításról beszélünk. Pedig mosás-vasalás volt a kérdés :) Erre mondtam, hogy ne matasson a holmijaim között idegen.
63. fbf357da85 (válaszként erre: 58. - Globus)
2012. szept. 13. 23:00

tehát nem arra gondoltam, hogy nem engedheti meg magának, ha nincs rá pénz, hát nincs rá pénz, tiszta sor


hanem ez a "fujj nem maga takarít, nem lehet rendes nő"-vonalra.

62. fbf357da85 (válaszként erre: 60. - Michelle.r)
2012. szept. 13. 22:58
pedig szerintem teljesen értelmes gondolat.
61. fbf357da85 (válaszként erre: 56. - Mézgapaula)
2012. szept. 13. 22:58

érdekes, mennyifélék vagyunk... én azt nem bírnám elviselni, hogy ki tudja, mi van az ételben, vegeta, meg margarin, meg egyéb ipari nyalánkságok, esetleg 500 kiló cukor vagy tartósítós-színezékes akármi


a cuccaim viszont... nekem azok csak tárgyak. :)

60. michelle.r (válaszként erre: 52. - Fbf357da85)
2012. szept. 13. 22:58
Vigyázz, viggyáz, vékony jégre léptél :)))
59. trapiti (válaszként erre: 53. - Globus)
2012. szept. 13. 22:57
Az volt a kérdés, hogy ha megtehetnéd, megtennéd-e... és valahogy tényleg kevesen vállalják be, hogy igen, ők vágynának rá, és megtennék. Inkább úgy állítják be, mint erényt, hogy mindent maguk csinálnak. Egyébként meg kell mondjam, ha egy intenzíves szakápoló nálunk vállal egy műszakkal többet, simán megkeresi a havi takarítás árát... de sokan akkor sem teszik meg, ha a pénz meglehetne rá.
58. globus (válaszként erre: 55. - Fbf357da85)
2012. szept. 13. 22:57
Huhh, ezt nem bírtam követni, este van már :)
57. Ditta67 (válaszként erre: 52. - Fbf357da85)
2012. szept. 13. 22:57

Igen.Sokan a tökéletesre törekednek a házimunkában is.Én nem.Mindig jöhetnek hozzánk,rend van.

Évek óta kb.15 éve van segítségem.A gyerekeim kiegyensúlyozott értelmes gyerekek.Nem okozott nekik lelki törést,hogy az anyjukat nem látják takarítani.

2012. szept. 13. 22:57

Mosógépünk szerencsére van:-)

A főzésért fizetek, ugyanis rendelek ebédet az ételszállító cégtől.

De azt soha nem tudnám elviselni, hogy a cuccaim között idegenek nyúlkáljanak. A rendetlenséget sokkal jobban bírom:-)

55. fbf357da85 (válaszként erre: 53. - Globus)
2012. szept. 13. 22:56

én a hozzáállásra meg az ítélkezésre gondoltam, nem arra, hogy megengedheti-e magának


de ha továbbgondolom, amit mondasz, akkor lehet, hogy úgy működik, mint általában sokszor a szegénységben: a gazdag, az gonosz (mert én nem az vagyok), a gazdag az csak orvul szerezhette a pénzét, és aki nem maga takarít, az nem rendes nő (mert én nem engedhetem meg magamnak >> inkább elítélem, és akkor olyan, mintha az én DÖNTÉSEM lenne, hogy nincs bejárnónőm)


étted a cihológiát, na! :)

54. b8103f009a (válaszként erre: 51. - Trapiti)
2012. szept. 13. 22:54
Nem is hiszem, hogy más, akár a férj elvárása kell legyen a lényeges ebben. Inkább, hogy van e rá idő, és az igények. Nekem már a gondolat is ellenszenves, hogy a mi otthonunkba bárki rendezkedjen. Még az én ízlésem szerint sem. (nem is tudna). Az időmbe belefér, mert ha dolgozok akkor 12 órában, ha meg szabad vagyok, akkor egész nap. De akinek alig van szabadideje a munkája miatt, és el is tudja viselni, nem látok benne semmi rosszat, pláne ha a gyerekekkel eltöltött időből kellene elvenni. Ott viszont ha a férjnek, vagy más családtagnak nem tetszik, akkor csinálhatja Ő.
53. globus (válaszként erre: 52. - Fbf357da85)
2012. szept. 13. 22:53

Ebben csak annyi összefüggést látok, hogy az általad említett réteg nem keres annyit, hogy fizethessen bejárónőt :) Nyilván pl. egy osztályon dolgozó ápolónő nem teheti meg, most konkrétan Trapiti szakmájához viszonyítva. Vagy egy gyári munkás, esetleg bolti eladó, nettó 80 ezerből.

Aki szegény, az a legszegényebb... tudnám, ki mondta ezt?

52. fbf357da85 (válaszként erre: 51. - Trapiti)
2012. szept. 13. 22:49

hú, anesztes vagy? nagyon komoly szakma, le a kalappal


azt hiszem, minél kevésbé tud egy nő valamiben kiteljesedni (szakma, sport, hobbi), annál inkább úgy érzi, hogy kötelessége otthon fényesre suvickolni az utolsó szöget is :)

51. trapiti (válaszként erre: 50. - Fbf357da85)
2012. szept. 13. 22:44

Egyetértek...


Szerencsére az én férjem maximálisan partner ebben, nem várja el hogy hibátlan háziasszony legyek. De hozzá sem mentem volna olyanhoz aki igen, mert tudtam, hogy csalódna ;) Ellenben aneszteziológusnak egész jó vagyok, úgyhogy inkább azzal keresem meg a takarítás árát... és még a gyerekem sem tette szóvá, hogy nem én mosok fel...

Azt már inkább, hogy legyen idő mesélni, társasozni, kirándulni stb... ;)

Ja... és szülni sem tudtam, mégis boldog család lettünk... ;)

50. fbf357da85 (válaszként erre: 48. - Michelle.r)
2012. szept. 13. 22:39

az én szememben ez is csak egy munka, tisztességes állás


miért érzem azt, hogy sokan úgy gondolnak erre, hogy ha egy nő nem maga csinálja ezt, akkor már nem "rendes" nő, nem "rendes" anya stb?


ezt a fajta konzervatív gondolkodást sose szerettem. hogy az asszony legyen szülőgép meg háztartási robotgép.

49. globus (válaszként erre: 47. - Georgina319)
2012. szept. 13. 22:31
Régi ismerősöm az egyszobás lakás vikszelését unta meg :) Mivel minden szem előtt van, percenként kell eltenni, megigazítani, helyére rakni, letörölni, odébbtolni, felakasztani, összehajtani. Aki belép, azonnan lát mindent, nem beszélve a tárolóhelyek szűkösségéről. A mi lakásunk sem túl nagy, egy alapos lomizás ráférne. Úgy tudnék örülni, ha lenne egy szoba, amit senki sem használ.
48. michelle.r (válaszként erre: 45. - Fbf357da85)
2012. szept. 13. 22:30
Így van. Arról nem beszélve, hogy neki jól jön az a pénz, egy ékszerüzletet vezet az egyik bevásárló centrumban, de ha nem vállalna még takarítást is, nem jönne ki a fizetéséből.
2012. szept. 13. 22:26
Ha lenne rá pénzem, bizony igen. Én már annyira utálom a házi munkát, hogy az el sem mondható. Már belefáradtam ennek a nagy lakásnak a pucolásába. 57 éves vagyok. Rám férne már egy kis pihenés, de sajnos nem tehetem meg, hogy megfizessek egy segítséget.
46. globus (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2012. szept. 13. 22:25

(Már) nincs gyerek, ezt kifelejtettem.

Ezért is hivatkoztam korábban esetleges eü. problémákra, neadj'isten öregségre, ez esetben persze szóba jöhet a dolog. Mi sem pucoltunk mindig ablakot. Rájöttem, hogy nem ez az első, akinek nem tetszik, ne nézzen rá :)

2012. szept. 13. 22:23

ja és családom sincs, tehát időm lenne takarítani. de nem fogok 9 óra munka után még itthon is görnyedezni


ráadásul pénzben számolva feleannyiért, mint a normál órabérem. szóval nekem aztán nem kell "másodállás"!

44. trapiti (válaszként erre: 39. - Globus)
2012. szept. 13. 22:20
A kupi nálunk sem magától lesz, de a porcicák jönnek - a kényszerszellőzés hátránya.
2012. szept. 13. 22:20

én nem csak fizetnék, hanem fizetek is. heti 2.5 óra, és ragyog minden. nem is tudom, hogy csinálja a csaj. én ennél sokkal lassabb és bénább voltam, amíg magam csináltam. és gyűlöltem is.


a főzés más. főzni jó :)

42. trapiti (válaszként erre: 37. - Globus)
2012. szept. 13. 22:19

Amíg nem volt gyerek, addig nekem sem volt gond a házimunka. Ügyelet után napközben egyedül voltam otthon, mire a férjem megjött, tisztaság és rend volt. Főzni is többször főztem.

Aztán lett egy hyperokos hyperaktív gyerekem aki nullkilóméteres korától nem aludt napközben és borult a rendszer... rájöttem, hogy nem lehet éjjel ablakot pucolni és különben is sokkal jobb a gyerekkel játszani egész nap, mint bezárni őt egy járókába azért hogy én takaríthassak... úgyhogy egyre kevésbé bírtam, de akkor még a férjem itthon volt, tudott segíteni. Két év után visszamentem dolgozni, Anyósom sokszor átjön segíteni, mert szeret nálunk lenni, amíg mi nem vagyunk otthon takarít, mos stb. De nem tudom és nem is akarom elvárni tőle, hogy heti rendszerességgel csinálja... jönni jöhet, de ne hajtsa már agyon magát. Aztán fél éve a férjem külföldön dolgozik, a kislányom ovis, van egy csomó délutáni programunk, és továbbra is úgy gondolom hogy ha választanom kell, átviszem-e a barátnőjéhez játszani, vagy ablakot pucolok, hát bizony koszos marad az ablak. Jövő héten kezd a takarítónéni, egyébként anyukámékhoz is ő jár, teljesen megbízható. Már alig várom!!!

41. Ditta67 (válaszként erre: 39. - Globus)
2012. szept. 13. 22:19

Nyáron és hétvégén van.Gimnazista gyerekeim nagyszámú baráti köre teszi nálunk tiszteletét hétvégén.

De tanév közben hétköznap tényleg nincs!

Csak az a sok porcica honnan van?

40. spinneli (válaszként erre: 1. - Vitality)
2012. szept. 13. 22:15

Hát, én a főzésen kívül szívesen átpasszolnék- gyerek nélkül is -minden más háztartással kapcsolatos munkát másnak.

:)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook