Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hálapénz - paraszolvencia fórum

Hálapénz - paraszolvencia (beszélgetős fórum)


18. globus (válaszként erre: 14. - Kristo_f)
2020. jan. 3. 09:04
Kaptál számlát róla?
17. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Ensiferum999)
2020. jan. 3. 08:41
Én a legutóbbi nagy műtétemnél,nem bírtam volna ki,hogy ne adjak mert konkrétan az életemet mentette meg az orvos és életemben nem leszek senkinek olyan hálás mint neki.Szívből adtam amit adtam.
16. Regin_a (válaszként erre: 14. - Kristo_f)
2020. jan. 2. 23:24

Nem vagyok híve én sem

Viszont az elmúlt hetekben voltam egy vizsgálaton ahol az asziszetens azt mondta nem jó a beutalóm

Káromkodva vonultam el, amikor ismerős főorvos jött, kérdezte mi a gond és elvégezte a vizsgálatot

Nem volt nálam több mint 2ezer, amit odaadtam

Nem várta el mert régóta ismerem, de nekem jól esett hogy kompenzálhattam a hozzáállását

Máskülönben legalább ujabb egy hónap várakozás.

2020. jan. 2. 20:52

Az emberek maguk generálják a jelenséget. Még soha nem fizettem hálapénzt.

Sőt! Borravalót sem adok. Éttermekben már beszámítják a végösszegbe és kiszállítás során is.

Nekem sem fizet senki. Majd ha számlát is adnak róla.

14. kristo_f (válaszként erre: 13. - Ensiferum999)
2020. jan. 2. 20:42

amikor baj van, akkor tömjük az orvos zsebét."

Én csak előny esetén tömöm, már amennyire

Ha valami sürgős, kifizetem, számlát kapok és nem kell"szégyenkeznem", dugdosni a pénzt a doktor zsebébe.

Nem, nem fiatalka vagyok, ugyhogy a "majdmegtudod" szöveg nem áll meg nálam :)

13. ensiferum999 (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2020. jan. 2. 18:31
Ez így van, amikor baj van, akkor tömjük az orvos zsebét.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2020. jan. 1. 15:35

Ezeket a biztosításokat nem is igazán hirdetik.

Amikor néha mondom, hogy egyik banknál fizetett x Ft (választott összeg) hamarabb mehet CT-re, MR vizsgálatra, csak néznek rám, hogy nem is hallottak róla még.

2020. jan. 1. 15:03
Kár ide citálnod a "nyugati" példát. Ott nem szokás, ami itthon megszokás, hogy "okosba" megoldják, hogy a lehető legkevesebb TB-t kelljen fizetni. Sem állami törekvés nincs az eü. színvonalának emelésére, sem a lakosság nem törekszik arra, hogy gondoskodjon magáról. Magyarországon is elérhető olyan biztosítás, amely téríti a magasabb szintű ellátást is. De arra nem költünk, mert hülyeség...... viszont amikor baj van, akkor tömjük az orvos zsebét.
10. ensiferum999 (válaszként erre: 9. - R.Eszter)
2020. jan. 1. 13:36
Ez így igaz.
9. R.Eszter (válaszként erre: 1. - Ensiferum999)
2020. jan. 1. 13:34
Tovább árnyalja a képet, hogy az, aki egész életében becsületesen fizette a TB járulékokat, vagy munkaviszonya után fizették utána, rákényszerül arra, hogy magán orvosi ellátást vegyen igénybe, mert mondjuk azonnali vizsgálatra van szükség. A magán szektorban senkit nem érdekel a TB jogviszony, fizetni kell és kész.
8. ensiferum999 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 1. 13:33
A szükség nagy úr,egyetértek veled!
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Zsoffka002)
2020. jan. 1. 12:58
Volt már a gyereked, szüleid igazi életveszélyben?
2020. jan. 1. 12:54
nem kell...minek???
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Ensiferum999)
2020. jan. 1. 12:32

"És a minimálbéren élő lakosság egy része,aki már ételt sem tud adni a gyerekének-- ők mit mondanak."


Azt, hogy mocsok a világ. Nem gondolom, hogy valaki is, akibe szorult némi emberség, azt gondolná, ez így helyes, de amikor a szükség úgy hozza muszáj az előny, azt gondolná,ez erkölcsileg helytelen, beállok a sorba, aztán vagy szerencsém lesz, vagy nem.

4. ensiferum999 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2020. jan. 1. 11:59
Nehéz téma!
3. semleges (válaszként erre: 1. - Ensiferum999)
2020. jan. 1. 11:53
Szükséges rossz.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ensiferum999)
2020. jan. 1. 11:53

Olyan dolgot feszegetsz, ami a társadalmat is megosztja és az orvosi kasztot is.

Volt erről már több cikk, riport. Volt ahol arcát felvállalva mondta el az orvos, hogy nem fogadott el hálapénzt, a saját főnöke, kollégái utálták ki emiatt. Amíg egy klinikán a vezető elfogadja, sőt elvárja, addig sajnos nincs miről beszélni.

A beteg, meg amíg anyagi helyzete megengedi, adni fog, hiszen egy élete van. Nem fogja nézni, hogy Mariska nem tud adni, ezért őt mögé sorolják a kezelésnél, vagy Barbi gyereke olyan súlyos beteg, mint az övé, de az nem tud adni pénzt, igen az ösztönei azt diktálják, adok, hogy meggyógyuljon a gyerekem.

De hidd el, nyugaton is van kiskapu. A németeknél az adomány kassza, az is egyfajta hálapénz, és nem mindegyik orvos az adományokra költi azt sem, annak ellenére, hogy klasszisokkal jobban keresnek. Angliában is előbb kapsz időpontot, pedig akár az állásával is játszhatna hivatalosan. Az orvosok is emberek, jók, alázatosak és gyarlók.

Nyugaton is létezik, ha nem is ekkora

2020. jan. 1. 11:31
Éltünk egyik meghatározó eleme az egészségünk, megóvása mindenkinek fontos feladata. Nem mindegy milyen minőségben éljük az életet. Aztán hirtelen vagy lassan közbejön egy betegség, orvosi ellátásra szorulunk. Nyugaton szó sincs pénzről ott bank kártya és átutalás van a betegbiztosítótól. A munkatársam fia,(gyakran beszélgettünk, míg az egyetemre járt) azt mondta ő semmiféle képen, nem vesz el hálapénzt. Eleinte így gondolják, majd később megnő a feleség igénye, mert az orvosi baráti körben nem lehet lemaradni a többiektől. A nőgyógyászoknál., szülész orvosoknál más a helyzet. A pici baba világra jötte pénzbe kerül. Az ismeretségemhez tartozó, nőgyógyász körökben, épülnek a kis paloták, szebbnél szebb lakások egymással versengve. Egy reményt vesztett szülő minden pénzét oda adná csak gyógyuljon meg a gyereke és ezt az orvosok többsége(tisztelet a kivételnek) el is veszi. Meglehet hogy mi rontjuk el Őket!. Többen a Magyar állam pénzén tanult és végzett orvosok, külföldön praktizálnak. Ott építik karrierjüket.Ők azt mondják hét évig tanulnak és nincsenek megfizetve.És a minimálbéren élő lakosság egy része,aki már ételt sem tud adni a gyerekének-- ők mit mondanak. Nem könnyű igazságot tenni,az ítélkezés távol álljon tőlem,ahhoz nincs jogom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook