Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki tárgyalást az illetékes önkormányzat hivatalból intézi, vagy az érintetteknek kell közjegyzőt keresni? fórum

Hagyatéki tárgyalást az illetékes önkormányzat hivatalból intézi, vagy az érintetteknek kell közjegyzőt keresni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2015. jún. 12. 13:00
Sziasztok! olyan kérdésem lenne ha nálunk nincs hagyatéki tárgyalás mivel 1 örökös van és a közjegyző kiküldi a csekket amit be kell fizetni ha mi befizetjük mennyi idő után lehet hozzá férni a hagyatékhoz?Válaszokat előre is köszönöm!
2015. jan. 23. 11:51
Hagyatéki tárgyalásról szeretnék kérdezni a közjegyző által írt végzésről!
2014. aug. 26. 13:00
Általában a bankszámlákat ellenőrzik le, hogy vettek-e pénzt le kártyával a halál után. Nyilván utánnanéznek,hogy van-e letétbe helyezett végrendelet. Átnézik az Önkormányzat által készített hagyatéki leltát, ingatlanokat.
2014. aug. 26. 05:41
Sziasztok!Tudna nekem valaki segiteni?Olyan kerdesem van,hogy hagyateki targyalas elott,miket ellenoriz a kozjegyzo?lenne egy targyalasom,de huzzak az idot,akar mikor erdeklodok,mindig azt mondjak ellenorzest vegeznek,mit ellenoriznek nem ertem.
2013. máj. 14. 21:23
Hagyatéki tárgyalásnál a költségekről lehet több hozzátartozónak a neve. pl: ha 3 lánya volt akkor lehet az egyikneka temetkezési vállalkozótól, a másiknak a koszorúról, a 3.-nak a pap szertartásáról?
29. Bübi (válaszként erre: 28. - Briell)
2012. febr. 10. 10:03
Nincs az önkormányzatnál hagyatéki tárgyalás. Az elhalálozást és a temetést követően az önkormányzatnál dolgozó hagyatéki leltárelőadó felveszi az elhunyt hagyatéki leltárát, amit az örökösök jelentenek be. Ez tartalmazza az összes értékét, ami jelent ingatlant, ingót (autó, lőfegyver, nagy értékű dolgokra kell gondolni), folyószámla, stb. Majd a leltárelőadó megküldi a leletárt a közjegyzőnek, ő vagy tárgyalás tartásával vagy tárgyalás mellőzőzésével átadja a hagyatékot. Ha nem tetszik ami a végzésben van 15 nap ellentmondási idő áll rendelkezésre és ezt követően jogerőre lép a hagyatéki végzés, ha nem volt ellentmondás. Tehát, a közjegyző előtti tárgyalást nem kérjük, van és kész. Díjazás tekintetében az Igazságügyi Minisztérium szab egy díjtáblát ami értékhez köti az eljárás díját, tehát így határozzák meg mennyit kell fizetni. Ez tartalmazza a nyilvántartás, levelezés, közjegyzői díj, stb. egyéb költségek (mert az nem csak egy papír). Ha nagyon bizonytalan valaki, hogy mennyi pénzzel készüljön hívja fel a közjegyzőt és kérdezze meg, meg fogja mondani ha már nála van az akta. Sajnos sürgetni felesleges őket mert sokszor az önkormányzat lassú a leltár felvétele során. Remélem segítettem.
28. briell
2012. febr. 2. 14:11
Nem tudok végigolvasni mindent, valaki meg írná, hogy ha az Önkormányzatnál volt hagyatéki tárgyalás, akkor azt a bíróságnak megküldik, és onnan jön egy határozat, vagy sem? Közjegyzői tárgyalást nem kértem.
2011. aug. 12. 19:18
Sajnos erre nem tudok válaszolni, a közjegyzők sajnos nagyon nagy hatalmat gondolnak maguknak. Szart sem érnek, de sajnos kellenek egy csomó dologhoz. Fölényben érzik magukat, és leszarják a határidőtket.
26. Sena (válaszként erre: 25. - Geridina)
2011. aug. 12. 14:26
Szerintetek a közjegyzőt zaklathatom telefonon hogy igyekezzenek már? Azt mondták 15 nap fellebbezési idő van, aztán küldik a jogerős határozatot. Eltelt több mint 1 hónap és papír sehol. Közben már más ügyintézéshez is kellene.
25. geridina (válaszként erre: 24. - 997ad9d84c)
2011. aug. 9. 20:31

Úgy, ahogy mondod:)

Most az új helyemen egyszerűen közölték, hogy értékbecslést is nekem kell végeznem. Nem baj, hogy fingom nincs róla. És ugye vannak az olyan ügyek, mikor a két örökös nálam vitázik. Az egyik lejjebb akarja vinni az árat, mert neki kell kifizetnie mondjuk a testvérét, a másik meg feljebb vinni. Igaz, hogy becsült értékeket írok, de akkor is elég gázos.


És mit ne mondjak, a közjegyző biztosan nem havi 71 ezer nettóért dolgozik, mint én:) mindenki kiröhög, és nem hiszi el, mennyi a fizetésem.

24. 997ad9d84c (válaszként erre: 22. - Geridina)
2011. aug. 9. 17:05
Szia! Változatlanul elismerésem az Önkormányzat hagyatékkal foglalkozó ügyintézőinek. A közjegyzőnél többek között azért áll hónapokig a hagyatéki, mert valószínű ez hozza a legkevesebb pénzt. Szabott árak vannak, a hagyatéknak bizonyos százaléka. Nagyon ügyesen adták át a kj-nek önkormányzatoktól, így a hagyatéki eljárás díja sem az önkormányzaté, hanem a közjegyzőé,
23. geridina (válaszként erre: 19. - 090716)
2011. aug. 9. 14:13
Ha nincs vagyok,csak egy nemleges nyilatkozatot tölt ki az ügyfél és kész. Azt csak irattározom, nem küldöm a közjegyzőnek sem.
22. geridina (válaszként erre: 20. - Sena)
2011. aug. 9. 14:12

Ha helyi lakos az elhalt, akkor a saját anyakönyvvezető csinálja meg a halotti anyakönyvit, miután behozta a temetkezési vállalkozó. Vagy aznap, vagy másnap. És rögtön adja is nekem az ügyet. Ha máshol hal meg az illető, akkor az illetékes anyakönyvvezető is szintén küldi már másnap nekem.


Én nagyon dühös vagyok a közjegyzőkre. Úgy képzeljétek el, hogy dolgozom egy csomót a leltárral, felveszem, meghallgatom az ügyfelet, esetleg megkeresem a bankot a tartozások, egyéb dolgok miatt, felértékelem a házat, a szántót, a legelőt, gyümölcsöst, mindent, ami van. Egy komplett 6 oldalas halotti leltárt küldök a közjegyzőnek. Neki dolgoznia szinte már nem is kell vele. Beidézi a hozzátartozókat, és leperkáltat egy csomó pénzt. Aláír egy-két papírt és ennyi. és nem tudom, miért ülnek rajta hónapokig. Oké, hogy sok sajnos a halott, de én van, amikor 1 hét alatt megcisnálom a saját dolgomat. Ezt is csak azért 1 hét alatt, mert az idézésnél is 5 napnak el kell telnie. De én nem szoktam szivatni a hozzátartozókat, éppen elég bajuk van nekik anélkül is, hogy a hivatali bürokráciában elvesszenek. Igyekszem segíteni nekik mindenben, ahogy tudok.

21. Nika35
2011. aug. 9. 13:52

Sziasztok!Tapasztalat ami 2 hónapja történt.

Anyós meghalt a kórházban,boncolás stb.A temetkezési vállalkozó kért meg minden papírt a helyi önkormányzattól,az önkormányzat csak a halotti anyakönyvi kivonatot kérte el,és ők rendezték a közjegyzőt.Időpontot még kaptunk majd talán 3hónap múlva.

20. Sena (válaszként erre: 17. - Geridina)
2011. aug. 9. 13:51
Bocs, nem kötekedni akarok, csak nálunk tényleg így volt, hogy bementünk és vittük a halottvizsgálatit. Lehet hogy nem szükséges. De egyébként ki szokta értesíteni az önkormányzatot? A kórház? És ha otthon hal meg? Most már tényleg érdekel hogy is működik ez. :) Anyu egyébként márciusban halt meg és még mindig nincs jogerős végzésünk. A tartozása meg szépen kamatozik a bankban, de addig nem tudunk intézkedni, míg meg nem jön ez a vacak papír. :(
19. 090716
2011. aug. 9. 13:50
Nem kell bevinni az önkormányzatot. Nálunk a temetkezési vállakozó intézte az önkormányzat felé. Majd kb egy hónap után jött onnan papír, hogy mikor kell menni a hagyatéki leltár felvételére. Ha nincs vagyon, akkor nem is kell közjegyző, amit szintén nem neked kell intézni.
18. 5776ca0007 (válaszként erre: 17. - Geridina)
2011. aug. 9. 13:50
A halloti ak-nat csak akkor kell ha kérsz segélyt, de csak a másolat!
17. geridina (válaszként erre: 13. - Sena)
2011. aug. 9. 13:42

Értsétek meg, hogy a halottvizsgálatit nem kell bevinni az önokrmányzatnak. Miért is nem hisztek nekem?


Sajnos kb 100 db hagyatékom volt az évek során. Ha helyben történik, még aznap megkapom, és be is iktatom, ha nem helyben, akkor másnap.

16. geridina (válaszként erre: 14. - Sena)
2011. aug. 9. 13:41
Én pedig faluban dolgozom. Ezt megelőzően egy előző faluban csináltam ugyanezt, és egy nagyvárosban szintén csináltam. Ez a szakmám, azt hittem tudok segíteni, de ezek szerint nem:(
15. 1675f7fe54 (válaszként erre: 13. - Sena)
2011. aug. 9. 13:39
A kórházas dolgot az anyukám intézte, a többit pedig a temetkezési vállalkozó intézi/te.
14. Sena (válaszként erre: 12. - Geridina)
2011. aug. 9. 13:39
Bocs, én falun lakom, itt lehet hogy más az ügyintézés. Mondjuk anyukám halálának másnapján már mindenki tudta hogy meghalt, mert faluban futótűzként terjednek a hírek.
13. Sena
2011. aug. 9. 13:37
Az orvos aki megállapította a halált gondolom írt egy papírt, amit halottvizsgálati bizonyítványnak hívnak. Ezt be kell vinned az önkormányzathoz, és ők állítják ki a halotti anyakönyvet. Az mindenképpen kell majd a további ügyintézéshez. Az a biztos ha személyesen te beviszed, mert lehet hogy a temetkezési cég is vállalja az ügyintézést, de mégiscsak az a tuti ha a családtagok kérik ki az anykönyvet.
12. geridina (válaszként erre: 10. - 1675f7fe54)
2011. aug. 9. 13:35

az önkormányzatnak nem kell szólni.

Nekem is az szokott a gondom lenni, hogy a temetés előtt nem idézem be a hozzátartozókat, egy kis időt azért hagyok nekik.

Még aznap küldik a papírt a halálozásról. Szép is lenne, ha szólni kéne külön az önkormányzatnál

2011. aug. 9. 13:34

Nem kell értesíteni, az önkormányzat megkapja a halottvizsgálati bizonyítványt, az alapján intézi.

Én is megkapom, és azt a hozzátartozót idézem be, aki meg van jelölve.

Mindig az az önkormányzat intézi a hagyatékot, ahol a legközelebbi hozzátartozó lakik.


Volt olyan esetem, hogy karakószörcsögön lakott az elhunyt, tőlünk 200 km-re, de a lánya a mi falunkban élt, ezért én intéztem a hagyatékot.

10. 1675f7fe54 (válaszként erre: 6. - Sena)
2011. aug. 9. 13:34

"Neked szólnod kell az elhunyt lakóhelyén az önkormányzatnál"


Akkor én tudtam jól.



Köszönöm a segitségeteket.

9. 1675f7fe54 (válaszként erre: 7. - Geridina)
2011. aug. 9. 13:32
De kell értesiteni az önkormányzatot?
8. 1675f7fe54 (válaszként erre: 5. - 5776ca0007)
2011. aug. 9. 13:32
Egy cég lett megbizva a temetési papirok stb-vel, viszont az elhunytnak zárolták a dolgait-ezért kérdeztem, mert az anyukám nincs a helyzet magaslatán, és én is úgy emlékeztem, hogy személyesen kell a halottit bevinni az önkormányzathoz.Viszont állítólag neki másképpen mondták (szerintem rosszul).Nincs ingatlan..
2011. aug. 9. 13:30

Az önkormányzat intézi

még nem olvastam vissza, nem tudom mennyit segítettek a többiek:)

Ha kérdésed van, csak írj bátran

Hagyatéki ügyintéző vagyok

6. Sena
2011. aug. 9. 13:28
Neked szólnod kell az elhunyt lakóhelyén az önkormányzatnál, ők állítják ki a halotti anyakönyvi kivonatot és felveszik majd a hagyatéki leltárt, de az lehet hogy csak hónapok múlva történik meg. Ezután értesítenek majd, hogy melyik közjegyzőhöz kell menned és mikor. Ott elkészül a hagyatéki végzés, majd kb 3 hét után lesz ez jogerős, amikor kiküldik neked a hivatalos lepecsételt végzést.
2011. aug. 9. 13:27
Az Ökormányzat beidéz, ott el kell mondani hogy hanyan vagytok testvérek, (azoknak a cimeit megadni)milyen nagy a telek, és mi van rajta, vagyis milyen a lakás(szoba konyha fürdöszoba külön épület gépkocsi stb)felbecsülik,elosztják annyifelé ahányan vagytok, illetéket ez után fizettek. a közjegyzőnél Nekem tavaly volt hagyatéki, azért tudom ha valamit nem értesz kérdez egész nyugodtan.Örülök hogy segitettem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook