Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használtok a konyhában vagy szépségápoláshoz extra szűz kókuszolajat? fórum

Használtok a konyhában vagy szépségápoláshoz extra szűz kókuszolajat? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. globus
márc. 31. 20:49
Extraszűz olívát használok.
márc. 31. 20:36
90% ban azzal masszírozok.
31. 55Judit (válaszként erre: 30. - Fokhagyma)
márc. 28. 07:56

Nem hát! Sajnálom hogy nem sikerült úgy fogalmaznom hogy te is megértsd, mert sajnos elbeszélünk egymás mellett.


A kérdésem csak az volt hogy használtok-e kókuszolajat, hogy ki milyen színvonalú információból mennyit tud róla az nem. Sajnos én akartam az ismereteket kutatási eredménnyel alátámasztva bővíteni, de itt erre senki részéről nincs igény. Nincs a fórumon olyan téma aminek címétől ne térne el a látogatóság kisebb-nagyobb mértékben, azt gondoltam ebben a témában ennyi még belefér. Semmi probléma, én is be is fejeztem.

30. fokhagyma (válaszként erre: 28. - 55Judit)
márc. 28. 07:21

Dehogy van harag, én is bírlak. Sok okos tanácsot olvastam már tőled, de tényleg nem vitatkozni akartam, hidd el! Csak nézegettem a neten, hogy mi mást is írnak még, és találtam olyanokat is, amikben más volt, mint a Te linkedben. Egyszerűen csak megmutattam, hogy ilyen is van. Mivel én nem próbáltam ki úgy, ahogy Te, nem vitatkoztam.

Te se haragudj, de ahogy Te felteszel valamit, én is feltehetek. Ha nem egyezik a kettő, az még nem jelenti azt, hogy vitatkozni kellene. Nem ér annyit az egész. Nem is kell ezt a dolgot tovább feszegetni, elég ha az ide írók a kezdő kérdésre válaszolnak. Annak meg nem az volt a témája, hogy jó vagy rossz a kókuszolaj, hanem az, hogy hogyan lehet felhasználni.

A magam részéről lezárom ezt a dolgot, mindent leírtam már, csak ismételni tudnék. Senkinek se tanácsoltam, hogy ne használja, ahogy Te sem, hogy igen. Nem kell ezt a dolgot tovább nyújtani.

29. 55Judit (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
márc. 28. 07:04
Nyers csokoládé és desszert készítéshez használom a DM-eset, máshoz a szűrtet használom. Nem a finomítottat! Ételben nem jön be nekem a kókuszos íz.
28. 55Judit (válaszként erre: 25. - Fokhagyma)
márc. 28. 07:01

Az ilyen viták elkerülése végett inkább nem érdemes felületes információkkal ellen érvelni. Úgy fair, ha kutatási eredményt másik kutatási eredménnyel cáfolunk ami eltérő eredményről számol be. Cikkek és kutatási eredmények között akad némi különbség. Másrészt, bántó egy olyan ember felé ellenérves cikkeket dobálni, aki időt és energiát föccölt abba hogy valós információhoz jusson az ügy érdekében.

És utolsó sorban, ha engem valami komolyan foglalkoztat, nem a dívány, az agroinform és hasonlókat olvasom.


Remélem nincs harag mert egyébként én bírtlak.🙂

márc. 28. 02:40
nem
márc. 28. 01:05
nem hasznaltam meg eddig,de szeretnem egyszer azert kiprobalni.
25. fokhagyma (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
márc. 28. 00:04

Semmi számonkérés! Csak azt akartam érzékeltetni, hogy mennyire egymásnak ellentmondó infókat lehet olvasni. Én egyik mellett se tettem le a voksomat. Az egyiknél a hirdetés volt gyanús, de a másikra se írtam azt, hogy az az igazi, csak annyit, hogy más vélemény. Éppenhogy azt írtam, mindenki maga döntse el, mit hisz el a sokféle infóból. Én pl. nem tudom, melyiknek higgyek, mivel magamon nem teszteltem a jó hatását. Ettől még lehet jó. Véleményeket, gondolatokat osztottunk meg, nem kell ebből vitát generálni.

Egyébként ha olvastad, láthattad, hogy a továbbiakban éppen arra utaltam, hogy eltértünk az eredeti témától, a kérdező arra várta csak a választ, hogy hogyan használhatja a kókuszolajat. Utána kapott is erre válaszokat. A jó vagy nem jó téma lezárva, nem is akartam már tovább írni, de mivel megszólítottál válaszoltam.

24. michelle.r (válaszként erre: 14. - Fokhagyma)
márc. 27. 23:20
"Számon kéred", hogy semmi információ a kuatásokra vonatkozóan, aztán ellenérvként egy divany.hu-n megjelent cikket linkelsz? 🙄
23. michelle.r (válaszként erre: 9. - 55Judit)
márc. 27. 23:17
Azt szokta venni én is, a DM bio kókuszolaját.
márc. 27. 22:08
Régebben dezodort készítettem belőle. Szobahőmérsékleten felolvasztottam, majd tettem bele néhány csepp teafa olajat. A keveréket zacskóval kibélelt kis pohárba tettem és beraktam a hűtőbe és ott is tároltam. Használatkor kivettem a stift állagúra dermedt keveréket és bekenten vele a hónaljam, m
21. Lady Lavender (válaszként erre: 20. - Lady Lavender)
márc. 27. 17:26
A kóstolgatàsi fàzisban az is jó, ha rizsen oszlatod el.
20. Lady Lavender (válaszként erre: 13. - Applepie999)
márc. 27. 17:24

Igazàból bàrmit lehet vele készíteni, ami szerinted jol megy hozzà.

Csinàlj vele egy pirítóst, és harapàsról harapàsra szórj, önts, kenj, pakolj rà mindenfélét, amit otthon hasznàlsz! Meg az elkövetkezô fôzések alkalmàval kóstolj meg egy-két kanàlnyit a hozzàadàsàval! Ha màr kezd alakulni a lista, hogy neked mivel együtt ízlik, akkor nekiàllhatsz guglizni.

Teljesen felesleges màs ismeretlen hozzàvalókat is venni, akiket talan soha nem hasznàlsz majd fel.

Esetleg van màr olyan recept, amivel szimpatizàlsz?

19. fokhagyma (válaszként erre: 17. - 55Judit)
márc. 27. 16:51

Szerintem senki nem hazudtolt meg. Én éppen azt írtam, hogy ha hiszel benne, használd. Csak mivel én vizsgálat hiányában magamon nem tudtam lemérni a hatását, se pro. se kontra nem tudok róla nyilatkozni. Nekem bevált az olivaolaj, és a libazsír, neked meg a kókusz. Nincs itt semmiféle meghazudtolás.

Egyébként egy kicsit elmentünk más irányba, mert Applepie999 csak arra volt kíváncsi, hogy mit lehet főzni vele, mert ki akarja próbálni. Nem a hatását kérdezte. Erre biztosan tudsz neki tanácsot adni, mivel használod főzéshez, és valószínű sütéshez is, vagy talán ahhoz még inkább. Biztosan örülne 1-2 jó tippnek.

18. Bichi (válaszként erre: 9. - 55Judit)
márc. 27. 16:42
Mondjuk ez az oldal szerintem a legkevésbé hiteles, lévén ellenkezője esetén bezérhhatnák a boltot :)
17. 55Judit (válaszként erre: 13. - Applepie999)
márc. 27. 16:21
Én már nem mondok semmit, mert reflexből lesz ismét aki meghazudtol. Viszont a googe jó barátunk. Ott mindent megtalálsz és annak az ellenkezőjét is.
16. fokhagyma (válaszként erre: 12. - 55Judit)
márc. 27. 16:20
Én olivaolajat használok, nem napraforgót, disznózsírt sem, csak libazsírt, de minimális mennyiségben, ha az étel úgy kívánja. Szerintem a kókuszolaj hatása úgy lenne pontosan mérhető, ha a használata előtt megvizsgálják a nyaki ereket, és miután eltelt 1-2 év, egy újabb vizsgálattal megnézni a változást. Ha így tetted, és láttad a változást, a különbséget, akkor minden rendben. Ha Te hiszel benne, és úgy gondolod, hogy tényleg a kókuszolaj jó neked, természetes, hogy használod. Én is kipróbáltam még évekkel ezelőtt, de mivel előtte nem volt vizsgálatom, nem tudom, hogy használt-e. Már nem használom, és mivel bizonytalan infókat lehet róla olvasni, nem is fogom.
15. 55Judit (válaszként erre: 14. - Fokhagyma)
márc. 27. 16:18
Pontosan erről van szó. Mindenki azt hisz el amit akar. Még én is.😉
14. fokhagyma (válaszként erre: 9. - 55Judit)
márc. 27. 16:10

Ezen a linken többször is olvasható a "kutatások", szó, de az nem derül ki, hol kutatták, kik kutatták, tehát semmi hivatalos dokumentum nincs benne, legfeljebb annyi, hogy 20 túlsúlyos maláj embert vizsgáltak. A végén aztán kiderül, miért van az a sok dicséret, hiszen ott van a termék, ott van a kosár, tedd bele, vedd meg, fizess érte!

Én nem állítom, hogy nem igaz, amit itt írnak, de nem is hiszem el feltétel nélkül, mert nagyon "üzleti" szaga van.


Ezekben homlokegyenest mást írnak:


[link]


[link]


Szerintem mindenki tegye a maga hite szerint, hogy használja-e vagy nem. Információkat olvashatunk, a döntés a sajátunk.

márc. 27. 16:10
Ki akarok próbálni valamit kókuszolajjal főzni, de nem tudok mit kezdeni. Mondd, mit érdemes főzni rajta, vagy minden lehetséges?
12. 55Judit (válaszként erre: 10. - Cimpi)
márc. 27. 15:57

Akkoriban mikor én is elolvastam/elhittem a badarságokat mert nem tudtam különbséget tenni, elmentem UH-ra a nyaki ütőereimet megnézetni, vajon milyen állapotban vannak. Akkor voltam 66 éves és már évek óta használtam a kókuszolajat. Olyanok voltak az ereim mint egy 20 évesnek. Én örülök hogy valós információkra bukkantam. A kókuszolaj jó hatással van az egészségemre.

nem kötelező ezt fogyasztani, ott van a jó napraforgó olaj és a disznózsír is.

márc. 27. 15:43
nem
10. cimpi (válaszként erre: 7. - 55Judit)
márc. 27. 15:43
Tanulmányokat olvastam,pld. Harvardi prof. által közzétett-angol orvosok által közzétett cikkek: legújabb eredmények pont a koleszterinre és erekre rosszul hat- de ytube-n is vannak előadások erről- testcsökkentés meglehet.de nekem nincs rá szükségem e célből- a bőrápolsa jó lehet-- Nincs egyértemű megállapodás erről az olajról- ha ennyi ellenvélemény is van- akkor én hanyagolom-amúgy sem szerettem annyira amikor használtam-/nem mindenhez való/ Egyéni döntés!
9. 55Judit (válaszként erre: 7. - 55Judit)
márc. 27. 15:19

Ezt kellett volna inkább mutatni, ebben szerepel az imént belinkelt tanulmány is.

[link]

Ma találtam ezt az oldalt, aki értékes információkat szeretne a szűz kókuszolajról, ezt olvassa!

Elárulom, amit a DM-ben lehet kapni, az a legfinomabb.

márc. 27. 14:59
Nem használtam még kókuszolajat. Napraforgó, repce és oliva van a kamrában.
7. 55Judit (válaszként erre: 2. - Cimpi)
márc. 27. 14:39

Tanulmányt olvassál, abban könnyebb eligazodni. Pl. a kísérletből kiderítették hogy a szűz kókuszolajnak testsúlycsökkentő hatása van, és a rossz koleszterint csökkenti, a jót pedig minimálisan emeli.

Ez csak egyetlen kísérleti tanulmány a nagyon sokból: [link]

6. 55Judit (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
márc. 27. 14:05
Én a szűrtet kb. 15 éve használom. Az extra szűz kb. novemberben jött a képbe, mert ismerősöktől hallottam az áradozást róla. Elkezdtem keresgélni is az eü. hatásairól ezek hatására elszántam magam, én is vettem. Hát, most már én is áradozok.
márc. 27. 13:52
Igen. Van néhány süti, amibe azt teszek. De a fürdőszobában sűrűbben használom. 🙃 Testápolónak is kiváló, hajmosás előtti este pedig a hajamat pácolom vele.
4. csemár (válaszként erre: 1. - 55Judit)
márc. 27. 13:44
Próbálkoztam vele a konyhán, de nem tudtam megszeretni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook