Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajléktalanok fórum

Hajléktalanok (beszélgetős fórum)


113. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 104. - 124637ff9b)
2018. máj. 20. 15:06

Nem a kerékpározóra gondoltam, hogy Ő a szakértő, gondolom ő önkéntes. Csak arra gondoltam, hogy valószínű jelzi kik vannak azon a helyen állandóan.

Nem akarom Veled elhitetni, hogy szociálisan piszkosul érzékeny ember vagyok, ahol tudok segítek.Aki ismer tudja, aki meg nem csakis abból ítél meg, amit olvas.Nagyon sok hajléktalant ismerek régebbről, és sokkal megállok beszélgetni is, Ruhát, élelmet, takarót, könyvet stb. adtam nekik. Ezek a csendesen üldögélők, másokat nem piszkáló emberek.

De, ezek akik lassan 2 éve vannak az aluljárókban nem érdemelnek semmi szánalmat. Fiatal életerős emberek, akik csak zaklatják az embereket. Közegészségügyileg meg potenciális fertőzés teremtők, élősködő terjesztők.

Inkább szegény, mint átlagos családban nőttem fel. Volt amikor éhes voltam. Volt amikor 2 kifli volt a napi kajám hetekig, mert spóroltam.

Oké, ennyit rólam , tudnék írni de nem rólam van szó.


Viszont igenis vannak emberek, akik már nem azok, és nem is lesznek azok sosem. És akiktől félnem kell, félni kell az iskolába indulóknak, az időseknek, azt én egy lakatlan szigetre száműzném, még akkor is, ha azt írtam érzékeny vagyok a szegénységre, az elesett emberekre., Ezek az embernek nevezett elvadult egyedek nekem nem jelentenek semmit.

Ez tudom megosztó téma, mint mondjuk a pedofília. Az emberi jogok harcosai Azt keresik, hogyan segítsenek rajtuk, amikor ítéletet hirdetnek egy-egy tárgyaláson, mert betegség, akinek meg a gyerekét tették tönkre egy életre, halálért kiált.

Például a csepeli rémek, hajléktalanok, akik élve ástak el arra sétálókat ugyan miért érdemelnének szánalmat?......és lassan átveszik ezek az agresszív hordák a várost. Hát nem igazán érdekelnek az ilyenek.

112. 124637ff9b (válaszként erre: 106. - Ab61752c45)
2018. máj. 20. 13:30

Vannak emberek, akiket semmi sem rengethet meg, mások pedig pillanatok alatt lecsúsznak.

Nem felelőst kell keresni, hanem megoldást találni.

111. 124637ff9b (válaszként erre: 109. - Mezei Virág)
2018. máj. 20. 13:27

De, léteznek.

Keményen dolgoznak és elhivatottak, valamint büszkék a sikerekre.


Nehezen magyarázod már ki magad.


Hívj rendőrt!

110. ab61752c45 (válaszként erre: 108. - Fincsi5)
2018. máj. 20. 09:57
ez régen is így volt,mondjuk nem a hajléktalanoknál,mert a szocializmusban kaptak valami házat.a hatodik?kisgyerek született,mondta az elnök,valami kis ruhát vegyünk a gyereknek,ne pénzt adjunk.másnap pár forintért elkótyavetyélték.
109. Mezei Virág (válaszként erre: 104. - 124637ff9b)
2018. máj. 20. 09:54

Nem tudom, azt írtam, lehet! (hogy nincsenek ismereteid - nekem vannak, mert velük jártam iskolába, és itt is sokan vannak. Rendesek és nem rendesek is.Ez a fontos, nem az, hogy hova tartoznak, de van, ami jellemző.9


Azok a szakemberek, akikről te írsz, egyszerűen nem léteznek!

Néha van egy program, ami elhal.

A szociális munkások fogynak, mert alulfizetettek.

A szegényekről pedig a kormányok -úgy általában - egyszerűen lemondtak.

Mindegy hova tartoznak.

Na látod, ez a szégyen! Tudod, "mindenki annyit ér, amennyije van!

Akik megpróbálnak segíteni, azok a civilek, akiket éppen ellehetetlenítenek. Te is ebben az országban élsz, gondolom, te is látod ezt.

Nagyon rossz dolognak tartom, hogy a leginkább rászoruló emberektől, gyakorlatilag megvontak minden boldogulási lehetőséget.

Első a lakhatás, a munkalehetőség, a képzés lenne - de nincs, és nem is várható.

Most látszik az eredmény. nincs munkaerő...

Pedig lehetne.

Rájuk még sokan számíthatnak:

[link]

[link]

108. fincsi5 (válaszként erre: 107. - Ab61752c45)
2018. máj. 20. 09:47

Bor mindig van nekik. Gondolod, hogy megitták a vizet? Nem. Megpróbálták eladni.

Egy férfi kicsit normálisabb volt, időnként a Coop főnöke adott neki munkát, seprés az utcán, udvaron, és mikor este adta neki a felvágottat, joghurtot, kekszeket, megállt a környéken és mindent eladott féláron sem, majd lement a garázsboltba és vett bort.


Ne haljon éhen-szomjan, de legyen kedves befáradni érte.

107. ab61752c45 (válaszként erre: 105. - Fincsi5)
2018. máj. 20. 09:40
akkor haljanak szomjan?borzasztó dolog ez,mondtam én egyetlen napot nem bírnék ki télen.mint az az asszony,aki a parkban élt,mondta,mindig attól fél,hogy reggelre megfagy.nekem az megváltás lenne.
106. ab61752c45 (válaszként erre: 104. - 124637ff9b)
2018. máj. 20. 09:37
én nem vagyok jómódú.az általános iskolai"szerelmem"nagyon csinos fiú volt,utána jó szakmával.értelmes,vicces.aztán egyre lejjebb csúszott,a felesége elvált tőle,de a humora sosem hagyta cserben.most kit kéne hibáztatni,az alkoholista apját,anyját?meghalt 60 évesen.viszont amíg bírta magát főzött,bár az unokaöcsém,aki akkor polgárőr volt,sokszor szedte föl az út széléről.
105. fincsi5
2018. máj. 20. 09:21

Bármilyen hülyén hangzik, akik a környékünkön éltek, el vannak kényeztetve.

Pl. dél körül hozták nekik az ebédet, hajukat, szakállukat ott vágták le a parkban.

És nem azért, mert jók, ugyanis egész nap részegen ordibáltak, húzták a motyójukat maguk után, ami kicsúszott, az ott maradt, le nem hajolt érte.

Éjszaka a bokor alatt aludtak, még ivókút sem volt a közelben, el lehet képzelni, milyen szaguk volt, ha valaki a közelükbe ment.

Én az ilyeneknek 1 tál ételt nem adnék, ha arra is lusta, hogy enni bemenjen az intézetbe, meg időnként tisztálkodni.

A nagy melegben naponta 2x jött az autó, hozott nekik vizet. Nevetséges, és felesleges.

104. 124637ff9b (válaszként erre: 103. - Mezei Virág)
2018. máj. 20. 08:57

Nekem aztán tényleg nincsenek ismereteim 😂 te már csak tudod ... 😂

Mint ahogy azt is, hogy ez lakóhelytől függ 😂


Képzett szakemberek azok, akik megtanulják, milyen az irányított beszélgetés, akik tudják, hogyan értsenek szót egy olyan emberrel, akinek már minden mindegy, mert a társadalom egyéb jómódú tagjai csak irtani való patkánynak nézi őket ...

Ezek a szakemberek létesítenek újrakezdő otthonokat, érdekképviseleti munkát végeznek, munkahelyet keresnek/találnak, életvezetési programot nyújtanak gyakorlati tanácsokkal, hogyan kell megjelenni egy állásinterjún, hogyan lehet jól beosztani a közmunka bért 😂, hogyan kell egyáltalán normálisan élni.

Nekik ez a hivatásuk, az embert nézik, nem azt, hogy milyen színű a bőre.

Persze ebből mások csak annyit látnak, hogy elkerékpározik egy termosz teával, aztán eldöntik, hogy micsoda szakemberek vannak ebben az országban 😂

Vannak olyan nyomorultak, akik nem tudnak már felállni.

Vannak, akiknek a vigasz már csak az olcsó lőre mámora.

Vannak, akik agresszívvé válnak.

Sokkal sokkal több alkoholista vadállat van ajtók mögött, akiket nem látsz, akikről nem is tudsz.

Én már régesrég letettem a rózsaszín szemüveget, hogy létezik az emberekben könyörület.

103. Mezei Virág (válaszként erre: 93. - 124637ff9b)
2018. máj. 20. 08:34

Szerinted kik azok a képzett szakemberek?

Mit tudnának kezdeni velük?

Lehet, hogy te olyan környéken élsz, hogy nincsenek róluk ismereteid.

Ha valaki elmondja véleményét, tapasztalatát, az nem rasszista!

Vedd le a rózsaszín szemüvegedet!

Igen, köztük is vannak rendes emberek. Én is jóban vagyok velük.

102. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 93. - 124637ff9b)
2018. máj. 19. 22:04

Nem kötekedni akarok, de milyen képzett emberek vannak erre? Ha vannak, miért egyre rosszabb a helyzet?

Jönnek esténként kerékpárral, vagy gépkocsival és hoznak ételt nekik.Gondolom az egy szervezetnek az embere,emberei aki/k figyelemmel kísérik őket. Most mondta a közelben lakó, hogy az utcán a falnak döntve kefélte a hajléktalan a hajléktalan nőt. Az visítozott, kijöttek a rendőrök, hogy na mégis a szállodából ráláttak. De nekem nem a szálloda a legnagyobb probléma, hanem komolyan olyan , mint egy film a jövőből, elvadult emberekkel. Mit kell látni a gyerekeknek? Ma a hajléktalan 12 órakor, kukákat borogatott. aztán egy fagyizónak a műanyag embernagyságú fagyiját rúgta ki az úttestre az autók elé, majd egy virágbolt kinti polcát borította fel, szanaszét repültek a virágok, aztán egy agy deszkát vett a kezébe és azzal garázdálkodott. Senki-de senki nem mert szólni neki, én is a kutyámmal a kocsik között rohantam át a túloldalra.

Úgy gondolom, ez rohadtul nem normális dolog, semmi szánalmat nem tudok érezni, és okot sem keresek mitől lett ilyen.

Viszont van egy fiatal lány, aki tényleg beteg, csomókban tépkedi a haját. Többször a Jogi Egyetem környékén üldögél, senkinek nem tűnt fel , hogy segítségre szorulna? Pedig erre még elbóklászik 1-1 képviselő is, de carnak rá, mi van itt.

101. fincsi5 (válaszként erre: 100. - Ab61752c45)
2018. máj. 19. 19:52
Felénk ugyanez, csak a májjal. DD
100. ab61752c45 (válaszként erre: 99. - Channa*)
2018. máj. 19. 19:21
csodálod,mikor ok nélkül mondja nekem,a rák egye ki a szemed?mert ahhoz volt kedve.ha tudtam volna,hogy a kultúrájuk része ez a jókívánság.
99. Channa* (válaszként erre: 97. - Ab61752c45)
2018. máj. 19. 18:34
Igen, és ráadásul meg vannak sértődve, hogy a közvetlen szomszédunkat a ki szintén c. kedveljük. Mert ők rendesek, csendesek, udvariasak, ha megyek haza nagy ritkán bevásárlásból, akkor tuti, hogy kiveszi a kezemből, hogy ne én cipeljek, ha látja, hogy dolgozunk otthon, akkor jön és megkérdezi miben tud segíteni, és természetesen mi is így állunk hozzájuk. Neki pampogott a másik, hogy mi miért kedveljük őket jobban, hát elmondta neki, de nem tanul belőle, mert annyi agya nincs, na meg felül kerekedik benne a rossz természete.
98. ab61752c45 (válaszként erre: 84. - 124637ff9b)
2018. máj. 19. 14:28
volt egy cikk,amiben megkérdezték az egyik afrikai városban lakókat,mit csinálnak egész nap?táncolunk,énekelünk,néha focizunk.meg persze gyereket csinálnak.
97. ab61752c45 (válaszként erre: 94. - Channa*)
2018. máj. 19. 14:21
és még azt mondják,az ember azért ítélkezik,mert nem ismeri őket.sajnos nagyon is jól.
96. 31bc25d879 (válaszként erre: 94. - Channa*)
2018. máj. 19. 12:57
Jézusom!!
95. fincsi5 (válaszként erre: 86. - 9b10f3d7ff)
2018. máj. 19. 07:49

Még olvasni is rossz. Én is ráláttam dolgát végzőre a háló ablakából, hát szörnyű.

Itt nem érek el boltot 10-20 perc gyaloglással, de nem is látok hajléktalant.

Viszont érdemes megnézni Debrecen belvárosát vasárnap délelőtt, rengetegen vannak. És utána gyerekek, s bárki ül arra a padra, ahol köpködnek, s egyebek.

Én sem érzek már irántuk semmit, csak undort.

94. Channa* (válaszként erre: 91. - Smirnoff)
2018. máj. 19. 07:43

Igen, ez a két ember (egy nő és egy férfi), nem csak aludt itt, mert kifejezetten sz@r szag volt, ami keveredett a hajléktalan szaggal, ami szintén elég penetráns volt. Azt hiszem erről nem kell mesélni. És ráadásul ez az első napon volt azaz, ahogy megérkeztek odacsináltak, majd ugyan ott ledőltek és aludtak.


És igen, az én gyerekem oldalához is odanyomták a kést, hogy pakoljon...

Mit tudott volna tenni? 18 évesen örült, hogy megúszta azzal, hogy odaadta azt a néhány forintját, mobilját, mp4 lejátszóját. Én is csak örültem, hogy az a c. még sem gondolta úgy, hogy belé kell vájni a kését annak ellenére, hogy odaadta a cuccát...

És hány olyat tudnék mesélni, amikor a c-k csak úgy szórakozásból tették, amit kitaláltak....Megvertek a játszótéren, de úgy, hogy a pólómat leszaggatták róla, folyt az orromból és a számból a vér, összekarmoltak, tépték a hajamat, majd amikor kiszórakozták magukat, akkor elvonultak és nevetgéltek, hogy de béna vagyok és, hogy ordít a gyerekem. Majd ellopták a pénztárcámat, a barátnőmét, kétszer nem sikerült nekik, mert észrevettem és elrántottam a táskámat, akkor meg hőbörögtek, hogy én ne fogjak rájuk semmit. Hányszor ment a suliba a gyerekért a férjem, mert az ilyen kis édes kis srácok meg akarták verni az enyémet csak úgy poénból. és még sorolhatnám, ami nem velünk történt, hogy pl. a kolléganőm felnőtt fia csak azért él, mert volt annyi energiája, hogy az anyját felhívja, hogy hol fekszik összeszurkálva...

És a házban lakó c. is, akit már említettem....úgy gondolja, hogy a teljes ház az övé, így az udvaron bográcsozik és üvölt (felmegyek és kitaposom a beledet! Ez a kedvence), ha szólunk neki, hogy bejön a füst a lakásunkba, ugyan itt tűzijátékozik és természetesen kint az udvaron tartja az összes családi ünnepet, ami ordibálásról, dajdajozásról és ivásról szól. Hát nincs mit szeretni rajtuk és még segíteni sincs az embernek nekik, mert pl. tudom, hogy miből él....füvet árul, lop és szerintem pénzt ad kölcsön uzsorakamatra, mert dolgozni nem jár az biztos...

Hát ez van, ezért ódzkodik az ember tőlük...

2018. máj. 19. 07:36

Nem a ti feladatotok a segítségnyújtás, sem a "körbecsókolás", sem a gyűlölködés, vannak erre képzett emberek.

Én csak egy telefont javasoltam, hogy ők elérjenek hozzájuk :) Humánusabbnak gondolom, mint a rendőrséget hívni. De ti tudjátok.

92. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 90. - 124637ff9b)
2018. máj. 18. 23:43

Hol beszéltem arról a 2 emberről? Én az aluljáróról beszéltem.


Én már úgy mondok véleményt, hogy egy házaspárnak adtunk a házban, a pincében lakhatást.


Olyan, mint a szuterén. Volt szekrény, kanapé, szőnyeg. Fűthettek villannyal, ételt kaptak a lakóktól.


Mi volt a köszönet? Tavasszal az összes pincét feltörték, és ami érték volt ellopták. Nem más, ők. :/

91. Smirnoff (válaszként erre: 90. - 124637ff9b)
2018. máj. 18. 23:42
Ha ilyen kemény szag van, azok ott nem csak alszanak. És ahogy Enissa mondta, az ilyen nem is volt ember. Egy patkány sem alszik ott, ahová ganezik.
90. 124637ff9b (válaszként erre: 89. - 9b10f3d7ff)
2018. máj. 18. 23:37

Sokan nem szeretnek dolgozni, tény és való.

Cigány is, nemcigány is.

De hogy két emberről bármit feltételezni, akik meghúzzák magukat egy lépcső alatt, ill. nem bármit, csak rosszat, az elég meredek.

89. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 88. - 124637ff9b)
2018. máj. 18. 23:32

Az enyém, és nem birkózom. Amit tapasztalok azt érzem, ez ha tetszik másoknak, ha nem ,így van. Kimerem mondani.

Majd, ha valakinek a gyerekét, idős szülőjét, vagy ő magát zaklatják, akkor is csókolgassa őket körbe!!!

Szégyellje magát az, aki ilyen káoszt enged, én nem fogom az 100%.

Be lehet jelentkezni pl. a Dózsa Gy. útra, hogy legyen lakcíme valakinek, hogy elmehessen dolgozni.

Egyébként, akik ott dekkolnak 20-30-40 évesek, ha térden állva könyörögnének nekik, sem mennének dolgozni, helyesebben a többség nem, mert így kényelmesebb nekik.

88. 124637ff9b (válaszként erre: 86. - 9b10f3d7ff)
2018. máj. 18. 23:23
A gyűlölet a tiéd, neked kell megbirkózni az érzéssel.
87. 124637ff9b (válaszként erre: 85. - Smirnoff)
2018. máj. 18. 23:20

Nem gondoltam komolyan, ez a te ötleted csak.

De neki is csak egy telefont kellett volna emelni a bejelentés után, hogy az utcai szoc.munkás kimenjen.

Ilyen ez a hálózat, együttműködő :)

86. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 84. - 124637ff9b)
2018. máj. 18. 23:15

Odáig jutottam, hogy gyűlölöm az aluljárókban utcán állatként élőket. Igen állatok, illetve azok sem, egy csomó parazita.

Aki odáig süllyed, hogy ott végezze el a kis és nagy dolgát, mindenki szeme láttára , az nem ember és nem is lesz az belőle sosem.

Késsel fenyegetőznek, van amelyiknél óriási kutya, és a hatóság nem tesz semmi. Az aluljáró olyan, mintha egy óriási nyilvános WC lenne. A múltkor is a lépcsőt és a kapaszkodót végig kenték carral, ez nem a szegénység, hanem az igénytelenség. Itt van egy óvoda, kapaszkodnak a kicsik és ürüléket fognak, abban lépkednek. Ismerek párat közölük, szebb napokat megéltek is vannak közöttük, akik több belvárosi lakást elkábítószereztek, el szerencsejátékoztak, akik 2 szalmaszálat nem voltak hajlandók keresztbe tenni. Ezek az "emberek" akik azt gondolják, nekik jogaik vannak, de kötelesség nulla. Akik csak elvárnak.

Természetesen tudom juthatnak emberek utcára nagyon könnyen, de aki ember az, az is marad, nem viselkedik állatmódra.

Nem lehet már leülni a tömegközlekedési járműveken, mert hugyos, magukat összecart kétlábúak ülnek ott.


Én konténereket tennék a város szélére,körbe keríteném, és nem engedném ki onnan őket, amíg nem tudnak normálisan élni. Ott lenne WC, mosakodóhely.


Amíg nem emeltek kést rám, én is másképpen gondolkodtam, de kinyílt a szemem.

85. Smirnoff (válaszként erre: 84. - 124637ff9b)
2018. máj. 18. 23:08
Komolyan gondolod, hogy a szociális munkás kiment volna, mert valahol fekszik néhány hajléktalan? Nem az a dolguk, hogy rimánkodjanak a kint fekvőknek, hanem azokkal kell foglalkozniuk, akik maguk bemennek a szállókra.
2018. máj. 18. 21:52

Túl nagy erőfeszítésnek nem gondoltam volna egy telefont, rendőr helyett inkább szociális munkást hívni


Senkinek sem tiszte eldönteni, hogy ki miért került utcára, mit csinált rosszul és hogyan "kellett volna"...


Az esély pedig mindenkinek jár, ha "C", ha nem!

Ha nem él vele, az ő baja.

De a rasszizmust mélyen elítélem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook