Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki tárgyalás után mennyi idővel kerül bejegyzésre a földhivatalnál az örökölt ingatlan? fórum

Hagyatéki tárgyalás után mennyi idővel kerül bejegyzésre a földhivatalnál az örökölt ingatlan? (tudásbázis kérdés)


28. erzsó0810 (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2021. júl. 8. 16:29
Köszönöm szépen a segítséget Sommás eljárásban a pénzem is megjött ma csak a végzés nem ért ide még
27. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - Erzsó0810)
2021. júl. 8. 07:07

Valamikor (kb. 10 éve) született egy törvény, hogy a Földhivatal minden ingatlan tulajdonváltozást csak ügyvédek által kitöltött nyomtatvány benyújtása alapján jegyezhetnek be.


Azt nem tudom, hogy ilyen esetre is szükséges-e valamilyen ügyvédet felkeresned.

Azért mondom, hogy először a Földhivatalhoz menj a végzéssel a kezedben.

Reméljük, hogy ezt megcsinálják neked anélkül is, hogy ügyvédnek külön fizetnél érte.

2021. júl. 7. 18:41

Igen megnéztem és N

Nincs oda írva hogy a földhivatal is kapott

25. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Erzsó0810)
2021. júl. 7. 06:40
És megnézted a "Végzés" utolsó oldalán a felsorolást, hogy kik kaptak belőle????
24. erzsó0810 (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2021. júl. 6. 21:10
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ ma egész délután erre kerestem a választ és sehol nem találtam meg
23. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Erzsó0810)
2021. júl. 6. 20:56
Nézd meg a "Végzés" utolsó oldalán, lent, amikor felsorolja, hogy kik kapnak a végzésből. Ha ott felsorolja a Földhivatalt is, akkor a közjegyző hivatalból intézi. De ha a "Kapják" listában a Földhivatal nem szerepel, akkor a saját példányoddal menj be te, és kérd az átírást. A saját példányodat ne hagyd ott, majd lefénymásolják, az eredetit kérd vissza tőlük!!!
2021. júl. 6. 20:29
Hagyatéki végzés már van de kinek kell a fölhivatalba menni atiratni a házat ?
2021. febr. 1. 18:08
Nem tudom, hogy álltok az óvóhely építéssel. De amíg be nem üt a krach, addig is lehet pénz termelni. Egyre többen menekülnek vidékre, meg akarnak szabadulni a Budapest belvárosi lakásoktól ( [link] Én azt kezdtem csinálni, hogy minden reggel korán megnézem a friss ingatlanhirdetéseket és amelyiket áron alulinak ítélek meg, azokra gyorsan lecsapok. Sokszor sürgős az eladónak, ezért hajlandó a piaci átlagár alatt megválni a tulajdonától. Én megveszem tőle, kicsit kipofozom, aztán kiadom. Mert még mindig van fizetőképes kereslet Budapesten, akárki akármit mond. A pénzből meg vagy fizikai aranyat veszek, vagy konzervet a túléléshez.
2021. jan. 29. 18:02
Fel kell venni a kapcsolatot a kataszteri irodával
2021. jan. 27. 08:31

Mint befektető érdekelnek <a href="https://telecetli.hu/Ingatlan/budapest/haz-elado/1">eladó ingatlanok Budapesten</a>. Ugye ott koncentrálódnak a külföldi diákok és a jól kereső szakemberek, akik kivennék a lakásokat. A tulajdoni lapokról rengeteg mindent meg lehet tudni. A Földhivatal adatbázisából az első 1-2 ingyen megszerezhető, igen. A többiért is csak ezer forintot kell fizetni, ami a megszerzett információért cserébe aprópénz.

A legjobb áron azokat a lakásokat tudtam eddig megszerezni, ahol valami személyes probléma volt a tulajdonosok közt. Válás, testvéri vita, adósság, amit nem tudnak fizetni, stb. Persze kell gyomor az ilyen üzleteléshez.

Ha jogi kérdésed van, szívesen megadom az ügyvédem elérhetőségét.

18. globus (válaszként erre: 15. - Oneday)
2021. jan. 18. 10:57
Mi 4 éve vettünk lakást, simán lekértem a kiszemelt ingatlant utca, házszám, emelet, ajtó szerint. Úgy, hogy akkor még nem voltunk tulajdonosok, csak nézelődők. A teljeset kell kérni, abban benne van minden előzmény.
2021. jan. 18. 10:49
2 héten belül értesítenie kell
16. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Oneday)
2021. jan. 8. 07:04
Ha széljegyzetben rajta van, akkor az már oké. Tudomásom szerint.
15. Oneday (válaszként erre: 5. - Globus)
2021. jan. 7. 19:03
Nekem ügyfélkapun várost, és hrsz számot kért csak, illetve belterület, külterület stb ezeket gondolom lenyíló listából kell kivalasztani, de nekem alapból a belterület ott volt.
14. Oneday (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. jan. 7. 19:00
Mi dec 21-gyel kaptuk meg a végzést, nem fellebeztunk. Tárgyalás nem volt a vírus miatt. Előtte kB novemberben jött levél a hagyaték megosztásárol illetve a 15 napos fellebbezésről. Most ránéztem ügyfélkapun a tullapra, széljegyzetben vannak jelenleg az örökösök.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 7. 15:42
Nálunk pl. "dolgoznak" olyan embercsoportok, akik a (panelok) postaládáit figyelik, és amelyiket nem ürítik ki rendszeresen, abban éppen nem laknak, tehát nyugodtan lehet bepróbálkozni és "takarítani" műszaki cikkeket és amit éppen találnak.
2021. jan. 7. 15:33
Jó esetben már a neveden van.
11. a97b9a4e4e (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2021. jan. 7. 15:14
Ja, oke. Mondjuk ide a postas kéretlenul is behajitotta a nagyanyam szamlait, pedig nem ezen a cimen lakott. Mondjuk ha ő nem ott lakik akkor nehezen tudná megkapni az elhunyt leveleit, ja.
10. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 7. 15:06
Azt csak akkor fog kapni, ha a szolgáltatóknál bejelenti a tulajdonos-változást és a levelezési cím változást. Amennyiben a házban nem lakik senki, és korábban oda mentek a számlák... azóta már tele a postaláda fizetetlen csekkekkel, sőt meglehet, hogy levágták az ingatlant a víz, csat, villany, gáz hálózatról, csak az új tulaj nem tud róla.
9. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Rotclef)
2021. jan. 7. 14:35
Evente 2x ingyen lekerhetsz barmilyen tulajdoni lap masolatot, ügyfelkapuvsl.
2021. jan. 7. 13:50
A házat már régebben vettük, de a földhivatali bejegyzésről, úgy emlékszem, kaptunk értesítést.
2021. jan. 7. 13:48
Most nem azért de kozuzemi szamlakat csak kéne kozben kapnod. Vagy gaz, villany nincs bekotve? Alapdij mindenhol van, nem?
2021. jan. 7. 13:39
Ha "jó pár éve" örökölte, akkor már rég a nevén van.
5. globus (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. jan. 7. 13:36
Pontos lakcím alapján ügyfélkapus belépéssel kiadják. Emelet, ajtó, ilyesmik is kellenek.
2021. jan. 7. 13:35
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Rotclef)
2021. jan. 7. 13:35

Amikor megkaptad a hagyatéki tárgyalásról készült iratot, benne a "Határozatot", vagy "Végzést", ki minek nevezi, benne felsorolva, hogy ki, mit, milyen értékben, stb. örökölt... ennek a végén van, hogy a "határozat ellen a kézhezvételtől számított 15 nap fellebbezési határidő van". Amíg a 15 nap le nem telik, addig nem történik az ügyirattal semmi. Ha fellebbezés senki részéről sem érkezett be a közjegyzőhöz, azok után küldött át egy pl-t a földhivatalhoz. Azoknak elvileg attól számított 30 napon belül ügyintézési kötelezettségük van. A Földhivatal leterheltségétől függ, hogy valóban átírták-e már a tulajdonos változást, vagy esetleg még csak u.n. széljegyzetben szerepel a neved rajta. Ahhoz, hogy tisztán láss, minimum tudnod kell az ingatlan helyrajzi számát, vagy vinned kellene magaddal a hagyatéki végzést...


Persze megpróbálhatsz "tulajdon lap másolatot" kérni az ingatlanról, utca, házszám bemondásával is. Azt nem tudom, hogy ebben az esetben adnak-e ki bárkinek egy bediktált cím alapján bármilyen adatot is.

2. globus (válaszként erre: 1. - Rotclef)
2021. jan. 7. 13:34
Ha van ügyfélkapud, lekérheted otthonról ingyen, Takarnet rendszeréből.
2021. jan. 7. 13:17

Jó pár éve örököltem egy házat. Nem emlékszem, hogy pontosan mikor került a nevemre. Az iratok is vidéken vannak, nem tudom jelenleg megnézni.


Egy az egybe az enyém az ingatlan.

A hagyatéki tárgyalás napján kerül a földhivatalnál bejegyzésre a nevemre?

Vagy mennyi idővel azután? (általában)(vidéki kisváros esetén)


Köszönöm.

KÉREM AZ ÍRJON AKI ÉRT IS HOZZÁ

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook