Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házimunka - tényleg csak a nő dolga? fórum

Házimunka - tényleg csak a nő dolga? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
116. Gretaa
2014. febr. 10. 19:42
Nem csak.
2014. febr. 9. 12:53
Szerintem mivel ma már a nő és a férfi is dolgozik, ezért nem. Szerintem ez a "nőnek a konyhában a helye" duma csak egy hárítás egyes férfiak részéről, mert lusták, önteltek és anyuci kinyalta a popsijukat.
114. vvlét
2014. febr. 9. 12:48
Még a gyerek előtt alakìtsátok ki a közös otthoni munka megosztást.
113. Slyte
2014. febr. 9. 11:40
Normál esetben nem csak a nő dolga kellene, hogy legyen, mégis még mindig az az elterjedtebb, hogy a nőre hárul a házimunka nagy része, vagy egésze is akár.
112. f758a7200f (válaszként erre: 109. - Ranna)
2011. jún. 26. 07:10
En is ezt csinalom, azota sokkal kevesebbnek tunik a tennivalo megis tiszta a lakas :)
111. 3c9687af29 (válaszként erre: 109. - Ranna)
2011. jún. 25. 14:01
ezt én is olvastam, nagyon jó oldal
110. ranna
2011. jún. 25. 07:01
Hm. Reklámoztam, uppsz. Ha hoxa törli, priviben küldöm.
109. ranna (válaszként erre: 72. - <Mona>)
2011. jún. 25. 06:59

Itt nem állom meg a választ, még akkor is, ha esetleg később már javasolták, nézd meg ezt: [link]

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a férjed segítsége nélkül boldogulj - az enyém is mindenben segít - csak ezerszeresen megkönnyíti a házimunkát ez a program.

2011. jún. 25. 06:44
hajrá mona! sok sikert a változáshoz :)
107. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 106. - <Mona>)
2011. jún. 24. 21:27
ez a hajó lehet hogy léket kapott
106. <Mona>
2011. jún. 24. 21:15

Koszonom a sok valaszt!nagyon aranyosak vagytok!:)


Amiota a forumot inditottam,ezt meg egy masikat is azota sokat gondolkoztam a dolgokon.Nem csak a hazimunkaval vannak itt gondok.Volt egy nagy beszelgetesunk,akkor mindenki elmondta mi nyomja a lelket.En tobbek kozt azt,hogy ha komolyan tervezunk egyutt akkor nem csak a hazimunkaban hanem mindenben kozosen ki kell vennunk a reszunket,foleg majd ha baba lesz.Tudom a jovorol kar beszelni,mert ki tudja meg,hogy mi hogy lesz,de akkor is.

Par napja lazitottam a merevsegemen.Most pl ugy hoxazok,hogy itt van mellettem a kosarban a szaraz ruha meg nem raktam el,inkabb beszelgetek mas emberekkel,most ez tobbet er nekem mindennel.


A paromnak meg elmagyaraztam,hogy ne legyen egy 5 eves gyerek szintjen,mert ez gaz.El is szegyelte magat,igyekezett nem mutatni,de lattam.Most hagyom.Ulok a gep elott,tojok ra mit csinal.Most ez igy jo.Nem ugralok 2 percenkent,es meg kell mondjam nem kis megrokonyodest latok rajta:DHa szeret,marad,ha csak bejarononek hasznalt meg mehet,majd most kiderul.

Jut eszembe jon a hetvege.Na kivancsi leszek lesz e reggeli!:)


Magamon is meg vagyok lepodve,hogy egy kis itteni "beszelgetes" utan igy felnyilt a szemem,meg hogy eddig magamtol nem lattam ezt,de hat tudjatok,hogy van ez,neha kell egeszseges s.ggberugas az ember janyanak,hogy felebredjen a csipkerozsika alombol:D


Ez most egy proba a kapcsolatunknak es majd meglatjuk sikerul e kicsit atrendezni az itthoni eroviszonyokat,nem csak hazimunkaban,ugy altalaban veve,figyelmessegben,torodesben es minden egyebben.

105. Szoknya
2011. jún. 24. 14:56

Mivel nem tudod ezt megbeszélni a pároddal és gondot is okoz, lassan már a kapcsolatotok romlására vezet, így a legjobb megoldás az lenne, ha fogadnátok egy takarítónöt.

Mindketten dolgoztok, Te igényelnéd a házimunka megosztását, férjedet ez a része nem érdekli, akkor a legjobb, ha egy külsös megcsinálja ezt Neked. Így nem lenne veszekedés sem , föleg, hogy valószínüleg nem tudtok ezen a területen közös nevezöre jutni.


Így rólad is lekerül a teher nagy része, férjeddel sem kell tovább veszekedni miatta. Pénzbe kerül az biztos, de annyi mindenre költ az ember , lehet nektek ez lenne a legjobb megoldás.


Nálunk: férjem dolgozik, én a gyerekkel itthon vagyok, így a nagyrészét én csinálom, de mivel itthon lét sem láblógatásból áll, így a férjem nagyon sokat segít. Hiszen egy gyereket nem teheted le este 5-kor, merthogy vége a munkaidödnek, vagy hétvégéd van.

Föz, porszívózik, bevásárol, stbstbstb..mindig amire igény van, vagy amire megkérem.

Gyerekem is segít a maga módján, hiszen ha elövenni tudja a játékait játszáshoz, akkor össze is tudja pakolni:) jah és istenien tudja keverni a süti hozzávalóit a tálkában ( 3 és fél éves).


Mikor dolgozni megyek, akkor még jobban megosztjuk majd a házimunkát, ha nem bírjuk ( vagy nem akarjuk..különféle okok miatt: idöspórolás, fáradtság...vagy simán indok nélkül) akkor fogadunk erre valakit. Ez majd kiderül késöbb.

Minden jobb, mint emiatt belebolondulni, veszekedni vagy akár tönkremenni. Hiszen ez csak koszos zokni kérdéskör:)))

104. f758a7200f (válaszként erre: 90. - Kismakika)
2011. jún. 24. 14:14
Nalunk a gyerekeken kivul mindenkinek tetszik hogy rendre probalom oket nevelni:)))) pl a nagyobbiknal vannak kisebb nagyobb eredmenyek is, de amikor faradt egy kicsit, trehannya valik, ezt ki kellene kuszobolnie, mert az eletben sokszor lesz faradt, megsem eheti meg a kosz...
103. f758a7200f (válaszként erre: 97. - <Mona>)
2011. jún. 24. 14:03

Mona, ne keseredj el:) olvasgatok vissza de annyit mar most mondhatok, hogy bar nekem semmi bajom azzal hogy nalunk mindent en csinalok, azt utalom ha valaki belecar a munkamba. A ferjem szerencsere nem ilyen. Nem segit abszolut semmi hazimunkaban max foz, de en is szeretek fozni, ugyhogy ez is neki inkabb hobbi es utana en mosogatok, de amikor felall az asztaltol, a tanyerjat stb beteszi a mosogatoba, a szennyes ruhat nem a foldre dobalja hanem a szennyestartoba, zuhi utan kiteriti a helyere a torulkozot, a cipojet beteszi a ciposzekrenybe amikor leveszi es ha kivesz egy inget, polot, akkor azt ugy, hogy kozben nem gyuri ossze az osszes tobbit:)


Szoval a parod egy kicsit trehany, ha nem is segit a hazimunkaban, annyit kerhetsz tole hogy tisztelje a munkadat.


Enyem eleg pedans, de pl be sem tudna inditani a mosogepet:))) viszont rendet tartani azt tud. A gyerekek az mas tema, na ok azok akik beletojnak a melomba es a kutyus, de probalom tanitgatni oket. Igen, a gyerekek mindent megvaltoztatnak, ezert kellene kialakitanod egy olyan rutint amit szenvedes nelkul is tudsz tartani, es gyors, mert ha mar most is frusztraltnak erzed magad amig ketten vagytok, hat kesobb rosszabb lesz, ha nem teszel ellene valamit mar most. Pici babaval hiaba vagy otthon egesz nap, a nap nagy resze rola szol, es a hazimunkat be kell suritened abba az idobe amig o alszik. Nem lehetetlen, persze, de bele kell kalkulalni:)))


Sok sikert, biztos hamarosan meglesz a baba is, remelem:)

2011. jún. 24. 13:10

Nalunk mindent en csinalok mondhatni. Neha en is marhara unom mar. A ferjem ha olyanja van, akkor foz (az utana levo mosogatas ram var), ritkan felporszivozik, havonta egyszer kitakaritja a lefolyot, ha valami szerelnivalo van, akkor megcsinalja. Ez mondjuk baromi keves, de ameddig reszmunkaidoben dolgozom, addig nem szolok, hisz van idom ra.

De egyebkent nincs az sehol eloirva, hogy csak a no dolga...

2011. jún. 22. 19:06
Hát, én nem is értem. Két ember közös élete közös munka, nem?
2011. jún. 22. 18:24

Ajánlom, olvassátok el Allan és Barbara Pese Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő című munkáját.

Rámutat a két nem kommunikációs eltéréseire (is).

És nagyon-nagyon tanulságos!!

99. 3c9687af29 (válaszként erre: 95. - <Mona>)
2011. jún. 22. 18:16
Légy önmagad és ne akarj mindenkinek megfelelni úgyse sikerül,én is próbáltam de rá kellett jönnöm hogy ha mindenkinek megfelelek is már nem vagyok az aki én vagyok.Remélem érted??? A takarítással meg .....ne a lakásodért legyél hanem a lakásod legyen érted, érezd magad benne jól,ha nincs összerakva a szoba csukd rá,én is így voltam a szomszédasszonyommal /mikor még dolgoztam/ mindig akkor jött át amikor éppen magam után becsuktam az ajtót, munka után és engem is zavart de megtanultam nem beengedni mert épp nem alkalmas .Aztán jöttek a gyerekek és a rendetlenség és gyermekkori volt barátnőm 1-2 alkalom után sajnos de megszakította a barátságunkat mivel a földön volt a gyerek és a játékok közt nem tudott leülni.Azóta sincs gyereke se férje de csillog villog a lakása a 6 emeleten.
98. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 97. - <Mona>)
2011. jún. 22. 18:13

Hát azért ennél több kéne, ha olyan baromi nagyon szeret. Sztem tényleg tök kényelmes neki, jobb, mint az anyjánál, mert vele ugye, általában nem szexel az ember.


Igen, jó lesz gondolkoznod, összeírni akár, pro és kontra, hogy mit is akarsz, és hogy ez, ami most van, mennyiben egyezik a te akaratoddal. És aztán lépni, továbblépni.

Sok sikert hozzá, tény, hogy nem lesz egyszerű. Viszont, ha egyszer eldöntöd, meg fogsz könnyebbülni :)

97. <Mona> (válaszként erre: 96. - 57aa4ea1e8)
2011. jún. 22. 18:08

Most bevettem.Csak ulok itt a gep elott,es nezek ki a fejembol.


Tovabb lepni is nehez.Mar volt egy hazassgom,ami tonkre ment.Utana sokaig egyedul voltam,akkor ismertem meg a mostani paromat.Biztam benne,hogy ezuttal minden rendben lesz,de nem igy latom.Arra kezdek radobbeni,hogy ha olyan huu de boldogok lennenk egyutt valoszinuleg nem erdekelne,hogy szetpakol stb,eszre se vennem,vagy nem szolnek,mert ha amugy jol meglennenk,ez erdekelne a legkevesbe.

A parom olyan alloviz tipusu.Legtobbszor a munkaja a legfontosabb,arrol szeret a legjobban beszelni is.A szex is sokszor rutin szeru,amolyan na ez is megvolt.Sose feltekeny.En meg ilyen pasit nem lattam.Jo nem vagyok egy hu,de nagy szam,de igenyes csinos no vagyok,sokan megneznek,o meg soha egy feltekeny megjegyzest se tett.Ezt se ertem.Erre azt mondja,hogy miert lenne feltekeny,nem adok ra okot.Igaz,sose flortolok mas pasikkal,kicsit szemellenzos vagyok.Ha szeretek valakit nem nezegetek jobbra balra.Neha kell egy kis feltekenyseg is,hogy erezzuk a masik szeret.Nyilvan nem csak ebbol,de ez is hozzatartozik.


Na jol eltertem a tematol.De ezeket meg igy sose gondoltam vegig.Azt mondja velem szeretne leelni az eletet,na ja kenyelmes is neki.Es hol marad az izgalom a porges?Vagy az csak a filmekben van?:)


Van mit atgondolnom.

96. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 95. - <Mona>)
2011. jún. 22. 17:46
Sztem vegyél be egy leszaromtablettát, és törődj magaddal, relaxálj, ne akarj megfelelni senkinek, tök mindegy, ki mit szól, és ne akarj görcsösen semmit. Mondjuk legelőször kezdheted azzal, hogy jól elgondolkozol, hogy ilyen embernek akarsz-e gyereket szülni? (én nem akarnék. Lehet, ezért is nem jön össze, mert nem így akarod.) Mert nekem úgy tűnik, hogy totál olyan, mint egy gyerek, aki elvárja, hogy kinyalják a seggét.
95. <Mona> (válaszként erre: 69. - Dominika33)
2011. jún. 22. 17:16

Ezen a hsz-eden nagyon elgondolkoztam tegnap.Arra dobbentem ra,hogy mintha megfelelesi kenyszerem lenne.Hogy kinek azt nem tudom,lehet magamnak.

Sose gondoltam,volna,hogy egy egyszeru takaritasnak ilyen lelki hatterei lehetnek.

Ez az egesz ugy kezdodott nalam,hogy parszor atjott a szomszed no csak ugy varatlanul,es epp nem volt minden rendben.Az elsonel,mondom letojom,akkor ertem haza.Utana volt meg egy alkalom,akkor mar zavart.Azota eszrevetlenul allandoan rendet tartok,hogy nehogy azt higyjek mar,hogy igenytelenek vagyunk,vagy lustak,meg tudom en ezt szepen csinalni.Azota mindig rend van,hogy ha valaki csak ugy beallit ne kelljen szegyenkezni.Pedig elotte se eltunk mocsokban,csak olyan atlagos rendben,most kicsit lehet atestem a lo tuloldalara,es akkor vagyok nyugodt,ha minden szepen rendben van.


A baba se akar osszejonni,es emiatt is rosszul erzem magam.Nem foglalkozok ezzel napi szinten,de mellyen bennem van,es lehet ezek miatt lettem ilyen maximalista a hazimunkaban,hogy ne legyen mar az,hogy en mindenben csodot mondok.


Meg szerencse,hogy ulok,mert ez a felismeres,most leultetne:)

Mondjuk ez meg mindig hasznosabb kielese a dolgoknak,mintha innek vagy nyugtatoznek,vagy mittudomen miket csinalnek.


Csak azt nem tudom,hogy most ezzel a nagy felismeressel mit kezdjek:(?!

94. <Mona> (válaszként erre: 86. - Dominika33)
2011. jún. 22. 16:54

Irtam az elejen,hogy mindketten dolgozunk,es fozni is szoktam,nana' az egy amit szeretek is csinalni.


Most pl hazajottem es leultem a gep ele.Atgondoltam mit,hogy szoktam csinalni,mert lehet eddig felreerthetoen irtam.Nem ugy kell elkepzelni,hogy sokkot kapok ha nincs rend:),vagy masbol se allok ki csak a takaritas.Ha latom,hogy valami nincs rendben neki allok,es a vegere szinte mindent megcsinalok,mert elkap a gepszij.


Kezdek egy mosogatassal,mert este mar sokszor nincs hozza kedvem,igy masnapra marad.Bedobok egy mosast.Amig a gep porog,odadobok valamit fozni.Ma pl csirkeporit fogok tesztaval,az hamar megvan.Amig az fo vegig szaladok a nappalin etkezon konyhan a porszivoval,nem porszivozok mindig mindenhol,gyors portorles,kint nincs sok butorunk.A wc,mosdokagylo attorlese 5 perc.Belottyintem,hagyom kicsit utana atmosom,torlom.leteritem az agyat.kb eddigre lejar a mosasom azt kiteregetem,vagy kesz a teszta leszurom.Ha volt a szariton ruha azt elhajtogatom,ha kell onnan valami masnap kivasalom,ha nem surgos hagyom es majd a tobbivel.Agynemut en sem vasalok,direkt olyat vettem amit nem is kell,igy is szep.


Mosni altalaban 1 adagra van idom,meg helyem egyszerre.Beosztom.1x agynemu,1x torolkozok,1xfeherek,1xszinesek,1xfarmerok,meg ha van par kenyes cuccunk akkor azt meg egy kulon mosasba,de mind ezt nem egy nap alatt hanem elosztva ami kell,ahogy idom van.


Nagyjabbol ez a menet,es vannak napok amikor alaposan mindent atnyalok,nem csak amolyan "ahol a papok tancolnak":)Az kb heti 1,de miven nagyon nem koszosodik ram semmi,igy az nem sokkat tobb ido,mint a tobbi,max 2 szobaval tobb porszivozas,meg kad,neha huto,tuzhely,felmosas.


Ja,es jut eszembe hetvegen csak akkor porszivozok,ha tudom,hogy jon hozzank valaki,amugy ha nem veszes hagyom.Olyankor inkabb fozni meg mosni szoktam,de ha programunk van es megyunk valahova akkor az is van,hogy elmarad,olyankor elotte szoktam megfozni,hogy legyen boven.


Valahogy igy:)

93. Bcicus
2011. jún. 22. 16:07
Nálunk mindenki csinál mindent.Ki ér rá éppen Mostanában ő csinál többet, mert én a gyerekkel vagyok elfoglalva.
2011. jún. 22. 14:37

Mosás hetente egyszer-kétszer, ágynemű csere nyolc naponta.

Porszívózás másfél hetente, akkor felmosás és nagy fürdő tisztítás. Portörlés előtte nap. Kis fürdő tisztítás kettő-három naponta.

Mosogatás ha estéről reggelre marad nem számít, főzés közben általában mosogatunk így csak tányér és főző edény marad.

Vasalni egy hónapban egyszer, de télen még annyit sem, nekem összesen öt olyan cuccom van amit kell, a többinek elég a válfán szárítás. A párom minden nap hord inget, de a legtöbb kirázva, válfán szárítva tökéletes lesz. Ágyneműt nem vasalok.

Abban a két napban amikor dolgozom 4.45h-kor elmegyek otthonról és 21.45h-nél előbb nem érek haza. A párom munkája változó, hol napi egy óra, hol tizenegy, de ő hétvégén sosem dolgozik. Gyerekünk nincs.

91. 3c9687af29 (válaszként erre: 39. - Sonysony)
2011. jún. 22. 14:34
A mosogatás kimaradt nálam az előbb de ahogy most vissza olvastam, hát igen, ebéd, mosogatás és kellemesen pihizni együtt.
2011. jún. 22. 14:32

nekem a párom nem igazán segít, igaz, reggel 7-este 5-ig melózik. Ha hazajön, eszik, fürdik, és "pihen".

Sajnos a gyerekekkel sem foglalkozik eleget. Ez van.

Én viszont a 2 nagyobb gyerekemet már most arra tanítom, pakoljanak csak el maguk után, szennyest a helyére, stb...a rokonom szerint nem kellene így fognom őket. Én így látom helyesnek. De szerencsére megcsinálnak mindent, amire kérem őket, segítenek.

Már csak apát kell megnevelnem, ill. visszanevelnem.

:)

89. 00a194caf9 (válaszként erre: 87. - Dominika33)
2011. jún. 22. 14:28

Hát igen. Persze folyton lehetne takarítani, sikálni pucolni, mert már másnapra nem látom makulátlannak a dolgokat, de kit érdekel? Bele lehet kattanni ha folyton a porszemeket vizsgálja az ember. :)

És valaki jól írta nemrég, hogy végül is a lakás van értünk, nem mi a lakásért.

2011. jún. 22. 14:23
Mikor még csak ketten voltunk a párommal a szombati takarítás és a mosás volt a vasárnap a vasalás, fiatal házasként takarítani a legjobb, mindenben segített szerintem belehet fogni őket a munkába csak egy kis női taktika az egész,a fürdőszoba a legjobb most próbáld ki vele együtt kitakarítani a kádat vagy a tusolót, egy póló és kész, ha vizes leszel véletlen annál jobb.Mikor már jöttek a gyerekek akkor is segített ha otthon volt, persze nem akarta eleinte de éppen akkor mentem SÜRGŐSEN a vc-re mikor peluscsere, büfiztetés és sorolhatnám ....A mai napig is szeret segíteni a takarításokban az ablak mosásban is tornácon az egyikünk kint a másik bent.Csak leleményesen, belehet fogni a pasikat a takarításhoz. Már nagyobbak a gyerekek így a pénteki és hétfői takarítás van.
87. Dominika33 (válaszként erre: 85. - 00a194caf9)
2011. jún. 22. 14:19
Szerintem ez a normális, legalábbis régen igy csinálták még az én gyerek koromban az anyukák. Szombaton takarítás, mosás stb....vasárnap pihi. Hétkönap meló, aztán kert és állatok. Valahogy igy.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook