Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
2008. okt. 11. 16:24

Sziasztok!

2-án műtöttek a Szent Imrében, és 9-én jöhettem haza. Első napi(1 hetesen) fürdésnél nem mertem felállni, csak sírtam a félelemtől. Tegnap egész nap azt figyeltem, hol bizsereg, hol szúr. Ma a vágás két vége gyakran belenyilall, nem tudok oldalt feküdni, csak kínlódok. Eddig strapabírónak gondoltam magam (volt már 2 császárom is), de katasztrófa vagyok. Az egyik ismerősömet Telkiben műtötték 5 éve, és 3 hétig nem fürödhetett. Csüt-ön megyek varratszedésre, és gondoltam addig nem zuhanyzok, csak törülközővel a hasamon. Szerintetek jó ötlet, vagy nem? Félek haskötő nélkül lenni. A kórházban könnyebb volt, mert direkt hajolgatni, mozogni kellett, hogy ürüljön a váladék, most meg nem merek hajolgatni, hogy ne hogy összegyűljön. Itthon nehezebben viselem a dolgokat, pedig sok segítséget kapok, és nem vagyok egy nyafka liba, komolyan. Mikor fürödjek? Segítsetek, meddig húzhatom? A sebnek jobb, ha zuhanyzom, vagy még egy darabig elég a betadin? Köszi

4848. lurtaki
2008. okt. 11. 14:27

sziasztok!

Most találtam rátok és én is a nagy dobás előtt állok.

Műtöttek valakit a SOTE I. sz. sebészetén????

Jó lenne, ha valakitől hallanék az ottani szokásokról.

Nekem 3 gyerekem van, a nagyok ikrek, és hát ők intézték el a hasam, szétvált a hasizom, a doki azt írta a papíromra, hogy hasfali sérv... mindenesetre és szerencsére így TB-re megy a dolog.

Szóval ilyen indokkal is TB támogatott, akit érdekel, de ezt a dokinak kell eldöntenie. Egyébként nov. 26-án lesz a nagy nap, feltéve ha valami betegség bele nem szól. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy Karácsonyra (4 hetesen) ugye már fogok tudni sütni-főzni vásárolni????

Nekem is 2 császárom volt, főleg a 2. után nagyon hamar rendbe jöttem, szerintem 2 hét múlva már vígan csináltam mindent. Na jó a nagyokat nem emelgettem. Láttam sokatoknak már egész halvány volt 4 hetesen a sebe, alig látszott. Meséljetek lsz. hogy mikor tudtatok már emelgetni, tornázni stb.

Nem tudja valaki, hogy mitől függ, hogy mennyire fent vágnak? Nekem sajnos azt mondta a doki, hogy túl lent van a császár hegem, nem tudja addig levinni, így 2 heg marad, pedig az nem lett túl szép... előre is köszi a válaszokat és mindenkinek gyönyörű lett a hasa, na de csak 1 plasztikai sebész van a vidéken???? :-))) (illetve a fővárosban)

Üdv.

Dóri

4847. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 4846. - Ani32)
2008. okt. 11. 14:19
Dr Molnár Csaba! Én személy szerint nem ismerem de egy ismerősőmet ő műtötte és nagyon meg volt vele elégedve! Azt mondják nagyon jó és nagyon rendes!!
4846. Ani32
2008. okt. 11. 12:22
Vagy bárki más aki Debrecenben praktizál...
4845. Ani32
2008. okt. 11. 12:01

Sziasztok lányok!

Van valaki közületek aki Debrecenben lakik és Fábián doki műtötte?

4844. Erzsó2 (válaszként erre: 4832. - Angels76)
2008. okt. 10. 22:09

Szia Angels76!


Én hozzá megyek nov. 12-én. Dupla műtétem lesz: epekő és hasplasztika. Tudsz a dokiról valamit? Te is hozzá mész? Mikor?

2008. okt. 10. 17:51
ja, és két császáron + vakbélműtéten vagyok túl, úgyhogy a hasműtétek már "megszokottak"...
2008. okt. 10. 17:49

egy másik topicba beírtam ezt, de rájöttem, hogy az nem nagyon pörög, ezért átmásolom ide is. az OEP által támogatott hasplasztika érdekelne, majd...sokára..


Sziasztok!

De hogyan bizonyítom, hogy fogyás előtt 35 felett volt a BMI-m? Pl. (mivel szültem) megmutatom a babakiskönyvemet, hogy hogyan változott a súlyom a terhesség alatt? (már a terhesség elején is volt 35 a bmi-m)

Vagy ránézésre tudni fogják, hogy magas lehetett a bmi-m, ha ennyire lóg a bőröm?

Egyébként még távol vagyok a céltól, fogyózom szépen, nyugodtan, de már most nagyon lóg a bőröm és kétségbe vagyok esve. Nem csak a hasamon, de combomon , karomon is. :(

nem tudom van-e remény a visszahúzódására...

4841. Zsorzsika
2008. okt. 10. 13:18

Szia leddy!


Én is gratulálok a szép hasadhoz! Nekem már az is jó lenne, ha fele ilyen szépre sikeredne 1 hét múlva az enyém.

2008. okt. 10. 00:04

Sziasztok!


Köszönöm a segítségeket! C vitamint 1000 mg-osat szedem. Forró fürdő jelenleg nem jön össze, mert a gyerekem nagyon sír. Rohangálok a lakásban, és próbálom kitalálni, hogy mi lehet a baja! Közben bekukkantottam Hozzátok is:)


Nagyon remélem, hogy elmúlik ez a fránya nátha!!

4839. sharon76
2008. okt. 9. 23:20

Nekem 9 hete volt a 2. császárom. valószínű, nekem is plasztikára lesz szkségem. Ahogy többen leírták a műtét utáni állapotokat, nagyon hasonlít a császár utáni felépüléshez, csak itt nagyobb a vágás.


A képeket nézegetve tényleg nem "lógnak" a pocik, de teljesen elborzaszt a vágás nagysága!!!!!!

Nem tudom lesz-e erőm megcsináltatni.

De amikor már nagyon fogom utálni a testem biztos rászánom magam.

4838. leddy27 (válaszként erre: 4837. - Sharon76)
2008. okt. 9. 23:04

Ma megint kinyitottuk a haskötőt gézcsere ügyben és a középső összeérő varratoknál elég ronda foltot hagyott...rendesen bepánikoltam, fogvacogtatva élveztem párom betadinozását, majd megnyugodtam, mikor végre visszakerült a haskötő...

Még mindig nem tudom elhinni, hogy belevágtam, megcsináltam és már túl vagyok rajta...

Válaszolva kérdésedre, biztos nagy elszántság kell hozzá, valamiért én is belevágtam :)

De utána egyre jobb lesz, ebben reménykedem :)

4837. sharon76
2008. okt. 9. 21:44

Szia CSajok!


"új lány" vagyok köztetek. Csak kapkodom a fejem....Hihetetlen milyen erősek vagytok, én nem biztos, hogy végig tudom ezt csinálni. Nagy elszántság kell hozzá ugye?

4836. eszmi35 (válaszként erre: 4833. - Angels76)
2008. okt. 9. 20:07
Szia!Az én dokim azt mondta feltétlen fogyak le ha még akarok,mert az eredmény is szebb lesz,jobban meg tudja feszíteni a bőrt.A műtét után meg nem tanácsos ,mert az meg elrontja a végeredményt.Nagyon akarom a műtétet,úgy ,hogy én nagyon rá álltam a fogyira.
4835. 44fecb587c (válaszként erre: 4830. - Leddy27)
2008. okt. 9. 16:33
Köszönöm a segítséget.
4834. zsazso (válaszként erre: 4833. - Angels76)
2008. okt. 9. 14:11

Szia !

angels 76 !

Tőlem kérdezte a doki , hogy akarok - e fogyni ?? Mondtam hogy én már kb 6 éve ennyi kg vagyok, fogyni nem igazán tudok , 82 kg vagyok.De a logóhasam az zavar , főleg mióta kivették a méhemet, azt mondta nincs semmi gond , csak műtét után se legyen súly ingadozás.

Ha te le tudsz fogyni akkor biztos csinibb leszel! De nem feltétele a műtétnek.

4833. angels76
2008. okt. 9. 11:59
szerintetek nagy baj ha még 15 kg van rajtam??és ugy műtenek??sebgyogyulás után ha majd edzek akkor bizti lehet hasra is és fejlődni fog a hasizom nem ugy mint most...vagy nagyon fog logni megint a hasam?de egyszerűen nem mennek most a kilok hiába szeretném....ha valaki tud erről valamit légyszi adjatok tanácsot novemberben műtenek....áááá és nagyon félek...
4832. angels76
2008. okt. 9. 11:51
sziasztok lányok.közületek valakit műtött a szabo doki?régen a bm ben volt most a máv korház sebészetén van...
4831. Elfogyohold (válaszként erre: 4828. - Macsekcica)
2008. okt. 9. 11:34

Amit még tudok javasolni az épüléshez a szauna, vagy a tengeri sós forró fürdő, ( 40 percig pótolva a forró vizet) majd takaró-hegyek! :)


Nekem használni szokott... :)


Jobbulást!

4830. leddy27 (válaszként erre: 4825. - 44fecb587c)
2008. okt. 9. 11:06
Ha jól emlékszem, nyerges-t ő műtötte, tőle kérdezgess majd, ha jelentkezik, szerintem már csak otthon van :)
4829. ildiko1977 (válaszként erre: 4828. - Macsekcica)
2008. okt. 9. 10:51

Szia,

egyél sok c-vitamint, nagy dózisban, minimum 1000mg-ot. Ezt a műtét után is eheted, gyorsabb a felépülés. Én is ettem, előtte és utána is.

Jobbulást!

2008. okt. 8. 22:36

Viszont a kisfiamtól úgy tűnik megkaptam a náthát:(

Torkom fáj, orrom dugult.


Meg kell gyógyulnom 14-ig!!!!!!!!!!!!!!!!


Van valamelyikőtöknek valami szuper ötlete, amitől hiper gyorsasággal rendbe jövök?????

2008. okt. 8. 22:33

Szia Fitness!


A Te pocakodhoz is csak gratulálni tudok! Nagyon szép:)

4826. macsekcica (válaszként erre: 4819. - Leddy27)
2008. okt. 8. 22:33

Szia Leddy!


Nagyon szép a hasad! Gratula! Engem is Kelemen doki fog műteni. Mivel mindenkinek szép hasat készít:)) remélem az enyém is szép lesz!

2008. okt. 8. 21:36
SZIASZTOK LÁNYOK.SZERETNÉM KÉRDEZNI: ENGEM IS A SZENT IMRÉBEN FOGNAK MŰTENI/DR.JÓSFAI JÁNOS/.VALAKINEK, KÖZÜLETEK VÉGZETT HASPLASZTIKÁT?IGAZÁBÓL NEM ISMEREM A DOKIT.CSAK JÓ LENNE LÁTNI MILYEN POCAKOT ALKOT.A KELEMEN DOKIRÓL CSAK JÓKAT LEHET OLVASNI. KÖSZÖNÖM AZ INFOT, HA VALAKI MÁR JÁRT NÁLA. SZIASZTOK.
2008. okt. 8. 19:49

Sziasztok! Majd megpróbálok képet feltenni, bár nem tudom hogyan kell.


Sosem gondoltam volna, hogy milyen bonyolult dolog egy zoknit felvenni, nem is megy egyedül :(


Szia Zsazsó! Én 2.900,-Ft-ért vettem haskötőt, igaz egy tépőzáras.

4823. kikik77
2008. okt. 8. 19:07
Szia Leddy! Hatalmas a változás! Gratulálok (a dokidnak is:) a Te pocidon tényleg hatalmas változás látható! Csak nyugi, ne mozogj azért vele túl sokat!
4822. ildiko1977 (válaszként erre: 4819. - Leddy27)
2008. okt. 8. 18:50

Szia Leddy!


Én is hasonlót éreztem az első haskötő levételnél..

Nekem az jött be, hogy bevittem egy széket a fürdőszobába, és azon ülve vettem le a haskötőt, ott pihiztem egy kicsit, majd óvatosan felálltam és lezuhanyoztam. Ne félj, napról napra jobb lesz!


Megnéztem én is az új hasadat, gratulálok hozzá, nagyon szép lett!

4821. Hilda40 (válaszként erre: 4819. - Leddy27)
2008. okt. 8. 17:51

Szia Leddy!

Az érzés elmúlása még kicsit odébb van. ;)

Azt javaslom, ne a kád szélén vegyétek le a hasszorítót, hanem úgy csináld, hogy amikor kibontjátok a kötőt, akkor feküdj egy ágyon. Egy kicsit lélegezz úgy fekve, kötő nélkül. Aztán ülj fel, és úgy is maradj pár percig. Lélegezz, és nyugodj meg. És csak ezután próbálj meg felállni, és bemenni a fürdőbe, mert a kiszakadós érzés üléskor jön, aztán meg felálláskor. Ha úgy érzed, nem megy, még ülj vissza. Az ájulást is szabályos, és nyugodt légzéssel lehet elkerülni. Nekem ez a tapasztalatom. :) Nem kell sietni semmivel.

Ezt a módszert maga a doki ajánlotta, és nekem bevált. Azt mondta lehetünk ilyenkor - mármint az egész procedúra idejére - haskötő nélkül olyan 15-20 percig is.

Ha nem adod fel, pár nap múlva nem lesz semmi gond a zuhanyzással. ;) Sok sikert!

4820. Szmandi73 (válaszként erre: 4819. - Leddy27)
2008. okt. 8. 17:35
Szia! Nagyon szép lett a hasad, tényleg megérdemled a dícséretet (és a doki is :D )! Biztos minden nappal egyre jobban leszel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook