Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés otthon, jó minőségű festékkel fórum

Hajfestés otthon, jó minőségű festékkel (beszélgetős fórum)


30. libikóka (válaszként erre: 29. - 8d00a82c06)
2021. febr. 18. 17:05
OK:))))))
29. 8d00a82c06 (válaszként erre: 28. - Libikóka)
2021. febr. 18. 16:17
Ha gondolod teszek képet a naplóba.
28. libikóka (válaszként erre: 27. - 8d00a82c06)
2021. febr. 18. 16:13
Szép lehet:)))
2021. febr. 18. 15:56

Syoss-t egyszer vettem, soha többet!!

Egy ideje Joanna color naturia-val festem.

Tökéletes őszfedés, 1200 Ft 2 doboz. (hátközépig ér a hajam, kell a 2 doboz).

2021. febr. 18. 15:40
Garnierrel festek, szőke a hajam. Nekem még nem volt gondom vele. Már 20 éve festek vele .
25. libikóka (válaszként erre: 24. - Libikóka)
2021. febr. 18. 14:53
elakadt a lemez:)))))))))))))))))))))))
24. libikóka (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 18. 14:52
Loreal Magic Retouch használok,nem nézegettem mi van benne ! Nem igen nézegettem mi van benne de nem károsít az tuti:) Csak fújni kell a hjtőre mosástól mosásig kitart, szépen fed, egyszerű, nagyon klassz:))
2021. febr. 18. 14:41
Passz, most hallok róla először
2021. febr. 18. 14:40
Ilyet én is néztem, de több márka van, vajon melyik a jó? Illetve ezekben mi van, nem rossz a hajnak? (nem mintha a festés jó lenne..)
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Auróra2010)
2021. febr. 18. 14:37
Ez érdekes, mert amúgy én sem szeretek úgy fodrászhoz járni :) aranyosak a lányok, jókat beszélgetünk, ismernek már, mert öt éve már, hogy hozzájuk járok majdnem havi rendszerességgel, de másfél óra minimum, nem szeretek ücsörögni, meg én amúgy nagyon kényes vagyok a hajamra, hogy hogy szárítják, hogy vasalják, szögegyenes legyen, de amúgy jól is csinálják meg. A mosás részt szeretem a legjobban :) illetve nyilván mikor készen van, csak mindig az van bennem, hogy bármilyen festék is, azért valamennyire roncsolja a hajat, én sajnos egyenesítem is vasalóval (muszáj, mert anélkül nagyon gáz lenne), és mostanában a szervezetem annyira nincs jó állapotban, ez látszik a hajamon is. Azaz én észreveszem, más nem. Viszont muszáj festeni, az eredeti seszínű sötétbarna, bár már ki tudja, valójában milyen, mert ezer éve festem. Ugyanakkor hiába 37 leszek csak, évek óta egyre több az ősz hajszál és nem csak itt - ott 1-2 szál, hanem sok helyen, konkrétan legelől ősz tincs. :( ami sokszor le is dobja mosás után magáról a színt, hiszen nincs benne pigment, nincs mibe kapaszkodnia. Úgyhogy már le sem tudnám növeszteni az eredeti színre így :( egyébként meg ez a közép sötét szőkés szín az én színem, úgy érzem.
20. Bless the child (válaszként erre: 18. - Libikóka)
2021. febr. 18. 14:35
4-5 hetente festem. 2 hét után már nagyon gáz a lenövésem. Veszek ilyet ma
19. Bless the child (válaszként erre: 14. - Globus)
2021. febr. 18. 14:34
Köszönöm!
18. libikóka (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2021. febr. 18. 14:30
Jó kis holmi én is használom most pL már 3 hete tologatom vele a festést:))))
17. Auróra2010 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 18. 14:26
Tudsz vele spórolni.Nekem l doboz festék elég, pedig hosszú hajam van, igaz a festett és az eredti közt minimális az eltérés. Nekem nem is az ára a gáz, hanem nem szeretnék várakozni a fodrásznál.
2021. febr. 18. 14:25
Én amúgy hajmosásnál még megmosom a dm-ben kapható hamvasító samponnal is, hogy ne érvényesüljön a arany szín a hajamban és inkább maradjon hamvas. KB 3 havonta raknak bele nagyon vékonyan szőke melírt is, amikor már úgy érzem, kezd nekem egy kicsit "sötét" lenni, de én otthon melírral nem kísérleteznék, amúgy sem egyszerű azt magának csinálnia az embernek. KB 4 havonta pedig még vágatok is.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Libikóka)
2021. febr. 18. 14:21
Hosszú hajam van, de nem túl dús már, főleg mert hullik. Maga a tőre lehet, hogy elég is lenne valóban egy doboz, nem tudom a fodrász mennyit használ, de ő szerintem két színt kever amúgy is és ők azért rendesen kennek rá. Mosás előtt szokták még a megmaradt festéket a hajamra rákenni, talán vízzel hígítva, árnyalni, hogy hamvas színe legyen az egésznek, én csak szürkésnek hívom :) ha 1 doboz elég lenne + oxy, pláne árban jól jönnék ki. Mert egyébként a drágább, minőségibb festékek, ha 1 dobozt nézünk, nem is annyira drágák, nyilván a drogériás olcsóbb sokkal. Viszont én érzem a különbséget, mikor azzal festettem és mikor a fodrász festi.
14. globus (válaszként erre: 13. - Bless the child)
2021. febr. 18. 14:00

Ááá, nem festék, csak oda fújok egy sávot, ahol legjobban látszik, választéknál. Nem virít messziről, pár nappal kitolható a festés.

[link]

13. Bless the child (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. febr. 18. 13:57
Mi az a hibajavító?
12. libikóka (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 18. 13:55
Nem tudom mennyi hajad van de 2 doboz tőfestésre nem is igen fogy el:))
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Libikóka)
2021. febr. 18. 13:40
Igen, nyilván nekik is az a jó, ha mindig ők festik, nem is akarnék otthoni festésre teljesen átállni. De nem lenne rossz, ha mondjuk kicsit tudnék vele spórolni. Maga a festék, ha két dobozt nézek, szerintem a felébe kerül, mint amit hagyok a fodrásznál borravalóval.
10. Borian (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. febr. 18. 13:39

én is csodálkoztam az 5-6 héten, nekem mér 2-3 hét után kell a "hibajavító:-), ahogy írtad


én sokáig használtam Loreál festéket, pontosabban a férjem festette, de mióta kivonta a forgalomból a rézvöröst, fodrászhoz járok


nyugodtan használj "bolti" festéket, nagyon jók, csak el kell találni, mi illik a hajszínedhez

(az otthoni kevergetés nekem merésznek tűnik első hallásra)

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. febr. 18. 13:35
Az nem semmi. Jó gyorsan nő a hajad. Nekem szerintem az átlagosat hozza, havi 1 cm kB.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Pasionella)
2021. febr. 18. 13:34

Köszi.

Sajnos én érzem a különbséget a drogériás és fodrászos festékek között :( az utóbbi időben amúgy sincs olyan jó állapotban a hajam, vashiány, stressz, hormonok, így próbálnám kímélni, hogy drágább festékkel festem. Illetve van vörös pigment a hajamban és drogériással nem tudnám ilyen hamvas közép szőkésre festeni :(. Dobozosnál ugye egy fix szín van, kinek milyen lesz a haján, az megint más kérdés.

2021. febr. 18. 13:34
Magam festek én is:)Kérd meg őket nyugodtan,bár nyilván azt szeretnék ha mennél,de valóban húzós az összeg.Használok dobozosat és f.kellékeset is,én nem láttam nagy külömbséget.Tehát maradt a dobozos jó minőségű:)) Imádom a hajbalzsamot ami van hozzá ,nálam azt nem veri semmi,és kitart a kövi alkalomig:))
6. Auróra2010 (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. febr. 18. 13:29

A használati utasitáson is ez szerepel, 4-6 hét.

Annyira nem őszülök, nem feltűnő, elbirja a hajtő. Tegnap festettem, azelőtt dec.l7-én

5. globus (válaszként erre: 3. - Auróra2010)
2021. febr. 18. 13:26

5-6 hetente gyorsnak számít? Nekem 3 hét után 2 cm-es lenövésem van - jobbról-balról 1 cm, ami választéknál kettőnek látszik. Minden második alkalommal csak tőfestést csinálok, az egészre nem húzom rá.

1 cm alatt pedig használom a "hibajavítót" fejtetőn :)

4. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 18. 13:20
Szia. Én gondolkodtam ilyenben de végül elvetettem az ötletet és kipróbáltam egy drogériás festéket, azóta kb a fodrász akkor festi a hajam amikor vágatni is megyek. Én nagyon tudom ajánlani a Syoss festékeit, először én édesbarnát vettem majd akartam picit világosabbat és mogyórószőke lett. Férjem festi és semmivel sem kevésbé tartós mint az amit a fodrász használ, sőt mintha még tovább bírná, szép a fénye is. Talán megér egy próbát neked is, én nagyon szeretem.
2021. febr. 18. 13:18
Nekem sose festette fodrász, gimis korom óta festem, követem az előirásokat és normÁlisaN néz ki. 5-6 hetente kell festeni, mert yorsan nő. Sötétbarna hajat festek sötétbarnára hogy egységesebb legyen jobban cdillogjon és sajnos van néhány ősz hajszálam is.
2. asgardi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 18. 13:10

Nekem karantén alatt rendelt kellékestől, van itthon oxim is, festékem is (nem vehető drogériában). Nincs vele gondja, tudja, hogyha vége az őrületnek, úgyis megyek újra.


Szerintem kérdezz rá nála nyugodtan!

2021. febr. 18. 12:28

Sziasztok! Sok éve már, hogy fodrásszal festetem a hajam havonta, 5 hetente (barna az eredeti és most olyan sötét szőkésbe hajló). Régen volt, hogy magamnak festettem, drogériás festékkel, de nyilván ott korlátoltak a színek, másrészt rosszabb minőségű a festék.

Eszembe jutott, hogy ha nem muszáj, nem mennék havonta, másfél havonta fodrászhoz, mert bár általában csak tőfestés van + a végén rahúzza a színt rövid ideig a hajamra, nem olcsó. Gondoltam két fodrászos festés között otthon oldanám meg magamnak, természetesen ugyanazzal a jó minőségű festékkel, amivel a fodrász is festi és megkérdezném (bár cikinek tartom kicsit), hogy melyik színeket keveri, milyen arányban illetve milyen oxyval. Gondolom így nem nagyon lehet otthon elrontani a hajat, hisz nem új színt festenék, hanem a meglévőt, maga a festék felvitele pedig nem okoz gondot. Van, aki csinálta így, hogy elkérte a fodrásztól az "adatokat" és néha magának festette? Nagyon aranyos fodraszaim vannak amúgy, szeretek is hozzájuk járni, kedvesek, ügyesek, de próbálnék néha spórolni. Sajnos muszáj a hajamat festeni, mert az eredeti olyan seszínű és már tele van ősz szálakkal, tincsekkel :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook