Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés otthon fórum

Hajfestés otthon (beszélgetős fórum)


1 2
38. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Andeeka)
2017. febr. 9. 17:14

Azért annyira nem fogja be, illetve ne válassz olyan elütő színt. De mosáskor már nem fogja be mert akkor már nincs peroxid.


Viszont ha nem szalonban csinálod, akkor úgy szokták csinálni, hogy 2 copfba fogod a hajad, kb fülcimpa magasságában legyen a gumi, egyformák legyenek a copfok és a gumik is egy magasságban. Ezután becsavarod folpackkal, csak a copfokat, rá egy réteg alufólia, csak a copfokat ez is. Ezután a kint maradó szőke részre teheted a sötétebb színű festéket. Annyi ideig hagyod, amíg kell, leöblìtéskor veszed le a fóliákat a copfokról. Ja, mielőtt "becsomagolod" a copfokat, tehetsz rá valamilyen ápoló olajat, pl kókusz, ez is meg fogja akadályozni öblítès közben, hogy befogja a felülről lemosódó festék.


Amúgy nem választanék nagyon elütő színt, főleg,hogy festett szőkére ha feketét teszel, bezöldülhet, szóval egy természetesebb barnát vagy világosbarnát inkább.

2017. febr. 9. 16:12
Ha az egész hajam szőke, és ombrés hajat akarok készíteni magamnak,hogy csináljam meg, hogy a felüli fekete hajfesték, hajmosáskor, ne fogja be a szőkét? kenjek a szőkére valamit? vagy mi? :)
2013. nov. 19. 19:49
Sziasztok! Én hajat szeretnék festeni, Alfaparf 11. 11 v. 10.20-al. A hajam szőkítve van, de elég sárgás. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e még egyszer szőkíteni vagy elég a 12%-os krémhidrogén hozzá?
2011. febr. 19. 19:57
Jó,akkor festék...Lehet a melír jó lenne.Nem ?
34. Anda39 (válaszként erre: 33. - Demeeri)
2011. febr. 19. 18:39
A festék az nem sampon...
2011. febr. 18. 20:26

Már hogyne lenne.24 mosás után kimosódó festék.

Csakhogy nekem nem mosódik ki.Azt hiszem,mégis maradok barna hajú menyasszony.Azért a lenövött hajtöveket el kéne tüntetni,mindenképp be kell festeni majd.

32. Anda39 (válaszként erre: 31. - Demeeri)
2011. febr. 16. 18:56

Nem ismerek olyan sampont, ami fest vagy színez, ill. vannak festett színező samponok, de azt hallottam, ezek inkább csak élénkítik a festett hajszínt.

Hiába fested be szőkével, nem fog csinálni semmit, ráadásul már három rétegnyi festék lesz a hajadon, amitől még nehezebben fog tudni a fodrász megszabadulni.

31. demeeri (válaszként erre: 30. - Anda39)
2011. febr. 16. 17:10
Palette samponnal festettem.Elöször tutera tetszett is a gesztenye,de utána mahaagónira festettem .a párom ötlete volt-bár ne tettem volna.Ezután visszafestettem megint gesztenyére,de már sokkal sötétebb lett.Vettem egy sötétszőke festéket,de azt hiszem,inkább nem kisérletezem.
30. Anda39 (válaszként erre: 29. - Demeeri)
2011. febr. 16. 17:06

Nem tudom, milyen samponnal festetted be a hajad, ráadásul kétszer egymás után...

Legjobban akkor jársz, ha felkeresel egy fodrászt, aki az esküvődig rendbe teszi a hajad. Ha otthon barkácsolsz, úgy, hogy azt sem tudod, mit miért csinálsz, nagyon elronthatod.

2011. febr. 16. 17:03
Mahagónira festettem a hajamat Palette samponnal.Nem tetszett,mert túl vörös lett,ahol világosabb volt az eredeti,kinött hajam.Mégegyszer átfestettem gesztenyére,de most már sokkal sötétebbre fogta,mint legelőször.Szeretném visszakapni a szőke árnyalatot.Két hónap múlva lesz az esküvőm,nem tudom,mit csináljak.Próbáljam meg sokszor megmosni,hátha fakul? Eddig nem fakult semmit,nagyon erösen tart a szín.
28. 0c49369de6 (válaszként erre: 26. - Warpzone)
2010. szept. 23. 16:44
Nos, a fiataloknak mindent ki kell próbálni... Láttam már elég merész próbálkozásokat... fekete... majd szőke.. majd vörös.. de végül megpróbálnak valami természetest produkálni. Saját kárán tanul az ember... Szerintem biztos akad olyan fodrász aki ért hozzá, keresgélj, érdeklődj.
2010. szept. 23. 16:44

Saját tapasztalatból tudom h nagyon nehéz a feketétől megszabadulni, 2x meg kell gondolni télleg feketék akarunk e lenni :)

Bár én véletlenül lettem fekete, sötét barnára akartam és fekete lett :S

2010. szept. 23. 16:41
Sajnos én nem tudok egy ideje megszabadulni a fekete hajamtól. Hátközepig érő hajam van, így a lenövesztés sokáig tartana. Az első fodrásznál akinél voltam nem szivatta mert túl roncsoló lenne a hajamnak, így csak a tövét festette. (elég gáz így az eredmény) erre 1 félévre elmentem másik fodrászhoz befestette a hajam barnára, ami nyilvánvaló volt h a hajam ledobja, de bíztam mert mégis ő a fodrász... így most foltos a hajam a töve barna, a hajvég megkopva. Nem találok egy jó fodrászt aki barnává tudna varázsolni :))
2010. szept. 23. 16:22

Sziasztok!


Nekem nagyon sötét barna, szinte fekete haja volt.. Sötét szőkét szerettem volna, ezért elmentem fodrászhoz. Ő befestette a hajamat de semmi változás nem volt.. ugyanolyan sötétbarna festékkel festette be legalábbis az eredményen nem lászott semmi..Max 1 árnyalattal lett világosabb. Sokan mondták h festék festéket nem fog be ezért féltem. Szerencsére nem így lett. Megvettem a Loreal Féria(01) termékét, amitől nagyon szép szőke színűre világosodott ki, már elsőre. Nagyon jó hajfesték, és a hajápolója is tökéletes. Azóta is csak ezeket használom (Loreal Féria01, Récital03)

24. Anda39 (válaszként erre: 23. - 0dff888d4b)
2010. szept. 19. 20:02
Ha natúr - még festetlen a haj, akkor világosítja a sima hajfesték. Viszont ha már festett, akkor azt csak a szőkítő szedi le. Alapszabály, hogy festék festéket nem világosít.
23. 0dff888d4b (válaszként erre: 22. - Anda39)
2010. szept. 19. 18:59

Nagyon fura színe van :)

Olyan semmilyen. Szokatlan is, de hülyén érzem magam, hogy elől sötétebb.

Nem egészen ilyet akartam.

Miért nem fogja meg? Sima szőkét vettem. Az eredeti hajam sötét barna, majdnem fekete, mikor elkezdtem szőkíteni akkor is ezt használtam, és akkor megfogta. Ebből gondoltam, hogy most is jó lesz. :( Buktam a visszaszőkülést? :S

22. Anda39 (válaszként erre: 21. - 0dff888d4b)
2010. szept. 19. 16:44
Ha csak sima szőke festéket vettél, nem fogsz semmit elérni, mert nem világosítja a hajadat. Valószínű, hogy nem a megfelelő módon lett a hajad befestve, mert egyszínűnek kellene lennie. Most egyébként a nem megfelelő festés, vagy egyáltalán a sötétebb tónus az, ami nem tetszik?
2010. szept. 19. 14:58

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. . . festett, már majdnem fehér szőke hajam volt. . . . eldöntöttem, hogy kicsit sötétíteni fogom. Pénteken fodrász befestette barnára, a hossza világos barna szerűség, a töve gesztenye barna lett. Nagyon nem érzem így jól magam. Már megvettem a szőke festéket.

Abban kérném a segítségeteket, hogy mennyi idő elteltével festhetem vissza szőkére?

20. Anda39 (válaszként erre: 19. - 96d582fa12)
2010. aug. 26. 10:44
A feketés hajadon szinte semmi nem fog látszani, akármit kensz rá, viszont a lenövésen már annál inkább. Olyat válassz, ami nem lesz elütő a sötét résztől, hacsak nem ez a kifejezett vágyad.
2010. aug. 25. 22:52
nem tudom...kiakartam probalni a brillance luminancet de itt Angliaban nem sok valasztek van...szoval sztem most majd ramegyek vmilyen vorossel
2010. aug. 25. 17:20

Ha a festéket barnának reklámozzák, de sötétebbre "sikerül" festéskor, általában egy-két mosás után kivilágosodik, bár ezek szerint nálad nem ez történt :S (Azt szokták mondani, a képen láthatónál mindig sötétebb lesz az eredmény, főleg ha tovább a hajon marad a kence, ezért engem pl többen is óva intettek a sötétebb barnáktól, mondván abból fekete lehet)


Egy barátnőm került hasonló helyzetbe mint te egy-két évvel ezelőtt, neki is hasonlóan hosszú haja volt. Ő azt csinálta, hogy egyre világosabb barnára festette a haját, és bár nem kopott ki nagyon az alja, idővel úgy tűnt, mintha a nap a haja végét nem kiszívta volna, hanem éppen ellenkezőleg, besötétítette :) Igazából jól nézett ki, de a hajhosszúságával együtt feltűnő jelenség volt. (Nem tudom érthetően írtam-e le, de a végeredmény a hajtőnél világos, a hajvégeknél sötét színű "átmenetes" hajszín lett.)

2010. aug. 24. 10:26
az biztos h komoly dontes, de en nem akartam feketet. Eddig a sarga dobozos Palette barna hajszinezot hasznaltam avval meg voltam elegedve, aztan vminel fogva kiprobaltam az uj rozsaszin dobozos palettet szinten barnat es most fekete a hajam....nem szeretem nagyon oregit. Pedig a multkor megdicsertek itt Angliaban, de nekem nem tetszik. Meg az a gond h a termeszetes hajszinem iszonyatosan latszik mar, mert ugye no le, es mivel az vilagosabb ugy nezek ki kb mint aki kopaszodik....
2010. aug. 23. 22:34

Nekem is fekete hajam volt egy évig, és barnára akartam váltani - nekem még egy nagyon ügyes és megbízható fodrásszal sem sikerült teljesen. Mivel kezdetben ledobta a fekete festéket is a hajam, jó erős szert használtunk (fodrásztól vettük, de itthon festettük), aminek meg is lett az eredménye: többszöri hidrogénes-koktélos kezeléssel is csak pár árnyalatot világosodott a hajszínem. A szerkezete pedig mondanom sem kell, nagyságrendekkel egészségtelenebb. (De ez nem törvényszerű: édesanyám festett fekete hajából a fodrász pár óra alatt mézszőkét varázsolt.)


Ha semmiképp nem akarsz/tudsz fodrászhoz menni, én is csak két utat látok: lenöveszted (ami a Te hajhosszúságoddal elég problémás), vagy fested szorgalmasan barnával és reménykedsz, hogy kikopik belőle a fekete szín. Ha nem túl masszív a festék, amit használtál, idővel ki fog, ha teljesen nem is kopik le.


Vannak házi praktikák vodkával, citromlével és egyéb állítólagos hajvilágosító hatású kencékkel, meg persze a boltban is árulnak olyan samponokat/kencéket ami elvileg kiveszi a színt, de én még egyetlen élő emberrel sem találkoztam, akinek ez működött volna. (Vagy ha mégis lett eredménye, tönkretette a haját.)


A fekete hajfesték - nincs mit tagadni rajta - komoly választás komoly következményekkel, ezt sikerült megtanulnom. Remélem sikerrel jársz, akármilyen módszert is választasz :)

15. Veronika27 (válaszként erre: 10. - 96d582fa12)
2010. aug. 23. 18:25
Szerintem fessed barnával, egy árnyalattal mindig világosabbal. Úgy nem lesz feltűnő a töve, meg ahogy nő le.
2010. aug. 23. 15:56
Sokszor kísérleteztem már a hajamon, és rá kellett döbbennem, hogy eddig 1 bolti festék sem vált be. Minden álmom az volt, h vörös legyek, de a parókaszerű hatás általában mindig igaz a vacak dobozos festékekre, színezőkre... egyedül a fodrász az aki árnyalatokat tud bele varázsolni, hogy természetes legyen. Már amelyik fodrász. A vizes haj pedig sokkal érzékenyebb mint a száraz. A pakolásokat is nedves hajra ajánlják...miért? Mert könnyebben felszívónak a hatóanyagok, a rétegek megnyílnak. Ha legközelebb kísérletezni támad kedvem, csakis hennával teszem ezt...
2010. aug. 23. 15:10

nem jon ki, jul 10.-en volt festve, vagyis szinezve, es mostmar ideje lenne befesteni...

nem fogom lenoveszteni, nem akarom levagatni a hatkozepig ero hajamat :)


amugy meg a fodraszokrol meg annyit h a noverem fodrasza vizesen vasalja a hajat mert o azt mondja h ugy nem karosit.... az en otthonii fodraszom meg majdnem elajult amikor elmondtam neki...na ennyit a fodraszokrol....

bocsi ha vki fodrasz :)

2010. aug. 23. 13:23

ha csak hajszínőzőtől lett sötét,akkor pár mosás után ki fog jönni!

nekem a sötétbarna hajfestéktől is fekete lesz a hajam 2hétig kb,utána szép barna lesz(ledobja gondolom)!

11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - 96d582fa12)
2010. aug. 23. 13:21
vagy csak növeszd le.. jó, tudom, ha hosszú, akkor az sok idő. én is éltem kint, és szivtam is vele rendesen.
2010. aug. 23. 13:12

na latom mindenaron le akartok beszelni....azert koszonom a hozzaszolasokat,de mi a fenet csinaljak itt kint rohadt draga a fodrasz.

Aupairkent dolgozom es ez elvinne egy heti fizetesemet.

Vagy mig haza nem megyek festegessem a hajamat feketevel mert mas ugysem fogna be?

9. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - 96d582fa12)
2010. aug. 23. 12:53
Ha jó lenne, az összes fodrász ezt használná.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook