Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hason altatás fórum

Hason altatás (beszélgetős fórum)


1 2
40. vvicus (válaszként erre: 5. - Lujzacica)
2011. jan. 21. 23:40
Nekünk a koraszülött utógondozóban a dokibácsink pont azt javasolta, hogy hason altassam a kislányomat, mert van egy kis kényszertartása, és így sokkal többet forgatja a fejét. Védőnőnk annyit mondott, ha van légzésfigyelő (van), akkor nyugodtan altassam hason. Nagyon szépen megerősödött a nyaka, háta, és a halántéka is már mindkét oldalt egyforma, egyiken sem laposabb. És másokhoz hasonlóan azt tudom mondani, hogy az én kislányom is átalussza az éjszakákat így, simán 10 órát egy huzamban, míg háton nem alszik ennyit.
39. pteri (válaszként erre: 38. - Lujzacica)
2010. jan. 2. 22:32
Én az elfordulásgátlót a második babánál használtam, mert az első elfeküdte a fejét-nyakát, hiába támasztottuk ki bármivel, csak visszafordult a kedvenc oldalára. Olcsó és remek találmány! A böfi is kifolyik a szájából oldalt tényleg.
38. lujzacica (válaszként erre: 37. - 97e35043a4)
2009. dec. 25. 20:48
Eddig én sem tudtam. Gyakorlatilag 2 db (egy kisebb, meg egy nagyobb) háromszög alakú szivacs. A védőnő szerint nagyon hasznos, ha nem vagy benne biztos, hogy eleget büfizett és le szeretnéd tenni... Nem tudom. Végül is nem volt egy ház ára, csak azért kérdeztem, hogy használt e már valaki, mert nem sok helyen olvastam róla.
37. 97e35043a4 (válaszként erre: 21. - Lujzacica)
2009. dec. 25. 07:43

Nekünk is ez a légzésfigyelőnk van, de csak a kiságyban használjuk. Mindegy hogyan alszik rajta a baba, a lényeg, hogy a matracon fekszik a baba...

Én nem tudom, hogy mi az az elfordulásgátló???? Mi ilyesmit nem használunk.

2009. dec. 24. 14:37

A mi babánk 5 hetes, de nem szeret hason aludni, leteszem, és küszködik, kalimpálna, aztán míg nem fordítom el, kezdi a sírást. egyszer tettük le hasra, mikor elaludt, akkor úgy aludt, de nem olyan sokáig, mint oldalt vagy hanyatt.

az én védőnőm is a hasonalvást csak légzésfigyelővel ajánlotta.

35. pteri (válaszként erre: 1. - Ganz)
2009. dec. 21. 18:38
Én rengeteg tanácsot kaptam erre (főleg a védőnő erőltette a dolgot, de neki sem sikerült kiviteleznie) és a kisfiam soha nem aludt el hason.Nem is nagyon bántam, a bölcsőhalál kockázata miatt. A kislányom pedig hason szeret, eleinte paskoltam a fenekét, míg le nem csukódott a szeme, aztán feszültem figyeltem vesz-e még levegőt. Most már magától fordul hasra , mert ő így szeret. Mindkettő jól alszik, ki hason, ki háton.
34. Ritkó
2009. dec. 21. 15:35
Az én fiam is hason aludt 1 hónapos korától:) és még mindig úgy alszik, pedig már lassan 3 éves lesz:)
33. 5e48d37001 (válaszként erre: 32. - 5e48d37001)
2009. dec. 21. 13:18
ja stornó most látom,hogy hason szeretnéd altatni és nem háton.Vedd úgy semmit sem írtam:)
32. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Ganz)
2009. dec. 21. 13:12
Ha egyáltalán nem volt és nincs is pólyában akkor sehogy.
31. c42aaaac41 (válaszként erre: 5. - Lujzacica)
2009. dec. 21. 12:07
ez így van! az én fiamat az istennek sem lehetett hanyatt altatni.visított mint a kismalac.
30. angyal 79 (válaszként erre: 21. - Lujzacica)
2009. dec. 21. 11:55

Mi a kiságyban használtuk a légzésfigyelőt, babkocsiban nem tudom hogy lehet e.

Elfordulás gátló az mi?Amivel kipóckolod a babát? A légzésfigyelő bármilyen testhelyzetben működik, általában tévesen riaszt ha a baba lemászik róla.

Igazán csak az éjszakai alvásnál tudnak bealudni sztem annyira hogy nem vegyenek levegőt.


Egyébként most olvastam el jól a feltett kérdést, én is oldalt altatok egymás felé fordulva, de utána hasra teszem, vagy fordul magától.

29. Zizisicc (válaszként erre: 20. - 9242a6388c)
2009. dec. 21. 10:05
Én csatlakozom Pankához, szerintem is az oldalt fektetés jobb ..... én mindhármat, az oldalára tettem le aludni, a hátukat megtámasztottam egy összegöngyölt törölközővel vagy pléddel - persze váltogattam az oldalakat, hogy ne deformálódjon a buksijuk ..... aztán, amikor már forgolódtak, akkor már mindegy volt ...... náluk nincs meghatározott póz, hogy csak úgy tudnának elaludni ....
28. 9242a6388c (válaszként erre: 27. - 9242a6388c)
2009. dec. 21. 09:57
A szeparációs félelem a lúdas, gondolom...
27. 9242a6388c (válaszként erre: 22. - Clugie)
2009. dec. 21. 09:54
A lányom pontosan 17 hónapos koráig aludt úgy el, hogy csak letettem, és két perc múlva aludt reggelig! Ez a 18. hónaptól szinte pár nap leforgása alatt megváltozott, sirt, nem akart az ágyában maradni...Most altatom, úgy rakom le és végig alszik , pár éjszaka kivételével...
26. Re87
2009. dec. 21. 09:42
Az én fiam pár hetes koráig oldalt fekve aludt,párnát tettem a háta mögé.Ő is nagyon nyugtalanul alszik a mai napig(már2,5 éves),ezért is aludt később hason.Én úgy tudom,hogy hanyatt nem szabad altatni őket,mert ha bebüffent bele is fulladhat.
2009. dec. 21. 09:42

Sziasztok! Az én babám 4 hónapos múlt. Nekem is ajánlottak mindent, mi jó, mi nem jó, de hiába is akarnám úgy csinálni, ahogy a könyvekben le van írva, úgyis a Kicsi dönti el, mi jó neki, hogy kényelmes. Az én kisfiam ritkán van hason, nem szeret úgy lenni. Születése óta hanyatt fekve alszik, nyugodt alvó, most már többször végigaludta az éjszakát, max.egyszer kelünk fel szopizni. A bukiveszélyt úgy küszöböljük ki, hogy nem tesszük le egyből kajcsi után a kiságyába, hanem apa hasán, apához hozzábújva alszik egy kicsit. Nekünk ez a módszer nagyon bejött.

Az elején sokat bukott a kisfiam, erre azt tanácsolta a dokinő, hogy emeljük meg a kiságy fejrészét 10cm-vel. Remélem tudtam segíteni kicsit, bár mindenkinél más jön be, és erőltetni nagyon nem kell -szerintem- a dolgokat.

24. a908366fdb (válaszként erre: 22. - Clugie)
2009. dec. 21. 09:40
Igen, büszke is vagyok a kisfiamra:))
2009. dec. 21. 09:39

Az én lányom 4 hetes koráig hátán aludt,és kínlódás volt ez az egész alvás,főleg napközben.3 hetesen magától oldalra fordult.(Többször is,úgyh nem véletlen volt)1 hétig oldalán aludt,és utána az addig tökéletes csípőjénél több fokos kötöttséget állapítottak meg.Azóta hason alszik.Most 1,5 éves.Csak úgy tud elaludni.Aztán álmában van,h hátára fordul,de az elalvás még mindig hason megy.


Ismerősöm csak háton fektette a babáját,aki 35. hétre született,és mindig egy irányba nézett.Sajnos szegénykének belapult a koponyája tőle,és nem is lehet helyrehozni.

22. clugie (válaszként erre: 16. - A908366fdb)
2009. dec. 21. 09:38
micsoda szerencsés!!!! :)
21. lujzacica (válaszként erre: 8. - Angyal 79)
2009. dec. 21. 09:38

Szióka! Ha már így összefutottunk kérdezhetnék egy pár dolgot erről? Nekünk is van légzésfigyelőnk (AngelCare 301)ami ugye 2 lapos. Nem szeretném mindig napközben a kiságyban altatni, hanem mózesben is, ahol éppen vagyok. A mózesbe hogy lehet berakni az egyik lapját a légzésfigyelőnek? Az elfordulásgátló használható? A védőnő javasolta, hogy vegyünk (nem volt drága, 1200 ft), de használható valamire egyáltalán? A légzésfigyelőt mikor és hol nem lehet használni

és bárhogy altatom a babát működik?

Bocsi a sok kérdésért, de sajnos ezeket ha le is írják olyan sokféleképpen, hogy belezavarodik az ember, sokkal többet ér a tapasztalat. Előre is köszönöm szépen, ha tudsz segíteni, de más tapasztalatát válaszát is nagyon szívesen veszem. (-:

2009. dec. 21. 09:38
Szerintem oldalt jó letenni,... ha jön egy büfi biztos, hogy nem a légútakba megy, hanem kijön.Aztán persze később, majd sokkal többet mocorog, akkor már nem biztos, hogy abban pózban találod ahogy leraktad!
19. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ganz)
2009. dec. 21. 09:38

Szerintem, ha mindenképpen hason szeretnéd altatni, de a babád nem akar úgy elaludni, akkor nem nagyon van mit tenned, mint az amit most teszel. Vagyis, ha elalszik, megfordítod. Mondjuk ezt sem teheted túl sokáig, hiszen ha megtanul megfordulni, akkor hiába melózol, ha nem tetszik neki, úgyis mindegy :-)

De addig még sokminden változhat.

Én amikor lefektettem, simogattam a hátát, csak úgy aludt el. Ez még mindig kisebb meló, mint megfordítani. Főleg, hogy én hamarabb elaludtam (volna) mint a kislányom :-)))

2009. dec. 21. 09:37
Látod itt is rengeteg különböző vélemény van,ezt tényleg a babád fogja eldönteni,meg persze te,mivel te fordítod hasra miután elaludt:-)Ha úgy alszik nagyot akkor szerintem bátran csinálhatod,de a légzésfigyelőt vesd be,hogy nyugodt legyél.
2009. dec. 21. 09:37

Sziasztok! Én már a kórházban is mindig a hasára tettem és úgy volt jó.


Mostanában pedig az altatás úgy működik pl. este, hogy fürdés, vacsora, aztán szépen leteszem hasra. Cumit kap és szundikendőt, aztán addig simogatom, míg el nem alszik. Kicsit mozgolódik, de pár perc és elalszik.

Én is hallottam sokat erről a bölcsőhalál dologról, de annak az a lényege: nem a hasonfekvés maga, hanem annyira mélyen alszik, hogy elfelejt levegőt venni. Ez bármilyen pózban bekövetkezhet és elég kevés az esély rá.

2009. dec. 21. 09:36
Egyébként meg ha nem akar hason elaludni, szerintem nem kell erőltetni. Úgyis kialakul majd magától, nálunk is így volt. Én kb 2 hónapos koráig mindig evés után mászkáltam vele, ringattam, volt hogy fél órát is, és akkor még kétszer felkelt éjjel. Aztán kb. 11-12 hetesen egyszer csak megszűnt ez. Leraktam a kiságyba, még kb 10 percet elgagyarászott ott magának, aztán elaludt. Azóta átalussza az éjszakát. És mindig magától alszik el. Egyedül a kiságyban:)
2009. dec. 21. 09:33

Sziasztok!

Az én kisfiam születése óta az odalán alszik. Hason nem szeret lenni egyáltalán max 10-15 percet. Lassan 5 hónapos lesz. Általában az oldalán alszik el, de mindig átfordul a hátára. Eddig talán 2szer aludt hason, akkor is magától fordult át:)

2009. dec. 21. 09:33

Én csak hanyatt altatom (most 9 hónapos). A felkészítőn is ezt ajánlották, s a védőnőm, s a gyerekorvos is ezt tanácsolta... A hason fektetett babáknál gyakoribb a bölcsőhalál, mert sokkal mélyebben be tudnak aludni, s elfelejtenek levegőt venni.

Ha szopizik, s így alszik be, akkor úgyis oldalra van fektetve (hátul párnával megtámasztva), így nem fulladhat meg a tejtől, s tud böfizni.

13. clugie (válaszként erre: 1. - Ganz)
2009. dec. 21. 09:32
Nekem 5 hetesen mindig cicin aludtak el...
2009. dec. 21. 09:32
De Ganz arra vár tanácsot, hogy HOGY kell elaltatni, nem hogy hogy aludjon!
2009. dec. 21. 09:31
az én fiam nem akar hason aludni, bármennyire is tanácsolja mindenki. Ő csak hanyatt szeret, kezei a magasban. Én is úgy látom erőletetni nem nagyon lehet, a baba tudja hogy jó neki
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook