Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajléktalanok fórum

Hajléktalanok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
203. kristo_f (válaszként erre: 201. - Ab61752c45)
2018. okt. 20. 12:07

Mert rosszúl csinálnád

Ne aludj két napig és intenziven dolgozzál hogy kellőképpen kifáradj

Utána elég lefeküdni egy kis alkohollal a minusz akárhányban a szabadban és elalszol...

2018. okt. 20. 12:04

Megtört a vészbíróság előtt a hajléktalan nő és bevallotta súlyos bűnét

[link]


Vicc hogy még pénzbírságra is itélik némely csövest

Mi lenne ha elzárás helyett azonnal egy menhelyre vinnék a hajléktalant?

Akkor talán nyilvános lenne egy idő után hogy nincs elég hely


És megy a sírás, hogy jaaj az aluljárón nem mertem átmenni

Marhaság, nem egyszer jártam Bp. több aluljárójában. Tény tele volt csövessel de soha atrocitást nem láttam

Kéregetők persze voltak, de vagy továbbmentem vagy intettem hogy nem


Mennyi is a katolikus egyház hajléktalan szállója, figyelembe véve a hozzájuk befolyt állami támogatást?

Alig semmi. Ami van azok nem hajléktalan szállók

Ezzel szemben az osztályellenség Iványi, aki nem kapta meg az állami támogatását, nem szedhet 1%-ot sem mert évtizedes működés után megvonták az egyházi minősitést tőle, fenntart néhányat.

A hajléktalan szállók nagy része csak éjjeli, más része nappali melegedő, de kevés az a hely ahova be is lehet jelentkezni

Ezek fizetősek

Honnan a fenéböl szerezzen egy csöves pénzt hogy fizessen egy ilyen szállást még ha aránylag olcsó is? Persze erre is várólista van


Állandó bejelentett lakcím nélkül nem lehet munkát találni, deha mégis, vagy nincs megfelelő szakképzettség vagy annyira lerobbant már, fizikailéag és mentálisan is, hgy ereje sincs dolgozni

Természetesen ismertwem csövest aki rendbetartotta magát a lejmolt pénzböl, eljárt a kádfürdőbe, felfedezte az összes lehetséges támogatást, de lakás, lakhely az nem volt

Télen egymás hegyén hátán, zsúfoltak a menedékhelyek


Tételezzük fel, valakinek semmi irata nincs

Hogy, és hol látja el az orvos

Alapvetően sehogy

TB kértya nélkül ránézni sem volt hajlandó a kezére a doki

Aztán persze nagynehezen sikerült a dolgot megoldani


Mielött bárki is "okosabb lenne", jónéhányszor foglalkoztam csövesek vagy éppen csak félcsövesek problémáinak megoldásában

Mondhatom hogy érdemben nem sikerült

201. ab61752c45 (válaszként erre: 190. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 20. 11:13
belőlem rossz hajléktalan lenne,egy asszony ott ült télen a padon,félt,hogy reggelre megfagy.nekem megváltás lenne.
200. ab61752c45 (válaszként erre: 191. - Mezei Virág)
2018. okt. 20. 11:10
még régen hallgattam a klubrádiót éjjel.az anya teljesen kétségbe volt esve,mit csináljon a lányával.bedrogozva üvöltözött a folyosón,ha beengedték ellopott mindent.végül elküldték.
199. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 197. - Mezei Virág)
2018. okt. 20. 09:51

Lehet csak bókolni akartak neki, hogy jobban érezze magát, milyen jól tartja magát.


Oké, fekete humor.


Néha olyanokat tapasztal az ember, hogy az bizony komikus.


Még nem volt KAB, önkormányzathoz tartozott sok minden.


Előttem állt egy nő nyomtatványért, az ügyintéző megkérdezte: - Családi állapota?....a nő válasza. Rossz.

No, vannak ilyenek. De átérzem a tegnapi eset súlyát.

2018. okt. 20. 09:48

Az agyatlanságnak nincs határa... mert mi olyan gazdagok vagyunk! :(


"300 ezer forintba is belekerülhet minden egyes hajléktalan elleni eljárás, cserébe viszont semmi értelme


az előállítás és az elzárás is tetemes pénzbe kerül, számításaik szerint


az egész eljárás költsége 250-300 ezer forintot is kitehet egyetlen hajléktalan ember esetén.


A hajléktalanság büntetése semmit nem old meg, de cserébe sok pénzbe kerül – mondta, hozzátéve, hogy eredményesebb lenne, ha ezeket az összegeket a szociális ellátórendszer fejlesztésére fordítanák."

2018. okt. 20. 09:31

Fellebbez a nő, aki ellen másodikként indítottak eljárást csak azért, mert hajléktalan


A pénteki per csúcspontja az volt, amikor a nőt a titkár megkérdezte, vár-e gyermeket.


– Terhes? – hangzott a kérdés.

– Nem. 62 éves vagyok – válaszolta.


Nem is bunkók annyira...:(

196. Mezei Virág (válaszként erre: 195. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 19. 20:50
Igen, és szomorú dolog, ha valaki lecsúszik, kevés esélye van kikecmeregni a gödörből.
195. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 194. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 20:44

Ez így igaz. Általánosítani nem lehet.

Csak az embernek tele a puttonya a sok negatív tapasztalattól.

194. Mezei Virág (válaszként erre: 193. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 19. 20:41

:(

Minden csoda 3 napig tart...

Szerintem hamarosan újra látjuk őket...

Van olyan hajléktalan, aki sajnálatraméltó, de kevés.

Van, aki ha esélyt kapna, "rendes ember lehetne".

193. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 191. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 20:34

Persze, hogy nincs, Csak akik ezt nem élték át, vagy nem látják naponta, azok ajvékolnak, hogy szegények mi lesz velük?


Fogalmam sincs, most hol lehetnek, de valami megoldást csak találtak. Lehet pont a hozzátartozóikat boldogítják, lehet visszamentek a lakhelyeikre, a ketteskék a hazájukba, de jó érzés nyugodtan kimenni az utcára, lemenni az aluljáróba.


Nem is beszélve, volt itt 2 ketteske, akik póniló nagyságú kutyákkal jártak, természetesen ivarosan, szájkosár nélkül. Amikor estére kellőképpen elkábultak, megsem tudták a kutyáikat fékezni.

192. Mezei Virág (válaszként erre: 190. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 19. 20:32

Ő csak fel tudta hívni a figyelmet erre a gondra. Megoldani neki semmi lehetősége nem volt. Akinek lenne, nem akarja.


"Egy társadalom fejlettségének legjobb fokmérője, hogy hogyan bánik az öregekkel, betegekkel, szegényekkel és gyengékkel."

191. Mezei Virág (válaszként erre: 189. - Channa*)
2018. okt. 19. 20:26
Aki hülye, azzal nincs mit kezdeni. :(
190. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 188. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 20:26

Ha lenne egy program, ami a fejemben van ugye csak, akkor lehetne a munkára kész egyéneket, garzonlakásokba költöztetni.



De ez sajnos nincs így, csak akár lehetne is.


Lement a télen Juhászunk a Kálvin téri aluljáróba a hajléktalanokhoz. Úgy lementem volna én is, hogy oké, most ott van, elbohóckodik egy éjszakát, de milyen programmal tudná, vagy szeretné megváltoztatni ezt a helyzetet. De ott voltak a kamerák, akar a fülem szerepelni.


És ezt most politika mentesen mondom, ez tény volt, és tényleg felmerült bennem, mit tudna tenni? Mert az nem megoldás, hogy ott tölt egy éjszakát valaki.

189. Channa* (válaszként erre: 184. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 20:19
A rokonomnak egy 3 szobás panelja volt és egyedül maradt benne, mert a 4 gyerekéből az egy aki próbált vele élni a családjával együtt feladta, mert az apja olyan alakokat hordott fel a lakásba, hogy már féltek a fertőzésektől, szexuális zaklatástól (2 kislányával és a feleségével lakott együtt az apjával), stb. Így egyedül maradt az apja, akit egy idő után lazán kitettek a lakásból a hajléktalan barátok. Szerintem még szerződést is írattak vele alá, amivel eladta nekik ingyen a lakását. De ekkor sem kért segítséget a családjától, csak jóval később tudtuk meg, amikor már nem volt mit tenni, mert akik elvették a lakását, lelakták, adósságot halmoztak fel, stb.
188. Mezei Virág (válaszként erre: 187. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 19. 20:19

Hova tudna tovább lépni, ha nincs hol lakni pl. ?

Reménytelennek látszik ez nagyon.

187. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 185. - Channa*)
2018. okt. 19. 20:14

Aki rendbe jön, lehetne onnét tovább lépni.


Tényleg tenni akarás kérdése az egyik oldalról, és változni akarás a másik fél részéről.

2018. okt. 19. 20:12

Így is lehetne:

[link]

Aki itt éhen hal, az meg is érdemli

Ingyen jutnak ételhez, ruhához és gyógyszerhez is. Télen nem kell megfagyniuk, kéregetésből pedig annyi pénz összejön, hogy néhányan még az otthon élőknek is tudnak utalni. Úgy tűnik, ha az ember utcára kerül, jobban megéri Bécsben hajléktalannak lennie, mint Budapesten. Bár az osztrákokhoz képest kevés lehetőségük van, a Bécsben élő magyar hajléktalanoknak eszük ágában sincs hazamenni.

185. Channa* (válaszként erre: 183. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 19. 20:11
Hasonló elképzelésről beszélgettünk ma, de arra jutottunk, hogy elgettósodna és veszélyes lenne, hacsak nem lenne ezen a "telepen", valóban egy erős biztonsági szolgálat, orvosi ellátás, stb., ami meg hasonló lenne egy börtönhöz.
184. Mezei Virág (válaszként erre: 183. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 19. 20:10

Bizony, valahogy így!

Ezt nem lenne olyan nehéz megoldani, ha akarnák, de eszük ágában sincs!

Megfizethető bérlakokra mindenképpen szükség lenne azért...

183. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 176. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 20:04

Ha rajtam múlna, építenék egy konténer telepet valahol, ahol nem zavarnak senkit. Maximum 2 embert tennék össze, akik kiválasztják egymást, hogy ki is tudnak jönni egymással.


Lenne egy hely, ahol fürödhetnének, moshatnának magukra. Lenne egy lábadozó, ahol esetleg önkéntesek, vagy szakszemélyzet ápolhatná őket.


Aki mentálisan beteg azt kórházba küldetném, aki fizikailag-szervileg, azt valahogy gatyábarázatnám és önellátásra kényszeríteném őket. Biztos nem kerülne többe, mint amennyi papíron elmegy a probléma felszámolására.

182. Mezei Virág (válaszként erre: 181. - Channa*)
2018. okt. 19. 20:00

Ez így van!

Ha máshol ezt meg tudják normálisan oldani, itt is meg lehetne talán. Az meg sajnos katasztrófa, hogy az emberek nem tudnak viselkedni, igénytelenek.

nagyon sok dologgal nagy baj van itt, nem csak velük... :(

181. Channa* (válaszként erre: 174. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 19:55

Sajnos ugyan azok az emberek teszik embertelenné, akiket úgy sajnálgatunk, hogy embertelen körülmények között az utcán kell élniük.

Hát kitől lesz mocsok azon a szálláson? Kik lopják el a másik cuccát? Az biztos, hogy nem a szociális gondozóknak kell az összegyűjtött koszos lomja....

180. Mezei Virág (válaszként erre: 177. - Ab61752c45)
2018. okt. 19. 19:54
Már ott is vannak magyar hajléktalanok!
179. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 173. - Ab61752c45)
2018. okt. 19. 19:53

Itt a környékemen is egy 44 éves férfi, a nyáron halt meg. Két V. kerületi 120 és 80 m2-s , egy nem tudom melyik kerületi budapesti és egy szentendrei kétszintes kertes házat ivott és kábítószerezett el. A szülei, nagyszülei belebetegedtek, és a srác előtt haltak meg. Mindent, de mindent elkövettek, hogy megmentsék. 70 évesnek nézett ki, retkesen elhanyagoltan elvarázsolódva élte az életét, míg egyszer beadta az aranylövést magának.

Másik két lakást ivott el. Aztán volt itt a környéken szintén 40 éves juhász, akinek mondták mehetne Kecskemétre juhászkodni. Munkabér, étel, fedél. Nem ment.

178. Mezei Virág (válaszként erre: 175. - Amaunet)
2018. okt. 19. 19:49

Nem tudom, de vannak erre szakemberek, akikkel meg nem állnak szóba! Nem is akarják megoldani a helyzetet.

Úgy nem megy, hogy hipp-hopp kitalálnak valamit.

177. ab61752c45 (válaszként erre: 175. - Amaunet)
2018. okt. 19. 19:48
sajnos nem igen tud rá senki.de Bécsben miért nem láttunk egyet sem.itt meg a parlament mellett is feküdt valaki matracon,igaz vagy 15 éve volt.
176. Mezei Virág (válaszként erre: 172. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 19. 19:46
Ők azok, akikkel már tényleg nincs mit tenni. Nem tudom mit lehetne kezdeni velük, de nem kéne hagyni szabadon bóklászni, az biztos!
175. Amaunet (válaszként erre: 174. - Mezei Virág)
2018. okt. 19. 19:45
Akkor mondjad a megoldást!:D
174. Mezei Virág (válaszként erre: 170. - Amaunet)
2018. okt. 19. 19:42

Én is látom az aluljárókat...

És a környékünkön is vannak. Persze, hogy nem ártatlanok, de attól még kevés pl. a hajléktalan szálló és a legtöbb embertelen is. Nagy bajban lennének, ha mindenki be akarna hirtelen menni.


[link]

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook