Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Házimunka - kinek a dolga? fórum

Házimunka - kinek a dolga? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2010. márc. 19. 21:20

Ja és vasalni akkor szoktam mikor olyan helyre megyünk!! A gyerkőcnek az oviba a ruháit stb ...de a mi trenyóinkat nem kell vasalni:-))

Mosni minden nap mosok de nem a folyóparton:-))Úgyhogy teregetek minden nap és hajtogatom a rucikat!!!Ez mindennapos a felporszívózás és a felmosás se nagy kaland ......mondjuk én 5 éve itthon vagyok belerázódtam sőt gyerekkel is inkább csak játszik a drágám:-)4 éves nagyfiú kicsikorában 6 hónaposan fürdette meg 1 szer..félt hogy elejti de én nem is engedtem volna:-DD Anyatigris vagyok!!!!pelenkát 1szer cserélt azt le is fotóztam:DDDDDDDdÖröm volt nézni:-))

2010. márc. 19. 21:15

Nem tudom én ebből soha nem csináltam ekkora gondot lehet csak most gondolok bele:-))


Bevásárlás nálam úgy műkszik hogy 1 héten 1 szer elmegyek a tesóba:-)Megveszek ami kell:_)Végül is kocsi van akkor nem megy éppen sehova... mert nekem kell!Reggel ha kell akkor mikor jövök haza az oviból akkorveszek kiflit kenyeret ilyesmit:-)De a nagybev elintézem magam mi is lenne ha nekiállna vásárolni :-))Venne olyan cuccokat amiket nem is szoktam!!

2010. márc. 19. 21:08

Az én véleményem a munka megosztásról:)

Amikor a nő, vagy a férfi otthon van gyesen, akkor a házimunkát véleményem szerint annak kell végeznie, aki otthon van, hiszen a másik egész nap, illetve héten dolgozik (legyen az akármi). Ebben az élethelyzetben is vannak munkák, amit mondjuk az otthon lévő nőnek nem kellene elvégezni. pl. vásárlás, mert nem tud sokat cipelni, stb.

Ha viszont már mind a két szülő dolgozik, akkor a házimunka is megosztásra kell, hogy kerüljön.

Nálunk ez így van. Munka mellett a házi munkát közösen végezzük el. Ha én takarítok, akkor a férjem főz, ha mosogatok, akkor ő port törölget. Bevásárlás a férjem dolga, mert ő mindig autóval jár, és ha nem is azzal járna, akkor is ő elbírja a két szatyrot is velem ellentétbe. Természetesen vannak dolgok, amiket nem szívesen bízok a férjemre (mosás, vasalás), de ezt úgy szoktam csinálni, hogyha nem fért bele a hétvégébe a mosás, akkor bekészítek egy adagot, és aki korábban ér haza az indítja el.

Én nem vagyok a háziasszonyok gyöngyszeme, de ennek ellenére azt mondom, hogy amíg otthon vagyunk gyesen, gyeden és a férjünk dolgozik, addig nekünk kell ellátni otthon mindent, hiszen nekünk is jól esik pihenni munka után.

2010. márc. 19. 21:08

húú lányok akkor nekem arany életem van a férjem egy fehér holló...:))

nekem a legkisebb bevásárlást is ő intézi, reggel míg fel nem kelünk a kisebbikkel a nagyobbal játszik( koránkelők vagyunk a fiúk fél6.6 mi fél7 körül kelünk)utána megy dolgozni, ha hazjön és nem volt kedvem vagy időm főzni vagy alapanyag nem volt hozzá, akkor csinál vacsit,megfürdeti az egyik gyereket,ha van mosogatni való akkor elmosogat, elaltatja a nagyobbikat, néha a kicsit is elringatja, és mindemellett odafigyel rám és egyes igényeimre.

31. 3a92f8d690 (válaszként erre: 30. - 3a92f8d690)
2010. márc. 19. 20:52
:-DD én soha nem bíznám rá a bevásárlást és mosogatni hála nem kell van 1 házitündérem aki nem a férjem hanem a mosogatógépem:-DDD jájjjjjjjj
30. 3a92f8d690 (válaszként erre: 6. - Szücsi)
2010. márc. 19. 20:51
baszki..............
2010. márc. 19. 20:48

Bent az enyém kinn az övé a feladat:-)Én soha nem szoktam kocsit mosni és füvet nyírni stb na jó ha rá vagyok szorúlva vágok 1 kis gyújtóst és viszek be fát de hála itt a tavasz:-))Sokat jelent ez így is mikor kismam voltam sokat segített szinte mindent ő csinált:-)De nem használtam ki csak jól esett pl ha pórszívózott!!Főznöm sem kell mert a kaját a menzáról rendelem mondjuk éppen 2 hónapja főzőcskézek is még jól esik:-))


DE a férfinek alapból semmi keresnivalója nincs a konyhámban:-)Főleg hogy ott lébecoljon és nézegesse mit kéne letörőlgetni:-DD Így is elég ha néha beszól:-))Akkor kizavarom a dolgára irány sepregetni az udvaron:-))

2010. márc. 19. 20:33

Húúúúúúúú!!!!

Hát eddig is tudtam, hogy baromi jó férjem van, de most aztán....

Mi mindent feladatot megosztunk; (na jó vasalni és mosni azt csak én szoktam)aki éppen ráér az végzi az aktuális feladatot.

Viszont ablakot csak ő pucol, mert nekem tériszonyom van és a hetediken lakunk! :S

2010. márc. 19. 20:21
Az én párom sem segit sokat de pl tegnap éjjel lányom nem hagyott aludni hulla voltam reggel és azt mondta ma ne főzzek tegnap pedig étterembe vitt,kedves de a lányomnál semmit sem segit azt mondja én vagyok az anyja igaz nem tőle van de néha jol esne ha legalább egy kakaot csinálna neki..
26. 35c81b79eb (válaszként erre: 18. - 353779d874)
2010. márc. 19. 19:53

Az én párom a 8 év alatt kb. kétszer fogott porszívót a kezében, felmosót még soha és főzött vagy háromszor, de azt is asztali grillen csirkemellett.

Egyszer meglepett a szülinapomra csinált nekem Tiramisut, de azt nem kívánom senkinek, ami otthon fogadott. Ő ugyanis sosem mosogat, úgyhogy a konyhában, még a földön is edények, keverőtálak voltak, mert már a mosogatóba nem fért bele. A sírás kerülgetett. Jó volt , hogy alig estem be a gyerekkel este az ajtón állhattam neki a rom eltakarításnak.

Mikor szülés után egy hétig kórházban voltam, nem volt egy darab tiszta pohár sem a lakásban. Elég sok kávét ivott akkor még a párom és mindet másik pohárból. Csak a pezsgőspoharak maradtak tisztán.

2010. márc. 19. 19:46
Nekem is volt idő amikor komolyan megosztottuk a munkát, mosogatás, bevásárlás, kuktáskodott is. De mostanában azt veszem észre, hogy nem akaródzik neki. Ezen tegnap össze is balhéztam vele, ekkor mondta, hogy szar nőnek lenni. Mire hazaértem belátta, hogy nem sokat kérek, és ennyit megér, hogy jó kapcsolatban éljünk.
24. McKenzi (válaszként erre: 22. - McKenzi)
2010. márc. 19. 19:38
ja és az sem egészen igaz, hogy én főzök, mert általában abba is besegít (felvágja a húst vagy a hagymát :) Miközben főzök ő mosogat :)
2010. márc. 19. 19:37
Na jó azért annyira nem drasztikus a helyzet. Takarításban pl segít, persze jóval kisebb rész az övé. De a mosás, vasalás, főzés az csak az én dolgom, pedig ugyanannyira vagyok leterhelve, mint ő, sőt...
22. McKenzi (válaszként erre: 6. - Szücsi)
2010. márc. 19. 19:36
nálunk is hasonló a helyzet, kivétel, hogy én főzök és sokszor együtt vásárolunk, egyébként vagy ő vagy elviszi a kicsit is. Takarít is ha jobban ráér, egyébként azt én szoktam, vagy közösen, de mostanában ő, mert én vagyok a fáradtabb. A fiunk még kicsi de már szépen elrakja a játékait :)
2010. márc. 19. 19:35
Hát mi is ezen vesztünk össze tegnap. Mondtam, hogy már cselédnek érzem magam. Erre ő: én mindig is mondtam, hogy szar nőnek lenni.
20. d0b7178f40 (válaszként erre: 6. - Szücsi)
2010. márc. 19. 19:26
hol lehet ilyet kapni???Erre szokták mondani, hogy fehérholló.szerencsés vagy.
2010. márc. 19. 19:17
Fiús anyák, óriási rajtunk a felelősség!
2010. márc. 19. 19:02

Látom rátapintottam a lényegre, és nem csak én szoktam magamra maradni a házimunkával.

Azt hiszik hogy lógatjuk a lábunkat...a cikkj pont egy ilyen kellemesnek nem mondható vitánk után írodott...

2010. márc. 19. 18:05
Sajnos a nők robotolhatnak életük végéig!Nálunk is hasonló a szitú.Én is 2 gyerkőccel vagyok ithon.Fiam 3 éves nem mehetett oviba , mert még a kakival vannak gondok ,lánykám 10 hós.Eleinte nekem is sokat segített a férjem, aztán ahogy múlik az idő egyre kevesebbet,mentségére szolgáljon azért a gyerekekre vigyáz ,ha itthon van ,és nekem + más dolgom van.Én már úgy vagyok ezzel a dologgal,h beletörődtem.Mostanába már mondogatom páromnak ,én mikor kapok 1 nap szabit?Azt mondja ,készíts ide mindent egész napra aztán ha szabadnapos leszek ,el mehetsz.Ez mind szép és jó is lenne ,de mindig közbe jön neki valami.Legutóbb is azon vitáztunk,h mondtam neki menjünk el sétálni,v bevásárló központba(kimozdulni egy kicsit),de ő fáradt ,nix kedve stb.Én meg már meghüjülök itthon.Kimozdulni se tudtam eddig nagyon a meló miatt+sok tejem volt és fejtem egész nap mint az őrült.Mindegy itt a jó idő!!!:)Még annyit néha az is elég lenne szerintem ha férfi társaink néha kedveskednének nekünk valamivel,vagy pár kedves odafigyelő szóval elismernék,hogy menyit is gürizünk.
16. kingi7
2010. márc. 19. 18:03
Nálunk teljesen jól műkődik :) mindenki azt csinálja, ami éppen jut, ha én dolgozom, apa főz, ha fordítva, akkor én, most ő kertészkedik, én vigyázok a lánykámra és főzők... a picurt is teljesen ellátja, akár éjjel, akár nappal, csodás párom van! Nekem ez a normális, mindenki csináljon mindent :)
2010. márc. 19. 17:54

Nekem nem sok választásom van, egyedül nevelem a két kisiskolás fiamat. 1/2 8-4-ig dolgozom, utána fukért, kedd- csütörtök edzésre 5-re vissza, 7-kor értük.

Két hétvégén apjuknál, kettőn velem, amikor apjuknál, akkor tudnék takarítani, + egyéb, de sokszor csak heverek, olyan fáradt vagyok. Fiúk pár dologban már segítenek, de mindent nem varrhatok az ő nyakukba.

14. Anda39
2010. márc. 19. 17:37

Nálunk úgy alakult, hogy tul.képpen mindent én csinálok...

Kezdetben azért, mert logikus volt, ha már otthon vagyok a gyerekkel (később a többivel, össszesen négy van :) )ne várjak a páromra. Annál is inkább, hogy sokszor jött haza már fürdetés után. Szépen néztem volna ki, ha rá várok! Neki az volt a dolga, hogy pénzt keressen, méghozzá eleget a nagy családunknak. Ahhoz, hogy ez összejöjjön, bizony nem tehette meg, hogy négykor vegye a cókmókját és hazainduljon, több helyen is dolgozott. Mivel én tartottam otthon a frontot, a munkahelyén egyre feljebb jutott, mondhatom azt, sokban nekem is köszönheti, amit elért karrier tekintetében. Ezt egyáltalán nem bánom. 43 évesen jött el az én időm: kitanultam egy szép szakmát, és most dolgozom. Azt, amit szeretek, ami nem lebecsülendő a mai világban.

Visszatérve a párom itthoni munkájára: ha bármi miatt szükség volt rá - mondjuk kórházban voltam éppen szülni, vagy nagy ritkán ágynak estem -, mindig tökéletesen el tudta látni a gyerekeket és a háztartást, morgás nélkül. De csak vészhelyzetben szánja rá magát, hogy házimunkát végezzen.

2010. márc. 19. 17:35
Háááát..., akkor most a görög oldalról. Itt, főleg vidéken, egészen jól elkülönülnek a férfi-női szerepkörök. Bizony az asszony viszi a háztartást, és a gyerekeket. A férj meg viszi a munkát, és utána a láblógatást. Na jó, azért nem ennyire durva a helyzet. Már csak azért sem, mert én egy (magyarok által is nagyon felkapott, kedvelt) üdülőfaluban élek. Itt a nők szinte csak nyáron dolgoznak. Ilyenkor azt hiszem, igazán megtehetem, hogy mindent én csinálok itthon. Nyáron viszont én is dolgozok (most már csak 10 órában, viszont májustól októberig egyetlen szabadnap nélkül). Eleinte akkor is arra futottam haza a napi 2-3 órás sziesztámra, hogy gyorsan főzzek meg, kicsit pakoljak össze, mert a páromat a kutya nem tanitotta meg arra, hogy a cuccait egy helyre rakja...stb., zuhanyozzak gyorsan és menjek vissza dolgozni. De az évek során elértem azt, hogy amikor neki szabadnapja van (mert neki olyan is van nyáron), akkor bizony ő is ki tud főzni egy tésztát, tud csinálni egy omlettet, vagy egyéb könnyen elkészithető ételeket. Össze tudja pakolni a ruháit. De soha nem tudnám elérni nála (mondom ezt most, de 5 évvel ezelőtt azt gondoltam a mai állapotot sem lennék képes elérni), hogy mondjuk felporszivózzon, vagy vasaljon (ez utóbbit nem is engedném :) ). De még egy érdekes példa: háromgyerekes, 35 éves anyukának segitett az idősebbik fia (elpakolta a tiszta edényeket a helyükre). Apuka épp akkor lépett be az ajtón, mire erélyesen rá szólt a fiúra, hogy ez nem az ő dolga, azonnal hagyja abba, ilyet csak a melegek csinálnak. Na ez is egy szemlélet. Nevelés kérdése lenne?
12. kri76
2010. márc. 19. 17:14

Nálunk a párom sokat segít!!!

Persze, én is dolgozom a 4 hónapos gyerek mellett itthonról. (Könyvelek.) Persze, ebből élünk is meg.

Ha nem segítene, nem tudnék dolgozni sem.

Szerintem normális esetben mindkét fél kiveszi a munkából a részét!!! Nincs női meg férfi munka. Én is lapátoltam pl. havat télen és Ő pl. szokott főzni.

2010. márc. 19. 17:06

Szerintem nagyon rossz kifejezés ez a "segíteni a feleségnek, anyának".

Szerintem a családban vannak feladatok, ezeket el kell osztani, anya, apa, gyerekek.

2010. márc. 19. 17:02

Sziasztok!

Én két napig ágyhoz voltam kötve. Nem nagyon tudtam mozogni. Na már második nap: anya ugye hamar helyrejössz!!?? Ja két gyerkőcünk van. Este fürdetni, reggel iskolába indítani, tizórait csinálni stb... De nem minden férfi van hozzászokva!

2010. márc. 19. 16:50

Én 2 gyerekkel vagyok itthon. A fiam ovis,délben szoktam érte menni, a kislányom 3 hónapos. A szülés utáni első hetekben nagyon sokat segített a férjem. Ő főzött minden nap. De egy ideje mindent egyedül csinálok. Reggel elviszi a kisfiunkat az oviba,aztán megy dolgozni. Este 7 körül ér haza.

Csak vasárnap van egész nap itthon,de akkor hagyom,hogy olvasson,netezzen,játsszon a gyerekekkel,vagy lemegyünk sétálni stb. Neki is kell a kikapcsolódás.

Nálunk úgy néz ki egy hétköznap,hogy reggel elviszi Ferkót az oviba. Mi itthon vagyunk a kislányommal,szórakoztatom,játszom Vele,megetetem,elaltatom,aztán nekiállok a házimunkának. Beindítom a mosógépet,elpakolok a szárítóról,rendbe rakom a konyhát.Felébred Zsuzsika,megint játék evés,utána megyünk Ferkóért,onnan a játszóra. Hazaérünk,esznek a gyerekek,megfőzök,Zsuzsika alszik. Délután felébred,megint játszunk,aztán 6 után fürdetem,megágyazok,betessékelem Fecót a kádba,megvárom,hogy lefürödjön,aztán vacsit csinálok,utána etetem Zsuzsikát és ilyenkor ér haza a férjem.

Igaz,hogy elfáradok estére,de szerintem ez természetes. Nagyanyáink hogy csinálták 8 gyerek mellett?? És még a jószágokat is ellátták.. Én meg házimunka közben bekapcsolom a tv-t és közben odapillantok a Dallasra,Klinikára :))

2010. márc. 19. 16:33
Mióta a nő dolgozik,szerintem mindenkinek a kötelessége aki ott lakik,hogy rendet és tisztaságot tartson maga körűl.persze kivéve,ha a gyerek kicsi mert ő még nem tud takarítani. nekem a nagyobbik fiam 12 éves maga takarítja a szobáját,ha eszik akkor elpakol maga után..ez alapvető. a párommal meg kialakítottuk,hogy ki mit csinál. ő porszívózik,port töröl,én mosok és főzök..stb. másképp nem lehetne bírni.
2010. márc. 19. 16:27
Jah azt elfelejtettem mondani, hogy nekem a lányom segít a legtöbbet. Soha nem mondtam neki, hogy pakolja össze a játékait, egyszerűen, mindig a helyére raktam amivel nem játszott, és így esténként jön és ő is pakol velem. Még nem volt két éves amikor először mondta hogy ő is mosogatni akar, azóta együtt mosogatunk szinte minden nap, és míg az elején csak pancsolt a vízbe, ma már megpróbálja a szivaccsal tisztára mosni a tányérokat. Sőt a ruha elpakolásnál is szalad hogy hagy segítsen. :-)
2010. márc. 19. 16:27

Nálunk egész héten a férjem vásárol be, főz, mosogat - munka után. Hétvégén, míg a nagybevásárlást intézi, addig én takarítok a fiammal. Mosás, vasalás az én feladatom.

A hétvégi főzés közös, a mosogatást átvállalom, mert egész héten ő volt konyhaszolgálaton :)

A fiam is ezt látja az apjától, és rengeteget segít, a takarítás például mindig közös vele. Remélem a menyemmel is olyan segítőkész lesz, mint velem.

Ha nálunk vannak a barátok és megyünk a barátnőmmel vásárolni, vagy úszni, :) akkor bizony a fiam takarít, a férjem meg a barátja vásárolnak és főznek, mosogatnak, mire mi hazaérünk meleg kaja vár :)

Jó dolgom van mi? :)))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook