Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Haszonállat tartása, gazdálkodás fórum

Haszonállat tartása, gazdálkodás (beszélgetős fórum)


2020. jan. 11. 20:29
Uhh bocsi a hibákért telóról írok
2020. jan. 11. 20:28

Sziasztok!


Bocsánat nem láttam, hogy írtatok.

Szóval megérkeztek a galambok. Nem sikerült 100% beazonosítani őket, annyi biztos, hogy kevert King galambok úgy fest Szováti illetve magyar tyúk galambra vagy texánra hajaznak. Mindenesetre húsgalambok. 14 db. Egyenlőre ideiglenesen helyeztük el az egyik ólban őket kilátással. Jövőhéten ugrunk neki az egyik ólnak küldő voiler kialakítással. Tegnap féregtelenítettem őket a biztonság kedvéért.

Készül a másik nyúlketrec, a kisnyuszikat hó végén választjuk le.

Az egyik kakas bekerül a fazékba miután 3x nekem jött. Hatalmas kakas, élvezettel fogom cuppogni a combját 😋🤣

Sajnos tudom, hogy megjelenhetnek a nem kívánt rágcsálók. Félek is ettől. Mindent zárható vödrökben tartunk.

Van 3 macskánk bár javarészt dísznek mert benti macskák 90% viszont rengeteg a kóbor idejáró éhező macska akik miatt nem szeretnék mérget letenni. Szóval még ki kell találnunk hogyan védekezzünk ellenük ha megjelennek.

Mint írtam gondolkodom a kecskében. Már most kaphatnék 2 gidát illetve gösölyét. Vagy tavasszal vemhes anyát. Viszont az egész telek tele van gyümölcsössel amit meg ugye megrágnának.. Szóval most még jegelem a dolgot.

26. 8d00a82c06 (válaszként erre: 24. - Lilibeth59)
2020. jan. 7. 17:52
Az, hogy nem találkoztál még ilyennel a jelenség létezik.
25. globus (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2020. jan. 7. 17:29
Ez sajnos így van. Azt úgyis tudod, hogy szellőző, de jól záródó ketrecben kell tartani őket és a takarmányt, gabonát szintén jól zárt helyen, mert előszeretettel megjelennek nemkívánatos rágcsálók. Úgymint patkány, egér, nyest... mama gyűjtőnéven rondaságnak hívta őket :) Amíg találnak ennivalót, kiirtani képtelenség őket, főleg nem méreggel, ha amúgy egyéb állatkák, cica, kutya szabadon kószálnak.
24. Lilibeth59 (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2020. jan. 7. 17:23
A házi nevelésű sertéshúsnak nincs párja, a bolti még csak meg sem közelíti az ízét. Aztán meg nem csak hús van, de kolbász, hurka, sonka, szalonna, tepertő. Erre is csak azt tudom mondani, a házinak nincs párja, az az igazi, az tényleg finom. Egyik unokánk (a nagyobbik) kiköpte a piaci füstöltkolbászt, a sajátot viszont imádja. Sonka, szalonna, minden finomabb, és megéri, mert ami finom és egészséges, az nem drága, az drága, amit lehet hogy olcsóbban megveszel, de nem kell senkinek, szóval kidobott pénz. A baromfira is csak ugyanezt tudom mondani, a bolti baromfihús íztelen, felfujatott ki tudja mivel etetett baromfi húsát eszed. A tojást sem lehet a boltival összehasonlítani. Süssél meg egy csirkét, kacsát, libát, amit te neveltél fel, és süssél meg egy boltit. Van különbség! Azt mondjuk nem értem, hogy a tyúkok miért is nyiffantanák ki egymást? 60 éves elmúltam, szüleimnek, nekünk is voltak, vannak tyúkjaink (is), még sosem bántották egymást.... Persze, nem ketrecbe zárva vannak tartva, nagy udvar van elkerítve a baromfiaknak. Csirke, tyúk, kacsa, liba elfér szépen egymás mellet.
2020. jan. 5. 10:08
Megérkeztek a galambok 14 db. Eredetileg azt mondták, hogy fajtatiszta King erre ma reggel elhozatalkor derült ki hogy vegyesek 🤔
22. 5236d12e25 (válaszként erre: 21. - 8d00a82c06)
2020. jan. 5. 07:33
Igen tudom, hogy nagyon büdös. De egy fokkal jobb mint a birka.
21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 20. - 5236d12e25)
2020. jan. 4. 21:25

Kecske?

Olyan büdös, hogy az ember bele kijön tőle! 🤮

20. 5236d12e25 (válaszként erre: 19. - Borzolo)
2020. jan. 4. 21:21

Igen ebben teljesen egyet értek.

Bár én nem tervezem a nyúszikat lestrapálni az elletéssel mint oly sokan teszik.

Holnap érkeznek a húsgalambok.

Tegnap sokat nézelődtem, gondolkodtam mit lenne még érdemes tartani.

Kezdek hajlani a kecske felé - hisz a sajtot imádjuk jó "fűnyíró" - de a hideg is kiráz a polip szemeiől 😂

19. Borzolo (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2020. jan. 4. 15:07

Rosszul fogalmaztam. A nyúltartas hálás tevékenység, kevés meló-gyors haszon.

Gyerekkoromban tartottunk nyulat, azok egy sarokba piszkítottak nem összevissza.

18. Fisica
2020. jan. 4. 11:50
Nálunk is volt nagyon sok nyúl, igaz ketrecben sose tartottuk őket, de a kajába és vízbe nem piszkítottak bele.
17. Amaunet (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2020. jan. 4. 11:27
Csak mertem szólni, mivel nálunk volt nyúltenyészet, ahol kifejezetten erre a célra tervezett ketrecekben tarthattunk csak nyulakat.
16. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2020. jan. 4. 05:32

Nem mondod 🤔 - remélem érted a szarkazmust - ettől függetlenül akkor is belekakilnak a tálba, itatóba. Most cseréltük nekik az itatót ajtóra akaszthatósra, mint a hörcsögnek,mert meguntam, hogy a tálba hegyekben állt a 💩

Férjem asztalos és kőműves. Most készül az új ketrec elletővel együtt.

Minden állattal van munka, ha az ember tartja, szaporítja. Nem csak szemmel kell tartani.

15. Amaunet (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2020. jan. 3. 23:27

A nyúltartáshoz olyan körülményeket kell kialakítani, hogy a kis bogyók leguruljanak belőle.

És persze tisztán kell tartani minden állatot. Ki kell alóluk aljazni. Különben a tyúk, a disznó is a saját szemetében lesz kénytelen fetrengeni.

2020. jan. 3. 21:46

A nyúl szerintem igénytelen állat nem hálás 🤔 belekakil mindenbe ahol eszik iszik. Viszont szapora. Eladásra is megéri tartani.

Tavaly indult a húsgalamb program. Próbálják újra feléleszteni, hisz régen nagy tradiciója volt.

2020. jan. 3. 20:46

Igen nincs jobb a saját kolbásznál hurkánál szalonnánál 😁

Mi mindig tartottunk gyerekkoromban nyúlat kacsát libát csirkét. Rengeteget. Sokszor a fülünkön jött ki épp mi volt zsínórban hús terítéken. Anyukám mindig csinált kertet. Gyerekorban ezek sosem érdekeltek, sőt ha anyum valami szárnyast vágott én rendszerint elszeleltem otthonról mert sosem bírtam a forrázási szagot. Ez mai napig így van. Férjem lesz a hős aki megpucolja 🤷‍♀️😅

12. globus (válaszként erre: 11. - Borzolo)
2020. jan. 3. 20:29
Zsír, töpörtyű, disznósajt, füstöltáru, áááá.....
11. Borzolo (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2020. jan. 3. 20:27

A nyúl hálás, apósomék tartottak, aztán kiderült, hogy képtelenek megenni. Mi mentünk át levágni és feldolgozni őket.

Mi hízott malacot majd venni készülünk, ha már rendben lesz a nyárikonyha. Saját hurka-kolbász... de jó is lesz.

10. globus (válaszként erre: 7. - Borzolo)
2020. jan. 3. 20:11

Az ám, éppen ezt akartam írni. Nuku wellness hétvége, kis tengerparti utazás. Ha csak valaki be nem segít etetni, reggel kiengedni, este bezárni.

Nekünk ingyen gabonánk van művelésbe kiadott földek után, de már meggondolandó. Vidéki telkünk van, nincs kedvünk minden nap kimenni, mint régebben. Inkább átpasszoltuk a 31 tyúkot sógornőmnek + gabonát, ő ad érte pár doboz tojást, többit megtarthatja.

2020. jan. 3. 20:10

Tyúkról tudok irni.

15 db-ot vettünk,tök jól elvoltak,tojtak is rendesen,hetene 50-60 db tojást el is tudtam adni.

Gondoltunk egyet,ugyanonnan hozattunk még 15 db tyúkot,na ezt nem kellett volna.

Tojás nem volt csak elvétve 1-2db,ráadásul elkezdték egymást ölni..vártunk egy kicsit,aztán mikor a 3.tyúkot is elástuk,levágtunk 7-et.

Tojás utána se volt,aztán megint kinyírtak egyet,levágtunk 9-et.

Tojás nulla,levágtuk a többit is.

Szóval egyszerre hozass annyit,amennyit szeretnél tartani,mert azokkal nincs gond.

Kertbe kapirgálnak,éjszakára be kell őket zárni.

Persze emellett takarmány is kell.

Sok sikert!

Idén mi is okosabban fogjuk csinálni,ez első próbálkozás volt.

2020. jan. 3. 20:08

Igen ha a takarmányt nézem sok. De azt nézem nem kell venni a tojást a húst netán el is adom. Számomra így még mindig jobban megéri.

Egyenlőre nem nagy az állományunk de mindenképp növekedni fogunk.

Most egyenlőre van 2 kacsánk 5 pipink 1 kakasunk. Van 4 nagy és 11 kis nyúlunk ( most készülnek a ketrecek nagyobb állomány részére. Most jönnek húsgalambok 20 db vasárnap

Malacot max minesotai törpe malacot szeretnénk tartani.

Tavasszal fogunk még több szárnyast beszerezni.


Engem jó érzéssel tölt el, hogy bármi van kimegyek és van mit az asztalra tenni.

7. Borzolo (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2020. jan. 3. 20:06

Mikor kiköltöztünk falura nálunk is tervbe volt véve, hogy lesz néhány csirke, kacsa esetleg bárány. Aztán elvetettük az ötletet. Képtelen lennék leölni őket. Takarmány, állatorvos drága. És többet oda az utazgatás, nem lehet őket napokra magukra hagyni.

Maradt a veteményes, nem nagy, de a gyerekeknek van friss borsó, eper, a levesbe zöldség. A tökfélék meg a paradicsom meg annyira szeret nálunk, hogy nem győzöm elpasszolni a felesleget. Gyümölcsfákat telepítettünk, meglátjuk milyen sikerrel :)

6. szőkelédi (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 3. 19:59
Az biztos! Ég és föld,össze sem lehet hasonlítani. Kertem nekem is van ,zöldség ,répa ,hagyma,zeller stb . Pár zacskó vetőmag szépen terem ,sokat spórolok vele .
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2020. jan. 3. 19:54

Sok sikert hozzá.

Valószínű drágább, de nem szemetet adsz a gyerekeidnek, magatoknak.

2020. jan. 3. 19:49
"Tyúkok... Veszel teszem azt 15 darabot lehet hogy egy héten belül kinyiffantják egymást." Sajnos igen . Vagy a kóbor kutyák, rókák. Itt a faluban senki sem foglalkozik velük,szabadon járnak . Viszont k..va drága . 1300 a kakas kilója élve. Persze Maris néni nem adózik utána . Ha egészséges jószágot szeretnénk , egészséges takarmány is kell . Ahhoz saját föld . Esszük inkább a szemetet sajnos . Szép elgondolás ,meg is lehetne valósítani 😊
2020. jan. 3. 19:46
Ha nem tudod megtermelni a takarmányt, akkor tényleg drága és nem éri meg, függetlenül attól hogy van-e rá idő vagy sem.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2020. jan. 3. 19:41

Legyen szerencséd!

Igen, minden drága, de ha kiszámolod mondjuk egy malac felnevelését ugyanott vagy ahol a bolti ár van. Tyúkok... Veszel teszem azt 15 darabot lehet hogy egy héten belül kinyiffantják egymást.

Családi házam van, de csak a kertet műveljük.

2020. jan. 3. 19:33

Sziasztok!


Mit gondoltok a haszonállat tartásról öncélra?

Egyre jobban azt látom, hogy kezd teljesen eltűnni még falun is.

Sokan azt hajtogatják nem éri meg, sok a munka vele stb. Igen munka van vele és megértem ha valaki olyan munkabeosztással állással rendelkezik ami miatt nem jut ideje rá. De nagyon sok helyen látom, hogy idő lenne, hely lenne, még sem tartanak ellenben panaszkodni milyen drága a hús a zöldség vagy mennyi káros vegyszerrel van teletömve fújják kívülről.

Én sem gondoltam soha életemben milyen jó dolog ez falusi létemre. Sosem értettem anyukám mi az istent tud órákig a csirkék között csinálni, leülni ámulattal nézni őket. Sosem gondoltam volna, hogy egyszer én is haszonállatot tartok, kertet művelek és bizony nagyon jó érzéssel, biztonságérzettel fog el. Kikapcsol. Asszem öregszem 🤔😅

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook