Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hogyan osztjátok be a házimunkát? fórum

Ti hogyan osztjátok be a házimunkát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2020. febr. 5. 12:55

Van olyan dolog amit a "párom"szokott csinálni gyakrabban

-szemét kiürités

- mosógatógép bepakolás

- vásárlás

94. globus (válaszként erre: 92. - Df1e1c376c)
2020. jan. 20. 09:50
"E kór egyik változatában, a padlóvakságban szenved Rob fiam. Egyéb vonatkozásokban olyan szeme van, mint a sasnak: teljes sötétségben is tud Stephen King könyveket olvasni, a konyhaszekrény tömör ajtaján keresztül is meglátja a süteményt, és 23 kilométer távolságból képes észrevenni egy Burger Kinget. Rob azonban nem látja a padlón lévő tárgyakat, főleg ha azok az övéi. Azt mondom neki: „Rob, csinálj rendet a szobádban!” Erre ő kissé ingerülten azt válaszolja: „Már rend van”. Megyek, hogy megnézzem, és nem látom a padlót, mivel azt tökéletesen, több rétegben beborítják Rob holmijai. Bíróság előtt arra sem esküdnék meg, hogy ott egyáltalán van padló."
93. andilaci (válaszként erre: 92. - Df1e1c376c)
2020. jan. 20. 09:27
😄😄😄
92. df1e1c376c (válaszként erre: 91. - Andilaci)
2020. jan. 15. 17:00

Szóval az összes trenàny kolléganőmnek eldugott faxa van, a helyi nagyfőnök meg dugdossa a széfben a 'csàjàt?

De....

Én már komolyan beláttam, vannak vakok.

A legszarabb, most én érzem magam hülyén utólag.szoval ha a pasim kitakarít, akkor a fehér csempe szép lesz, a fugat nem látja; a serpenyő azért maradhat koszos, mert ő fizikailag keptelen latni szürke edényben a paradicsomszoszt.

És a rossz szinlatas tudtommal inkább férfi jellemző. Ez legyen a védelmükben.

2020. jan. 15. 10:47

Barátom sokat segít mióta "beteg" lettem.Na de mindig utána kell dolgozni.Egy férfi annyira nem is látja meg a házi munkát,csak max amit muszáj.

Sok minden terhes neki amit mondok,amit magától nem lát meg

pld:szemetes kimosása

konyhaszekrény letörlése,a tetejét is néha.

ablakpárkány letörlése

ablad köze kitörlése pld hetente,mert akkor nem piszkolodik el annyira

stb.sorolhatnám

ezeket sosem veszi észre😄🏠

90. aszparagusz (válaszként erre: 66. - Globus)
2020. jan. 10. 07:56
Nézz utána, mennyire van beállítva a napi kp. felvételi limited. Minden további nélkül megteheted, hogy 150 ezer forintra állítod be.
89. Channa* (válaszként erre: 88. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 22:54

Nem kell elhinned.

Én se hiszem el, hogy te átlátod pénzügyeidet, ha létezik ilyened;)


És milyen 4 számlád van?

Egymás után 40 számla:DDDDD De menő!

88. sanyinak (válaszként erre: 85. - Channa*)
2020. jan. 9. 22:08

Te tényleg nem olvasol el semmit...

'2019. június 1-jét követően kibocsátott állampapírok nem kerülnek a kamatadó hatálya alá.'

Ezek után én el nem hiszem, hogy neked bármi pénzügyi munkaköröd van.


Transzferköltség valóban a legtöbb helyen van, de mindig vannak kiskapuk. Ehhez ismerni kell a banki termékeket.


Nekem jelenleg 4 számlám van, de eddig volt már vagy negyven (nem egyszerre, hanem egymást követően), mivel mindig odaviszem a pénzemet, ahol a legjobban járok vele.

87. Flóra76 (válaszként erre: 86. - Channa*)
2020. jan. 9. 20:56

Igen, ezt az egyetlen terméket árulja csak így az állam.

Minden más után van kamatadó.Én is így tudom.

86. Channa* (válaszként erre: 84. - Flóra76)
2020. jan. 9. 20:54

Utána olvastam. Valóban ezt írják.

Mi nem forgalmazzuk, bár akkor sem biztos, hogy tudnám, mert nem fiókos vagyok.


Általánosságban beszélek a banki termékekről.

85. Channa* (válaszként erre: 82. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 20:51

Nem vagyok önfejű. Bankos vagyok, így tudom, hogy mi, hogy van és működik. Bár közvetlenül nem én nyitom a számlákat, nem én kötöm le a betéteket, de a program fejlesztésében részt veszek, így tudom, hogy milyen költségvonzatai vannak a banki termékeknek.


Az állam nem fogja jófejségből elengedni azt az összeget, amit adóként beszedhet, ezt megelőzvén azon nyomban levonja, ahogy elszámolódik a számládon a kamat, hozam, árfolyamnyereség, stb.

Ja, és tranzakciós illeték...


Tehát, nincs semmi ingyen, még nekem sem, pedig bankkos vagyok;)


Azt viszont elárulhatnád, hogy hány folyószámlád van.

84. Flóra76 (válaszként erre: 78. - Channa*)
2020. jan. 9. 20:50
Magyar állampapír Plusz esetében, tényleg nincs szja sem. Teljesen adómentes jövedelem.
83. Channa* (válaszként erre: 80. - Andi6020)
2020. jan. 9. 20:45
Jelenleg, de nagyon bízok benne, hogy nyárra a felére csökken és lazíthatok:DDDD
82. sanyinak (válaszként erre: 78. - Channa*)
2020. jan. 9. 20:44

Én veled nem vitatkozom, ahelyett, hogy utánanéznél, csak cáfolsz.


[link]


[link]


Mindig ilyen önfejű vagy?

81. globus (válaszként erre: 80. - Andi6020)
2020. jan. 9. 20:37

Ez igaz. Oda nem reagáltam, de tudom értékelni a leírt dolgokat, mert kicsit hasonló cipőben járok. Komoly szervezkedést, tervezést, időbeosztást igényel, hogy minden helyen flottul menjenek a dolgok + pihennie is kell, hiszen a feladatok újratermelik magukat.

Házimunka csak akkor látszik, ha nincsen elvégezve.

80. andi6020 (válaszként erre: 79. - Channa*)
2020. jan. 9. 20:34
Mindettől függetlenül elismerésem, mert tényleg rengeteg házimunkát végzel! :)
79. Channa* (válaszként erre: 74. - Channa*)
2020. jan. 9. 20:32

És mielőtt valaki ismét rajta akarna kapni;)

Ha saját számlára utalja el az összeget, akkor az lehet díjmentes egyes pénzintézetekben, feltéve, ha bizonyítottan saját számla, bár én még nem találkoztam olyan banki rendszerrel, amelyik el tudta volna dönteni ezt...

78. Channa* (válaszként erre: 76. - Channa*)
2020. jan. 9. 20:26

Egyébként az állampapírok után SZJA-t kell fizetni, jelenleg 15%. Ezt is bank vonja le és vallja be.

A kamatadó is 15% jelenleg.

77. Channa* (válaszként erre: 73. - Andi6020)
2020. jan. 9. 20:22
A TBSZ viszont egy elég hosszú futamidejű betét és ott akkor nincs kamatadó, ha bent tartod a futamidő végéig.
76. Channa* (válaszként erre: 72. - Andi6020)
2020. jan. 9. 20:21

Persze, hogy nincs. Az nem betét. Kamatadó a betéteknél van.

Én a betéteknél írtam a kamatadóról;)

75. globus (válaszként erre: 73. - Andi6020)
2020. jan. 9. 20:19

Amikor a költségekről kezdtünk beszélni, még nem mondta, hogy tartós befektetési számlái vannak. Bankkártyás fizetéstől volt szó, hány kártyánk van.

Amíg voltak befektetéseink, a lekötött betéthez nem volt kártya, mindig csak folyószámlához.

74. Channa* (válaszként erre: 71. - Channa*)
2020. jan. 9. 20:18

Az állampapírt már meg sem említem. Ahhoz sincs kártya, mert az államkincstár esetleg vezet neked egy értékpapírszámlát és ha hozzá akarsz jutni a pénzedhez, akkor eladják a papírjaidat és a kapott összeget ráteszik a folyószámládra, aminek bizony van díja, ahogy az ehhez igényelhető bankkártyának is és a bankkártyával történő pénzfelvételnek is. Csak 2 db ingyenes van. Ritka az a bank, aki biztosít még a kötelezőn felül.


A kincstárnál lehet személyesen is felvenni a pénzt pénztárból, aminek szintén díja van.

Ha mást nem is, a TRILL-t felszámolják, ami 0,3%, ami vonatkozik minden kifizetésre, legyen az átutalás vagy kp felvétel, azaz nem ingyenes még sem;)

73. andi6020 (válaszként erre: 72. - Andi6020)
2020. jan. 9. 20:17
Meg a TBSZ-en sincs. Abban is igaza van.
72. andi6020 (válaszként erre: 69. - Channa*)
2020. jan. 9. 20:14
Hát pedig igaza van. Az állampapírokra nincs kamatadó.
71. Channa* (válaszként erre: 67. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 20:09
Ja, majd el felejtettem. A Cetelemes megtakarítási számlához nincs kártya, mert csak átutalással történhet a ki és befizetés, azaz nincs hozzá ingyenes kártyád, ingyenes kp. felvétellel.
70. Channa* (válaszként erre: 68. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 20:07

Igen, és mi már csak tudjuk, ha már ezt csináljuk;)

Ebből van a fizetésünk és a jutink...:DDD

69. Channa* (válaszként erre: 67. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 20:06

Kamatadó mindenhol van. Szép is lenne, ha pont a kincstárnál nem lenne.


Tehát, a cetelemnél lekötött betétekről van szó. 1%, ha 1 teljes évig nem nyúlsz a pénzedhez. A hirdetmény nem tért ki arra, hogy mi történik, ha nem várod ki a futamidő végét. Ilyenkor jellemzően semmit nem kap az ügyfél, de van olyan, hogy kap, csak jóval kisebb %-ot. A kamat elszámolás gyakorisága miatt lehet, hogy ennél a betétnél megkapod a már elszámolt kamatot, de nem a teljes 1%-ot, csak a megért napokra elszámoltat.


Amikor erre a számlára ráutalod a folyószámládról a pénzt, akkor bizony fizetsz érte, mert mint a hirdetményből is kiderül csak utalással tudsz befizetni, ami nagyon de nagyon kevés helyen ingyenes. Kamat adót fizetsz. Ha a hirdetményt elolvasod, akkor ott van a vége felé: "A kamatadót a Bank a kamat jóváírásakor, illetve a kamat kifizetésekor állapítja meg, vonja le, vallja be és fizeti meg az

adóhatóság felé" Azaz kiszámolja, levonja, elutalja és ő vallja be. Neked nem kell bevallanod és fizetned az adóbevallásakor. Ez minden betétnél így van.


A másik linked pedig állampapírról szól, azaz nem betétről! Jó, hogy nem részvény árfolyamokról írogattál úgy, mintha betétkamat lenne;) ÉP-nél mindig magasabb a hozam, mint egy betétnél, mert kockázatosabb/hosszabb a futamideje, stb. A részvény a legkockázatosabb, ezért lehet azzal keresni a legjobban.

68. sanyinak (válaszként erre: 57. - Globus)
2020. jan. 9. 19:12
Azért a bank is végez valami munkát, amiért jár neki valamiféle ellenszolgáltatás.
67. sanyinak (válaszként erre: 58. - Channa*)
2020. jan. 9. 19:02

Szerencsére az országban nem túl sokan gondolkoznak úgy mint te és nem otthon tartják a pénzüket.


A kincstárnál nincs kamatadó, de a TBSZ-en sincs.

Kincstárnál és a legtöbb takarékszámlánál úgyszint nincs kezelési költség.


Ha hozzá akarok jutni a pénzemhez, az nem azt jelenti, hogy készpénzben van rá szükségem.


[link]


[link]

66. globus (válaszként erre: 65. - Channa*)
2020. jan. 9. 18:50
Kp. esetében igazából nincs sok választás, mert 150 ezret rejtélyes módon nem ad ki nekem az ATM. Valószínűleg saját bankom korlátozza, mert az ATM OTP-s. Két részletben pedig kimerítem a 150-et és a 2x felvételt is, vita helye nincs :) Nem zavar, max. 3 perccel tovább molyolok az automatánál.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook