Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házassági válság fórum

Házassági válság (beszélgetős fórum)


2021. ápr. 19. 21:01
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, én is igyekszem válaszolni. Sajnos nem igazán olyan dolgok amikbe ilyen pici gyerekek be vonhatók, de később talán az egyikbe lehet majd. Nekem is volt régen hobbim, néha azért eljutunk, de úgy érzem főleg én eroltetem. Amúgy én azt varnam hogy a szabadidejét velünk töltse főképp, és ezt nem elvarasok miatt tegye, hanem mert velünk szeretne lenni.Sokszor úgy érzem hogy alig várja h. szabaduljon.
10. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 19. 18:34
Nem lehet a gyerekeket lassan bevonni a hobbikba? Vagy csak amig azt csinálja, fel szemr a gyerekeken van, meg dumal velük?
9. birebora (válaszként erre: 8. - Vörösáfonya)
2021. ápr. 19. 16:57
És azóta törődik veled? A gyerekekkel, házzal, haladtok és te boldog vagy? Hobbija meg van még?
2021. ápr. 19. 16:46
Ezt a posztot én is írhattam volna kb 5 éve. Az én férjemnek is van 1-2 hobbija és a házfelújítás is ide tartozik. De közben nem látta/látja hogy én meg totál lestrapálódtam kb. "egyedül" a két gyerekkel amit csak tetézett amikor elkezdtem újra dolgozni. És mi lett a vége? Eltávolodtunk és a férjem talált egy csodálatos szépséges kis barátnőt aki körberajongja. Aztán meg rájött, hogy talán engem kellett volna mégis értékelnie és hazajött... Röviden, tömören, ez történt velem.
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 19. 15:16
Arra nem gondoltál még, hogy neked is kéne valami hobbi, valami más tevékenység, mint háztartás és gyermeknevelés, némi kikapcsolódás a családból?
6. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 19. 14:53
Ez nem hangzik jól. Milyen hobbijai vannak? Nem lehet a két hobbit egyre csökkenteni? A ház felújítás viszi a pénzt és öli az idegeket. Én megértelek, főleg 2 pici gyerekkel nehéz. Találj te is valami szórakoztató, kikapcsoló, stresszoldó hobbit. Legyen énidőd,amikor azt csinálsz amit akarsz és amihez kedved van. Nem vagy könnyű helyzetben, de sokan vannak így, tudom ez nem vigasztal.
5. havanesekutyus (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2021. ápr. 19. 14:44

Gondolom úgy érzi, hogy ha őt lefoglalja teljesen a háztartás és a két gyerek, és nem jut idő nemhogy a hobbijára, de mondjuk pihenésre sem, akkor a férje ebben az időszakban beáldozhatna valamennyit a hobbijára szánt időből, vagy akár pénzből, hogy a feleségének érdemi segítséget tudjon nyújtani abban, hogy ő is fel tudjon töltődni.

Na ez az utópia.

A valóság pedig, ha a feladatokat egy nagy tortának vesszük, és a férfi a munkán kívül még egy szeletet bevállal (mondjuk házfelújítás), akkor ezzel az őt érintő terheket le is tudtuk, nem számít, hogy az összes többi szeletet a nőnek kell lenyelnie.

4. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 19. 14:18

Ezek a időigényes és költséges hobbijai megvoltak a házasság előtt is?

Mert, ha igen, akkor nem értem a problémádat.

Elhiszem, hogy nem könnyű 2 kicsi gyerekkel. A férjed dolgozik, emellett csinálja/csinálta a házfelújítást is.

Milyen segítséget vársz még el?

3. 7af8e3c9a1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 19. 14:15
Csak egy tipp. Ha hiányzik a társasága és a segítsége, akkor jobb, ha nem veszekszel vele. Egy gyakran veszekedő feleségnél nem sok rosszabb van. Ezzel csak azt éred el, hogy még gyakrabban lesz távol... Sok ilyet látni férfi ismerőseim közt.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 19. 14:08
Hát ha a megbeszélés nem jár sikerrel, akkor két lehetőség van, az egyik, hogy kivársz, aztán lesz ami lesz, a másik pedig hogy ultimátumot adsz neki. Egyéb opció nem nagyon van...
2021. ápr. 19. 13:45

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni Tőletek! Úgy érzem a házasságomban nagy bajok vannak. Van 2 kis gyerekünk, 2 éve kezdődtek a problémák amikor a 2. megszületett és beköltöztünk egy felújítandó házba. A férjem a házon sokat dolgozott, de itthon a dolgok nagy része rám szakadt, a két picur, háztartás. Közben szépen eltávolodtunk egymástól. Férjemnek van egy( két) időigényes és költséges hobbija, ami egyre jobban zavart, mert ezt az időt tölthetné akár velünk is . Egyszerűen kevésnek érzem amit kapunk belőle, le vagyok terhelve és hiányzik a segítsége, társasága. Ha itthon van valahova sokszor menni kell, intézni ezzel a hobbival kapcsolatban. Néha megyünk azért együtt is programokra, de azok is egyre feszültebbek. A gyereknevelésben is nagy összetűzéseink vannak amik után napokig össze vagyunk veszve. És úgy érzem hogy lassan elveszítjük egymást, mert annyira máshogy látjuk a dolgokat, sokszor vagyok nagyon nagyon szomorú.

Félek hogy egyedül fogunk maradni a gyerekekkel, ha ennyire nem működik. Aki járt hasonló cipőben megoszthatná a gondolatait tanácsait.Próbáltuk megbeszélni, de nem jutottunk előrébb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook