Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Halva születés okai és a szivárványbabák fórum

Halva születés okai és a szivárványbabák (beszélgetős fórum)

12. papája (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 19:32

Negatív gondolatokkal nem lehet a boldogság elé állni.

Ne olvass és hallgass butaságokat.

Legyél pozitív és boldog, hiszen életed legszebb

feladata előtt állsz.

2022. ápr. 9. 14:31
Akiket én tudok pár esetet, nekik véralvadási zavar okozta a magzat elhalást 20-24. Hét között. Sajnos ez ebben az időben a leggyakoribb de bármikor előfordulhat. A “szerencsésebbeknek” korai vetélés van miatta. Egyszerű vizsgálattal meg lehet ezt nézetni, sajnos elég gyakori probléma amúgy. Mthfr, leiden mutáció és protrombin amit néznek. Lehet vérből és lehet nyálból is ha jól tudom.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Papája)
2022. ápr. 9. 12:59

Igen, mondhatni előtte állok és bennem van igen a félsz emiatt.

Érintett pedig ismerős által vagyok

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Papája)
2022. ápr. 8. 17:18

"Akinek van az mindent megengedhet magának. Ez van, ezt ....."


Pénzzel több lehetőség lehet, de egészséget sok esetben, még pénzen sem lehet megvenni.

8. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 16:43

Hogy mire figyeljen?


Ne haragudj, de egy értelmes felelősségteljes friss kismama, aki várja a babáját és készül is az anyaságra, kb szinte mindent feltúr az interneten, és kérdez az orvostól, amit tud és enged a pénztárcája elvégeztet plusz szűrővizsgálatokat. De ezek sem képesek mindig minden tragédiát megelőzni.


Megint más, hogy vannak olyan dolgok amikre nem lehet felkészülni, sem tenni ellene, és igen a mai világban is előfordulnak mulasztások.



Nekem több ismerősőm is van aki elvesztette a babáját, és itt most nem első trimeszteri vetélésre gondolok. Volt akinek nem sokkal várható szülés előtt megfulladt a sokszorosan nyakára tekeredett zsínór miatt, van ismerősőm aki 2 babát vesztett el ismeretlen eredetű genetikai betegség miatt 31-34.héten. Ők mindent megtettek, hogy gyermekük legyen.. Az első után minden orvos biztatta őket, biztosan nem fordul elő még egyszer.. Tévedtek. Rengeteg pénzt áldoztak olyan vizsgálatokra amit el sem tudsz képzelni.. És mai napig nem tudja senki, egy prof sem milyen genetikai problémájuk volt a kislányoknak, pedig igyekeztek az egész vilgáról hasonlót keresni.


És sajnos olyat is meg kellett élnem a gyerekeim születésekor amikor a szobatársamnak (33.héten leszakadt a mehlepény, a baba pedig sorvadt volt) vagy az osztályon lévő másik anyukának is meghalt a babája ( ez pedig 2020! Egész terhessége alatt senki, egy orvos se vette észre, hogy a babának teljesen sima az agya, pedig anyuka mindenre elment pluszban is. Még mozira is, plusz genetikai uh-ra) . Ezekre nem lehet felkészülni..


Szóval lutri az egész.

7. papája (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 16:28

Te esetleg érintett vagy ? Talán előtte állsz a gyermekvállalásnak és félsz ?


Az tény, hogy kb. minden 16-ik családban valamilyen téren sérült gyerek születik. Ennek nyilván megvannak az okai. Szomorú, hogy annak ellenére történnek ezek a tragédiák, hogy ma már úgy tűnik igazán megtesznek mindent a várandósok érdekében,- vagy mégsem ?


Sajnos az egészségügyet tönkretették, az eü, személyzet külföldre menekült. Az itt maradottak túlterheltek.

Az élet két elkerülhetetlen eseménye lett a legdrágább, a születés és a halál. Akinek nincs pénze az megnézheti magát.

Akinek van az mindent megengedhet magának. Ez van, ezt .....

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2022. ápr. 8. 16:14
Igazad van , de sok olyan ember is van, akik szeretnek erre magyarázatot kapni. Van akinek így könnyebb elfogadni, illetve hogy tudja, hogy a jövőben esetleg kockázatok vannak , hogy mire figyeljen.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Lydianne)
2022. ápr. 8. 16:11
A szivárványbaba kifejezést akkor használják ha egy vetélés vagy halvaszületés után születik egy baba. Ezek a babák a szivárványbabák.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Lydianne)
2022. ápr. 8. 15:51
Gondolom, akik átmentek a szivárványon túlra. (elhunytak)
2022. ápr. 8. 15:21
Bocsi , hogy értetlenkedem. Mit jelent az, hogy szivárványbaba??
2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 15:12
Szerintem ha már megtörtént a baj,felesleges a miérteken agyalni,az cseppet sem változtat a helyzeten.
2022. ápr. 8. 14:38

Sziasztok!


Tudom, kényes témát hoztam, de ismeretségi körömben egy év alatt nem egy eset fordult elő , hogy az újszülött babájuk betegen vagy neadjisten halva született meg egy problémamentes terhesség után.

Legtöbbször oxigénhiány vagy valamiféle fertőzés húzódik a háttérben , de akad olyan eset, ami orvosi hanyagságból fakad.


Szeretnélek meginvitálni benneteket egy ezzel kapcsolatos beszélgetésre, hogy ki hogy látja, mik lehetnek az okok, esetleg ha valakinek van saját tapasztalata és szívesen megosztja velünk az tegye meg nyugodtan.


Továbbá szivárványbabákról is beszélgethetünk, sikersztorikról , hogy mennyi idő után sikerült újra teherbeesni , esetleg volt-e valami kiegészítő kezelés.


Köszönöm szépen ha válaszoltok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook