Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ADHD figyelemzavar, hiperaktivitás, szivárványpeca fórum

ADHD figyelemzavar, hiperaktivitás, szivárványpeca (beszélgetős fórum)


2019. júl. 30. 12:37

Sziasztok, sok helyen azt olvastam, hogy az ACT terápia a legjobb ADHD kezelésére, de Magyarországon nem elérhető.

Aztán találtam valakit , aki ezzel foglalkozik.


[link]


Ajánlom Mindenkinek

22. encifinci (válaszként erre: 21. - Viki0210)
2019. febr. 27. 06:26
Szia.Megnéztem,sajnos a környékünkön nincs ez a lehetőség :(
21. Viki0210 (válaszként erre: 15. - Encifinci)
2019. febr. 26. 20:58

Szia Encifinci!

A figyelemzavarra tökéletes a neruofeedback.Utána tudsz olvasni a neten.

20. encifinci (válaszként erre: 4. - Papája)
2019. febr. 26. 19:26
Nálunk az iskola írja a beutalót, de nagyon lassan megy :( A hétre ígérték ,de a tanárnéni szerint időpkntra valószínű sokat kell várni :(
19. encifinci (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2019. febr. 26. 19:25
Azért jó hogy látatlanba így tudod mennyi időt fordítok a gyerekemre,imádom az ilyen embereket.:D
18. encifinci (válaszként erre: 6. - Macskossz)
2019. febr. 26. 19:21
Kisfiam is néz mesét sőt nézné órákig ha hagynám de ettől az iskolában nem figyel,abszolút nem függ össze.X-boxozna is bármeddig ,de arról teljesen letiltottuk,iszonyat függőséget okoz
17. encifinci (válaszként erre: 10. - Mo-Ma)
2019. febr. 26. 19:19
Köszi, utána nézek
16. encifinci (válaszként erre: 14. - E8a3bb5a12)
2019. febr. 26. 19:18

Szerencsére nem agresszív , imádja a gyerekeket ha lehetne mindig menne valakihez :)

Sajnálatos hogy ott a szülők nem partnerek abban hogy javuljon a helyzet

2019. febr. 26. 19:16

Itt vagyok.Sajnos csak most tudok válaszolni mivel 12 órás műszakban dolgozom,ahogy egy kedves hozzászóló írta inkább vittem volna időben orvoshoz mint ide írogatok..hát sok időm nincs is írogatni,de azt azért tisztázzuk hogy manapság nagyon divatos minden eleven gyerekre ráhúzni a hiperaktív jelzőt...viszont fele sem az. 2,5 évesen kezdte az ovit gond nélkül beilleszkedett imád közösségben lenni központban lenni.4 évig járt oviba, iskolaérettségi teszt azt mutatta nem szorul fejlesztésre!

Azon kívül minden héten kérdeztem tuti menjünk-e suliba ,hogy fog ez a gyerek egyhelyben maradni.Szokásos szöveg majd a többi ül ő is fog stbb..hát nem.

Voltam gyerekorvosnál próbálkozunk homeos megoldásaal is.Szerinte inkább túlmozgásos mint hiperaktív,de amiket elmondtam a figyelemzavar szerinte is fenn áll.Oviban vegyes csoportok voltak és szeintem a nagyokra nem sok idő volt.1,2 feledat és kész lehet erre még elegendő volt a figyelme..passz..A nagyobb gyerkőc sem volt egyszerű eset, na ő dühöngött hisztizett sokat most 16 éves kitünő tanuló,nyugodt szóval ezért sem gondoltam hogy a kicsinél nagy a baj...jah és a kicsi imádja a vizet egész nyáron a medencében van.Sajnos itt nincs úszás, Pest ide 200km,nincs sok lehetőségünk ,de itt a jóidő megyünk ki,ő amúgy is imád kinn lenni :)

Utána nézek a könyvnek és a javaslatoknak.köszönöm

14. e8a3bb5a12 (válaszként erre: 1. - Encifinci)
2019. febr. 24. 14:15

Családban van egy ilyen kisfiú.

Hiába "kezelik", jár specko suliba (8 éves és 2.os) nem sok változás van.

Sajnos ott tartunk hogy már senki se akar akkor ott lenni mikor a kisfiú mert hát minden csak nem szocializált. Egyszerűen odacsap a másikra ha nem tetszik neki vmi.

A szülei tudják milyen mégis vérig sértődnek ha valaki mond vmit a gyerekre, ha netán a kezerre ütünk mert már kibírhatatlan. Már úgy kell egyeztetni hogy ha ők ott vannak akkor mi véletlenül se menjünk (már az apuka mondta de mi már előbb is jeleztük inkább nem mennénk)

Ez nagyon rossz de igazából csak nekik minket nem érdekel már én biztos nem hagyom hogy bármikor olyanja van neki odavágjon bármelyik gyerekemnek.

Remélem nektek nem ennyire veszes és lesz megfelelő hely

13. Hné80
2019. febr. 23. 21:08
Fiam imádja a vizet is :)
12. levarosbukta (válaszként erre: 11. - Hné80)
2019. febr. 23. 07:47
Pontosan, le kell mozgatni a gyereket. Csak arra kell ügyelni hogy olyan sport legyen ahol nem erősítik benne az agresszivitást. Erre a legjobb az úszás lenne, de azzal meg az a baj hogy nem közösségi sport. Na meg ezek a gyerekek valami oknál fogva utálják a vizet.
11. Hné80
2019. febr. 22. 23:24
Fiamat ADHD- gyerekké nyilvánították! Nem írtam alá a szakvéleményt és elutasítottam a további fejlesztéseket is! Láttam mire kényszeríti az iskola és sokszor hallottam, hogy üvöltenek a gyerekekkel...Én magam kerestem a kiutat ebből. Beirattam a fiamat jégkorongra :) heti 3-4 edzés ohhh el ne feledjem a gyerek sima mezei játákosból 1 hete a győri ETO kapus utánpótlásába lett beválogatva :) na ennyit a fejlesztésről... Motiválni kell :)
10. Mo-Ma (válaszként erre: 1. - Encifinci)
2019. febr. 22. 21:48

Szia!

Dr. Máté Gábor: Szétszórt elmék c. könyvét vedd meg!

Világszintű ismerője a témának.

2019. febr. 22. 21:43
A neurofeedback nagyon jó,nézzetek utána.Saját tapasztalat, 9 éves down szindrómás kisfiamat viszem heti 2 alkalommal,és mérhető tanulásban is a változás.
8. zeninez (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2019. febr. 22. 18:14
Fejlesztő pedagógusként mondom ADD és ADHD a gyerekek 70% iskola után mutatja a tüneteket, nagyon kevés aki már hamarabb vagy az óvodában, eleven nincsenek annyira lekötve, leterhelve hogy válaszreakciójuk megjelenjen, szóval egy családi esetből nem kell félrevezetéseket levezetni. Mindenképp kell egy felmérés, vagy magán úton vagy a pedagógia szakszolgálat bevonásával. Addig is ami jót tehet a szenzormotoros tornák, TSmT, alapozó torna, sajnos egy társas játék nem sokat segít komplex fejlesztés kell. Ajánlom én is a neurofeedbacket, de sajnos még nem országosan elérhető.
7. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Macskossz)
2019. febr. 22. 17:11
Ne engem cseszegess! Vilagosan leirta, hogy az eddig csak azt hitte nehez eset a gyerek. Magyaran nem forditott ra kello figyelmet, es most sem igazan. Itt van mar februar mi a feneert nem viszi tanacsadohoz hoxazas hekyett a gyereket?
6. macskossz (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2019. febr. 22. 14:29
Szerintem a fórumindító konstruktív tanácsot szeretett volna kérni, nem azt, hogy valaki ítéletet mondjon felett és lehurrogja. Honnan tudod, hogy ő nem fejleszette eddig a gyerekét? Mi pl 4 éves kora óta járunk különféle fejlesztésekre, megjártuk többek között a vadaskert alapítványt, a nevelési tanácsadót, korai feljesztésre jártunk, tsmst, diszlekszia prevenció. Minden létező fejlesztést megcsináltunk, amit javasoltak....képzeld nem most csodálkoztunk rá!!!! Örülj neki, hogy időben elkezdtétek, és hogy szépen fejlődik az unokád. De másokat ne szólogassál meg! Hogy lehet ennyi rossz indulat az emberekben... Egyébként az egy dolog, hogy mesét néz....de órán ettől még nem biztos, hogy tud majd figyelni...
2019. febr. 22. 13:44
Ezeken a kisgyerekeken már pár hónapos korban kijönnek a hiperaktivitás jelei. Nem akarom elhinni hogy csak az első osztályban veszik észre a szülők! Az óvodában is gondok vannak az ilyen gyerekekkel, sőt még három éves koruk előtt is. Már régen lehetett volna vinni a gyereket fejlesztésre, vizsgálatra. A mi kis unokánkon már akkor lehetett látni a problémát amikor két lábra állt. Ha elindult akkor nem ment hanem szaladt. Addig rohangált míg össze nem esett. Ha nem rohangálta meg a napi adagját egyfolytában hisztizett. Még kiscsoportos volt amikor már elvittük a gyerekpszichológushoz, ahol nagyon sok jó tanácsot kaptunk arra hogyan kezeljük. Most 6 éves, marad még egy évet az óvodában, de most már amit eddig soha nem tett meg képes órákat elnézni a rajzfilmeket, de azt hozzá kell tenni nem ül egy helyben, hanem izeg-mozog, ugrál az ágyon közben de legalább figyeli a mesét. Reméljük ez az egy év még sok változást hoz és ha nem is lesz egyszerű az iskolába menés azért könnyebb lesz pontosan a korai fejlesztések miatt mint másoknak akik az első osztályban csodálkoznak rá hogy jéééé a gyerekemmel gond van.
2019. febr. 22. 12:54

Ez az állapot az első osztályban jelentkezik általában olyan tünetekkel, ami már egyértelmű a szülők és a környezet számára.

Kérni kell a gyermekorvostól beutalót a gyermek pszihiátriára, illetve, ha Bp. környékiek vagytok akkor a Vadaskerti Gyermekpszihiátrián kaptok diagnózist. Diagnózis birtokában számtalan ingyenes fejlesztés jár a gyermeketeknek szakember segítségével a Pedagógiai Szakszolgálatoknál, vagy az iskolában az ott dolgozó gyógypedagógustól - ha van. Esetleg gyógyszeres kezelés. Szakirodalom szerint minél előbb fejlesztik, annál hatásosabb, 14 éves kor után már annyira rögzülnek a rossz tulajdonságok, hogy nagyon nehéz jó eredményt elérni.

Diagnózis kiadása több vizsgálatból áll, sokszor a folyamat akár fél évig, esetleg tovább is tarthat.

Ezek a gyerekek jellemzően igen magas IQ-val rendelkeznek, de szétszórtak. Fejlesztés eredményeképpen javul a magatartásuk és a tanulmányi eredményük is. Sok pihenésre van szükségük és nagyon következetes nevelésre.

2019. febr. 22. 11:52
Egyébként ő is elsős éppen. Ő is mindig többet mozgott, mint mások. De most, hogy elkezdtük az iskolát, minden délután úgy hoztam haza, hogy pörgött eszeveszett módjára, mert egész nap meg kell felelni az elvárásoknak és ez lefárasztja. Én ezért hazahozom ebéd után és én tanulok vele itthon. Azóta sokkal jobb a helyzet, mert nem fárad el annyira és nem is pörög annyit. Tegnap elkezdtük azt játszani (minden nap szeretném), hogy egy helyben kell ülnie, mozdulatlanul, mérem az időt, aztán meg farkasszemet nézünk és azt is mérem. Vezetni is fogom az időt, állítólag, ha ezt minden nap játszuk, akkor elkezd nőni az idő.
2019. febr. 22. 11:47
Szia! Az én kislányom nem ADHD-s, de nála is a figyelem koncentráció a gyenge. Én most találtam olyat, hogy neurofeedback. Olvass utána, én ezen gondolkodok éppen.
2019. febr. 22. 08:47

Sziasztok!

Kisfiam most lett 7 éves , nagyon valószínű hogy ADHD-figyelemzavaros. Elsős és egyre több a probléma.Születésétől aktív izgő-mozgó, makacs ,folyamatosan ellenkezik ,feszegeti a határokat.Nem gondoltam hogy probléma lesz ,kicsit nehezebb eset de majd alakul..nem így lett. Msot ott tartunk hogy órán beszél dudolászik, nem tudja hol járnak pl olvasásban, izeg-mozog, asztal alá megy nem találja a helyét.Udvaron jól érzi magát de minden pocsolyát sarat megtalál és mintha ellenálhatatlan kényszert érez hogy neki márpedig bele kell menni.A baj hogy az óra menetét mostmár zavarja :( ,a tanulás megy bár egyre nehezebb noszogatni,félévi eredménye egész jó szerintem ahhoz képest hogy nem igazán figyel.Olvastam a szivárványpeca társasról esetleg valakinek van? Használ? Illetve mennünk kell majd vizsgálatra ez milyen? Mint pl a differ? Köszi előre is a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook