Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hatással van e a fogamzásgátló tabletta a nemi vágyra? fórum

Hatással van e a fogamzásgátló tabletta a nemi vágyra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2009. febr. 17. 11:25
IGEN! Lassan két hete nem szedem és... (:
2009. jan. 27. 08:21
Tegnap érdekes dolog történt! Délután a barátom próbálkozót, és ha sikerül de semmi!Este meg megkívántam és össze jött!Most akkor vegyem be este a tablettát?
2009. jan. 26. 15:04
igen
71. dencsikné (válaszként erre: 70. - Pemete)
2009. jan. 26. 15:01
ezen nem találtam, de ugyis váltani szeretnék. Azt mondta a doki hogy ettől hízok. Egy gramm sem jött rám.
70. pemete
2009. jan. 26. 14:58
Szerintem simán lehet a fogamzásgtlótól. Ha jól tudom ez a tünet is szerepelni szokott a lehetséges mellékhatások között a betegtájékoztatóban.
2009. jan. 26. 14:46
különbözö mellékhatásokról írtatok, de a mellérzékenységről nem olvastam( vagy elkerülte a figyelmemet). Én 2 éve szedem a Milligestet és visszagondolva azóta érzékenyebb a mellbimbóm. Elöször azt hittem a szoptatás miatt, de amikor már nem szopizott a lányom, még mindig érzékeny volt és most is. Ez is lehet a mellékhatása?
68. pemete (válaszként erre: 67. - Holiday22)
2009. jan. 26. 13:51
Válts egy másikra. A mercilont én is évekig szedtem, és nem tudtam, hogy attól van a libidócsökkenés. Aztán abbahagytam, és újra olyan lettem, mint voltam. Nekem a végén már annyira durva volt, hogy undorodtam a szextől, mindezt 19 évesen...
2009. jan. 26. 13:27
Sziasztok!Én azért kezdtem szedni a fogamzásgátlót mert nagyon fájt a hasam!Nekem Mercilont írtak fel és sajnos én is észre vettem hogy lecsökkent a nemi vágyam!Most akkor hagyjam abba?
2008. dec. 26. 12:58
Én Yadine-t szedek már több mint két éve, de én nem panaszkodom rá, igazság szerint nem is védekezés miatt kezdtem el szedni, hanem mert menses alatt olyan görcseim voltak, hogy azt hittem feldobom a talpam, és a gyogyszer ezt szerencsére megszüntette, ugyhogy én abba nem hagynám semmi pénzért, olyan fájdalmakat többet nem akarok átélni, és semmi más modszer nem volt rá hatásos...Hizni sem hiztam, és ahogy visszagondoltam, a vágyamat sem csökkentette nagy mértékben, lehet hogy egy picit igen, viszont ez nem biztos hogy csak ennek a következménye, azóta elkezdtem dolgozni, fáradtabb is vagyok stb. Viszont még igy, egy picit lecsökkenve sem ment le az átlagos alá :DDD
2008. dec. 21. 19:27
..ez durva...
64. vickie
2008. dec. 21. 18:40
Igen sajnos hatassal van, es sajnos lecsokken a vagy! :((
2008. dec. 21. 18:00
Igen, egyetertek az elottem szoloval. Sajnos a libido lecsokken eszrevehetoen. Gondolkozok, hogy abbahagyom, de a tobbi fogamzasgatlo eszkozzel nem vagyok joban...
2008. nov. 13. 12:23

Igen van hatása, legalábbis nekem volt, meg akikkel beszéltem ezügyben azok is csak ezt erősítették meg.

Ugy lenyomja a béka feneke alá - meg még azalá is hogy nagyon. Meg sem fordult a fejembe hogy létezik olyan hogy szex, és hogy egyáltalán akarom e átélni. Amióta abbahagytam kezd helyrejönni a dolog.

2008. nov. 13. 11:53

a nemi vágynak sok összetevője van.sajnos.átéltem.átélem.át fogom élni!


hormonok.tudatalatti.stressz...

2008. okt. 24. 21:44

Ha valaki azt mondja igen,írja meg mi az,mert szednem kell!Nálam a terhesség eleje jobban meghozta a nemi vágyat,mint bármilyen tabletta,szülés óta meg csak keresgélem,hasztalan.

Talán az a hiba,hogy most is szedek gyógyszert??

Hát ezt meg ki tudja.Szerintem senki.

Nekem bajom már volt fogamzásgátlótól,de sajna ilyen jó hatásával még nem találkoztam.

59. tücsimücsi (válaszként erre: 57. - Lego)
2008. aug. 27. 21:18
Pedig abban több a női hormon, nekem az jó volt ezen a téren. Azért hagytam abba 1 hónap után, mert elkezdett csomókba hullani a hajam tőle.
2008. aug. 27. 21:17

Ezeket mind alá tudom támasztani. Én is megjártam a tabival. Majdnem pszichológushoz mentem, mivel azt gondoltam valami lelki bajom van.. :D


Aztán mégsem.

57. lego
2008. aug. 27. 21:16
Sziasztok!Én Milligestet szedtem 1,5 évig.Apát a hátam közepére kívántam.Miután abbahagytam fél év alatt állt vissza a dolog.Azóta óvszert vagy kúpot használunk.Volt Mirenám is,attól meg egy idő után nem menstruáltam.
2008. aug. 13. 20:56
Igen hatással van,nálam totál elvette,amint abbahagytam visszajött,nem is akár hogyan :)
2008. aug. 13. 20:26
mi másodszor vergödtük át a dolgot. elöször kb 2hónapot most 4et...ez van...többet nem szedek gyógyszert az biztos
2008. aug. 13. 20:01

Sziasztok!Szerintem ha minden létező mellékhatást felsorolnának fele annyi nő szedne tablettát.

(és az orvos is kap "támogatást" a gyógyszergyártól ha xy tablettát ír fel)

Másrészről pedig már jó sok kapcsolatot tehettett tönkre a tabletta. Én is jártam hasonló cipőben és nagyon nehéz időszak ez.

Amúgy annyi pozitívum is van a dologban, hogy kiderül mennyire is komoly a párkapcsolat, mert ilyenkor a párok szerintem akaratlanul is eltávolodnak egymástól, hiába szeretik egymást, szexualitás nélkül megváltozik az egész kapcsolat jellege. Akik szerették egymást előtte és túlvergődnek ezen a pár hónapon az biztos komoly és hosszútávú kapcsolat lesz, csak rengeteg türelem és kitartás kell hozzá mindkét fél részéről és utána minden a régi lesz!

2008. aug. 12. 11:40
Szerintem igen, nálam pl elég hatásosan elvette az érdeklődésemet a témától, sőt egyáltalán nem mozgat meg egy pasi sem, mármint már agyban sem :)
52. 2ab728965c (válaszként erre: 51. - Zsuzsi80)
2008. aug. 12. 07:53
Szia, a gyógyszer-tájékoztatóban a mellékhatások között ott szerepel a nemi vágy csökkenése, a másik meg hogy ez is egyéni, nem általános, tehát hiába figyelmeztetnek rá jó előre.
2008. aug. 12. 07:12
Én Novynette-t szedtem 3 évig. A végére már egyáltalán nem kívántam a szexet, még gondolni sem bírtam rá, most 3-4 hónap után kezd visszatérni a vágyam. Az ilyen mellékhatásokról miért nem figyelmeztetnek a nőgyógyászok??? Sajnos annyira bebeszéltem magamnak hogy bennem van a hiba, hogy időközben a párommal is szétmentünk. Ennyit a tablettákról...
2008. júl. 15. 18:19

Hatással!!!


Én kb.fél éve szedem a TRIREGOLt, szex-mániás lettem tőle, viszont híztam rendesen, amit leadni sem tudok, akkor sem ha nem eszem semmit...

Viszont az általános hangulatom olyan, mintha mindig "meglenne"...

49. almi20
2008. júl. 13. 21:23

Nekem sem jöttek be a gyógyszerek... Meghíztam és alig volt kedvem a szexhez...

Most gumizunk :) olcsóbb, természetesebb érzésem van attól, hogy nem kell magam hormonokkal tömnöm.

48. pemete
2008. júl. 13. 20:43

Sziasztok!

Én is próbáltam már csomó féle fogamzásgátlót. Én is szedtem Mercilont, nálam is teljesen a nullára csökkentette a nemi vágyat, a nuvaring meg szerintem egy nagy sz*r! Méghogy nem lehet érezni, mikor akkora ,mint egy hullahopp karika!!!

Szex közben nem csak én , de a párom is érezte hogy ott van. Szedtem Lindynette20-at is, attól 1 év alatt 20 kilót szedtem fel. Amúgy van olyan ami nem hormonális, és nem óvszer: ezek a hüvelyben oldódó kúpok, tabletták, krémek. Én ezek közül a Pharmatex nevűt róbáltam. Az még hagyján, hogy olyan forró mikor elolvad, mintha begyújtottak volna belűlről, de olyan hatásos is, hogy ennek használata mellett lett a kislányom. Pedig nem használtuk csak talán 2 hétig, de ez idő alatt be is sikerült egy gyermek. Szóval annak ajánlom csak, aki vagy akar gyereket, vagy nem, de akkor már olcsóbb, ha nem védekezik az ember...

2008. máj. 17. 18:35
Sziasztok! Én 6 évig szedtem Mercilont, aztán át akartam térni másra ezért hagytam 4 hónap szünetet. A párommal már évek óta együtt voltunk és azt hittem én nem kívánom a sexet, aztán abbahagytam a gyógyszert, és utána akár naponta sexeltem volna. Sajnos el kezdtem használni a nuveringet, ami végülis jó, egy nagy hiba: nulla libidó ismét :((
46. Jucmo
2008. ápr. 8. 14:38

Hűhaaa ez durva én ugyanezeket tapasztalom...4 hónapja van hüvelygyűrűm, előtte nem szedtem semmit...és egyszerűen nincs kedvem szexelni,és nagyon kivagyok tőle, mert azelőtt....egy nap a 2t elvártam...most??heti 2-3..

Ja és állandóan éhes vagyok,híztam 5 kilót.stb...nem ajánlom senkinek,inkább a gumi,szerintem abbahagyom.

Vagy van olyan ami nem hormonális és nem óvszer???

45. 2ab728965c (válaszként erre: 43. - Renianya77)
2008. ápr. 2. 08:52
Szia, van, elavult védekezési mód, vannak jobbak, de ez is egy lehetőség, amennyiben ehhez ragaszkodnál.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook