Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajléktalanok fórum

Hajléktalanok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
233. syria (válaszként erre: 228. - Mezei Virág)
2018. okt. 25. 19:56
Álom, álom, édes álom.
232. globus (válaszként erre: 230. - Mezei Virág)
2018. okt. 25. 19:54

Nálunk van hajléktalanszálló. Szinte üresen kong, mert szívesebben élnek inkább az utcán,szabadon, mint betartsanak bizonyos házirendet. Például nem lehet a szállón piálni, van esti záróra, kulturált megjelenés elvárt. Ők azt mondják, azért nem mennek be, mert egymást meglopják, féltik a kevéske személyes értéküket. Erre tényleg kitalálhatnának valamiféle biztonsági rendszert.

Ha már nincs igényük mosásra, tisztálkodásra, meleg kajára, mit adhatnánk nekik?

Nemrég mesélte valaki, hogy van szervezett bűnözői csoport, akik direkt hajléktalanokat használnak fel arra, hogy pénzt szerezzenek. Kilökik az ipsét egy templom elé mise végén, az emberek adományoznak nekik, aztán jól elveszik tőlük. Szerencsés esetben nem verik meg. A lehető legrosszabb, ha pénzt adunk nekik. Inkább adjunk ételt vagy ruhát, de ezzel lehet, hogy garantált a megkalapálásuk.

231. Channa* (válaszként erre: 227. - Andilaci)
2018. okt. 25. 19:22

És akkor most már imádkozzunk hozzá?


Vagy miért volt fontos ezt az információt megosztanod?

Én utálom őt, mert egy bűnöző!

Nehogy már ő legyen az etalon!

230. Mezei Virág (válaszként erre: 229. - Ab61752c45)
2018. okt. 25. 15:02
Mert nem nekünk kellene beengedni őket, hanem legyen egy hely, ahova bemehetnek rendszeresen.
2018. okt. 25. 13:43
hogy én milyen nagyon sajnáltam az első plátói szerelmemet.de főzni azt tudott.mondta a lányom,hogy akkor hozzad haza,mondjad,hogy fürödjön.hát nem tudtam volna utána bemenni a kádba,olyan büdös volt,a rendelőben is mindenki menekült előle.pedig hát olyan csinos,jó szakmája volt,de hát félrement az élete,mint az öcsémnek.de ő még a tolókocsiban fél lábbal is vidám volt.mikor meghalt 64 év körül lehetett.
228. Mezei Virág (válaszként erre: 226. - Birebora)
2018. okt. 25. 13:33

Vannak, akiket én is sajnálok, de nem mindegyiket érdemes.

Normális gondozórendszer kéne, meg lakhatási lehetőség. Mégis csak kevesebben lennének az utcán. Lehetőleg senki...

2018. okt. 24. 11:51
Ma olvastam hogy Ambrus Attila is vett 2 lakókocsit,és beköltöztetett pár hajléktalant.
2018. okt. 23. 18:23
A hajléktalan általában tehet arról, hogy hajléktalan lett. Rossz döntések sorozata, kicsúszott a lába alól a talaj, stb. Nyilván segíteni kell őket, de inkább megelőzni a bajt. Persze nem mindenkin lehet segíteni. Én sajnálom őket.
225. Mezei Virág (válaszként erre: 224. - Magdalénia)
2018. okt. 23. 18:14
Meg is mutatták a szállót, nagyon kulturált. Ellátást kapnak, de ez nem mindenhol ilyen.
2018. okt. 23. 00:24

Gödöllőről egy mai hír.


[link]

223. Mezei Virág (válaszként erre: 220. - Magdalénia)
2018. okt. 22. 16:06
Az ilyenekkel nem sokat lehet tenni, de nem engedném őket az utcán kóborolni. Ledolgoztatnám az adósságot+lakhatást.
222. Mezei Virág (válaszként erre: 219. - Ab61752c45)
2018. okt. 22. 16:04
Hülyék mindig is voltak, vannak, lesznek.
221. Mezei Virág (válaszként erre: 218. - Ab61752c45)
2018. okt. 22. 16:03

Nálunk is vannak...Van, ahol már csak 1 ülőhelyes padok vannak, mert az volt az alvóhelyük.

Szerencsére itt a mindenféle szolgálatok figyelnek rájuk.

De azért elvannak itt is. :(

220. Magdalénia (válaszként erre: 217. - Mezei Virág)
2018. okt. 22. 15:45
Egyetértek, de megelőzni szinte lehetetlen. Sokszor figyelmeztettem valakit, hogy pia helyett a rezsit fizesse, de hagyta, hogy felduzzadjon az adósság. Anya és fia. Mindkettő dolgozott valahol, de a csekkeket a kukába dobták. Ilyen esetben megelőzésről nem lehet beszélni sem.
219. ab61752c45 (válaszként erre: 217. - Mezei Virág)
2018. okt. 22. 15:42
jövedelme?és aki nem arra költi,mint a pasas,aki azzal dicsekedett,hogy egy hét alatt elbaxta a fél ház árát?
218. ab61752c45 (válaszként erre: 217. - Mezei Virág)
2018. okt. 22. 15:40
amikor fájt a lábam,alig vártam,hogy leülhessek egy padra.de mindegyiken feküdtek.
217. Mezei Virág (válaszként erre: 216. - Magdalénia)
2018. okt. 22. 15:36

Szabályozni nagyon fontos!

De a szociális háló sem igazán működik. Megelőzni kellene a hajléktalanná válást pl., hogy legyen annyi jövedelme, hogy ki tudja fizetni a lakhatását az, akinek van munkahelye. Mert sok hajléktalan dolgozik.

Aki nem dolgozik, vissza kéne vezetni a dolgos hétköznapokba.

Aki semmire sem alkalmas már, azt kötelezném, hogy beköltözzön valamilyen terápiás helyre, ami jelenleg nincs.

Vagyis lehetőséget kéne adni annak, akinek lehet még.

Az öregeket nyugdíjas otthonba tenném. Aki semmit nem akar, annak megnehezíteném a dolgát a köztereken.

216. Magdalénia (válaszként erre: 211. - Mezei Virág)
2018. okt. 22. 14:20

Szabályozásra szükség van, csak nehéz érvényt szerezni.

A pénzbírság nevetséges, de gondolom nem is számítanak rá, hogy befizeti. Viszont figyelmeztetés, nem ő dönti el, hogy melyik padon akar éjszakázni.

Főleg, hogy jön a tél. Tisztálkodnia is kell!

215. Magdalénia (válaszként erre: 213. - 9f9aa0ac88)
2018. okt. 22. 14:07

"Aki akarja, hogy kilépjen ebből, annak feltétlenül el kell fogadnia a szoc.hálózat segítségét."


Ez az, amit sokan elutasítanak. Akik nem, azok biztosan nem az utcai padon éjszakáznak úgy, hogy nem is tisztálkodnak.


A közömbösség mindenhol előfordul a világon, az előítéletek miatt, de jó példa mindenhol van, ami nem annyira hírértékű.

214. ab61752c45 (válaszként erre: 213. - 9f9aa0ac88)
2018. okt. 22. 12:58
az biztos,mikor a lányomtól egy román gyerek el akarta venni a telefonját,senki sem segített,álltak ott,mint a bálám szamara.na a volt vőlegénye,hát ő erős volt,gyúrt mindennap,mondta lemegy,ha ott találja azt a szemetet péppé veri.
2018. okt. 22. 12:38
A hajléktalanság ,mint téma megosztja a társadalmat.Ilyen világban élünk.Régen egyértelmű volt már látványra is a szegénység.Ma a "látszat néha csal".Mindannyian tudjuk mit jelent ez.Aki akarja ,hogy kilépjen ebből annak feltétlenül el kell fogadnia a szoc.hálózat segitségét.Sajnos a társadalom gyanakvó ,egy része a tapasztalata miatt a másik része pedig ha valak i felbukik mellette akkor sem nyújt segitséget.A közömbösség nemzeti tragédia szerintem.
212. ab61752c45 (válaszként erre: 211. - Mezei Virág)
2018. okt. 22. 12:10
a büntetés semmit nem old meg.de amíg tisztességes fizetés sincs?joggal háborodnak föl az emberek,amíg én tizenkét órázok,addig másnak ingyen van minden.persze minden szerencsétlent sajnálok.de azt is látom ott ül a lámpánál, lehet,hogy nem tud dolgozni,de legalább a tízszeresét kapja pl.karácsonykor,mint az én nyugdíjam.mint az ember,aki tényleg nyomorék,a bolt előtt hangosan szidalmazta,aki nem adott neki pénzt.de a boltos járt jól,mert rögtön ott elköltötte.
2018. okt. 22. 11:34

A város mindenkié!

"A közterületi hajléktalanság csökkentése alapvető közérdek. Ehhez azonban nem büntető intézkedésekre van szükség, hanem tisztességes szociálpolitikára!"


Ennyi...

210. Magdalénia (válaszként erre: 209. - Unom)
2018. okt. 21. 14:55

A többiek is.

Amíg csak igény van rá és tudjuk, hogy van.

209. unom (válaszként erre: 208. - Magdalénia)
2018. okt. 20. 17:25
Jóval többet is kap a pénzünkből.
208. Magdalénia (válaszként erre: 202. - Kristo_f)
2018. okt. 20. 17:18

A katolikus egyház is tesz annyit, mint a szektás Iványi, csak neki jobb a sajtója és hiányzanak a hívek, kell neki a reklám.


Pl.a nem lezüllött hajléktalanok albérletben lakhatnak a Máltai jóvoltából. Munkát is onnan kapnak, akik dolgozni akarnak.


Sok hajléktalan elutasítja a normális életet, mert akkor sem éltek normálisan, amikor még nem voltak hajléktalanok. Az egyik óbudai epilepsziás hajléktalan is ilyen. Nem is akar máshogy élni. :(

207. Channa* (válaszként erre: 206. - 9b10f3d7ff)
2018. okt. 20. 16:58

Valamint ki van jelölve néhány közterület, ahová bejelentkezhetnek, pont a munkavállalás miatt.

Nem tudok példát mondani, de egy önkormányzatnál dolgozó mondta nekem.

206. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 202. - Kristo_f)
2018. okt. 20. 15:36

"És megy a sírás, hogy jaaj az aluljárón nem mertem átmenni

Marhaság, nem egyszer jártam Bp. több aluljárójában. Tény tele volt csövessel de soha atrocitást nem láttam

Kéregetők persze voltak, de vagy továbbmentem vagy intettem hogy nem"


Nyilván bátrabbak egy gyerekkel , vagy nővel, mint egy pasival.



Attól, mert te még nem láttál bántalmazást, zaklatást, dőreség azt állítanod, hogy ilyen nincs is, mert ugye nem találkoztál vele még.



Olyan mintha, azt mondanám nincs tornádó, mert én még sosem láttam.


A hajléktalanokat is ellátják minden sürgősségi osztályon, sőt be is mehetnek melegedni, lehet a Honvédba nem , de a többibe igen. Van kirakva meleg tea, és keksz a számukra. Ne mond, hogy nem, mert dolgoztam sürgősségin, tehát saját tapasztalat.

Ha valaki dolgozni akar, akkor megteheti, hogy egy hajléktalan szállóra bejelentkezik és az lesz az elérhetőségi címe, valamint ha járóbeteg ellátásban vesz részt, akkor is az a cím szerepel.

205. kristo_f (válaszként erre: 204. - Ab61752c45)
2018. okt. 20. 12:48

Ne feszegessük!

Elfogadom hogy van olyan élethelyzet amikor az eutanázia a megoldás, de amig fórumozni tudsz addig jó

204. ab61752c45 (válaszként erre: 203. - Kristo_f)
2018. okt. 20. 12:34
örökre?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook