Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házassági válság? fórum

Házassági válság? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Házassági válság?

1 2 3 4 5 6 7 8
135. koma* (válaszként erre: 134. - Krisz42)
2013. okt. 5. 06:21
Ezzel egyetértek!:-)
134. Krisz42 (válaszként erre: 131. - Jhade)
2013. okt. 4. 20:53
Az tény,de talân elgondolkozik,h másképp is lehet,nem kell szenvednie.Esetleg változtathat,kiléphet.Ha vki másképp tekint pl.a kapcsolatára,már megérte írni.
133. Krisz42 (válaszként erre: 132. - Adri005)
2013. okt. 4. 20:51
Köszönöm!:)Kivánom,h te is boldog párkapcsolatban élj:)
132. Adri005 (válaszként erre: 125. - Krisz42)
2013. okt. 4. 20:36

Ez valóban szép és ritka dolog. Én is egy ilyen családban nőttem fel. Nekem egy féltestvérem van. Anyum elvált az első férjétől mert alkoholista volt és bántalmazta őket. Bátyám azóta 34 éves és a válás óta nem is látta az apját, gyűlöli, jogosan. Apumat szólítja és tekinti apának. Kettőnk kapcsolata is ritka. Nem csak testvéri, de baráti is. Sokkal szorosabb köztünk a kapcsolat mint a férjem meg a húga között. A vér semmit sem számít.

A Te férjed is akkor olyan különleges ember mint apum. Az ilyen embert csak megbecsülni lehet.

Csak azért írtam le, hogy azért tényleg akad még ilyen ember. :)

Ezúton kívánok Nektek minden jót.

131. jhade (válaszként erre: 127. - Krisz42)
2013. okt. 4. 19:01
Krisz...attól, hogy Te boldognak érzed magad, más rossz kapcsolata nem fog automatikusan boldognak minősülni...
130. Krisz42 (válaszként erre: 129. - Szerénke83)
2013. okt. 4. 16:10
Én sem tudom,de múltkor vki mondta,h már nem kell elintézni,mivel házasok vunk,ő is hivatalos gyám lett.Van olyan új törvênyh a gyerek kóteles eltartani a szüleit,ha nagykorú,keresőképes,a szülei pedig vmi miatt nem képesek rá.
2013. okt. 4. 15:55

milyen törvény?

ha elválnátok, csak a közös gyerekre kellene fizetnie gyerektartást, vagy rosszul tudom?

128. Krisz42 (válaszként erre: 126. - Szerénke83)
2013. okt. 4. 15:29

Már nem biztos,mert sok új törvény van,tehát azt hiszen nem kell külön papír,h ő hivatalos gyám lehessen.Persze azt sem tudom,h a gyerekeimnek emiatt kötelessége lenne-e őt is eltartani öregkorában,ha igényli:)

A kapcsolatunkról:a gyerekeim szerintem elég jó gyerekek voltak és jòl vettek minden akadályt.Igen fejlett a humorèrzékük már kicsi koruk óta.Tehát nem volt nehé kijönni velük és a párom tipikusan olyan,h mindenkiért kiáll,aki az övé.Arra meg nagyon ugrott,h ha azzal jöttek,h mit számít neki vmi,mikor csak a nevelőapjuk.Kialakult a kölcsönös bizalom,szeretet.Mivel szeretünk sportosan élni,sok i program volt kirándulá,kenutúra.A pârom versenyszerűen uszott,másban is nagyon jó,kenutúrán is nagyon egymásra vunk utalva,nagyfiamnak jó példakép lett,lânyomnak meg apapótlêk.Ő pedig élvezte,h elfogadták,megbecsülik.De ha nem lett volna családcentrikus,akkor nem lennénk együtt:)

127. Krisz42 (válaszként erre: 122. - Koma*)
2013. okt. 4. 15:15
Köszönöm,h nem támadásnak vetted a véleményem.Máshol volt,aki azért kritizált,mert arròl írtam,h boldog vok,minden szép és jó.De van,aki leírta,h erti,mièrt írok ròla.Met annyi itt a rossz kapcsolat vagy a kérdés,h van másmilyen is.Csak szeretném a saját kapcsolatommal bizonyítani,h igen,van,mert ha nem írnék róla,akkor kicsit utopisztikusnak hathatna.Szeretném,ha mások is boldogok lennének.Ezért írok róla.Mióta az első házasságombòl sikerült kilepnem,egyszerűen jòl esett segíteni,adni.Ráadásul volt olyan időszak,amikor nem dúskâltam semmiben,egyedül voltam a 2gyerekkel,mégis boldogok tudtunk lenni.Akkor megtapasztaltam,h az anyagi dolgok nem fontosak annyira.Most nem élünk rosszul,de nagyon sok dolog háttèrbe szorult.Pl.a mai napig smink nélkül megyek ki az utcára:),de igényes vagyok.A gyerekeim akkor is viszik vmire,ha nem járnak mindenféle külón órákra,de sportolásra legyen idő és pénz ha kell.De ezek részletek,lényeg,h inkábbilyenekre menjen az energia,amit a társadtól hihetetlen mennyiségben kaphatsz,ha harmonikus a kapcsolat.
2013. okt. 4. 15:15

Itt most arra gondoltam, hogy gondoskodási kötelessége csak a közös gyerekre lenne, nem mind a háromra.

De ez jó, hogy a másik kettőt is elfogadta és sajátjaként szereti.

ez sem mindennapi:)

125. Krisz42 (válaszként erre: 123. - Szerénke83)
2013. okt. 4. 14:57
Igen,egy közös gyerek van,de mivel több,mint 8éve együtt vunk,a nagyok is őt tekintik apjuknak,őt szólítják annak.A vér szerintit évek òta nem látták,nem beszéltek vele.Nem is szeretik-nem ên neveltem beléjük,-tudják,nagyfiam konkrétan is emlékszik rá,milyen volt vele.Szóval így vagyunk egy család.Egy gyereknek az az apja,aki felneveli.Most sincs különbség a 3gyerek között,a kicsi testvéreinek tekinti a nagyokat,már gondolkoztam azon,h a 17éves fiamnak szólok,h hivatalosan ők csak féltestvérek,lehet,h vhol ezzel majd találkozik.A férjem nem gáláns,mikor megismerkedtünk ott voltak a gyerekeim is,tudta.Ráadásul én emiatt nem adtam alább az elváràsaim,büszke voltam rájuk.És ha öregek leszünk vagy szükségünk lesz rájuk,akkor ők akkor is ott lesznek,ha a nevelőapjukròl lesz szó.Tehát ez kölcsönös.Ráadásul ők első perctől elfogadták,tehát könnyű dolga volt velünk:)
2013. okt. 4. 14:56
Akkor, bocsi elgépeltem
123. Szerénke83 (válaszként erre: 119. - Krisz42)
2013. okt. 4. 14:05

Egy közös gyerek van ugye?

Akor elég gáláns lenne a férjed, ha gondoskodna a gyerek(ekről)

El sem hiszem lassan, hogy létezik ilyen férj...

122. koma* (válaszként erre: 121. - Krisz42)
2013. okt. 4. 13:00

Na ilyenkor sajnálom, hogy mindez csupán virtuális beszélgetés, hisz ebben a formában annyi mindent félre érthet az ember.

És nem írtam, vagy legalábbis szándékosan biztosan nem, hogy nem akartam az esküvőt.

ÉS nem azért lett házasság, hogy biztos kötelék legyen,hisz már a második babával voltam várandós, mikor az esküvőnk megvolt.

ÉS valóban rossz passzban voltam. Oka lehet ennek a párom, lehetek oka én, lehet csupán fáradtság, egy rossz reggeli ébredés. :-)


Egyébként örülök, hogy összeakadtunk. Egy kommentel sem maradtál úgymond adós, mégha előfordult, hogy kicsit támadó, vagy nyers voltam. 180 fokot fordult a véleményem rólad, és pozitív irányban. Jó példaként tekintek arra a kapcsolatra, mit magatokról írtál, és követendőnek tartom.

Őszinte tisztelettel: koma*

121. Krisz42 (válaszként erre: 120. - Koma*)
2013. okt. 4. 12:54

Bocs,a válasz...

Mivel utòlag kiderült,h mikor a kapcsolatodról írtâl éppen magd alatt voltál,lehet,h most már máshogy írnád le,de akkor olyan volt az egész-te is ezt sugalltad-mintha a férjed azért akart volna esküvőt,babát,h magához láncoljon.Na az ilyen viselkedést tartom nagyon elítélendőnek,mert ha a kapcsolat tényleg nem túl jó,akkor ezzel csak még jobban tönkreteszi,nagyobb sebek lesznek mindkét félen,ha mégis szétmennek,de ha együtt maradnak,akkor is lehet egy tüske ez a másik szemében,h nem az volt az első,h tisztázunk mindent,aztán ha újra rendbe tudjuk hozni a dolgokat,akkor emiatt lehet majd esküvő,gyerek.Általában a nő jön elő a gyerektémával,hiszen nálunk természetes,ez van a gênjeinkben is.Ha egy ffi akar úgy,h már van is,ráadásul csak úgy,hirtelen....de ezt te tudod,esetleg érzed,h mennyire szólt ez is,az esküvő is arròl,h téged akar így megtartani,de nekem biztos nagyon nyomos indoknak kellett volna lennie,h elhiggyem,nem azért volt.Írom ezt úgy,h a harmadik gyerek vállalását és az esküvőt is a férjem vetette fel először:),de neki is volt nyomós indoka:)Komolyan,én jól megfontoltam,h legyen-e esküvő,de te ìrtad,h nem akartad.Most ezt vagy tudta,akkor pedig nagyon megkérdőjelezhető a szerelme vagy nem tudta,akkor pedig megint csak kérdéses a kapcsolat,ha te ezt titkolni voltál kênytelen.

120. koma* (válaszként erre: 119. - Krisz42)
2013. okt. 4. 12:34

Tényleg örülök, ha valaki ennyire jól érzi magát kapcsolatában! Ehhez csak gratulálni tudok. Ez most őszintén, mindenféle cinizmus nélkül!!


Más: egy kérdésem volt. Megtennéd, ha esetleg úgy van, hogy válaszolsz rá? Köszönve: koma*

119. Krisz42 (válaszként erre: 116. - Koma*)
2013. okt. 4. 12:12
Tudod én úgy vagyok a dolgokkal,h volt egy pocsék házasságom,aztán ez,amikben hosszú távon éltem-élek.Mivel nem éltem át azt,amiről sokan írnak-monotomia,rosszabb-jobb napok,nem mindig kívánják egymást-,de tudom,h vanmert ezt írják,azt próbálom leírni,h nem ez kellene h természetes legyen,csak mert sokaknâl ez van.Nekem is van,h vmi miatt idegeskedünk,de ez valahogy a másik felé nem jön le annyira.Pl.páromat akkor is lázba tudom hozni,ha beteg,elég hogy odabújok hozzâ.Valahogy mindig eljutunk oda,h ha én vagyok fáradt,akkor is elég ha megcsòkol és ő is így van vele.Nekem ilyen okok miatt azért fontos a kapcsolatomban a sok szerelmeskedés,mert nagyon sok önbizalmat ad,nagyon nőnek érzem magam tőle,hiszen párom mellett mindig ott van az,h kíván,mint nőt.Nincsenek rosszabb-jobb időszakok,de jobb is,mert így is sok minden van,amivel együtt tudunk megbirkózni,ha még egymás közt se lenne harmònia,szerelem,ha lennének hullámvölgyek,akkor nehezebb lenne máshol helytállni.Ráadásul képes vagyok magam se nem le,se nem felértékelni.Kifelé nincs kényszerem,h pl.a gyerekeimmel vagy bármivel nagyzolhassak.A gyerekeimre büszke vagyok,de nem gondolom,h különbek,mint mások.A kapcsolatomat egy ajándéknak tekintem és azzal sem tudok büszkélkedni.Èlek egy házasságban,ami boldog,de ezmegint csak nem érdem.Az igen,ha valaki képes kilépni egy rosszból,főleg ha olyanok a körülmények,h nagyon nehéz,de ezt is főleg maga miatt teszi az ember,nem mások elismeréséért.Viszont vallom,h minden kapcsolatnak olyannak kellene lennie,h bármelyik fél emelt fővel távozhasson belőle és hogy szabadon távozhasson,ha a kapcsolat nem működik.Az is igaz,h nagyon sokan meggondolatlanul kötjük össze az életünket vkivel.Persze ennek sok magyarázata lehet,mert mindenkinek megfordul a fejében,h talál-e jobbat vagy hogy tényleg fog-e talâlkozni azzal,aki az igazi lenne.De bár az ember társas lény,nem kellene semmilyen kapcsolatban maradnia csak azért,h ne legyen egyedül.Manapság már többen felismerik ezt,de mivel a fajfenntartás bennünk van,társa vágyunk,h pl.gyerekeink lehessenek.De mivel szeretünk birtokolni,ezt a kapcsolatainkba is átvisszük.Nem akarom tovább boncolgatni,de ahogy észrevettem,sokféle oka lehet annak,h az emberek miért maradnak együtt a szerelmen kivül is.Mi ha most szétmennénk,a férjem maximálisan biztosítana továbbra is mindent,h ne legyen gond a gyerekek ellátása,tehát külön is tudnânk lètezni.És ha nincs se gazdasági,se èrzelmi-félelem a magánytól-se má oka annak,h együtt maradjanak,akkor igazi egy kapcsolat,mert tényleg csak a szerelem miatt vannak együtt.Akkor nem kell lennie hullâmvölgyeknek sem.
118. koma*
2013. okt. 4. 10:33

És még néhány gondolat.

Továbbra is meggyőződésem, hogy egy kapcsolat nem lehet vagy fekete, vagy fehér. Hisz vannak jobb, és nyilván nehezebb időszakok. A nehezebbek úgy látom nagyobb számban érintik a kisgyerekes családokat, amely azt gondolom talán érthető is. Hatalmas felelősség, aggódás, energián felüli törődés, és még ott van az ember párja is. Nah ilyenkor tűnhet közönynek a viselkedés. Emellett idehaza anyukának a napi monotonia, apukának harc a fennmaradásért a munkahelyén. Biztosan nem egyszerű. De, ha felismerjük, és teszünk, úgy gondolom simán megoldható. Mormogi! Válás nélkül!

Egy rosszabb napon az ember sötétebben látja a valóságot, míg egy jobb napon, nyílván derűsebben. Normál körülmények között pedig teljesen racionálisan. Nah ezen normál körülmények között merem én kijelenteni, hogy mi a lehető legjobb úton járunk, hogy az elmúlt idill visszaköltözön hozzánk.:-)


Akik pedig a cikk elején hozzászólásaikkal próbáltak úgymond "rúgdosni", tanács helyett,(gondolok itt arra aki lerendezte a kommentjét a mire a három gyerek?, van még szex?, alapjai sincsenek a kapcsolatnak, stb..) azoknak azért nem üzenek semmit, azért nem kommentálok, mert nem szeretnék kibújni úrinői mivoltomból!

117. koma*
2013. okt. 4. 09:35

Szerelmeskedés-mivel szerinted nem ekörül forog minden,akkor elgondolkoztató,h miért lett közömbös.Szerintem az a legrosszabb,mert az jelenti azt,h egyáltalán nem érdekled.Nekem nem ez volt,ami miatt elítélem,hanem az esküvő,babatervezés.


Na ezt nemértem konkrétan....

116. koma* (válaszként erre: 113. - Krisz42)
2013. okt. 4. 08:11

Kedves Krisz42!

Elnézésed kérem, úgy tűnik, tényleg nem olvastam rendesen a hozzászólásaidat.

Az írás második része viszont számomra nem egyértelmű. Kérlek ha van időd, magyarázd el. Köszönöm. Nem szeretnék további félreértéseket!:-)

A viselkedésünk lett közönyös, vagy legalábbis én úgy élem meg. Megpróbálom részletezni. Munkából ő haza, rövid megbeszélése a napnak, gyerekezés, vacsora, műsornézés, ezalatt leeresztés, az este további része pedig alvás, vagy ... (ne haragudj, de én nem szeretem az intim dolgaimat ecsetelni).

115. Adri005 (válaszként erre: 114. - Krisz42)
2013. okt. 3. 20:57

Na így már mindjárt másképp hangzik:) Azért bocsi, de az előzőből tökre úgy jött le, mintha hidegen hagyna ha elhagyna. Én se láncolnám magamhoz, én se látom az ilyesminek értelmét, de azért szomorkodnék valamennyit.

Mindannyian mások vagyok, az én férjemnek pont az a baja néha ha rájön az 5 perc, hogy nem láncolom magamhoz:) Ritka eset Ő egyébként. Meg is becsülöm, mert még egy ilyen embert mint Ő nem találnék és nagyon passzolunk.

Egyébként én megértem Komát, nagyon hasonlóak vagyunk. Ha történik valami apró piti dolog amin kiakadok, akkor ott abban a pillanatban világvégét tudok csinálni, aztán persze ha megnyugodtam, akkor már másképp látom a dolgot. Ha egy-egy ilyen esetet megosztanék a hoxán totál idiótának nézne mindenki, hogy egyszer A-t mondok, egyszer meg B-t.

Minden jót kívánok és sok boldogságot a párkapcsolatodhoz! Jó hogy tovább tudtál lépni!

114. Krisz42 (válaszként erre: 109. - Adri005)
2013. okt. 3. 18:39
Ha a férjed úgy jönne haza,h nem szeret,akkor annak előzmênye is lenne-ok nélkül nincs semmi.Én meg képtelen lennék magam mellett tartani,ha tudnám,h nem szeret.És biztos hiányozna,de nem betegednék bele,mert tudnâm,h neki így volt jó,ezt kérte,én pedig megadtam neki.És tudnék nêlküle élni,mert soha nem voltam még ilyen boldog,de ha már nem szeretne,akkor ez megszünne.Nem lenne az,ami volt,tehát nem lenne èrtelme önző módon tartogatni,mert azemlékek,stb.Nem küzdenék érte,mert azzal saját magam írnám le,ráadásul nem lenne már semmi a régi.Hiszen vmiért nem szeretne már.Nem êlném meg kudarcnak,nem érezném magam kevesebbnek,már nem erre vágyott.De egyenlőre nem fenyeget ez a veszély,talán pont azét,mert érzi,h nem akarom magamhoz láncolni;nem is akar elmenni:)De ez a dolog,h ennyire egymásra találtunk,ez egy ajándék.Nincs semmire biztosíték,ha nem együtt öregszünk meg,akkor se fogom azt gondolni,h elpazaroltam az éveimet.Ez a gond máokkal.Ha vkit igazán szeretek nem akarom birtokolni és nem szenvedek mellette,tehát ha elválunk,akkor nem èrzem a vele eltöltött időt elvesztegetettnek,feleslegesnek.Hiszen boldog voltam addig is.Ezért max.hálás lehetek.
113. Krisz42 (válaszként erre: 108. - Koma*)
2013. okt. 3. 18:23

Kicsit keveset olvasgattál ròlam.Az első férjem egy állat volt,ha ivott.Meg ûgy egyébként is voltak aljas húzásai.Tehát ott itthon hevertem ki a házasságot.Azt is írtam,h 1évem ráment kinn,h eljussak odáig,h haza tudjak jönni a gyerekeimmel.Sőt,több.Rengeteg stressz,titkolózás,idegeskedés,stb.volt.Közben anyukám itthon nagyon beteg volt,miután hazajöttem meg is halt.És azt is írtam,h itthon leszállni a repüløről olyan csodálatos érzés volt,h kinn a parkolòban legszìvesebben megcsòkoltam volna a betont:)Tényleg ezt éreztem.Tehát újra össze kellett rakni magam lelkileg.Nem a válás,hanem az együtt töltött idő viselt meg.

Szerelmeskedés-mivel szerinted nem ekörül forog minden,akkor elgondolkoztató,h miért lett közömbös.Szerintem az a legrosszabb,mert az jelenti azt,h egyáltalán nem érdekled.Nekem nem ez volt,ami miatt elítélem,hanem az esküvő,babatervezés.Most sokkal határozottabb vagy,de mikor megírtad az egészet,akkor kicsit kétségbeesett voltál.Ha valakit szeretek,észreveszem,ha nem oké vmi és nem esküvőzök,hanem megpróbálom megbeszêlni.

Egyébként igen,mikor nem a 3gyerek vmelyike foglal le-értem ez alatt a családi programokat is-és amikor ugye nem dolgozunk,akkor a legfontosabb a szerelmeskedés.Persze ez nem főzés,takarítás,stb.helyett van,hanem közben vagy utân:)

112. Mormogika (válaszként erre: 111. - Vacsa)
2013. okt. 3. 16:23
Igen,már tavaly óta szó van róla.
111. vacsa (válaszként erre: 103. - Mormogika)
2013. okt. 3. 16:03
Most nézegettem a hozzászólásaidat, ti második gyereket terveztek?
110. vacsa (válaszként erre: 103. - Mormogika)
2013. okt. 3. 15:50

Szia! Azt gondolom hogy sajnos nem ugyanazt várjátok egy párkapcsolattól. Nagyon sok házasság ezért megy tönkre. Te törődést, együtt töltött időt szeretnél, a férjed azt gondolja hogy az ő dolga az anyagiak megteremtése... Meg kellene találni az arany középutat. Ha szerencséd van akkor szeret téged és tényleg ezért dolgozik sokat, nem azért hogy addig se' kelljen otthon lennie. Valahogy el kell érned hogy megbeszéljétek a dolgot, alakítsátok még most át az életeteket úgy hogy mindkettőtöknek jó legyen, vagy sajnos válás lesz a vége, esetleg egy hosszú boldogtalan házasság...

Nem akarok itt okoskodni, priviben megtalálsz ha érdekel hogy mi hogy csináljuk :)

109. Adri005 (válaszként erre: 108. - Koma*)
2013. okt. 2. 12:26

Ezt mondjuk nem hiszem el. Aki ilyet állít, az saját magát is becsapja. Ha őszítén szereti a párját, ahogy állítja, akkor biztos, hogy megviselni.

Én konkrétan első körben tuti belebetegednék, ha egy napon úgy jönne haza a férjem, hogy elhagy mert nem szeret. És nem azért mert juj félek egyedül lenni, hanem azért mert szeretem és el se tudom képzelni milyen lenne nélküle. És ez szerintem így normális! Ha ne viselne meg, nem is szeretném. Persze az se egészséges, ha valaki mindenféle módszerekkel akarja magához láncolni a párját, pl gyerekkel. De most nem ez a lényeg:)

108. koma*
2013. okt. 2. 09:16
Krisz! CSak még egy gondolat. Kicsit olvasgattam a fórumon. Itt nekem azt írod, hogy boldogan elengednéd a párod, ha azt mondaná, már nem szeret, nem szomorkodnál. Most vagy nagyon sokat fejlődtél az első válásod óta, aki után még két év után sem voltál rendben lelkileg, vagy mellébeszélsz. Tényleg ne haragudj, nem akartam személyeskedni.
107. koma* (válaszként erre: 101. - Bogyócica)
2013. okt. 2. 08:14

Kedves bogyócica!

Költözni jelenleg nem tudunk. Bízom benne, hogy erre egyszerübb megoldást sikerül találnunk. A te esetedet sajnálattal olvastam.

Tisztelettel: koma*

106. koma* (válaszként erre: 98. - Krisz42)
2013. okt. 2. 08:13

Kedves Krisz42!

Hosszú lélegzetűre sikeredett kommentedre reagálva:

Teljesen összezavarsz. Most akkor ha a viselkedésünk az elmúlt időhöz képest úgymond közönyös, de szendvedélyesen, vágyakozva, orgazmussal végződve vagyunk együtt , viszont nem napi szinten, akkor most váljak vagy ne váljak?

Bocsa minimális cinizmusért, de olyan, mintha neked csupán ekörül forogna a gondolatod... Természetesen ez csak a látszat, és nyilván nem így van.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook