Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házassági válság? fórum

Házassági válság? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Házassági válság?

1 2 3 4 5 6 7 8
2013. szept. 27. 14:36
Nem hiszem,hogy akkora baj lenne itt,hogy válni kellene.Mindent meg lehet oldani ha ketten akarjátok.Ami zavar azon változtatni kell,le kell ülni tiszta fejjel,higgadtan megbeszélni.Bocs hogy ezt mondom,de igen is kötelességed,azok után,hogy van 2 gyermeketek,nem vagy elégedett,de azért útban a harmadik,nem szabad csak azért mert "unalmas" borítani mindent.
2013. szept. 27. 14:27

A kisgyerekes időszak sok kapcsolatot próbára tesz, a legnehezebb időszak... Mindenki fáradtabb, mindenkire több feladat hárul és így türelmetlenebb, kevésbé megértő , viszont hiányzik neki a lelki és a fizikai támogatás. Ráadásul a társunkkal nagyon keveset lehetünk ténylegesen tejesen kettesben.

Beszélgessetek, próbáljatok megszökni, amikor ott van a nagyszülő. Szánjatok a másikra időt, különben elvesztek egymás számára.

2013. szept. 27. 13:08

Még annyi:NE hallgass a negatív hozzászólásokra!

Ti egy család vagytok!Harcolj érte!

12. esto70
2013. szept. 27. 12:20

Szia!

Mint ha magamról olvastam volna a soraidat. Ugyan ebben a cipőben jártam mint te. Most már egy elvált boldog nő vagyok. Igaz én 20 évet húztam le az exemmel. Nekem a házasságom 5.-ik évében jött el a felismerés, hogy teljessen unalmas, és hideg a kapcsolatunk. Szintén semmi elismerést nem kaptam tőle, akár csak te a férjedtől. Anyosóm állandóan ott fontoskodott nálunk, és a szeretett kisfia mindig mindent jól csinált. SZERINTE. 15 évig tűrtem még, amit most már bánok. Ha ilyen helyzetben vagy akkor lépned kell. Rövid az élet ahhoz, hogy állandóan háttérbe szoruljunk, és ne vegyenek semmibe. Nem hiszem, hogy egy rossz kapcsolatot helyre lehetne hozni. Ha valami elromlik, és javítani kell, sosem lesz olyan mint elötte volt.

11. ittmost (válaszként erre: 10. - Krisz42)
2013. szept. 27. 12:19

Én is csak macskakörmöt tudok tenni,pont ezt gondolom.

és még azt is,hogy egy kapcsolatot nagyon megterhel az,ha plusz ember van jelen rendszeresen,még a gyerekeken kívül. Elvész a pár ebben a tömegben.

10. Krisz42 (válaszként erre: 9. - Szilvamama)
2013. szept. 27. 12:08
Én is csak azt tudom írni,amit már ketten leírtak.Tudod ha tényleg lett volna jóvője a kapcsolatnak,akkor se 2,se 6,se 16év után nem hűl ki.Neked az idilli az volt,h éltetek a mindennapokban,lefoglalt a gyerekszülés,nevelés,fèrjedet szintén,hiszen ûjdonság,de màr az sincs,már az újdonság varázsa is elmúlt,minden megszokott lett,unalmas,neki csak az kell,h munka után otthon kapjon meg mindent a kényelemhez,csak egy tartozêk lettél a házasság nevű dolog tartozéka,az utòdok velejárója.
9. Szilvamama (válaszként erre: 6. - 7a3a05277b)
2013. szept. 27. 10:04
Pontosan ez volt az első reakcióm a történet elolvasása után. Nem akarom a hozzászólásodat megismételni, de én is úgy látom, hogy már az alapjai sincsenek meg ennek a kapcsolatnak. Egy darabig működik az is, ami nem illik össze tökéletesen, de egy idő után széthullik...
2013. szept. 27. 09:56

Ezen a helyzetek két dolog segíthet, szerintem.

1.- azt a bizonyos rokont távol tartani, aki miatt a viták vannak. Gyanítom, hogy akarva-akaratlanul is téged cukkol bizonyos irányba, ami miatt érzed az elmondottak egy részét. Tartsd magad távol, mert tőle.

2.- le kell ülni és nyiltan meg kell beszélni azokat a dolgokat, amik bántanak. Másképp nincs továbblépés.


Még egy megjegyzés: kellene neked, magadnak is tenni azért, hogy ne érezd magad robotnak. Pl. találnod kellene egy olyan elfoglaltságot, amiben örömöd leled, valamilyen hobbiszerűséget. Mert a kötelességszerűen elvégzett munka tényleg idegörlő.

Ez lehet kézműves dolog, lehet könyvtába vagy valamilyen edzésre eljárás stb.

Ha te magad ki tudsz kapcsolódni egy kcsit, másképp fogod látni a világot is!:)

2013. szept. 27. 09:53
Én is ebben a cipőben járok!De kezdünk helyre jönni,én a sok őszinte beszélgetést ajánlom,nem kell megsértődni azon amit a másik mond,mert mi nem azt szerettük volna hallani,ilyenkor sok minden kiderül,az is ha lehet változtatni,és az is ha nem.
6. 7a3a05277b (válaszként erre: 5. - Lili bárónő)
2013. szept. 27. 09:21

Nem hat év alatt hidegültek el. Már az elején sem működött. Leírta: egy év után szakítottak már majdnem, annyira nem működött a kapcsolat, majd kiderült, hogy terhes és akkor elkezdték másképpen csinálni. Eddig tartott az akaratból működtetett kapcsolat lendülete.


Cikkíró, nagyon úgy tűnik, hogy ennyi volt. Nem azért, mert egy kapcsolatot nem lehet megmenteni vagy fel kell azonnal adni. Hanem azért, amit te is leírtál: annyira nem passzoltok, hogy már egy év után szakítottatok volna, ha nem maradsz terhes.

2013. szept. 27. 09:18

Pontosan azt írtad le, ahogy a házasságok kihülnek, ahogy az emberek eltávolodnak egymástól. Csak hat év után még korainak tartom..:-/

Nincsenek ötleteim, nem hiszek a wellness hétvégekben, a csipkés fehérnemükben. Szikra kell, ami vagy van, vagy nincs..

Minden félresikerült kapcsolat azon bukik meg, hogy nem sikerült megtalálni a másik felünket.. Ez persze csak az én tézisem..

A többieknek biztosan lesznek jó ötleteik, nekem elolvasva ez jutott eszembe. És csatlakozom az előttem szóló kérdéséhez..:-/

Azért kívánom, hogy újra közelebb kerüljetek egymáshoz!

2013. szept. 27. 09:17
3. gyerek kérdés nekem is eszembe jutott. Mit tesztek azért, hogy javuljon a helyzet? Kettesben szoktatok lenni? Az anyós-nagyi kérdés nekem sem tetszene, szerintem érthető, hogy nem akar velük "élni"...
2013. szept. 27. 09:11
Félve teszem fel a kérdést: mire a harmadik gyerek?
2013. szept. 27. 09:10

Nezzetek meg a Tuzbiztos szerelem c. filmet.

A tobbi rajtatok mulik.

2013. szept. 27. 09:08
Hat éves kapcsolatunk mintha nem akarna úgy működni, ahogy szerintem kellene. Nincs új szerelem, nincs harmadik. Meggyőződésem, hogy a hiba bennünk van...

Ugrás a teljes írásra: Házassági válság?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook