Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki tárgyalásra idézés fórum

Hagyatéki tárgyalásra idézés (beszélgetős fórum)

1 2 3
84. szőkelédi (válaszként erre: 83. - Tumbo2)
máj. 13. 15:02
A saját nevére?
83. tumbo2
máj. 13. 14:26
kíváncsi leszek a hagyatéki tárgyalásra.a húgom a nevére íratta a fél házat.senkinek nem ad egy fillért sem.igaz,hogy ott élt 65 évig,szinte ingyen.
82. Ghost👻 (válaszként erre: 81. - Szőkelédi)
máj. 12. 17:46
Ahogy mondod!
81. szőkelédi (válaszként erre: 78. - Ghost👻)
máj. 12. 17:43
Aztabetyár🤪☹️ lehúzás.
80. tumbo2 (válaszként erre: 60. - Napsugár8)
máj. 12. 16:51
én is kivettem a pénzem,a lányomnak adtam.hamvasszon el,szórjon szét,a többi az övé.
79. tumbo2 (válaszként erre: 71. - Aszparagusz)
máj. 12. 16:49
így volt náluk is.egy teszkós szatyorral mehetett el az öcsém.bár a ház közös szerzemény volt,a telket ajándékba kapta a sógornőm a szüleimtől.
78. Ghost👻 (válaszként erre: 77. - Szőkelédi)
máj. 12. 16:31

Nekem 25 millióra becsülték fel. 5 milliót tudtam lefaragni belőle.

A fele így lett 10 millió ami után fizettem a közjegyzői díjat.

77. szőkelédi (válaszként erre: 75. - Ghost👻)
máj. 12. 16:25

Itt is úgy történt,hogy a pasi hasára ütött ,hogy 8-9 millió. De hát ő belül nem látta ,csak összehasonlította Bajaszentistvánon ennyi a nm² ár,végül 5 lett megállapítva. Aztán 3,5 senki sem adott többet érte. De 9 millióra lett volna 100 a közjegyzői díj az biztos . Após után is jött a közjegyzői díj, örökség illeték összesen 170 ezer ,de 8 napon belül fizesse be a 14 és 8 éves gyerek 😆

Néha elgondolkozom ,mikor írják a határozatot ,nem tűnik fel a születési dátum ? Aztán nem is nagyon tetszett ,hogy nem tudok fizetni csak részletre.

máj. 12. 16:15

Volt egy érdekes eset a családban. Após eladott földeket ,elég szép összeget kapott értük.

Végül kisült,hogy nincs átiratva ,így a két fiam kapta meg az após hagyatékát.

75. Ghost👻 (válaszként erre: 74. - Szőkelédi)
máj. 12. 16:11

Igen, nekem is túlbecsülte.

Mire bementem, minden a kezükben volt. Nem volt már mit felsorolnom.

Csak a ház értékét kértem, hogy vigyék lejjebb, mielőtt elküldik a közjegyzőhöz.

74. szőkelédi (válaszként erre: 73. - Napsugár8)
máj. 12. 16:07
Itt nem kell kérni ,már úgy intézik automatikusan. Fel kellett sorolni a vagyont igen. Nyilván senki sincs olyan bugyuta hogy be is írja ,ha valamit talál a párnacihában,csak azért hogy magasabb legyen a közjegyzői díj. De az ingatlant kissé túlbecsülte az ügyintéző.
73. Napsugár8 (válaszként erre: 72. - Szőkelédi)
máj. 12. 15:58
Igen, a település jegyzőjétől lehet nyomtatványt kérni. Arra felsorolni nem csak az ismert örökösök nevét, címét, stb. a vagyont, de az ismert adósságokat is!!! Akár banki kölcsön, vagy állam felé adó, egyéb tartozás...
72. szőkelédi (válaszként erre: 53. - Napsugár8)
máj. 12. 15:54
Nekünk magunknak kellett elkészíteni a leltárt,tavaly júniusban . A helyi önkormányzat felértékelte a házat kívülről, szerencsére sikerült lealkudni az árát így nem lett 100 ezer a közjegyzői díj. Mindezt telefonon és írásban. Ezt hivatalból indítják ,mikor kiállítja az anyakönyvvezető a kivonatot ,ezt is intézi . Ja és tárgyalás is volt kb 2 perc. A lényeg a pénzről szól úgyis .
71. aszparagusz (válaszként erre: 66. - Channa*)
máj. 12. 15:28

Elvileg nincs köze a házasság előtti vagyonhoz.

De mint írtam, az élet produkál furcsa dolgokat

Ismerősünk fiának házasság előtt szerzett lakásába költözött be a felesége. Két gyerek után elváltak.

Mivel a feleségnek nem volt hová mennie, a két gyereket nála helyezték el, így a lakásra kizárólagos használati jogot kapott. (tulajdonjogot nem)

Apuka költözhetett el a saját lakásából. Neki papíron volt még egy lakás a nevén, de abban a szülei laktak.

70. Napsugár8 (válaszként erre: 69. - Ghost👻)
máj. 12. 15:18

Ja, valóban írtad lentebb.

Tehát ha van hagyaték, akkor bizony van hagyatéki eljárás is, függetlenül attól, hogy kinek a tulajdonába fog átmenni, vagy milyen %-ban fogják az örökösök megkapni.

69. Ghost👻 (válaszként erre: 67. - Napsugár8)
máj. 12. 15:09
Írtam. A fél ház.
68. Napsugár8 (válaszként erre: 66. - Channa*)
máj. 12. 15:08
Ha a feleségnek nincs is köze a magánvagyonhoz, de a vagyon, az vagyon, valaki örökölni fogja az elhunyt után, tehát annak a sorsát is el kell rendezni!
67. Napsugár8 (válaszként erre: 64. - Ghost👻)
máj. 12. 15:05
De akkor ezek szerint mégiscsak volt örökség, a ház???
66. Channa* (válaszként erre: 61. - Napsugár8)
máj. 12. 15:02
Ha örökség, illetve házasság előtt szerzett, akkor ahhoz nincs köze a feleségnek sem, hacsak nem történt a házasság alatt a tulajdonban változás, nem?
65. Channa* (válaszként erre: 60. - Napsugár8)
máj. 12. 15:00

Köszönöm!

A bankos részét tudom;)

Igen, van hozzáférése, azonnal utal, ahogy feldobtuk a pacskert;)

64. Ghost👻 (válaszként erre: 63. - Napsugár8)
máj. 12. 14:50
Hátha tudok még valamiről amit ők nem találtak és, hogy a ház felbecsült értékét elfogadom - e.
63. Napsugár8 (válaszként erre: 62. - Ghost👻)
máj. 12. 14:48

És, mi történt? Volt valami hagyaték, amiről esetleg nem tudtál, vagy más valaki követelt valami nem létező, vagy nem jogos örökséget???

Mi történt, miért hívtak be?

62. Ghost👻 (válaszként erre: 59. - Napsugár8)
máj. 12. 14:44
Engem behívtak.
61. Napsugár8 (válaszként erre: 58. - Aszparagusz)
máj. 12. 14:39

Pontosan. Régi ismerősöm fia az öreg kis házat szétdúrta, apai örökség volt, az édesanyja egyedül éldegélt benne. Épített rá egy hatalmas házat, és rögtön a 2 gyereke nevére íratta, az nem zavarta, hogy van még egy testvére is, akit elfelejtett kifizetni az öregház értékéből.

A házasság felborult, az asszony követeli az ingatlan egyedüli használatának jogát (vagyis az elvált férje és az édesanyja menjenek ahova akarnak), mert a két kiskorú nála lett elhelyezve... pedig az asszonyka soha egyetlen fillért nem vitt a házhoz, a kisujját sem mozdította, csak a lábait...

60. Napsugár8 (válaszként erre: 54. - Channa*)
máj. 12. 14:34

Ahogy írod. "Csak" arra kell vigyázni, hogy az esetleg bankban, takarékban, bankkártyán levő pénzek se maradjanak ott, mert a bank, ahogyan tudomást szerez a halálesetről, rögtön zárolja a számlákat, kártyákat, és akkor bizony kell a hagyatéki eljárás. :)

Tehát még mielőtt kilehelnéd a lelkedet, vagy kiveszed a lóvét, vagy biztosítasz a gyerekeknek is szabad hozzáférést... :))

59. Napsugár8 (válaszként erre: 55. - Ghost👻)
máj. 12. 14:31
Semmiféle leltárra "nem hívnak be", ha te (vagy halálod után a gyermekeid) nem adnak be a jegyzőnek leltárt.
58. aszparagusz (válaszként erre: 57. - Channa*)
máj. 12. 14:30

Reméljük, hogy így is marad.

Az élet sajnos produkál csúnya dolgokat.

Nálunk a fiam a nagyapja lakását (illetve amit helyette vettünk) kapta meg. Úgy, hogy a haszonélvezetemet fenntartottam.

57. Channa* (válaszként erre: 56. - Aszparagusz)
máj. 12. 14:27

Igen, már elég régen az ő nevén van minden.

Tudja, hogy mit nem lehet tennie;)

56. aszparagusz (válaszként erre: 49. - Channa*)
máj. 12. 14:26

Kb. 8-10 éve törölték el az örökösödési adót.

Már 40 évesen is a fiad nevére vásároltatok?

Ha a fiad feleségül vesz egy olyan nőt, aki kiforgatja mindenéből, akkor nyugdíjasként a híd alá költöztök?

55. Ghost👻 (válaszként erre: 53. - Napsugár8)
máj. 12. 14:25
Mire behívnak leltárra addigra a kezükben van minden papír, hogy az elhunytnak milye volt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook