Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Házimunka - kinek a dolga? fórum

Házimunka - kinek a dolga? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
65. syria (válaszként erre: 19. - Ibike22)
2010. márc. 29. 12:02

Bizony, bizony!

Én mind a két fiam kicsi korától "befogtam". Megtanítottam őket, hogyan kell a játékokat elrakni. 5-6 éves koruktól a konyhai munkába (pl. törölgetés, edények helyére rakása) vontam be őket, takarításban segédkezés (pl. porrongy kirázása, ne nekem kelljen a székről, létráról ugrálni; az általam alaposan felsepert helyiségekből ők tették lapátra a szemetet, stb). Nagyobb korukban kiteregettek, beszedték a száraz ruhát.

A nagyobbik fiam barátnőjének nincs is oka panaszra, természetes, hogy nem egyedül övé a házimunka. A velem élő kisebbik fiam mellett soha nem kell hagymát vágnom, krumplit, keménytojást pucolnom, sajtot reszelnem, mosott edényt elraknom.

A férjem lassan 2 évtizede elzavartam, többek közt azért, mert inkább ötször keresztül esett az eldőlt seprűn, minthogy egyszer felvegye. Végül is, gyakran megcsinálta, amit kértem, de elegem lett abból, hogy mindenért könyörögni kellett.

64. 3a92f8d690 (válaszként erre: 63. - Kitrákotty)
2010. márc. 21. 14:09
:-))
63. kitrákotty (válaszként erre: 32. - Kiraroli)
2010. márc. 21. 14:06

Tényleg aranyéleted van.

Örülj neki, hogy a férjed egész napos munka után még mindezt megcsinálja helyetted.

De TE mit csinálsz akkor egész nap? :-o azt nem írtad, hogy dolgozol-e, gyerekek oviba-suliba járnak?

62. 3a92f8d690 (válaszként erre: 61. - 35c81b79eb)
2010. márc. 21. 08:13
húúúúúúú ez dúrva hiszen megigérte .......nekem mikor kismama voltam sokat segített .Mostmár nem annyira erőlteti meg magát de nem baj így szoktam meg én még nem is láttam mosogatni 15 év alatt de furi lenne:_)) Mikor Zsokkóval benn voltam 1 szer elmosogatott és azt mondta szörnyű élmény volt:-)))
61. 35c81b79eb (válaszként erre: 57. - 3a92f8d690)
2010. márc. 20. 23:34

Mikor a nagylányommal voltam terhes, az elejétől kezdve véreztem, feküdnöm kellett volna. Anyu felajánlotta, hogy lejön minden hétvégén és kitakarít nekem, csak maradjak nyugodtan.(30 km-re laknak tőlem a szüleim),de a párom azt mondta dehogyis, egy-két hónapig ő is megtudja csinálni, hogy felporszívózik és felmos stb.

Na ebből az lett, hogy ő nem csinált semmit, úgyhogy csinálhattam én. Hála istennek az én pici lányom nagyon megakart születni és nem lett semmi baj.

60. Szücsi (válaszként erre: 59. - 2656c806ea)
2010. márc. 20. 18:24
Apukám ilyen, szegény anyám időnként agyvérzést kap tőle... De amit megcsinál apu, minden első osztályú.
59. 2656c806ea (válaszként erre: 58. - Zerika79)
2010. márc. 20. 16:57
Húú! az én párom is ilyen. én pörgök ezerrel és csinálom amit kell,ő addig 6-szor körbetotyogja a dolgokat. ha együtt elkezdünk csinálni valamit az katasztrófa. nagyon sokat kell nyelem,de biztos neki is.
58. zerika79 (válaszként erre: 47. - Enifed)
2010. márc. 20. 14:36
ezzel megint csak az abaj nálunk ,ha a kertbe együtt ügyködünk ,nem egyezik a véleményünk mit hogyan csináljunk.Ő megrágja 100szor mit hogyan csináljon ,én meg csinálom + sokkal több munkát + tudnék csinálni mint ő .Válasz az úgy nem jó mert ....Az + azért nem jó,mert.... aztán áll a munka,elmarad ,mert gondolkodik ,vitázik.Aztán ha dolgozik a munka helyén ,és van időm én csinálom +,aztán mégis csak jó lesz,igaz nyel egy nagyot.A konyhába be se engedem nagyon ,kivéve a saját dolgait csinálja + (kv főzés,tea főzés)
2010. márc. 20. 14:28
Én nem tudom mi így szoktuk meg nem láttam még mosogatni és felmosni porszívózni kivéve mikor kismama voltam akkor porszívózott hogy nem hajolgassak de akkor is a vége felé ...én így szoktam meg!!Nekem így tökéletes!!
56. zerika79 (válaszként erre: 46. - 35c81b79eb)
2010. márc. 20. 14:27
nálunk is ez van .Nálunk a párom azt csinálja ha előtte van valami inkább arébb rúgja.Már nem egyszer lekiabáltam a fejét ,mi lenne ha felvenné nem rúgdosná.Nem egyszer rá is lépett akaratlanul játékokra aztán kuka.Régen ő se volt ilyen.ami a legjobban boszant leszórja a ruháit a kanapéra aztán jól van .
55. 3a92f8d690 (válaszként erre: 53. - 353779d874)
2010. márc. 20. 14:26
Minden ok remélem mihamarabb sikerül!!De nem tudom akkor sem találom amit mondtál........ez van
54. agis
2010. márc. 20. 14:24

Én gyerek nélkül, egy kutyával vagyok itthon, vagyis itthonról dolgozom, van, hogy el kell menjek erre-arra tárgyalni, meg találkozni, meetingelni, de nem csinálok meg mindent. Sőt:)


Miért is kellene?

2010. márc. 20. 14:20
Szia Barbika:-)) mizu babatéren?
2010. márc. 20. 14:20

Nagyon okos dolgokat írtok.

Osszuk meg a munkát, a jutalmazás is tetszik..hehe...mint a kutyánál: ha megcsinálod a feladatod, kapsz jutalomfalatot.

Természetes hogy ha otthon vagyunk mi feleségek, akkor mi dolgunk, de tényleg olyan jól esik ha picit megoszlik a munkánk...

Multkor elmosogatott a férjem, nagy csoda....de borzasztóan jól esett...

Amúgy tojik az egészre...lsd: cikk

51. 3a92f8d690 (válaszként erre: 50. - Szücsi)
2010. márc. 20. 14:19
Így már érthető!!Jobbulást!!
50. Szücsi (válaszként erre: 30. - 3a92f8d690)
2010. márc. 20. 12:43
Azért ehhez hozzá tartozik az is, hogy négy gerincműtéten vagyok túl, műtötték a csípőmet, a lábamat, és emellett napi 10-12 órát dolgozom... Úgyhogy el is kél a segítség :))
49. 35c81b79eb (válaszként erre: 47. - Enifed)
2010. márc. 20. 12:32

Igen ez így van, ez lenne a normális. De nekem annak idején, mikor összekerültünk az apósom még azon is meglepődött, hogy a fia kávét főz! :)

Anyósom annak idején minden elé rakott, ha nem akart lemenni enni, akkor felvitte neki a kaját, sokszor a kávét is felvitte neki reggel a szobába. Annyit mondott a párom, hogy éhes és anyós ugrott csinálta. Elég sokáig volt ez így. Mikor megismerkedtünk velem kapcsolatban is ezt tartotta természetesnek a párom, tehát ha úgy vesszük ehhez képest sokat elértem. :)

Csak elég lassan haladunk, tudod nehéz úgy, hogy őt nem zavarja a kupi, mert elcsücsörészik benne stb. :)

48. spinneli (válaszként erre: 47. - Enifed)
2010. márc. 20. 12:18
szerintem az a természetes ahogyan ti csináljátok.
47. enifed
2010. márc. 20. 12:00

Pontosan azzal van a baj szerintem, hogy segítséget vártok! LÁnyok, asszonyok, kérlek előre is, ne haragudjatok, de sok múlik rajtatok is! Imádom anyósomékat, de még ők is el vannak ájulva, hogy a párommal megosztjuk a teendőket! Apám meg egyenesen fel van háborodva, de nem érdekelnek bennünket! Mert ez a kulcsszó: MEGOSZTÁS! NEM SEGÍTSÉG! Segítesz a néninek átmenni az úton, segítesz a szomszédnak, mert hozol neki a boltból tejet, stb! De az nem segítség, ha az otthoni munkát megosztjuk! Persze kettőn áll a vásár! Amikor itthon voltam a gyerekekkel, akkor többnyire rám maradtak a dolgok, de akkor sem tespedt el, csupán én többre haladtam! De most, hogy dolgozom, más a módi! Leültünk és megbeszéltük! A házunk építésében sem segítettem neki, hanem együtt építettük fel! És ő sem segít ha bent dolgozunk, vagy én sem segítek, ha udvari meló van, hanem EGYÜTT MEGCSINÁLJUK!

Szóljatok az édesnek: Figyelj TE teremtés koronája, Te Adonisz, Te Csoda! Csináljuk már meg együtt ezt a felmosást/mosogatást, aztán én is mennék ki veled a kertbe kapircolni, vagy elmegyek veled a meccsre, vagy akármi! Együtt tegyétek! Ja! Eleinte burkoljátok be valami jutalomba! Higgyétek el, nem marad el a hatás!

46. 35c81b79eb (válaszként erre: 45. - Zerika79)
2010. márc. 20. 11:46

Igen az természetes, hogy az ember megcsinálja a házimunkát én csak attól borulok ki, hogy a párom annyira elkényelmesedett, hogy már simán átlép mindenen, ami a földön van, mert már azért sem hajol le. Egyszer teszteltem. Leejtett a gyerek valamit az előszobában, nem vettem fel és a gyerekekre is mindig rászóltam, hogy ne vegyék el onnan. Kíváncsi voltam meddig lesz ott. Hát több, mint két napig ott figyelt a földön, azután is már én vettem fel, mert idegesített. Simán átlépdelte. Nem azt mondom, hogy álljon neki takarítani, sosem kértem, csak könnyítse meg a munkámat legalább annyiban, hogy odafigyel mit hogyan csinál. Például a kenyeret vágódeszkán szelni, tálcán enni, hogy utána ne kelljen a kenyérmorzsát mindenhonnan szedegetnem, ha a kávéfőző tartálya alatt megtelik a víz, szerintem nem nagy dolog kiborítani, ahelyett, hogy még egy adagot ráenged és folyik le az egész konyhapulton a trutyi, amit persze simán otthagy.

Szóval a lényeg annyi, hogy én nem várom el, hogy főzzön, mosson, takarítson én csak egy kis segítséget kérnék.

45. zerika79 (válaszként erre: 35. - 3a92f8d690)
2010. márc. 20. 11:31
én is csak most hergeltem fel magam,mer néha besokal az ember,és nem hogy megértené a párja még veszekedik is vele(monndjuk hála ég nem gyakori.)Félreértések elkerülése érdekéden én szeretek itthon lenni és természetes, h meg kell csinálni dolgokat ,csak ha már a párunk nem értékeli a munkánkat ,és még minket hibáztat,hogy én veszekszem mert nem tetszik nekem semmi ,elszakad a cérna.
44. zerika79 (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2010. márc. 20. 11:23

Én 2 gyerkőcel vagyok itthon,és nem igazán értek egyet azzal, hogy mindent nekem kéne csinálnom ,mert itthon vagyok.Egy kertes háznál rengeteg munka van ,és nemutolsó sorba az se mindegy mit dolgozik a férj , mennyire fárad el.Párom raktáros van ,hogy halálra gürizi magát de ha nix forgalom ,szét piheni a fejét a munkahelyén.Ha fáradt + értem,de ha nem akkor szimplán lusta.1 napom:6:30 anyatej fejés,gyerekek ébresztése tisztába rakása reggeli ,közbe takarítás,jönnek a tejért.Mosás ha nem is minden nap de 2 naponta megy a gép.Főzés 2-3 félét mert mindenki mást eszik .12fejés mosogatás,teregetés,néha pici pihi.ébresztés ,uzsi,kimenni levegőre.gyujtós vágás fa odakészítés ,begyujtás.játszás a gyerekekkel.közbe + jön apa,kaja neki,összepakolni a játékokat,fürcsi néha azért segít akkor kaja vacsi ,fejés altatás ami 10 óra körül van.Most hogy itt a tavasz kint is jönnek a munkák.

Férfi mit csinál?:hazajön kaja,kávé,számitógép,vagy tv.Néha azért játszik is a gyerekekkel+ fürdet is.Ha valami más munka is van az a válasz majd mindjárt + csinálom aztán csak várok csak várok és megcsinálom én mert soha nem lesz + csinálva.

mellette szóljon azért ha szólók neki ,h vigyázzon a gyerekekre arra lehet számitani.1 évbe 1 szer azért porszívózik,segit ágyruhát húzatolni.ennyi.A bevásárlást+ azért nem hagyom rá,mert legalább oda együtt megyünk ,kikapcsolódásnak jó.

43. 01c8755c79 (válaszként erre: 38. - Enifed)
2010. márc. 20. 11:03
... nem furcsa, csak ritka! :o) Ezt hívják CSALÁD-nak... az meg ugye manapság.... hm... :o)
2010. márc. 20. 11:01

Az a szar, hogy beletörődtök a sorsotokba, és nem tesztek semmit ellene.

Ez egyéni döntés, nem pedig nem kérdése.

41. zerika79 (válaszként erre: 21. - Henobeno)
2010. márc. 20. 10:56
én is ezt mondogatom szar nőnek lenni ,amúgy is fiunak készültem,és jobban is szeretem a fius dolgokat ,munkákat!De ez a két drágaság tartja bennem a lelket!:)
40. McKenzi (válaszként erre: 38. - Enifed)
2010. márc. 20. 10:34
Miért lenne papucs? Azért mert nem büdös neki a munka? :) Én az ilyen férfit tisztelem igazán, aki szereti a családját, és megértő - tudja, hogy a felesége is ember és elfáradhat.
39. winny
2010. márc. 20. 09:58

Végig olvastam:)

Nem változott semmi ami a házimunkát illeti:-D

38. enifed
2010. márc. 20. 07:48

Hát nálunk így működik:

Főzés: A rendes főzés az én dolgom, de ha kell, a beforgatott húst kisüti, tésztát tud főzni, bármikor összeüt egy rántottát, bundás kenyeret ilyesmit! Reggel 5:45-kor kelek, odateszem a kávét, teát, de ő ízesít, mert a gyerekek azt szeretik!

Mosogatás: Mivel két éve karácsonyra kaptam egy mosogatógépet, abba pakolászunk, igazából, ez nincs megosztva, hogy most kinek a dolga!

Mosás: Ezt is mikor ki csinálja, bár a teregetést és a ruha összeszedését én szeretem, mert akkor nem olyan gyűrött, és én is vasalok!

Felmosás, porszívózás, portörlés: EGYÜTT!!!

A gyerekeket nagyon, NAGYON ritkán fürdetem, mert azt szeretik, ha apával viháncolnak! És a kicsi enni is vele szeret!

Ő fél 7 kor megy el itthonról és este fél 6 körül jön haza! Én kötetlen munkaidőben dolgozom, ami azt jelenti, hétfőtől csütörtökig fél8tól fél4ig, pénteken 2-ig, de ha kell, éjjel riasztanak, (mint a héten is éjfélkor) és akkor nincs mese, megyek! Meg én haza is hozok munkát!

A kinti munkáról annyit, nekünk csak fű van, az az övé, enyém a gereblye, meg a kapa, a kocsi takarításon meg megkűzdünk! :D

Sokan azt mondják, az én férjem papucsállatka! Nos, azok nem tudják, hogy amikor építettünk, akkor én reggel őt elvittem dolgozni, a gyerekeket oviba, mentem és csináltam a házon, amit kellett: glettelés, csiszolás, gipszkartonozás, festés, ami volt,volt, hogy deszkákat cipeltem, nem sorolom, utána mentem a gyerekekért, érte, aztán vissza a házhoz akár éjfélig, egyig. Mi nem egymásnak segítünk, hanem együtt csináljuk meg a házimunkát! Már a megfogalmazás is más, ugye?

Szerintetek ez tényleg furcsa, így?

2010. márc. 19. 23:55

nálunk ez nagyon jól működik. szerintem. mert sokat segít. mosáson, teregetésen kívül MINDENT. és nem kell kérnem, amiben tud segít ha kell. első perctől így van.


imádom!


és agybajt kapok még a látványától is a sörrel tv elé lerogyó, nyögdöső, gyerekéhezsincstürelme, zabálni is csak a tv előtt tudó seggfejektől, akik szerint a nő azért van, hogy legyen kaja, meg sör, meg tiszta gatya. ismerek ilyet váááááááááááááááááááá :-D de messziről szerencsére.


lehet mi nők akartunk függetlenek lenni és dolgozni, (én nagyon is szeretek dolgozni és abban a tudatban lenni, hogy bármi történik fel tudom nevelni egyedül a gyerekem és el tudom tartani magam) de a segítség elfogadása nem alárendeltség, ezek gesztusok oda-vissza. és nem verem magam, hogy mindent csak én tudok jól csinálni, ha kell elfogadom a segítséget, de ami belefér azt nyávogás nélkül megcsinálom. a függetlenség, önállóság igenis kell a nőknek, mert nem állatok vagyunk és az egyenjogúság fontos, csak vannak akik ezt szeretik félreértelmezni. ettől még lehet segíteni, óvni, védeni, udvarolni, vacsorát kifizetni, ajtót előttünk kinyitni és stb.

36. Awela
2010. márc. 19. 23:21
Nálunk mondjuk még nincs gyerek, de egyetemre járunk mind a ketten, utána dolgozunk, este 10 körül érünk haza. Munkamegosztás teljes mértékben működik. A bevásárlást én intézem, mert azt nem lehet ráhagyni, de mindig az főz, aki előbb hazaér. Mosást, teregetést megosztjuk, takarítani és mosogatni-törölgetni együtt szoktunk. A macska wc egyedül az övé, azt nem hagyja rám.:) Remélem, később is jól fog működni a dolog.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook