Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házassági válság elmélyülése karácsonykor fórum

Házassági válság elmélyülése karácsonykor (beszélgetős fórum)


1 2
2015. dec. 16. 03:26
Szerintetek a karácsony hogy hat a társas magányra?
31. Bársonyhang (válaszként erre: 23. - A98dc469cd)
2015. jan. 11. 18:53
Ha szereted még a párod, próbálj valami pozitiv változást bevinni a kapcsolatodba. Vannak ismerőseim, akiknek sikerült a régi tüzet felizzítani! Jó látni, hogy újraértékelve az életüket nagyon boldogok. Már csak a változtatás mikéntjét kell megtalálnod. Sok sikert!
2015. jan. 11. 17:38
Hszajött. Eljátszitta a keresményem,majd meg akart verni. Kell ez nektek?z
29. Bársonyhang (válaszként erre: 28. - A98dc469cd)
2015. jan. 11. 17:19
Valakinek "meg kell törnie a jeget". A nők rendszerint kreatívabbak...
28. a98dc469cd (válaszként erre: 27. - Bársonyhang)
2015. jan. 11. 15:40
Ha engem kérdezel, nálunk azóta sem javult a helyzet, talán szép lassan még rosszabb minden. Már alig beszélgetünk, nem tudom mi lesz ebből:(((
2015. jan. 9. 21:06
Élt már át valaki e féle vàlságot ünnepekkor?
26. xangie (válaszként erre: 1. - A98dc469cd)
2014. dec. 29. 13:41
Ezt a karácsonyi negatív érzés csomagot csak akkor vedd komolyan, ha már jóval előtte is ízlelgetted a lehetőségét a külön utaknak... A baj az, ha az ünnepek alatt a vákum (érzelmi, szexuális, gondolati...) fokozódott és még erősebbnek érezted. Én pont így voltam. 4 éves kapcsolatot kellene lezárnom, már egy éve haladok ebbe az irányba. Nagyon nehéz, nem akarok fájdalmat okozni, de nem akarom a saját életemet sem feláldozni. Tudom, hogy nem ő az, akit keresek. Nem vagyunk házasok és nem is túl fiatalok már. De nagyon nagyon erős a hiányérzetem mellette, sok szempontból. A te helyzeted a gyermeketek miatt nagyon nehéz. El kell menni a legvégsőkig... de nem tovább. Ez saját tapasztalat.
2014. dec. 28. 06:34
Ünnepekkor és hosszú hétvégeken jobban előtérbe kerülnek a párkapcsolati problémák. ÜNNEPEK alkalmával valahogy az emberek lelke is érzékenyebb általában. Ilyenkor kiszakadunk az egyébbként rohanós hétköznapokból, lassítunk. Hosszabb ideig össze vagyunk zárva párunkal és nem tudunk mit kezdei egymással, mert annyira megszoktuk már a rohanást amibe az élet belekényszerít. Ilyenkor vesszük észre a"hibákat" . De ne csak a társunkét lássuk hanem a sajátunkat is! Ujra kellene értékelni a kapcsolatot és jóra öszpontosítani. Nem szabad feladni! Sok magànyos nőtől hallotam már: újragondolhattam volna....
2014. dec. 27. 22:41
Karácsonykor a helyes irány mélyül el.
23. a98dc469cd (válaszként erre: 21. - Tzs65)
2014. dec. 27. 22:13
Az élet bonyolult és természetesen mindenkinek más a jó megoldás. Tény a férjem kritikus(mindig is az volt), de nem aláz meg. Amikor beszélgetek ismerősökkel mindig rájövök, hogy az átlaghoz képest "jobb dolgom van", de mégis hiányoznak dolgok ahhoz, hogy kerekebbnek/jobbnak/boldogabbnak érezzem az egészet. Régebben sokkal jobban működött.
22. kleeri
2014. dec. 27. 21:34
az nem csak a szeretet ünnepén gonosz
21. tzs65
2014. dec. 27. 21:33

Az én párom 2000-bem kapott válási ultimázumot karácsony estéjén. Kész volt a közösen berendezett

lakás, a férj maradt a saját szolgálatiájában . A ház üres volt, közös lakásba ment minden, és ő is oda fizette a részleteket. "Persze annyira szemét nem lett, hogy beköltözött volna az összkomfortba," Mi nagyon rossz körülmények között boldogak lettünk, aki meg karácsonykor alázott, azóta is magányos. A szeretet ünnepén gonosz, aki aláz!

20. kleeri
2014. dec. 27. 21:22

ezek szerint szereted, csak most haragszol rá,

beszélgess vele, hiszen biztosan Ő is szeret, megteszi amit vársz Tőle,

minden házasságban vannak válságidők,


meg tudjátok oldani közösen

bizz magatokban és abban az igenben amit az oltárnál kimondtatok

19. a98dc469cd (válaszként erre: 17. - Kleeri)
2014. dec. 27. 21:08
Azt gondolom, most tennie kellene, hogy újra szeressem. Akkor menne talán.
18. a98dc469cd (válaszként erre: 16. - Kangaroo Island)
2014. dec. 27. 21:07

Nekem most a belsőmön kellene javítanom, azt gondolom. A súlyom végre a lánykori, általában letagadhatok pár évet szóval szerencsés az arcberendezkedésem/alkatom.

Szerintem az is probléma nálunk, hogy jelenleg képzettebb vagyok és többet is keresek. Gondolom ez is zavarja a férjemet, mert korábban képzettségben egálban voltunk és Ő keresett évekig többet.

17. kleeri (válaszként erre: 15. - A98dc469cd)
2014. dec. 27. 21:06

az baj, ha nem tudod hogy szereted-e

ebben nincs talán, meg esetleg, meg ha.. feltétel


ez igen, vagy nem


és ha meg van a válasz akkor....tudod mit kell tenned

16. Kangaroo Island (válaszként erre: 13. - A98dc469cd)
2014. dec. 27. 20:59
egyikkel sem vagyok megelégedve :D
15. a98dc469cd (válaszként erre: 11. - Kriszta773)
2014. dec. 27. 20:53
Hogy szeretem-e? Most erre az a válaszom:nem tudom. Azt hiszem Ő szeret. Igen, van köztünk intimitás mind ölelés, mind egyéb. A probléma az egésznek a ritkulása és a minőségi változása.
14. a98dc469cd (válaszként erre: 10. - Fanni76)
2014. dec. 27. 20:51
Jó ez a link, köszönöm!:) Ismételten a szokásos probléma. A nő és a férfi agya teljesen másképp működik, nem igazán tudjuk megérteni egymást.
13. a98dc469cd (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2014. dec. 27. 20:50
Köszönöm, igyekszem én is többet beszélgetni. A magaddal nem vagy megelégedve külsőre vagy belsőre vonatkozik?
12. kleeri (válaszként erre: 1. - A98dc469cd)
2014. dec. 27. 20:45

nem kell rögtön a válásra gondolni,

amit lehet meg kell menteni

11. kriszta773 (válaszként erre: 6. - A98dc469cd)
2014. dec. 27. 19:32
az nem írtad, szereted-e még, van-e köztetek normál férfi-nő viszony. mert amit leírtál, önmagában nem válság, sajna gyakori, hogy az emberek kevés időt tudnak egymással eltölteni, és vannak olyan időszakok, amikor még minden más is rátesz egy lapáttal. ha szereted, ha megvan a normális intim és gyengéd viszony köztetek, akkor nincs nagy gond. ha nem szereted, nem szexeltek, nincs csók, ölelés, gyengédség, akkor az egész napot is együtt tölthetitek reggeltől estig, akkor sem éreznéd, hogy minden rendben
10. Fanni76 (válaszként erre: 6. - A98dc469cd)
2014. dec. 27. 18:08

Szia Sünsoma!

Ha csak úgy érzed, hogy elhidegültetek egymástól, azért még ne add fel.Adj még időt magatoknak.Legalább egy próbát, hátha...

Van egy érdekes link a youtube-on, ami lehet, hogy pont idevág, mert a férjed a számítógép előtt ül és néz ki a fejéből.Lehet, hogy ő is éppen az a férfi, mint aki ebben a pár perces kisfilmben:

[link]

9. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - A98dc469cd)
2014. dec. 27. 17:06

Üljetek le, beszéljétek meg, mondd el neki mi bánt, min változtasson, mit tegyetek a kapcsolatért, egyébként nálunk is most volt olyan, hogy azt hittem kalap-kabát.

Nekünk is ez a legfőbb probléma, hogy nincs időnk egymásra, semmi romantika nincs, semmi közös program. Viszont ami szerintem szintén közrejátszik, hogy én se vagyok magammal megelégedve. Ha magammal elégedett lennék, akkor sokkal könnyebben viselném a dolgokat, ezért elhatároztam hogy jövőre többet foglalkozom magammal, hogy elsősorban magamnak feleljek meg.

8. 301ae9b789 (válaszként erre: 6. - A98dc469cd)
2014. dec. 27. 16:56
Emiatt még ne add fel...Egyedül jobb lesz? Szerintem nem.
7. a98dc469cd (válaszként erre: 4. - Kangaroo Island)
2014. dec. 27. 16:53
Az jó, ha megoldottátok!:)
6. a98dc469cd (válaszként erre: 3. - Pieta4)
2014. dec. 27. 16:52
5 éve vagyunk házasok, van egy 2,5 éves kislányunk. Ősszel váltottunk mindketten munkahelyet és nekem egyenlőre ez nagyon nem jött be. Sokat dolgozunk, nincs egymásra időnk és ha lenne akkor is keresztül húzza valami a számításainkat. Ha itthon vagyunk a férjem inkább gépezik, mint hogy velünk töltse az időt. Ezen kívül segít a háztartásban és a gyerek körül is. Karácsony előtt elmehettünk volna kettesben egy 7 végére ami szerintem jót tett volna, de aztán egyéb okok miatt a férjem lefújta. Úgy érzem elhidegültünk egymástól, elfáradt a kapcsolatunk. Volt már máskor is válságban a házasságunk, de azt hiszem ennyire még sosem.
5. a98dc469cd (válaszként erre: 2. - Lili bárónő)
2014. dec. 27. 16:48
Akkor hasonlóan látjuk most a dolgokat. Nálatok mi a fő probléma?
2014. dec. 27. 16:42
hajjajj most én is majdnem léptem, de aztán mégsem, amondó voltam, hogy sok volt a december, sok volt a teendő, kevés a szabadidő, kevés az együtt töltött idő, sok a stressz, megoldható a dolog, megbeszéltük, megoldjuk, máskor is megoldottuk már. :)
3. pieta4 (válaszként erre: 1. - A98dc469cd)
2014. dec. 27. 16:23
Miért nem működik?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook