Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a hálapénz? fórum

Mi a hálapénz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. febr. 14. 23:55

Az alábbi történetet érdemesnek tartom közzétenni, mert derüs oldalról közelíti meg a hálapénz intézményét:

"Egy somogyi kórház szülészetén történt, ismerősöm is a kórteremben lábadozott a szülés után, szem- és fültanúja volt az esetnek, ő mesélte. Népes, jól öltözött kisvárosi cigánycsalád jött a kismamáért és a babáért a 4 ágyas kórterembe, hogy hazavigyék. A szülést levezető orvos is hamar előkerült - a szülés óta nem látták a szobában - és kezeit dörzsölve ott tüsténkedett a család körül, hogy ugye minden rendben volt, ugye, jó volt az ellátás, ugyebár, khm, meg hasonlók. Ekkor előlépett a családfő és nagy tisztelettel rövid mondókába fogott: egyszerű szavakkal megköszönte az orvos munkáját és átadott neki egy hatalmas diszdoboz desszertet. Az orvos átvette a dobozt, de képtelen volt eltitkolni csalódottságát és kézfogás helyett lekezelően kicsattant: - Jóember ilyenkor nem desszertet szoktak adni a szülésznek! Nagy csend lett. Aztán a férfi csendben megkérdezte: - Bocsánat, hanem mit? - Aki elégedett a munkánkkal, az borítékot ad, kérem szépen! Hagyományosan ez illik. Maguk nem hallottak még erről? Pedig van maguknál szaporulat szép számban! - Bocsánat, ne haragudjon doktor úr és mennyit szoktak adni a népek? - Hát... 30-40.000 forintot. - Értem, elnézést kérek, tudatlan vagyok, de megoldjuk azonnal, engedelmével visszakérném a desszertet. Kivette az orvos kezéből a dobozt, felnyitotta és kivett belőle egy köteg 20ezres, majd 2 darabot átadott a kővé vált orvosnak, akin látszott, hogy a rosszullét kerülgeti. A többit zsebre vágta és a család kivonult a kórteremből. A többi kismama a takaró alá menekült, mert majd megfulladtak a röhögéstől."

2012. jan. 28. 00:23
Az eddigi véleményeket olvasva örülök, hogy nem Magyarországon v. más posztkommunista országban (ahol létezik a hálapénz szégyenteljes intézménye) fogok szülni! (Feltéve, ha fogok egyáltalán!...)
92. Lara1984 (válaszként erre: 87. - 39694c0c70)
2012. jan. 28. 00:19

Én is ilyen ember vagyok, ezért nem vagyok túl népszerü, ami nem is célom, mert így nem hamis, álszent, talpnyaló, kétszínü emberek vesznek körül , hanem olyanok, akik azért kedvelnek, amilyen vagyok.

Az öszinteség számomra az egyik legfontosabb emberi tulajdonság.

91. 39694c0c70 (válaszként erre: 90. - Adbefc7882)
2012. jan. 27. 17:20

De mi is akkor a gondod?

Vagy semmi problémád nincs?

Csupán a szülésznő?

Adtál neki is?

2012. jan. 27. 16:55

:)

Sziasztok!

Én 4 hete szültem, és kapott az orvosom hálapénzt. És megkérdeztem a tarifáról, mert mindenütt azt lehetett hallani, hogy adni kell ennyit vagy annyit.Ő elmondta, mennyit szokott kapni. De itt hozzáteszem, hogy ahhoz képest, ami a beosztása, nem nagy összeget mondott, sőt...

Nem adtam neki annyit, mert nem tudtam volna, de ha lett volna még több pénzem, a kétszeresét is odaadtam volna neki! Ezzel szemben a szülésznőtől még a fizetését is elvettem volna! Ez az Én véleményem.

És nem tudom, ki mit szokott meg, vagy hogy hogyan történnek a dolgok, de el kell mondjam, a dokim dec. 30.-án szabadság alatt jött be, és elejétől a végéig mellettem volt, vajúdás alatt 10-15 percenként bejött, korrekten tartotta magát a megbeszéltekhez. És bár császár lett a vége,100%-ig elégedett vagyok vele.

És még annyit, hogy szilveszter este bejött megnézni, hogy mi újság velem és a babámmal.


Egyébként a szülésért a vizitdíj 10szeresét szokták elkérni, ami felháborító, mert nem elég a szülésért fizetni, de még a terhesgondozásért is kell... Iszonyat összegek, ha nem talál az ember egy kevésbé anyagias orvost..

89. 39694c0c70 (válaszként erre: 88. - Gazania)
2012. jan. 27. 15:45
Erre tudnék egy (pontosabban két) jó példát is leírni, de tartok tőle, hogy többen ezt megunnák végigolvasni.
88. Gazania (válaszként erre: 87. - 39694c0c70)
2012. jan. 27. 15:39

Én naív úgy gondolom ha az ember leír valamit azt azért teszi, mert az a véleménye...


Persze a net becsapós, mint ahogy írtam, a sorok sokféleképpen olvashatóak és itt nem látszik a másik arca.

87. 39694c0c70 (válaszként erre: 86. - Gazania)
2012. jan. 27. 15:32

Az nem probléma, ha nem olvasol máshol, de attól se tartok, hogy megteszed. :)

Vállalom magam és a véleményem, legyen az bármennyire is ellentétes a többség elveivel. (De ezt itt is láthattad)

86. Gazania (válaszként erre: 84. - 39694c0c70)
2012. jan. 27. 15:10

Ennyire még nem "foglalkoztam" veled. :) (kvázi nem olvastam a hozzászólásaid más helyeken)


Pedig néha nem árt, ha az ember enged. :)

A vita pedig arról szól, hogy energiát "lopunk" másoktól. :)

Akár így írásban is, de ez már ezotéria szint. :)

85. 39694c0c70 (válaszként erre: 84. - 39694c0c70)
2012. jan. 27. 13:01

Jav.:

és = én

84. 39694c0c70 (válaszként erre: 83. - Gazania)
2012. jan. 27. 13:00

Szó nincsen erről! :)

Nem gyűjtök és semmit és senkit, ők csak úgy "gyűltek" maguktól.

Ahogy itt is, de több helyen is láthatod, képes vagyok bárkivel vitatkozni, ha biztos vagyok az igazamban. Nem engedek csak a béke és az egyetértés kedvéért senkinek.

De nem azért, mert a harc, a vita nekem különleges örömet okozna!

Szó nincsen erről!

Csupán azt nem szeretném, hogy az ember, aki megtisztel engem azzal, hogy ismeretlenül is szóba áll velem, megosztja gondolatait, problémáját véleményét az tévedésben maradjon, vagy félreértés áldozatává váljon.


Persze mindig akad egy-két fórumozó, akit annyira elvakít a saját tudása, hogy nem is lát mást, csak azt az igazságot, amiben ő hisz.

De velük sincsen semmi problémám. Próbálkozunk azzal, hogy győzködjük egymást.

Csupán azt vagyok képtelen elviselni, ha valaki rosszindulatú, a vitaképtelenségét szándékos sértegetéssel, ártalmas mocskolódással, a másik fél lejáratásával próbálja kendőzni.

Na itt elszakad a cérna és a továbbiakban levegőnek nézem az illetőt.


Ezt ők tudják is.

Vagy nyíltan közlöm velük, vagy egyszerűen figyelmen kívül hagyom, még a nekem címzett hozzászólásaikat is.

Persze néha-néha bepróbálkozik egyik-másik, de ilyenkor figyelmeztetem a dologra, és abbamaradnak a kísérletek.

83. Gazania (válaszként erre: 82. - 39694c0c70)
2012. jan. 27. 12:40
Gyűjtöd a kiábrándultakat? :)
82. 39694c0c70 (válaszként erre: 81. - Lara1984)
2012. jan. 27. 10:24
Pedig már 4 ember van, akinek ez sikerült. (További egy pedig esélyes rá) :))
81. Lara1984 (válaszként erre: 48. - 39694c0c70)
2012. jan. 27. 05:16
Hehe, még így sem sikerült! Söt!... ;-)
80. Gazania (válaszként erre: 79. - 39694c0c70)
2012. jan. 26. 18:48

Frászkarikát jó. :(

Most nyomtak fejbe egy játék "számítógéppel". :(

A gép mellé menekültem. Váááááááá

79. 39694c0c70 (válaszként erre: 78. - Gazania)
2012. jan. 26. 16:44

Az a jó! :)

Akkor még elég kicsik.

Az én lányaim már nem tesznek ilyeneket. :(

(Igaz talán már el se bírnám őket)

78. Gazania (válaszként erre: 77. - Gazania)
2012. jan. 26. 16:13

Itt meg csak "marakodás" lenne a vége...


Bocsi de néha ugrálnak rajtam a gyerekek...

77. Gazania (válaszként erre: 74. - 39694c0c70)
2012. jan. 26. 16:13
Lehet az "életben" egész jól meg tudnák dumálni a témát. ;)
76. Gazania (válaszként erre: 74. - 39694c0c70)
2012. jan. 26. 16:12

Nincs harag. :)

Én megtanultam, hogy a net veszélyes dolog, azt olvasol bele, magyarázol bele a hozzászólásba, amit éppen Te/Én akarsz, lelkivilágod állása szerint.


Bevallom voltam net függő is még 2000-ben. :)

75. Gazania (válaszként erre: 72. - 39694c0c70)
2012. jan. 26. 16:10

Figyi én neked nem fogok magyarázkodni....

Azt olvasol ki a hozzászólásokból, ami neked kényed-kedved, akkor tedd azt. :)

74. 39694c0c70 (válaszként erre: 73. - Gazania)
2012. jan. 26. 16:08

Nincs harag! :)

Csupán kissé elbeszéltünk egymás mellett. :))

73. Gazania (válaszként erre: 72. - 39694c0c70)
2012. jan. 26. 16:05
Te tényleg összeollóztad a hozzászólásainkat? :)Gratula! Le a kalappal!!!!
72. 39694c0c70 (válaszként erre: 71. - Gazania)
2012. jan. 26. 14:44

A világér nem célom, hogy kekeckedjek veled, de a hitelesség kedvéért, sorrendben idemásolom mindkettőnknek a témában írt hozzászólásai vonatkozó részeit, aztán majd magadban eldöntöd, hogy hol is volt a félreértés.

Előzetesen jelzem, jelenleg Magyarországon több ezerre tehető az orvosi magánpraxisok száma, és a magánrendelőké, magánklinikáké is megközelíti (jelenleg a 150-et) Amiből vidéken is általában megyénként 1-2 található.


Hogy miért is írom le ezeket?

Csupán a pontosság kedvéért.


De most lássuk a "beszélgetésünket"! (fa=én, G=te)


52. fa

Mondd, ha magánrendelőbe mégy, és kérnek tőled mondjuk 5000 forintot a vizsgálatért/kezelésért, ennek kifizetése után is dugdosod a további borítékot a doki zsebébe? Magyarul, akkor is adsz hálapénzt, miután rendezted a nem kicsit borsos számlát (amiért legtöbbször elismervényt se kapsz) azon felül is adsz még hálapénzt?


55. G

Persze, hogy adtam, és adnak rajtam kívül ma is!

Pl műtétek után. Pl érsebészet


ITT ÁLLJUNK MEG EGY SZÓRA! A MAGÁNRENDELŐKBEN, KLINIKÁKON IS VÉGEZNEK AZ ÁLTALAD EMLÍTETTEKNÉL KOMOLYABB MŰTÉTEKET IS!!

EZÉRT KÉRDEZTEM A KÖVETKEZŐKBEN IDÉZETTEKET. CSAK HOGY TISZTÁN LÁSSAK.


58. fa

Komolyan azt mondod, hogy amikor az orvos a magánrendelőjében elkér egy vizitért, vizsgálatért, kezelésért 3-5-10 ezer forintot, azon felül, ott helyben MÉG TOVÁBBI BORÍTÉKOKAT DUGDOSOL A ZSEBÉBE?


60. G

Nem, nem ezt mondom!

A rendelőben kifizetem a tarifát és az elvégzett műtétért vagy "komolyabb" kórházi bevatkozásért esetleg hálapénz.


AKKOR AZ 55.-NÉL MIT IS MONDTÁL?!?

ERRE ÍRTAM A KÖVETKEZŐT, HOGY:

69. fa

Akkor olvassál vissza kérlek, hogy pontosan hogyan is szólt a kérdésem!


EGYSZERŰBB FELADNI, VAGY RÁHAGYNI A MÁSIKRA, MINT TISZTÁZNI A DOLGOT? (ESETLEG HÜLYÉNEK TARTANI A MÁSIKAT?)

UGYANIS A KÖVETKEZŐ HOZZÁSZÓLÁSOD ERRŐL SZÓL!

CSAK OLVASSAD EL:


70. G

Teljesen mindegy! :)

Nekem van egy véleményem, neked van egy véleményed, a kettő ütközik egymással, és soha sem fogjuk megérteni a másik álláspontját.


71. fa

Eldöntöd magadban, hogy minden körülmények között adsz hálapénzt. Akkor is, ha kórházban vagy (itt még indokoltnak is látom) és akkor is, ha magánrendelőben kezelnek AZ ORVOS ÁLTAL MEGSZABOTT ÁRON FELÜL (ez indokolatlan, de tedd, ah jó neked)


JÖN A MENTEGETŐZÉS:


72. G

Én ezt írtam:

"A rendelőben kifizetem a tarifát és az elvégzett műtétért vagy "komolyabb" kórházi bevatkozásért esetleg hálapénz. "


VALÓBAN EZT ÍRTAD?

OLVASSAD CSAK VISSZA AZT AZ 55-ÖS HOZZÁSZÓLÁSOD!


CSUPÁN A DOLGOK TISZTÁZÁSA ÉRDEKÉBEN SZEDTEM EZT ÍGY ÖSSZE. HA MÉGSE HINNÉL MAGADNAK SE.

71. Gazania (válaszként erre: 70. - 39694c0c70)
2012. jan. 26. 13:49

Én ezt írtam:

"A rendelőben kifizetem a tarifát és az elvégzett műtétért vagy "komolyabb" kórházi bevatkozásért esetleg hálapénz."


Akkor nem azt írtam, hogy a rendelői tarifán túl adok.

Tehát GYK, ha nőgyógyász kér a vizsgálatért 10eFt-ot, akkor a vizsgálat elvégzése után rögtön nem fogok pénzt dugdosni a zsebébe.

De, ha ez az orvos segít a szülésnél és teljes mértékben bedobja magát, mondjuk feljön vidékről szabiról akkor miért ne lehetnék hálás?

Amúgy ezt úgy sem érted meg, mert Te nem fogsz szülni. :P


A másik, hogy annak a mentősnek, aki 2x volt kint nálam hétvégén, és egy hasi vérzést nem tudott megállapítani, és majdnem ráment az életem, had ne legyek már hálás, semmilyen szinten!

De az ügyeletes dokinak, aki olyan műtéti zsinórral varrt össze, ami felszívódó és nem kell varrat kiszedésre menni, had legyek már hálás. Mert éppen varrhatott volna fel nem szívódóval és akkor mehettem volna plusz varratkiszedésre varrott hassal. (ezt nem kívánom még neked sem)


A pénzt nem MUSZÁJ, szintén GYK :) NEM MUSZÁJ elfogadni, vissza is lehet utasítani. :) (és én nem fogok megsértődni, örülök, hogy találtam egy korrekt dokit)

Mint az ülőhelyet a buszon, azt is vissza lehet utasítani. :)

70. 39694c0c70 (válaszként erre: 69. - Gazania)
2012. jan. 26. 10:42

Nem értelek!

Eldöntöd magadban, hogy minden körülmények között adsz hálapénzt. Akkor is, ha kórházban vagy (itt még indokoltnak is látom) és akkor is, ha magánrendelőben kezelnek AZ ORVOS ÁLTAL MEGSZABOTT ÁRON FELÜL (ez indokolatlan, de tedd, ah jó neked)

Az egészben csak az a furcsa, hogy a végén PONT TE kérdezed meg, hogy: Miért adnak az emberek hálapénzt?!?

Meg az összes orvost pénzsóvárnak tartod.

Mondd, ezek után miért?

Nem te dugod nekik, ha kell, ha nem?

Ők csupán elfogadják. Mert, ha nem tennék, akkor meg azon lennél felháborodva.

Akkor hogyan is van ez?


Politizálni nem szeretnék, de én is tudnék példát említeni olyan esetről, amikor egyik ismerősöm (ha kíváncsi vagy a nevére, privátban megírom) felajánlotta Orbán Viktornak, hogy egyetlen fillért se kér érte, azaz INGYEN rendbe teszi a BKV-t 2 év alatt úgy, hogy annak nem marad vesztesége, sőt nyereséget fog termelni!

(Hidd el tudja miről van szó, mert egy ennél nagyobb céget tett már rendbe, ami most is nyereséges)

Hogy miért nem kellett ez az INGYEN SEGÍTSÉG?

Csupán azért, mert így megszűnne egy forrás, amin keresztül a költségvetési pénzek a pártkasszába folyathatók.

De tovább nem politizálok!

69. Gazania (válaszként erre: 68. - 39694c0c70)
2012. jan. 26. 09:55

Teljesen mindegy! :)

Nekem van egy véleményem, neked van egy véleményed, a kettő ütközik egymással, és soha sem fogjuk megérteni a másik álláspontját.


Az egészségügy meg úgy is úgy marad, ahogy van, amíg emberek felsőbb szinten tömik a zsebüket....


Amúgy az egészhez még annyit, hogy a Kormánynak nem kellenek becsületes emberek, akik rendbe akarják hozni az Országot!!! (sajnos ezt szintén tudom ismerettségi körből, nem kellett az Orbánnak valaki Miniszternek, mert nem olyan "simlis" erről ennyit)

68. 39694c0c70 (válaszként erre: 59. - Gazania)
2012. jan. 25. 20:34
Akkor olvassál vissza kérlek, hogy pontosan hogyan is szólt a kérdésem!
67. Gazania (válaszként erre: 66. - 6ee0ffb012)
2012. jan. 25. 19:14
Akkor Te ne adj!!! :)
66. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 65. - Gazania)
2012. jan. 25. 19:13
Egyszerű: semmit!
65. Gazania (válaszként erre: 64. - 6ee0ffb012)
2012. jan. 25. 19:13
Nem érzem annak, csak azt érzem annak, hogy megszabják mit....
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook