Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajléktalanok fórum

Hajléktalanok (beszélgetős fórum)


173. ab61752c45 (válaszként erre: 171. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 19:39
egyszer régen láttam a mónikában gy férfit,aki azzal dicsekedett,hogy egy fél ház árát egy hét alatt elverte.hát szép.
172. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 170. - Amaunet)
2018. okt. 19. 19:39

Nem merek leülni a BKK járműveken. Láttam, aki odacsinált ott a szemem előtt az ülésre, volt, hogy a vizes, vagy a barna folt éktelenkedett "csak" és látom, ahogy a szó szerint tetves nemiszervét, fenekét vakarja, letolt gatyával, akár a buszon is. Mert nem is mer nekik szólni senki.

Nekik miért van, vagy lenne több joga? Aki normálisan él, annak nincs , ne legyen joga nem caros, hugyos aluljáróban végig menni? Ne legyen joga, hogy ne a fertőbe üljön le a járművön?

Tényleg nem értem aki annyira sajnálja őket, azok is átélik ezeket és normálisnak tartják, hogy télen araszol a retkes matracok, ételmaradék, és ürülék között?

171. Mezei Virág (válaszként erre: 166. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 19. 19:34

Na, ezt a kettest most hallom először.

Szerintem is rendezni kell a hajléktalanok dolgát, csak nem embertelenül. Az a baj, hogy van, akivel már nem lehet mit kezdeni, mert már menthetetlen. Akkor se legyenek a városok utcáin így. Amúgy meg sokan dolgoznak közülük.

Mifelénk is akadnak, legtöbb valahonnan vidékről jött ide. Nem akarnak dolgozni, most nem látni őket, de meddig?

170. Amaunet (válaszként erre: 165. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 19:28

Azért számít annak, mert ilyen törvényt hoztak. És meg kell érteniük, hogy ez a többi ember érdekében történt.

Tudod, milyen gyomor kell lemenni az aluljáróba? Hogy két méterenként eléd állnak kéregetni?

Nem tudom hol élsz, hogy ezeket nem látod?

És nem mind ártatlan abban, hogy idáig süllyedt.

169. Channa* (válaszként erre: 166. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 19. 19:25

Pontosan!

Én is ezt gondolom. Nehogy már kötelezzenek valakit arra, hogy eltartsa az agresszív alkoholista apját, aki verte az anyját és őt is, elitta a pénzt, stb.


Az én rokonom is csak időnként elugrott valakihez, akinél lefürdött, kapott tiszta ruhát, kaját, egy kis pénzt és már ment is elinni az új hajléktalan barátokkal....


És amikor az utcán futottunk vele össze, akkor csak azt hajtogatta, hogy mindig azt várja, hogy egyszer majd nem kel fel reggel, de ma is felkelt. Nem akar így élni, de már nem tud máshogy. Hát, megtörtént, amire várt. Egyszer csak nem ébredt fel, mi meg a rokonai valahol magunkat hibáztatjuk, hogy nem foglalkoztunk vele eleget, pedig próbáltunk, csak nem hagyta...

168. ab61752c45 (válaszként erre: 161. - Amaunet)
2018. okt. 19. 19:25
hát nem hinném,hogy egy 85 éves nőt lehetve kötelezni,hogy eltartsa a 45 éves fiát a nyugdíjából.
167. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 158. - Channa*)
2018. okt. 19. 19:22
Így van. Nem is tudom, annyiszor elgondolkodtam már rajta, hogy akik ennyire sajnálkoznak rajtuk, volt-e olyan esetük, hogy falkába verődve erejük teljében lévő fiatal felnőttek zaklatták, volt-e, hogy féltették a gyereküket, hogyan ér haza az iskolából? stb.
166. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 152. - Amaunet)
2018. okt. 19. 19:15

Amiben tudom, segítem az elesetteket.

Tehát mielőtt pálcát törne valaki a fejem felett, ezt leszögeztem.


Sokat beszélgettem hajléktalan emberekkel, már akivel lehetett, mert van aki világát nem tudja. Van egy csomó agresszív, aki szerint mindenki más tehet a problémájáról, csak önmaga nem. Tudjátok hányan ajánlottak munkát nekik? Egyetlenegy nem élt a lehetőséggel.

Mindig is voltak ilyen emberek, vannak és lesznek is. Azt sem írhatom, hogy úgy élnek, mint az állatok, mert az állat nem piszkít a helyére, ha van lehetősége odébb elvégezni a dolgát. Van sok ember aki maga tehet róla, mert az ital fontosabb volt a családjánál, a szüleinél, a gyerekeinél.

Hány ember sanyargatja a gyerekét, hányan összehozzák a gyereket, gyerekeket és nem foglalkoznak velük. Nem kapnak rendesen enni, nincs tiszta ruhájuk, vagy ütik-verik őket, mert valakin le kell vezetni a dühöt. Aztán utcára kerülnek, nehogy már az ilyeneket kelljen eltartani a gyerekeiknek !!

Olyan szépeket tudnak mondani magukról, hogy milyen szerencsétlenek, meg milyen jó emberek, csak a körülmények. Aha. Vannak többen akit ismerek a környékről. Lecartak ők mindenkit, többen több lakást eljátszottak, ittak, kábítószereztek. Vagy börtönból ki, börtönbe be jártak.

Azért úgy gondolom, aki szerethető, és engedi, hogy segítsenek rajta az nem marad utcán, mert legtöbb embernek van családja, Itt a környékünkön sok "kettes" lett. Így nevezik a Magyarországon születettek, a határon túl születetteket.

És most lehet köpködni, én kimondottan örülök, hogy nincsenek a környéken, az aluljáróban. Keskeny utcában lakom, és olyan volt a szaga, mint a pöcegödör. Az aluljárónak is. Azóta ki nem állhatom őket, amióta késsel hadonászott előttem egy szemétláda, gondolom drogos, a kinézete alapján, a lányomat, meg hátba rúgta egy nyomorult cigányasszony, mert nem tudott neki pénzt adni.


Azért , olyanról még nem hallottam, hogy a hitel miatt lett elárverezve a háza, lakása és az utcán élnek, a legtöbb alkoholista és kábítószer függő. aki normálisan élt, az ha szegényen is, de EMBER marad.

165. Mezei Virág (válaszként erre: 163. - Amaunet)
2018. okt. 19. 18:55

Igen, nálunk a hajléktalan bűnözőnek számít. Ez elég szégyen az országra nézve.

És hiába is ragaszkodsz, hogy fogadják be, mert ha pl. a gyerekei albérletben, kicsi lakásban, kicsi gyerekekkel élnek, hova tegyenek egy lepukkant alkeszt,vagy mentálisan beteg embert? Gondolj bele, ez nem úgy megy, hogy akkor vigyék!

Vannak, akik gondozásra szorulnak és ugye nincsenek megfizethető bérlakások.

164. ab61752c45 (válaszként erre: 156. - Amaunet)
2018. okt. 19. 18:48
a 85 éves anyámat,aki járókerettel jár.magát sem tudja ellátni.
163. Amaunet (válaszként erre: 162. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 18:41

Az tudod, hogy ez tömegesen nem igaz a hajléktalanokra, csak van ilyen is, meg olyan is.

Olyan pedig nincs, hogy nem akarnak, ha törvény kötelezi őket, mert börtön lesz a vége.

162. Mezei Virág (válaszként erre: 161. - Amaunet)
2018. okt. 19. 18:36

Mert nem akarnak ők maguk menni. a család hiába fogadná be.

Nincs mindenkinek családja, mert már nem élnek, külföldön vannak. Nem tartották soha a kapcsolatot.

Az a törvény rossz.

161. Amaunet (válaszként erre: 157. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 18:33

Mindenki egy családba születik. Vannak szülei vagy gyermekei. Ezeket fel lehet deríteni.

Miért nem lehet kötelezni? Mindenkit kötnek a törvények. Engem is, téged is. Rájuk is vonatkozik.

Vagy börtönben jobb lesz nekik, ahol csicskát csinálnak belőlük?

160. Mezei Virág (válaszként erre: 158. - Channa*)
2018. okt. 19. 18:30
Éppen te jutottál nekem is eszembe, emlékeztem ezt leírtad már itt.
159. Mezei Virág (válaszként erre: 156. - Amaunet)
2018. okt. 19. 18:29
Hülye a törvény.
158. Channa* (válaszként erre: 152. - Amaunet)
2018. okt. 19. 18:29

Én is ezen gondolkodok sokszor, de aztán eszembe jut az én rokonom, akit simán befogadott volna bárki, ha nem issza magát naponta se@@ részegre és nem cirkuszolt volna, de neki fontosabb volt a pia, pedig nem csak befogadták volna, hanem el is látták volna.


A napokban olvastam egy cikket, amiben arról írtak, hogy vadász balesetben? lelőttek külföldön egy szintén hajléktalant és az anyja megköszönte a vadásznak, vagy meg akarja köszönni?, hogy ezt tette, mert sokakat bántott a fia és így már nem kell senkinek elviselnie.


Gondolom a legtöbb hajléktalan ilyen, ezért is nem foglalkozik velük a családjuk. Kinek hiányzik egy ilyen ember? Ki akarja az esetleges agresszióját eltűrni? Ilyenkor nem számít, hogy szülő, gyerek, stb.

157. Mezei Virág (válaszként erre: 152. - Amaunet)
2018. okt. 19. 18:28

Általában nem hajlandók beköltözni. Nem lehet őket erre kötelezni. Itt láttam a lakótelepen... :(

Soknak pedig nincs is családja.

156. Amaunet (válaszként erre: 155. - Ab61752c45)
2018. okt. 19. 18:27
Már hogyne lehetne kötelezni? Törvénybe van foglalva.
155. ab61752c45 (válaszként erre: 152. - Amaunet)
2018. okt. 19. 18:25
nem lehet kötelezni.ki fogadja be a 85 éves anyám?a húgom mosott rá,főzött,összepiszkított mindent szó szerint,egy éve nem dolgozott,hát ki bírná ezt idegekkel.talán a 13 éves lányát,meg a 6 éves fiát kötelezzék rá?aztán sajnos megoldotta.
154. Mezei Virág (válaszként erre: 151. - Bless the child)
2018. okt. 19. 18:24

Lehet, hogy már nincsenek...

De vannak mások helyettük.

153. dd9dec5381 (válaszként erre: 151. - Bless the child)
2018. okt. 19. 18:21
Ez sajnos igaz. Én is ismertem olyat aki sokáig az utcán tengődött :(
152. Amaunet
2018. okt. 19. 18:12

Minden empátiám mellett megkérdezném, hogy ezeknek az embereknek nincs családjuk?

Egyenként beszélgetnék el mindegyikkel, felderíteném a családokat és kötelezném őket a befogadásra.

Ahogyan van gyermektartási kötelezettség úgy van ma már szülőtartási kötelezettség is.

151. Bless the child (válaszként erre: 149. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 18:04
Az OPNI bezárása után pár száz skizofrén beteg "eltűnt" a rendszerből. Ők is ott vannak a hajléktalanok közt, kezeletlenül:(
150. ab61752c45 (válaszként erre: 149. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 17:49
nálunk nincsenek,mert egy ócska kalyibája mindenkinek van.ha nincs elmegy a városba,ott kéreget.
149. Mezei Virág (válaszként erre: 148. - Bless the child)
2018. okt. 19. 17:44

Olvastam...

"a hajléktalan embereket átlátszó székre ültetik,


vélhetően azért, hogy rögtön látni lehessen rajta a koszt."


Hááát nem tudom, meddig mehetnek még el...:(

148. Bless the child (válaszként erre: 147. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 17:38
Azt olvastad, hogy átlátszó székre ültetik őket? Menjenek a jó édes.....
2018. okt. 19. 17:37

Már el is ítéltek 2 hajléktalant. Az egyik 20 ezer Ft-ot kéne, hogy fizessen. A másikat felszólították, ne kövesse el még egyszer, hogy nincs hol laknia.

A hajléktalanok nálunk bűnözők, bilincsben vezetik elő őket.

Szégyen... :(

146. Mezei Virág (válaszként erre: 144. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 5. 17:50

Na, de utána mi lesz velük?

Akkor sem lesz hol lakniuk...

Úgy lehet megszüntetni, ha lakhatási lehetőséget kapnak.

De nem a problémát akarják megoldani, csak azt akarják, hogy ne látszanak. :(

145. syria (válaszként erre: 144. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 5. 15:42
Rosszul tudod; utána is lesznek. A hajléktalanságot, a nyomort nem lehet erőből betiltani.
144. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 143. - Mezei Virág)
2018. okt. 5. 15:35
Még okt. 15-ig vannak úgy tudom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook