Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ház elővásárlási szerződésről mik a tudnivalók? fórum

Ház elővásárlási szerződésről mik a tudnivalók? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 14. 15:24
Szerintem a bank csak adásvételi szerződést fogad el és csak azt amit ügyvéd készít.
5. xti_
2010. jan. 14. 12:56

ingatlan adásvételével kapcsolatos bármilyen szerződést csak ügyvéd készíthet.

a kialkudott vételárnak tényleg szerepelnie kell a szerződésben, hiszen anélkül nem ér semmit, a banknak sem.

4. vizike (válaszként erre: 3. - Kovaevakiss)
2010. jan. 14. 12:37
Igen banki kölcsönt akar, de nem értem miért nem irhatom be a vételárat.Hogy ügyvéddel készül-e fogalmam sincs.Nem mondta.A vevő ,és köztem jelenleg 400 km-er van.Így nem vagyok annyira naprakész.
3. kovaevakiss (válaszként erre: 2. - Vizike)
2010. jan. 14. 12:24
Laikusként úgy gondolom, hogy: biztosan bank kölcsönt akar a vásárláshoz felvenni, és ezért fontos a banknak, hogy mit, mennyiért vesz meg. Hiszen a szerződésben benne kell, hogy legyen az ingatlan megnevezése, helye, ára, stb. A szerződéssel Te vállalod, hogy csak neki adod el az ingatlant, a kölcsönösen kialkudott áron. Mindenesetre ügyvéddel irassátok, úgy is az kell az ellenjegyzéshez.
2010. jan. 14. 12:13

Van 1 családi házam.A vevőjelölt elővásárlási szerződést akar velem iratni.Azt mondja a banknak kell.De eléggé ködösen magyarázta.

Én semmit sem tudok erről.Segítenétek?

Köszönöm

2010. jan. 14. 12:11
Ház elővásárlási szerződésről mik a tudnivalók?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook