Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajléktalanok fórum

Hajléktalanok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
23. Mezei Virág (válaszként erre: 16. - 124637ff9b)
2018. máj. 18. 18:50

Tudsz mutatni legalább 1-et?


Errefelé is vannak, látom...

Aki talpra akar állni, annak segítenek is! De ők nem büdösek...

A szégyen az, hogy így van.

2018. máj. 18. 18:46

Köszi Lányok!

Úgy tűnik, hogy talán megoldódott a probléma, és bízok benne, hogy így lesz.


Igen, c típusú az akinek a rokonai vagy ismerősei, de őket nem láttam, így lehet, hogy ők nem azok.

Nagyon sajnálom a hajléktalanokat, de sajnos annyi időnk nincs, hogy miattuk mi járkáljunk mindenhová. Én este 6-ra érek haza, a gyerekem hajnalra, a férjem hazaér délig, de hajnalban kel, így nem a hivatalokba akar járkálni. Nekünk is van elintézni valónk, így épp elég az is.


Ismerek olyan c-ket, akik normálisak. Az egyik szomszédunk ilyen, és velük nincs is gond. Akit említettem az viszont nem normális. Tiszta, de olyan a szája mint pöcegödör. Állandóan hangoskodik (ja, nő!).

Nem is értem, hogy jutott eszébe, hogy ne magánál szállásolja el az ismerőseit, hanem a lépcső aljában....Na, ennyi agya van kb.

A férjem mondta, hogy hallotta amikor a többi szomszéd osztotta, hogy küldje el a hajléktalanokat, mert ezt neki kell megtenni, hiszen az ő ismerősei. Remélem ennek hatására tűntek el.


Lányok!

Lehetünk őszinték....Ha valaki olyan típus, akkor bizony arról az ember nem tudja azt feltételezni, hogy megváltozik, és főleg nem gondolnám, hogy nekem kellene az időmet vagy másnak azzal tölteni, hogy kiszedjük abból amibe került. Ha nem felelne meg neki ez az állapot, akkor máshogy élne.

És igen, kutyából nem lesz szalonna....


Lovelyly!

Én elég emberséges vagyok, de épp elég a saját problémáimat rendezni, nincs kedvem senkiét a nyakamba venni, hacsak nem olyan, akiért szívesen teszek.

Én amit tudok megteszek. Van egy hajléktalan, akinek naponta viszünk kaját már évek óta, van másik kettő, akinek ruhákat viszünk, van amelyik pénzt kap időnként, de ők mások. Nem koszosak, nem büdösek, nem részegek.

Tehát, kb. 5 hajléktalant istápolunk. Pont elég.

A szociális munkások dolga, hogy ezt tegyék, de látjuk, hogy sajnos ők sem tudnak csodát tenni....

21. 31bc25d879 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2018. máj. 18. 18:34

Na de miért nem szállíttatták el mikor felújítottak?

Jun eleje? Az még két hét. csak nehogy a poloskák, meg bogarak lepjenek el benneteket.

itt biztos nem tűrné ezt el senki.

Gondnok?

Közösképviselő?

20. Channa* (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2018. máj. 18. 18:29

Házon belül van. Bejövünk a kapun az épületbe, a kapuval szemben indul a lépcső fel az emeletre, itt vannak a lomtalanításra szánt cuccok. Az ágyat nem mi raktuk ki, semmit nem raktunk mi ki, mert mi el szoktuk vinni szeméttelepre, illetve szelektív gyűjtőkbe, stb.


A lomtalanítás június elején lesz, de már legalább 3 lakó felújította a lakását, így kerültek ki a bútorok, maradék padló, stb. Az utcára ne lehet ilyen hamar kivinni, elszállítani meg nem szokták...

19. Channa* (válaszként erre: 7. - D5bae51d10)
2018. máj. 18. 18:25

Majd meglátom, hogy kell e tennem valamit.

Én is pesti vagyok, és igen, látom az aluljárókat, és azt valahogy el is fogadom, mert a nagyon hidegben talán kicsit jobb ott nekik, még ruhát is vittem nekik, amikor nem rég volt az a hideg, de az, hogy a házunkba költöztek nagyon zavar.

18. Channa* (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2018. máj. 18. 18:22

Köszi!

Ma reggel nem voltak itt és délután sem, de ha visszajönnek, akkor ezt fogom tenni.

17. Channa* (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2018. máj. 18. 18:21

Nálatok nem lesz?


Mondjuk nekem nincs mit lomtalanítanom, de ettől jó, hogy van még...

16. 124637ff9b (válaszként erre: 15. - Mezei Virág)
2018. máj. 18. 18:06

Felháborító, amit írsz!

Igen, szerintem lehetséges, hogy egy "c" is akarna talpra állni.


Szégyen.

15. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - 124637ff9b)
2018. máj. 18. 17:56

Nem valószínű...

Odaírta, hogy "c"...:(

Nem hinném, hogy meg akarnának próbálni talpra állni.

Szerinted lehetséges?


Ügyelni kell, hogy azokat a cuccokat is elvigyék lomtalanításkor, mert így már sosem lehet tudni.

Mivel a lakók nem képesek megérteni, hogy mikor kell kitenni a lomot, ez szokott lenni.

Idén nálunk csoda történt. Akkor lett kirakva a lom, mikor kérték. Másnap reggel pedig mindent elvittek. Még sohasem volt ilyen, mert itt is sokan kiraktak sokkal előbb sok mindent, és ideköltöztek az őrzők... :(

2018. máj. 18. 17:36

Nem lehetne mégis a Családsegítő?

Hogy ne csak odébb legyenek vágva, hanem talán alvó- és tisztálkodóhelyet is sikerülne találni nekik, akiknek az a dolguk, hogy ebben segítsenek?

Hátha pont olyan két emberről van szó, akik megpróbálnának talpra állni.


(emberség is létezik, nem csak szurikátaőrület szerintem)

13. fincsi5 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2018. máj. 18. 17:23

Én úgy értelmeztem, hogy a házon kívül, a lépcső alatt vannak. Akkor közterületes.

Ha a lépcsőházban, akkor természetesen rendőrség.

De olyan is van, hogy öten "vigyáznak" a kirakott cuccokra, amíg sógor nem jön az autóval, hogy elvigye, és utána elmennek.

Vagy ez udvarral rendelkező társasház lehet?

Akkor igen, rendőrség.

2018. máj. 18. 17:04
A rendőröktől a kozteresekhez fognak irányítani. A sogorom kozteres volt, ilyeneket intézni is ment.
11. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Channa*)
2018. máj. 18. 14:56
Lomtalanításkor az egyik szabály, lehet, hogy a hasonló dolgok, melyek most nektek gondot okoznak, elkerülhetőek legyenek, az hogy csak 24 órával előtte szabad kirakni a felesleges cuccokat. Ok, ti a lépcső alá raktátok. De így is meglett az "eredménye"
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2018. máj. 18. 14:45

Közterület, a nevében is benne van. Nem az ő feladatuk a házon belül intézkedni, hanem a lakó kérésére a közös képviselőnek.

Magánemberként meg a rendőrséget kell kihívni. Azok kitessékelik őket.

2018. máj. 18. 14:35
Esetleg ha nem boldogulsz egyik megadott "hivatallal" sem, Vöröskereszt?
8. d5bae51d10 (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2018. máj. 18. 14:23
Lehet, hogy a közterületesek dolga lenne ezzel foglalkozni, de én itt a környéken nem igen láttam, hogy törődnének a kialakult helyzettel. Volt olyan, hogy autóztunk. Az Oktagon egy forgalmas csomópont a munkahelyemtől nem messze. Az oktagon közepén van egy forgalomtól elzárt terület, befüvesítve. Egy pici háromszögalakú rész. Hét óra felé autóztunk arra. Hát nem akartam hinni a szememnek. Egy egész család ott tartózkodott. Gyakorlatilag egy körforgalom közepén. Anya meg háttal a forgalomnak beguggolt és végezte a dolgát. Egy nagy női popó világított az ébredező város kellős közepén. Pár napig ott voltak, aztán valaki biztos szóvá tette.
7. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Channa*)
2018. máj. 18. 14:18
Ha jól tudom, minden városban vannak Hajléktalan Szállók, hajléktalanokat segítő szervezetek. Írj a Polgármesteri Hivatal illetékes osztályára. Közterületen tilos életvitel szerűen élni. Országos probléma ez sajnos. Én Budapest egyik legforgalmasabb csomópontján dolgozom. Gyakorlatilag reggel közegészségügyi veszélyt jelenet lemenni az aluljáróba. Ott alszanak, mindent ott végeznek el. Sajnos büdösek. Időnként bevackolják magukat fenn az árkádok alá. Simán elvégzik a dolgukat a járókelők szeme láttára. Sok mindent nem tudunk tenni. Időnként írunk az Önkormányzatnak. Elzavarják őket. Pár napra eltűnnek. Aztán minden kezdődik előről. Az a baj, hogy hiába vannak melegedők, ingyen konyhák, éjjeli szállások nekik. Nem mennek be. Mert féltik a kis motyójukat, hogy még alszanak ellopják. Sajnos azt hiszem, hogy ez életformává vált nekik. Sokszor még a nagy téli mínuszok sem rendítik meg őket a közterületeken való tartózkodástól. Sajnálom is őket meg nem is. Bizonyos mértékig azért mindegyik hibás, hogy eddig süllyedt az élete. Tisztelem és becsülöm azokat, azt a néhány embert, aki ebből a helyzetből fel tud állni. Az ágyat oda tenni, ahová, nem volt okos dolog.
6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Channa*)
2018. máj. 18. 07:35
KÖZTERÜLET! Őket kell valahogy elérni, ez biztos. Nálunk a parkban tették ezt, és a rendőrség mondta, hogy kit kell hívni.:)))
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Channa*)
2018. máj. 17. 23:22
Nem válasz a kérdésedre, de irigyellek, hogy nálatok van még lomtalanítás.
4. 124637ff9b (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. máj. 17. 21:45

Persze.

Te csak jelzed a problémát, a többi már az ő dolguk.

3. Channa* (válaszként erre: 2. - 124637ff9b)
2018. máj. 17. 21:42

És ott lehet név nélkül?

Köszi!

2018. máj. 17. 21:40
A kerületi Családsegítő Szolgálat segítségét kérném, a szociális munkások felé jelezném a problémát.
2018. máj. 17. 21:30

Lassan nálunk is lesz lomtalanítás, és ilyenkor a lakók el kezdik kitenni a társasház lépcsője alá a feleslegessé vált cuccaikat (szekrények, szőnyegek, ágyak, stb.), hogy majd csak innen kelljen kivinni a kapu elé.

3 napja egy hajléktalan pár be is költözött a lépcső alá a kidobott ágyra, amit úgy vettem észre, hogy a postaládát néztem meg és közben nagyon büdöset éreztem, ahogy elindultam fel a lépcsőn megláttam, hogy ott fekszenek az ágyon.


Sajnálom őket, de nagyon zavarnak, mert azóta az egész házban terjeng a szaguk, és ráadásul kiderült, hogy az egyik kellemetlen lakó rokonai.

Hogy lehetne őket eltüntetni? Gondolom a rendőrséget hiába hívom. Közösképviselő? Olyanunk van valahol, de még sosem láttam. Az sem lenne jó, ha kiderülne, hogy mi intézkedtünk, mert a lakó, akinek a rokonai c típusúak.

Tudom, kidobhatnánk onnan az ágyat, de most mi fogdossuk azt a büdös ágyat és mi tegyük be a kocsinkba?

De tartok attól, hogy lassan a lakásunk is hajléktalan szagú lesz, hiszen a fürdő ablakunk alatt alszanak valahol...

Mit lehetne tenni?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook